Tabletky Weight loss a vaše skúsenosti
Ahojte,
máte nejaké skúsenosti s tabletkami WEIGHT LOSS?
Čítala som o tom na internete a vyzerajú zaujímavo tak ma to celkom láka 🙂
Stručné zhrnutie
- Tablety WEIGHT LOSS a podobné prípravky (spomínané LIDA / Lida Daidaihua) sa v diskusii prevažne označujú za podvod; väčšina užívateľov hlásila nulový alebo len minimálny úbytok hmotnosti a časté zdravotné ťažkosti.
- Užívatelia opisovali konkrétne vedľajšie účinky: bolesti hlavy, búšenie srdca, závraty, nevoľnosť/vracanie, poruchy stolice, kožné vyrážky a v niekoľkých prípadoch hospitalizáciu.
- Nároky na „100% vrátenie peňazí“ sa v praxi často nedodržujú; predávajúca adresa uvedená v zásielkach bola AFS LTD, STe 1156 Bp 303, Anjouan, Mutsamudu (Komory) a niektorí užívatelia museli posielať zásielky do Poľska s RMA, aby získali refundáciu.
Najčastejšie otázky
Q: Sú tablety WEIGHT LOSS alebo LIDA účinné pri chudnutí?
A: Vo fóre väčšina užívateľov uviedla, že neschudla alebo schudla len minimálne (príklady z diskusie: 0,1 kg po 10 dňoch, 0,5 kg, 3 kg z jedného balenia, ojedinelé tvrdenie 12 kg za 2 mesiace), pričom veľa príspevkov označilo produkt za podvod.
Q: Aké vedľajšie účinky sú hlásené po užívaní týchto prípravkov?
A: Hlásené vedľajšie účinky zahŕňajú bolesti hlavy, búšenie srdca, závraty, vracanie, hnačky alebo zápchu, kožné červené fľaky s intenzívnym svrbením a v niektorých prípadoch hospitalizáciu; jedna používateľka uviedla, že produkt otestovali v Žiline a označili ho za závadný.
Q: Ako reklamovať a vrátiť peniaze za objednané tablety?
A: Podľa skúseností vo fóre niektorí ľudia získali refund po zaslaní zásielky späť do Poľska s RMA v rámci 60 dní; iní nedostali žiadnu odpoveď, preto sa odporúča vyžiadať písomné RMA a sledovať podmienky uvedené na objednávke.
Q: Odkiaľ tieto prípravky údajne pochádzajú a aké kontakty sú v balení?
A: V diskusii sa uvádza adresa predávajúceho AFS LTD, STe 1156 Bp 303, Anjouan, Mutsamudu, Comoros; na objednávkových stránkach boli tiež spomenuté poľské kontakty a rôzne weby typu weightloss.sk.
Q: Obsahujú tieto prípravky nelegálne látky ako sibutramín?
A: V diskusii niekoľko účastníkov uviedlo podozrenie na prítomnosť sibutramínu na základe internetových článkov; toto tvrdenie v diskusii zostáva neoverené a je sporné.
Q: Ako sa chrániť pred podobnými online ponukami „zázračných“ tabliet?
A: Skontrolujte úplné kontaktné údaje predajcu, podmienky vrátenia, overte výrobcu, neplaťte nadmieru vopred a radšej konzultujte liek/doplnok s lekárnikom alebo lekárom; pri podozrení na podvod kontaktujte Obchodnú inšpekciu alebo Úrad verejného zdravotníctva SR.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina účastníkov považuje tablety WEIGHT LOSS (a podobné produkty) za podvod a varuje pred ich kúpou vzhľadom na nedostatočný účinok a riziko zdravotných ťažkostí.
Sporné názory
- Možnosť 1: Niektorí používatelia hlásia krátkodobý úbytok hmotnosti (uvádzané hodnoty v diskusii: 0,1 kg; 0,5 kg; 2,3 kg; 3 kg; 5 kg; ojedinele 12 kg).
- Možnosť 2: Viacerí používatelia neschudli vôbec alebo pribrali a uviedli výrazné vedľajšie účinky vrátane hospitalizácie a alergických reakcií.
Otvorené otázky
- Obsahujú konkrétne komerčné balenia WEIGHT LOSS alebo LIDA skutočne zakázané alebo neoznačené liečivá (napr. sibutramín)?
