Vaginálna mykóza

its1mishell
16. mar 2015

Ahojte,
tak 2 - 3x do roka zvyknem mávať problém s vaginálnou mykózou. Väčšinou som s tým chodila hneď k doktorke... no teraz mi to začalo vo štvrtok, doma som mala ešte nejaký Canesten (masť), tak som si ho dala...do piatku to bolo celkom fajn, aj sa mi to upokojilo...ale v sobotu ráno to začalo opäť svrbieť, štípať a bolo to stále horšie, dokonca večer mi to tam celé opuchlo (čo bola asi moja vina, keďže ma to veľmi svrbelo a štípalo, škrabala som sa ☹ ) ...dnes je pondelok a občas ma už aj zapichá v podbrušku a keď sedím, všetko tam dole ma bolí ☹ (je teda isté, že to je už vnútorný problém, nie len povrchový vonkajší) ...dnes som ale nemohla ísť k doktorke, keďže som mala isté neodkladné pracovné povinnosti... tiež podotýkam, že odkedy som zistila, že mám problém, so snúbencom sme spolu nespali... už to začína byť naozaj zlé, vôbec sa necítim dobre a naozaj neviem, kde je problém... isté je, že zajtra sa už k mojej doktorke chystám...
Vás sa ale chcem opýtať, či neviete z čoho takéto niečo vzniká alebo či nepoznáte nejaký "babský" recept na takýto problém...Tiež sa chcem opýtať, či máte niektorá skúsenosti s aniónovými vložkami/intímkami čo sa takýchto problémov týka.... vopred ďakujem za všetky odpovede!

kashmala
16. mar 2015

Ahoj, taketo problemy velmi dobre poznam. Mne iba lieky nezaberali, lebo do 2 tyzdnov som mala mykozu znova. Mne zabralo az bud volnopredajny liek Mycomax, alebo nieco podobne na lejarsky predpis ( to je 1tabletka, ktora sa prehlta a do 2 dni priznaky ustupia), k tomu Canesten alebo iny podobny krem na vonkajsie pouzitie a to este skombinovat s prisnou protikvasinkovou dietou, ktoru si najdes na internete. Ale dietu som musela fakt prisne dodrzat aspon mesiac a potom samozrejme to neprehanat so sladkostami ani po nej. A ked niekam cestujem aj na noc, tak svoju osusku, a gel na intim hygienu s pomocnymi latkami pri podrazdeni. A ako prevenciu po sprchovani stale krem Canesten (ked som odcestovana, doma nie).

fackolka
16. mar 2015
Používateľ fackolka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fackolka.

Kamaratka mala tiez opakovane mykozy robili jej stery dala si spravit krvne testy a nakoniec s tym zacala bojovat ze prestala jest vsetky sladkosti (tvoria sa v nich v tele kvasinky) a zacala riesit svoju imunitu. Mykoza je nerovnovaha v tele.

ninan2
16. mar 2015

@its1mishell kúp si ten Mycomax a Canesten vaginálnu tabletku... Malo by to stačiť. Netreba stale behať k doktorke, nič iné ti zrejme aj tak nepredpise. Iba keby si to mala fakt v kuse alebo nič nezabralo.

zuzuno23
16. mar 2015

Ja mavam tiez tento problem.Canesten je fajn,ale skusila som si davam na to KOKOSOVY OLEJ a vyrazne sa to zlepsilo a hlavne casto sa sprchujem vtedy a hned natieram.A je aj mozne ze ti to partner zanasa stale.

spirit16
16. mar 2015

Baby ak mate mykozy, tak mate prekysleny organizmus. Treba to riesit vnutorne, zmenou stravy, alebo aspon, nejakym doplnkom stravy, ktory vytvara rovnovahu medzi kyselinami a zasadami. Napriklad Basico od Justu. Su tam len zakladne mineralne latky ako vapnik, magnezium, selen, zinok....
No a potom napriklad Tea tree krem (ten sa da priamo na tampon a zavedie dnu) pripadne kvapku kvalitneho TT oleja na nohavicky.

