Zdravé chudnutie bez diét

betina1984
30. dec 2012

Ahojte maminy, nemaminy, budúce maminy a všetky ostatné. Zakladám tému zdravého chudnutia bez diét, len zmenou stravy, zloženia stravy, pravidelného režimu. Uvítam všetky vaše otázky, dotazy. Môžete sem kľudne napísať svoje jedálničky, rada poradím, pomôžem. Popridávam sem aj linky, kde si môžete pozrieť energetické hodnoty potravín. Držím všetkým palčeky a budem rada, ak sa sem budete chodiť pochváliť svojimi výsledkami, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že podpora ostatných chudnúcich je veľmi dôležitá. Kľudne sem nahlasujte svoje chudnúce úspechy. Je to téma verejná, aby sa sem mohli prísť pozrieť aj ostatné babule, ktoré nechudnú. Tento štýl je nielen na chudnutie, ale sa môže dodržiavať celý život... Nie je to nič náročné...
🙂 🙂 🙂 🙂

betina1984
autor
30. dec 2012

Tak tu sú nejaké linky:

energetické hodnoty potravín - výpočty
www.vaha.sk/etab
www.lucy.cz/energeticke-tabulky/ - túto používam dosť často

prípadne si hoďte do googla "energetická tabuľka potravín" a vyberte si z množstva ponúkaných podľa svojho

tiež je veľmi dobrá stránka

www.chudnutie-ako.sk

toto je môj link na uvedenej stránke, kde som chudla pred štyrmi rokmi, môžete mrknúť priebeh, jedálničky... (http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php...)

lubuska22
30. dec 2012

super pokukaaaaam 🙂

nt
30. dec 2012

velmi pekne dakujem dobry štart do noveho roka 🙂

zivika
30. dec 2012

joj, takuto temu ja budem potrebovaaat, len donosim, odrodim a mate ma tu ako na koni... 😀 zatial sa drzte a pekne sa zmensujte 😉

actimela
30. dec 2012

super,uz sa tesim 🙂 fakt potrebujem podporu,chcela by som schudnut 10kg.Tak dufam,ze sa mi to konecne v roku 2013 podari na 1000 355...pokus.Chudnem kazdy den doobeda a vecer sa napraskam 😠 uz 5rokov 🙄

betina1984
autor
30. dec 2012

@actimela to poznám. Aj mne to ide najlepšie doobeda a poobede dobieham...🙂

dadka246
30. dec 2012

ako kazdy rok aj tento si davam predsavzatie, ze schudnem... ale teraz som sa rozhodla, ze sa pripojim na nejaku diskusiu nech vidim ake robite pokroky a nech ma to motivuje napredovat a nevzdavat sa ... tesim sa ako sa budete chvalit a dufam, ze aj ja sa budem mat cim popysit 😀 ... tak baby drzme si palceky... HOR SA DO CHUDNUTIA!

ericka12
30. dec 2012

ahojte ja sa tiez k vam pridam lebo uz fakt neviem co mam robit s mojou vahou ☹ ale zacnem az po novom roku na milion % ☹

adinka77
30. dec 2012

Ahojte kočky,pridávam sa k Vám.Potrebujem dať dole 15kg.Dúfam,že spolu nám to pojde lepšie 😵 Peťa,si pre mňa motivácia 😵 Cez leto si chcem obliecť plavky a nehanbiť sa za seba.

actimela
31. dec 2012

tak baby dnes si este naposledy dajte po com vam srdce a zaludok piští 😀 a od zajtra nas caka tvrdy boj,ktory VYHRAME 😉 😉 😉

betina1984
autor
31. dec 2012

Super. Tak ak chcete chudnut, mozte sem pekne rano hodit pociatocne vahy a spravime tabulku...

actimela
1. jan 2013

no co je babule -nevyspavajte tolko!!! Jaj stupila som na vahu a skoro som odpadla.Tak davam nejake cisla vyska-170cm,vaha 76,3kg,pas-84cm,obvod bokov 108cm,obvod stehna-69cm....no katastrofa 😠

actimela
1. jan 2013

A mimochodom prajem vam vsetko dobre v Novom roku,vela zdravia,lebo ked nemas to,nemas nic.A aby sa nam podarilo splnit,nase predsavzatie.Viac sa hybat a sory za vyraz---menej zrat!!! 😝

betina1984
autor
1. jan 2013

@actimela keby som ja mala tolko... 🙂 . Ved to je len mierna nadvaha...