- Ako spoľahlivo presadiť nárok na vrátenie peňazí pri medzinárodnom predajcovi bez lokálnej adresy a aké sú realistické výsledky podaní trestného oznámenia či sťažností u Úradu verejného zdravotníctva SR a polície?
Spomenuté značky a firmy
WEIGHT LOSS, LIDA, Lida Daidaihua, AFS LTD, Herbalife, Avilean, 3D chilli burner, Asmira team, Obchodná inšpekcia, Úrad verejného zdravotníctva SR, Polícia
Spomenuté produkty a metódy
WEIGHT LOSS, LIDA, Lida Daidaihua, Avilean, 3D chilli burner, výťažok zo zelenej kávy, guarana, zelený čaj, sibutramín (uvedené ako podozrenie), RMA (požadovaný kód pre reklamáciu), zaslanie zásielky do Poľska, 60‑denná garancia vrátenia peňazí (marketingový claim)
Miesta a osoby
Mutsamudu, Anjouan, Komory, Madagaskar, Tanzánia, Poľsko, Varšava, Žilina, Slovensko, Česká republika
No ja by som sa tiez k tomu vyjadrila. Tiez som sa dala nahovorit ze to vyskusam. Kupila som ich za 37Euro. Ja mam vsak upravenu stravu uz 8mesiacov a pravidelne cvicim, takze sa mi vaha zastavila na jednom bode asi pred mesiacom, tak som chcela vyskusat ci sa nepohne nadol. Brala som ich 10dni a tiez som castejsie chodila na WC. Po 10dnoch som zhodila 0,1kg takze si myslim ze to nie je nejaka slava. Jedina zmena ktoru som este pocitila bola ze som musela pit vodu ako za troch, proste vsade som musela chodit s flasou. Tak som ich prestala brat pred 2 dnami a vahu mam stale rovnaku.
Ale ak by chcel niekto vyskusat tie tabletky tak mam este na 20dni (40ks) tak by som ich predala lebo ja ich uz nechcem pouzivat. Predala by som ich za 17Euro ( aj s postovnym), lebo ako pisu o vratenie penazi vratit sa nedaju lebo na Slovensku nie je adresa kde by ste ich poslali na reklamaciu. Mne prisla adresa do Polska a nemam zaujem ich tam posielat. Nech sa mi aspon nieco vrati.
@gabriela1987 nedas si pokoj? raz ti uz prispevky vymazali, otravujes s tabletkami zas?
@hirjak prosim zrieste ju uz definitivne
@gabriela1987 prečo tu urážaš slušných ľudí, ktorí naviac chránia zdravie iným? Ty tu nemáš čo predávať tabletky na tomto fóre za podmienok, ako to robíš. Okrem toho, je možné, že tie tvoje tabletky sú dokonca aj falzifikáty.
Prosím admina, aby zakročil - @hirjak
@gabriela1987 ponúkaš niečo, čo na slovensku nie je legálne, koleduješ si o slušný prúser a tým nemyslím blokovanie na MK...
dievcence, vopred vas upozornujem na to, ze zhadzovat tukove vankusiky tabletkami je dobra sprostost. keby to bolo zdraviu nezavadne a tak dokonale ucinne, fakt by sme mohli zavriet vsetky sportoviska, telocvicne, haly, obchody so sportovymi potrebami atd atd...
mimochodom: tiez som raz skusala tabletky na chudnutie, po prvej mi bolo iba zle, po druhej som zvracala a 5 hodin sa mi tocila hlava a mala som busenie srdca.
potom som ich vyhodila a zrazu mi nic nebolo. kamaratka lekarka mi potvrdila, ze je to svinstvo prvej triedy, ze bud teda neurobi nic, alebo sarapatu v organizme. urcite vsak nepomoze schudnut 😉
@gabriela1987 pokiaľ sa jedná ako ty hovoríš o čisto prírodný produkt, tak si odrbávačka ako každý, kto niečo také ponúka... a ak obsahujú sibutramín, tak ako som našla v niektorých článkoch na nete, tak je to nelegálne... ale už len tvoj spôsob vyjadrovania ponúka o tebe "slušný" obraz 😎
@toffee ahoj...môžem sa opýtať ako si bola spokojna s tými tabletkami na chudnutie weight loss o ktorých si tu písala..dik
Ahojte. Ja by som sa chcel spýtať, že či niekto z vás máte skúsenosti s niečím podobným ako Weight loss a či niekto z vás objednával výrobok z tejto stránky http://weightloss.sk/#objednavka.
neobjednavajte wight loss!!!!!ja som zaplatila vopred na ucet no neprebrala ich a teraz sa vymaham penazi naspat.napisala som list az do warsavy ...no vobec ziadna odpoved.dotycny na telefone sa vyhyba odpovediam,ze peniaze sa mi vratia no caka na report o neprebrati zasielky.a to bolo 14.septembra.teraz znova neodpoveda.tak neviem ci sa dozijem penazi.