A skuste Anionove vlozky, tie vedia tiez velmi pomoct.

slecnagabika
16. mar 2015

ahoj, mne dávali konské dávky flucosandoz, a vselijake hovadiny.. obmedzila som sladkosti, a kupila som si gyntima probiotika cipky, a zabrali mi.. skusala som aj prirodne preparaty, vselico.. drzim palce., lebo je to "svinstvo", a viem, co je to za trapenie..

stellaaa
25. mar 2015

@spirit16 prosim ta kde kupim tie anionove vlozky?na co vsetko ucinkuju?

steinarka
25. mar 2015

zienky, ak mavate mykozy, pravdu ma @spirit16 mate proste prekysleny organizmus, odporucam vam lahke odkyslenie - kazdy den rano do pohara naliat vodu, do toho lyzicu medu a lyzicu cistej skorice.. odkyslite sa jedna radost 😉 a mozte si to kludne overit pomocou ph pruzkov, ktore vam z moču odmeraju ake mate kysle prostredie a ten pasik si uz len pomocou škály prirovnáte 🙂
a ešte nieco, zbytocne do seba trepat gynekologicke antibiotika.. existuje bylinna alternativa, vola sa to teliesko SCARLETT a to vas pekne prelieci za tri dni 😉 da sa pouzivat aj preventivne po ukonceni menstruacie na precistenie 🙂 prajem vela stastia

mirus2
25. mar 2015

Jesť kyslé nesladené jogurty, piť kefír, acidko, kyslé mlieko, ..., úplne vynechať sladkosti. Nosiť iba bavlnené spodné prádlo, nepoužívať aviváž, nepoužívať tampóny, ....

spirit16
25. mar 2015

@stellaaa
Ja si ich kupujem cez net. Som velmi rada, ze som ich nasla, lebo nie su drahe a su fakt dobre. Doteraz vzdy ked som nasla, tak staly od 6 EUR hore.
https://www.dedra.cz/cz/uvodni-stranka/
Ak sa budes registrovat, tak prides k momentu, kde sa budu pytat, kto Ta odporucil.
Napis tam prosim moje cislo 196586.
Drzim palce

lenoc
26. mar 2015

@steinarka mas s tym scarlett telieskom osobnu skusenost? o akej dobe ti to zabralo? Myslis, ze by to mohlo zabrat, aj ked mavam mykozu uz vyse tri roky skoro kazdy mesiac?

steinarka
26. mar 2015

@lenoc ja, nastastie, mykozy pravidelne nemavam. Naposledy, ked som citila, ze to prichadza, som si to dala a za tri dni som bola fit. Potom som si to dala po ms na precistenie a som zdrava ako ryba 🙂 je drahsie, ale setrne a urcite sa oplati.. kazdopadne si ale odkysli v prvom rade organizmus

lenoc
26. mar 2015

@steinarka dakujem. ty si ale rýchla. 😉
Od novembra som na protikvasinkovej diete a zatial zmena nastala len tá, že nemávam mykózu hneď po MS ale práveže po ovulácii. Ach jaj. Ale je pravda, že od novembra som len vyhodila zo stravy bielu muku, kysnute veci vratane bezneho peciva, mlieko, cukor a sladsie ovocie. Kavu a brav.maso (teda potraviny, ktore prekysluju) som vyhodila az tento mesiac. K tomu kokosovy olej, lapacho caj, probiotika a cipky Floragyn.
Ten tvoj recept na odkyslenie sa zatial bojim skusat (pokusame sa o babo), ale po MS by to slo. Aj v DM som videla caj, ktory by mal sluzit na odkyslenie organizmu. Nazov som uz zabudla.
Je tu niekto, kto je na tom rovnako ako ja?

steinarka
26. mar 2015

@lenoc juj moja, ved prave, ked sa pokusate o babo, tak je to vhodne.. medik so skoricou ti neublizi, praveze babo sa uhniezdi az v odkyslenom organizme.. a tie telieska scarlett mozu kludne pouzivat aj tehotne 🙂 takze nemas sa coho bat

its1mishell
autor
27. mar 2015

inak dievčatá, ak ste ešte neskúšali aniónové vložky alebo intímky, vrelo odporúčam! Ja mám intímky "Gentle day" a sú absolútne pohodlné a myslím, že mi aj pomohli upokojiť pokožku po mykóze....určite skúste 🙂

zilena
27. mar 2015

@lenoc, ja som tu taka ako ty... vecne problemy, tiez pokusanie o baby. Velmi mi pomohli candivac, kazde rano nalacno 2 tobolky a omyvanie iba vodou so solou. To som niekde na webe citala, jedna us lekarka pisala, co radi zenam a fakt to pomaha. Stale ked citim podrazdenie, tak rozpustim 2 lyzice soli v litri vody a pouzijem na vonkajsie umytie. More mi vzdy pomohlo, aj toto teraz.

