Zdravo jem a nechudnem

9. sep 2023

Začala som zdravo jesť, každý deň raňajky a zeleninu, obed mám normálny, to znamená že ryža s niečím alebo zemiaky s niečím, dnes napríklad cestoviny. Nemôžem schudnúť, drží sa ma to a už som zúfalá. Začala som jesť ešte menej, ale keď náhodou zjem napríklad banán navyše už mám výčitky a na druhý deň si dám jedno jedlo. Cvičím doma podľa videí. Nechápem, že som stále rovnaká.

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

A druha vec je, ako uz bolo povedane, nemas moc co chudnut, len si tym ublizis, ak pojdes do extremov. Ak nie si spokojna s nejakymi partiami, skor sa zameraj na zdrave cvicenie a stravuj sa normalne, tj aspon tych 1600kcal, aj ked to je este asi stale malo na tvoje prametre.

Netreba sa tolko fixovat na to cislo na vahe.

hladamematku
9. sep 2023

pri vegetarianstve som pribrala dvadsat kil, a nejedla som vtedy biely cukor..asi tolko

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka presne sport. spevnenie. ale tam hrozi ze moze este pribratm vaha nie je vaha, vzdy som nabralaa velmi rychlo svaly a mala o 2kg viac na zaciaku ale ja hrozne rychlo naberam svaly.(genetika asi)

autor
9. sep 2023

Ja si ani po cvičení nevšímam nejakých zmien. Tak už aj z toho som nervózna a frustrovaná a demotivovana.

autor
9. sep 2023

Ja by som chcela schudnúť na 57, raz som toľko mala, ale to som mala ťažké obdobie a takmer som nejedla. Tak to som chudla.

bublinka1426
9. sep 2023

nejedla a chudla.teraz si totalne OK na vysku a ked mas pocit , zacni sa viac hybat,.

autor
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka Ja som už ako posadnutá číslom na váhe, viem že je to hrozné a mám pocit, že môžem skĺznuť do problému. Čokoľvek pod 60 ma na váhe nesmierne poteší, ale zároveň stres, že keď sa najem tak zas tam budem 60.

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

A s cim konkretne mas problem? Ze nenosis velkost xxs ci ako?

ckocka
9. sep 2023

Tak prečo sa pýtaš, vieš ako na to, stačí takmer nejesť.

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

Ty uz ocividne ppp problem mas…

sense
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka akutat som to sla napisat

bublinka1426
9. sep 2023

liec si asi skor hlavu. uprimne, ides k anorexii tymto smerom.

autor
9. sep 2023

Nechcem sa dostať do problémov, ale priznávam, že ja som tou váhou už ako posadnutá. Normálne sa už idem zrútiť keď číslo ukazuje 60+, všetko pod poteší. Asi som na hlavu.

enoula
9. sep 2023

Treba zmenu, zmenit myslenie, pristup, lebo okrem psychiky budes mat problemy aj so zdravim. Toto fakt nie je dobre a uz vobec nie zdrave.
Telo pre fungovanie potrebuje vyváženú kvalitnu stravu, dobre bielkoviny, tuky. Z coho ma potom fungovat? A pravidelne jest, nie ze jedno jedlo denne.
Zmenit myslenie, jedalnicek a potom mozno aj cvičenie. Ri tvojej vahe nepotrebujes dat dole kopec kil, ale spevnit, formovat. A nevaz sa! Ked uz, tak meraj centimetre

barbora0308
9. sep 2023

Ono mi raz jedna trenerka povedala, ze je to velakrat aj o psychike. Ked jes neustale s vycitkami, tak nikdy nedosiahnes vahu, ktoru chces mat...🤔

lucy_ms
9. sep 2023

Tých údajov, ktoré si dala, je veľmi málo. Z nich sa dá vyhodnotiť to, že na svoju výšku máš hmotnosť dobrú. Otázkou je rozloženie prípadného tuku a svalov, ale to ti vie povedať odmeranie napr. na InBody. Ukáže ti to, aké máš zloženie tela a možno skôr pochopíš, že chudnúť nepotrebuješ, ale skôr vyformovať jednotlivé partie tela. Čo sa týka stravy, stravuješ sa veľmi málo, si pod hodnotou bazálneho metabolizmu a zároveň sa stravuješ nevhodne. Tiež by bolo vhodné vedieť, v akom stave máš inzulín, naštuduj si o inzulínovej rezistencii. Skús sa pozrieť na low carb stravu. A najdôležitejšou otázkou je, prečo chceš mať pod 60kg, lebo toto smeruje k poruchám príjmu potravy.

lucy_ms
9. sep 2023

Jop a treba si uvedomiť, že svaly sú ťažšie ako tuk a číslo na váhe nemá až takú výpovednú hodnotu. Ale toto ti lepšie ukáže napr. to spomenuté InBody-čko.

januska12323
9. sep 2023

Prestaň sa vážiť, začni normálne jesť a občas cvičiť. Chudnúť nepotrebuješ akurát tak pár svalov nabrať namiesto tuku.

biankaaaa
9. sep 2023

No ja mám úplne rovnaké miery ako ty a teda schudnúť by som nechcela..pred pôrodom som mala 56kg a každý mi vravel, že som ako vychrtlina..teraz mi každý postavu chváli. Akurát cvičím, lebo potrebujem spevniť.
Podľa mňa prijímaš hrozne málo kalórií a schudnúť pri tejto výške podľa mňa ani nepotrebuješ... Tiež si myslím, že už to u teba trochu zaváňa PPP..

dzulli1980
9. sep 2023

No podľa toho, čo píšeš, už potrebuješ psychológa ... pri výške 175 cm má máloktorá 61 kg ... ja mám 180 cm a v tých najlepších časoch som mávala 65 kg a bola som ako anorektička ... a ďalšia vec, keď ješ raz denne, nečudujem sa, že nechudneš ... organizmus sa proste "bojí", že viac nedostane a ukladá si to.

lucia851
9. sep 2023

Načo chudnes?veď to máš ideálnu váhu ja som pri 178cm vyzerala pri 60kg ako podvyzivena

kvetinka75
9. sep 2023

Podla mna potrebujes skor psychologa ako.chidnut. takymto stylom si uzenies sakra velke zdr.problemy

nevenka
9. sep 2023

Pre pana krala, ved si chudaaa!!! Normalna vaha. Ja meriam 152 cm a vazim 62 kg, tak to pri Tvojom zmyslani by som mala mat kolko? 42??? Ano, mala som isteho casu 43 kg, ale to mi uz lekarka prizvukovala, ze mam normalne jest, lebo bude problem. Ale ja sa tu uz nicomu necudujem na tomto konovi, fakt 🙄.

@petamich jasne, ze ma chory vztah k jedlu, uz by som sa vazne zamyslela, tu uz pojde o poruchu prijmu potravy. Ked ma po banane vycitky...

minenkak
9. sep 2023

A to prosím ťa prečo chceš schudnúť,pri tejto výške a váhe

autor
9. sep 2023

Neviem ženy, mám problém, viem, že to nie je normálne mať výčitky po jedle a byť posadnutá váhou. Ja sa vidím proste veľká.

minenkak
9. sep 2023

Ja keď to čítam čo ty robíš so svojím telom, smutné už toto a neváz sa ale meraj, váha není dobrý ukazovateľ

bublinka1426
9. sep 2023

smer psycholog. prepac.prajem vsetko dobre

lucia851
9. sep 2023

Mať tvoje problem

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
9. sep 2023

Nechudnes...lebo nemas z coho....