Ja som to tiez kupil a do konca po objednani sa mi ozvala telefonicky z polskeho telefonneho cisla a podarilo sa jej prehovorit ma na kupu az dvoch davok na raz. Poviem Vam teda, ze to nekupujte. Beriem to uz druhy tyzden a ziadna zmena. Som chlap, mam 35 rokov vysku 178 a vahu 98 kg. Chcel som schudnut, lakala ma ponuka a co je najhorsie, je to, ze som sa dal na takuto sprostost nahovorit. Neverte im, je to len vyborny reklamny tah. To, ze poniektory pisete, zchudla som 0,5 kg- to je nic. To kedykolvek dokazem aj ja aj hoc kto iny, aj bez tabletiek. Ako mozte nieco aj take vyslovit? Staci ak sa clovek jeden den nenaje a mas dole aj 1kg bez tabletiek.
Ahojte,ja som si tak isto ten pripravok objednala, zapltila som 66eur/60tablet..Citim, ze niesom taka hladna, menej jem, niesom unavena. Uzivam ich uz tyzden a schudla som 2,5kg..Dufam ze vysledok bude lepsi.. 🙂 🙂 🙂
Na úvodnej stránke kde sa dá Weight loss objednať, úplne dole údaj, "vyrobené v Mutsamudu." To je na malom ostrove medzi Tanzániou a Madagaskarom.
PODVOD!!!! Nekupujte to!!! beriem to už mesiac, neschudla som nič, jeden den som vynechala, príšerne ma bolela hlava, som unavená a pri dvoch malých deťoch si to nemôžem dovoliť. Strašne ma z nich prehána a mávam po zjedení tabletky strašné bolesti brucha. Napísala som na ich stránku príspevok že či si tie recenzie píšu sami, pretože tie závratné čísla ako 20 a 30kg je divné ked ja som neschudla ani deko. !!! Píšu si ich sami pretože na druhý den tento negatívny príspevok odomna zmazali. Všetky pozitíva nechávajú a negatíva hned mažú!!! ak niekto schudne tak preto že sa nechce prežierať ked vycapil toľko penazí za tabletky a je to čistá vsugerácia že chudnem a podarí sa im možno schudnúť 2-3 kilá. Ale z týchto liekov určite nie. Je to zdraviu škodlivé. Citala som české fórum, jeden Cech podal na nich trestné oznámenie pretože nemajú spätnú adresu a nikto vám peniaze nevráti ked neschudnete a ten čech skončil v nemocnici. lekári mu povedali že mu mohla prasknúť cievka v mozgu- skoro zomrel. Mám ešte polku balenia, takže je už v koši. NEKUPUJTE TO!!!!
Tak prvý den ich nejem a je mi dosť zle.neskutočne mi búši srdce, mota sa mi hlava a nestacím s dychom.no parada- co ma ešte po tývh " zazračných tabletkách" čaká?
Já rir tabletki mam. Kupil som si ich na mesiac cize 60 kusov a pó dvoch tyzdnoch ani gram dole.Tak si urobte zaver sami.Ak ich niekto chce rad mu ich odpredam.Ahojte s pozdravom Jano.
ahojte...ja som si prave včera objednala tieto tabletky, bolo to narýchlo a neprečitala som si aj iné komenty okre tých ich pozitívnych...o pár dní mi ma príst zasielka...nemate niekto skusenost že čo sa stane ked tu zasielku nepreberiem? nehrozi mi nejake vymahanie pokuty alebo niečo take...ja som sa pýtala tej pani čo si u mna preverovala objednavku že ked to neprevezmem budem musiet zaplatit kuriera čo je 6 eur, tak to im radšej dam tých 6 eur ako 66, len neviem či mi potom ešte nebudu vypisovat aby som zaplatila nejake peniaze...neviete niekto o tom niečo?
Já som tie tabletki mal a za dva tyzdne som neschudol ano deko.Kto chce já mu tabletki na dva tyzdne predam .Staci Ak ☹ mi tu odpises .

@ninimini 5kg slo dole....