Takze ja:
166 cm, 97,4 kg, miery 115-114-125, stehno 72 cm (ked som mala 61 kg, moje miery boli 89-74-94, stehno 54 cm, a to chcem minimalne dosiahnut)

actimela
1. jan 2013

@betina1984 -jaj,ale ja nemozem zohnat na svoju postavu pekne rifle-som typicka hruska-no po 2detoch sa mi nedari alebo nemam pevnu volu ☹

betina1984
autor
1. jan 2013

@actimela aj ja mam postavubhrusky, tiez mam sirsie boky. A vola pride, musi. Ja po prvej schudla krasne, teraz mam pohybu este viacej, tak dufam, ze to pojde. Ty mas pred sebou par kg dat dole, ja desiatky kg. Ja dokazem velmi rychlo schudnut, ale aj rychlo nabrat. A moj obrovsky problem je v tom, ze nedokazem udrzat vahu,

sasenocka2
1. jan 2013

Ja tiež potrebujem schudnúť mam 164cm a 63kg som po 4-roch porodoch baby pomôžte

dadka246
1. jan 2013

ahojte tak dnes zaciname 😀 moja vyska je 169cm a vaha 75kg.... cez sviatky sa mi uz podarilo pribrat 2kg ☹ ... a moj ciel je do leta zhodit cca10kg... tak baby podme na to a drzme si palce 😀 ... a ake cviky si davate a co jedalnicek?

actimela
1. jan 2013

@dadka246 ja zacnem v prisnej zmene stravy.Uplne vynecham pecivo,nahradim ho vlockami a jogurtom na ranajky,ovocie budem jest len do 15hod.a aj sacharidy-ako su zemiaky,cestoviny,ryza.Po 15tej len zeleninu a bielkoviny.Najneskor budem vecerat do 18hod.A budem cvicit----Mam doma rotoped,orbitrek a lavicku na cvicenie+cinky.

betina1984
autor
1. jan 2013

@actimela ja by som pečivo nevynechávala. Dodá ti energiu a zase s ryžou, zemiakmi a cestovinou sa to moc nemôže preháňať.

betina1984
autor
1. jan 2013

Baby, hodím Vám sem môj jedálniček na dnes

Raňajky: 1 celozrnný rožok, tenká vrstva Veto light, 6 tenkých plátkov kuracej šunky, 1 rajčina
Desiata: 1 biela Activia, 1 banán (alebo kuknem, čo za ovocie ešte máme)
Obed: robím si dusené morčacie prsia na cibuľke a mexická zelenina (bude mať aj manžel), k tomu trošku ryže (max. 100-120 g v hotovom stave)
Olovrant a večeru ešte neviem, nemám urobený nákup, ani kúsok celozrnného pečiva už nie je u nás. Na večeru dám to isté, čo na obed, len trošku menej a olovrant by som inak mala polovičku celozrnného rožka s niečim (tuniak vo vlastnej šťave, alebo v paradajkovej šťave a kopec zeleniny. Za celý deň by jej malo byť cca 500 g, ovocie jeden kus.

adinka77
1. jan 2013

Ahojte,všetko dobré v Novom roku 🙂 Moja výška 168cm,váha 78,9kg /toľko som vážila,keď som išla pred 10-timi rokmi rodiť 😖 / Miery 100-91-110 stehno 62cm 😒 Dúfam,že aspoň 10kg dám do leta dole.

dadka246
1. jan 2013

@actimel ja budem jest iba grahamove pecivo... niekedy ked som chudla, tak som jedla iba to... ale je pravda, ze vtedy som odolavala aj vsetkemu sladkemu a vyprazanemu... a samozrejme musim si naordinovat cvicenie... tak dnes zacnem s nejakymi brusakmi a uvidim ako som na tom s kondickou 😉 ...

dadka246
1. jan 2013

@adinka77 tak ako vidim mame rovnaky ciel 10kg dole 🙂 ... musi sa nam to podarit, lebo inak ani do plaviek nejdem 😒

adinka77
1. jan 2013

@dadka246 Ty si mladučká,tebe to pojde určite ľahšie 🙂 ja mám o 15 rokov viac a kilá sa držia ako prilepené ☹ ale dúfam,že sa zadarí,lebo sa necítim takto dobre.držím nám palce.

dadka246
1. jan 2013

@adinka77 jaj len mne chyba pevna vola, tak to bude pre mna rovnako tazke... tak budeme sa priebezne informovat ako sa nam dari 😀

adinka77
1. jan 2013

@dadka246 OK... teším sa na "spoluprácu"

audinkaa3
1. jan 2013

Kto chce schudnut nech beží aspon dva krát do týždna na spinning a zaručene schudne do pol roka..a žiadne vážne diety držat nemusíte..5 krat do dna pravidelne v menších dávkach...hocičo...vážne..mam 40 rokov 3 deti a 50 kg..:DD

betina1984
autor
1. jan 2013

@audinkaa3 hej, len na to treba čas, vzťah k športu a mať ho niekde na okolí, nie na krku tri deti, z toho ročné dvojčatá, bývať na dedine a totálne nenávidieť šport. Ja som schudla bez cvičenia za polroka 24 kg, tiež som jedla 5x denne v menších dávkach, takmer všetko. Jediný šport bol niekoľkohodinové prechádzky s kočíkom.