stellaaa
27. mar 2015

@its1mishell no aj ja som mala ten problem a preslo mo to aj do niekolko mesacnych proble.so svrbenim a tu som sa docitala o tychto vlozkach a druhy den ich pouzivam a fakt citim rozdiel.Prosim ta s kade ich objednavas?

jeennyv
27. mar 2015

moja znama ma s tymto problem uz od malicka a chodila k tomu aj k detskej gyno..jedine take babske co mozes urobit je ako baby pisu nejest sladkosti, potom pouzivat intimne mydla ci sprchove gely, ziadne parfumovane mydla a vlozky a pouzivat bavlnene nohavicky klasicke ziadne tanga....ja som mala raz po atb takyto problem a mne pomohol velmi fungicidin...

its1mishell
autor
28. mar 2015

@stellaaa http://www.zdravy-zivot.sk/Anionove-vlozky-c12_... ja som si objednávala tú veľkú sadu tých žltých - to sú intímky. Vložky som zatiaľ neskúšala, ale tie intímky určite odporúčam. Sú mäkkučké, pohodlné na nosenie, ani ich necítiš.... 🙂

stellaaa
28. mar 2015

@steinarka prosim ta napis mi neico viac o tom teliesku scarlett,len tak zbezne som citala na nete.neni tam riziko,ze ta snurka sa odtrhne?su naozaj take dobre jak vsade o nich pisu?kupim ich aj v lekarni.Dost ma zaujali a mozno by mi pomohly aj na moj problem.teraz skusam aj tie anionove vlozky a su tiez dobre ale skusila by som aj to teliesko len chcem vediet ci je to bezpecne?dakujem za info.

stellaaa
28. mar 2015

@its1mishell prosim ta a kolko si platila za postovne?mala by som zaujem aj ja o vacsie balenie ale bolo by super keby nas bolo viac na obj.aby sme postovne na zdravy-zivot.sk mali zadarmo....obj.niekto vo velkom anionove vlozky?

maaaria3
28. mar 2015

Trpela som týmto problémom, je skoro isté, že to može byť práve problém u partnera, možeš sa preliečiť, po pohlavnom styku, ak si oslabená to prepukne.. samozrejme, partner, muž, obvykle nemá problémy, je len prenášač... treba preliečiť partnera... moja skúsenosť

lianka2
28. mar 2015

Baby mne pomohol oreganovy olej. Teraz sa mi mykoza vratila po asi troch rokoch a nemohla so.sa dostat do lekarne po nejakecipky tak som zacala uzivat ten olej a mykiza zmizla. Sice stoji okolo 20€ale2x2 kvapky denne uzivam a tak myslim ze sa to oplati...

steinarka
28. mar 2015

@stellaaa aj keby sa snurka odtrhla /co sa mi nestalo/ tak teliesko sa tebe predsa nema kde stratit.. vyberies ho prinajhorsom prstami

megika1
28. mar 2015

ja užívam z lekárne vnútorne,ale je tak univerzálny,že bez neho ani na krok,kupujem v mojej lekárni,nie cez net
http://www.prozdravi.cz/citrovital-kapky.html

nutrimas
28. mar 2015

Pri vagin. mykoze je velmi dolezite obmedzit alebo uplne vylucit biely cukor, ktr. podporuje mnozenie bakterii a kvasiniek. Vhodnou nahradou je brezovy cukor, ktr. organizmus neprekysluje.
Taktiez odporucame pouzivat cisto bavlnene hyg. vlozky. V nasej ponuke na eshope, prip. na MK najdete pestry vyber vloziek zo 100% bavlny, bez chloru zn. MASMI a taktiez anionove vlozky zn. Gentle Day, rovnako aj brezovy cukor :
https://www.modrykonik.sk/shops/porod-sestonede...

its1mishell
autor
30. mar 2015

@stellaaa okolo 2 eur, max 3, už si nepamätám...ale ja ich momentálne už určite nejdem objednávať, keĎže mám to veľké balenie... ale za to poštovné ti to stojí, ver tomu 😉 alebo skús objednať tu v príspevku vyššie od nutrimas 🙂 neviem koľko vyjde poštovné tam, ale značka je to tá istá .-)

stellaaa
30. mar 2015

@its1mishell ok.dakujem skusim sa spytat jej.pekny den.

chrobaaacik
20. sep 2016

kočky, ak by niektora chcela, mam na predaj bylinne vaginalne guličky SCARLETT...cena je 15€+1,50 pošta..v balení sú 2 ks...su úžasne na opakovane mykozy, zapaly pošvy, svrbenie, zapaly močoveho mechura a pod...zloženie na zaklade tradičnej čínskej medicíny 🙂