Ako riešiť extrémny strach o deti?

21. aug 2023

Ako to riešiť? Ad? Nie je to už len strach ale zasahuje mi to do života,je tu niekto s podobnými problémami? Ako ste to riešili?

avonladyba
21. aug 2023

U psychológa, prípadne psychiatra.

zmrzlinka2021
21. aug 2023

Na zaciatok smer psycholog a riesit, z čoho to začalo, či si si prešla nejakou traumou a s tym pracovat za pomoci psychologa.
Ak psycholog odporuci psychiatra, ist.

autor
21. aug 2023

@zmrzlinka2021 áno trauma

autor
21. aug 2023

@zmrzlinka2021 bílá som už u psychológa asi 6 krát podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze

mmoonna
21. aug 2023

Mne pomohli ad.

idemo
21. aug 2023

Aj ja prežívam niečo podobné. Tiež som zažila traumu a odvtedy mám nekontrolovatneľné uˇzkostne stavy aj pri bežných situáciach😪

autor
21. aug 2023

@idemo a ako to riešiš?

viestta
21. aug 2023

Najdi ineho psychologa. A ak riesis traumu nepocitaj s tym, ze par sedeni to vyriesi. Psycholog za teba nevyriesi nic, ten ta ma len nasmerovat ako sa s tym sama vysporiadat. Nie kazdy psycholog sadne kazdemu klientovi, takze treba hladat takeho, ktory pomoze

idemo
21. aug 2023

Musim povedať že mám skvelého manžela ktory si vždy zachová chladnu hlavu a v klude mi vysvetlí že sa nemusím báť že to je normálne a mňa to vždy tak nejak trošku upokojí a potom sama v hlave si poviem že má pravdu.

betulinka1
21. aug 2023

Len tie AD ti nepomôžu zastavit strach. Strach budes mat stale, len uz nie vzdy sa ti nerozbucha srdce, nepride ti az tak zle. Ale zle ti pride. Kazdopadne, ti Ad skludnia nervovy system. Lenze bez dalsej prace nebudu mat zmysel. Cize ano chod k psychiatrovi sa poradit, ci ano ci nie. Ale ten psycholog je tiez dolezity aby si sa naucila s tym strachom bojovať. Akoze 6 sedení ti nepomoze, pripadne vymen dr. Mozno treba skusit aj ukludnovacie cvicenia napr. autogenny trening, meditácia. Pocuvaj na youtube Martina Lajprika, za mna uplne super terapeut. Ak si z Ba, rovno by som vyhladala jeho ako psychologa. Za mna kombinacia psychiater a terapeut.