Bolo vám ľúto, že už nebudete mať nikdy deti?

datelinka31
15. jan 2023

Máme tri deti, a viac už neplánujeme, keďže je to až dosť.. už teraz mám pocit, že sa im nestíham venovať plne ako by som chcela, sú ešte malinkí.. ale.. napriek tomu som veľmi smutná, keď si predstavím, že už nikdy nebudem mať dieťa.. malinké bábätko, že nedáme šancu ďalšiemu životu.. bojím sa, že deti vyrastú a bude mi to ľúto, keď už potom nebudem mať môcť deti.. ale na druhej strane, veď tri deti sú veľa! Mali ste to aj vy tak, keď už ste vedeli, že toto je vaše posledné tehotenstvo, posledné bábätko.. a postupne keď deti vyrástli, chýbali vam tie časy keď boli malinké? Už teraz keď sú prvé deti trosku staršie, vidím aké sú samostatné a neskutočne si užívam najmenšieho.. je to naše zlatíčko. Kľudne by som prijala aj ďalšie, ale 4 mi už príde fakt veľa.. och, šibe mi asi

marseillefan
15. jan 2023

Nie, nebude mi to ľúto.. je to proste kolobeh života. Náš čas už pomaly končí a ani sa nenazdáme, budeme mať vnúčence 🙂 Či ty by si najradšej rodila do 80ky?

pribinak
15. jan 2023

@datelinka31 však chod robiť napr profi mamu alebo pestúnku a pracuj s babatkami

elia9
15. jan 2023

Chápem ťa, ja mám síce dva kusy doma ale stále to v sebe ešte nemám definitívne uzavreté 😅tretie už síce neplánujeme ale nikdy nehovor nikdy ako sa hovorí..tri detičky by aspoň pre mňa bol už úplný strop, aj keď sa mi páčia veľké rodiny..teraz sa naplno venuj svojim deťom, uži si každú etapu a neskôr sa môžeš zasa realizovať pri vnúčatách🙂

koniarova
15. jan 2023

Nie. Ani ma to nenapadne. Som rada,že už sú veľkí.😁

simsalabim
15. jan 2023

Nie. Velmi sa tesim, ze uz su velki a viac menej samostatni. Uz by som babatko ci male dieta asi nezvladla 🙈

dennkka
15. jan 2023

Ja mám dvoch dospelých synov a občas mi je ľúto, že sme nemali ešte jedno. Keby máme o 10 rokov menej, tak ideme do toho. Ale len tretie, štvrté už určite nie.

loginexistuje
15. jan 2023

tvoje deti budu stale tvojimi deti tym ze budu rast a dospeju neznamena ze prestanu byt tvojimi detmi

beata_k
15. jan 2023

@datelinka31 Sama pises, ze sa im nevenujes ako by si chcela a chces stvrte? Nedava mi to velmi zmysel.

tiezjedna
15. jan 2023

@datelinka31 nie, nie je mi to ľúto. Máme tri deti, najmladšia má 6. A som pevne rozhodnutá, že stačilo (manžel je na tom rovnako). Proste je pre nás akurát, aby sme to dali v pohode a bez starostí👍 Chceme si užiť aj čas medzi deťmi a vnúčatami. My sme vášniví cestovatelia a pár rokov sme kvôli deťom (školské povinnosti) pomerne obmedzení, tak to plánujeme potom doháňať 🙂 Takže ja sa naopak teším z toho, že si môžeme teraz deti užívať, venovať sa im, robiť s nim spoločné veci a nebyť pritom obmedzení ďalším miminom a nebudem klamať, vôbec mi nechýba že už nás nečakajú žiadne prebdené noci a kritické rána 😂

jarka72
15. jan 2023

Po 3-ťom som povedala, že stačí a 4 deti ani za svet. Ale keď mala najmenšia skoro 6, tak som pocítila takú túžbu po dieťatku, že sme si povedali, ak má prísť, nech príde a po 1 mesiaci v mojich 41 rokoch sa to podarilo 🙂 Teraz má 8 a určite neľutujem.

zuzitko74
15. jan 2023

Áno, to je boj srdca s rozumom. Zrejme sa dobre cítiš ako matka bábätiek, tak ti je za tým obdobím smutno, hoci rozum ti vraví, že počet detí, ktorý aktuálne máš, je pre teba už konečný.

veronikaszabova
15. jan 2023

@datelinka31 fuuuu, mas moj obdiv. Ja uz mam 2 velkych chalanov, uzivala som si to 🙂 chodili sme barskde, mohli sme ist s muzom kde sme chceli (bez deciek)... a buuuum, neplanovane som otehotnela - ked porodim chalani budu mat skoro 9 a 14. Desim sa toho, ze zasa mimco v baraku 😂😂

dkethe
15. jan 2023

Ja milujem babatka, starat sa o ne, ked su uplne odovzdane rodicovi, a najradsej by som mala kazdy rok nove ❤️ ale tak zivot nefunguje no.

scila
15. jan 2023

@datelinka31 áno, občas zatúžim zas po bábätku, po tých chutných maličkých nôžkach 🥰. Ale potom si spomeniem na všetky tie prebdené noci, koliky a kopu iných problémov a rozum zvíťazí nad srdcom. Ale stále to vo mne je, tá túžba mať doma malé milé bábätko, ktoré neodvráva a nezbiera pokémonov atď. 🙂

angela85
15. jan 2023

@datelinka31 mám dve a už budem mať 38 rokov. A už sa teším keď budú trošku viac samostatne a ja sa.budem môcť viac venovať svojim koníčkom. A že už budeme mať na seba s mužom viac času osamote. Ja zas mám paniku,žeby som v tomto veku ostala 3x tehotná,ale keby náhodou,tak ho s láskou vychováme.

sima234
15. jan 2023

@datelinka31 Nemám a nebudem mať žiadne deti. Ešte ti je ľúto, že máš "len tri"?

rurutiax
15. jan 2023

@datelinka31 Máš 3 krásne deti, čo by si viac chcela? 🙂 Niekto nemôže mať ani to jedno. Buď vďačná. Ja teraz čakám svoje prvé z umelého oplodnenia a vytrpela som si dosť, aby som mohla mať aspoň to jedno.

zobaka
15. jan 2023

vobec, mame jedno dieta a po dalsich netuzim, bola by som nestastna, keby som otehotnela

martinka13
15. jan 2023

Budeš mať vnúčatá..... Moja sesterka teraz čaká prvé bábo. Má 41, ja 42 a dve deti (14 a 8). Nikdy som viac nechcela, ale teraz som len tak medzi rečou mužovi povedala, že my už také malé mať nebudeme... No hneď ma upratal, že veď pokočikujeme, vrátime mame a dáme v kľude Prossecko na záhrade. Veru mi viac netrebalo. Ale rozumiem, ak si tak nastavená, ze Ti je ľúto. 4 je síce dosť, ale ak sú financie a energia, nevidím v tom problém. Pekná veľká rodina🙂

solange7
15. jan 2023

@datelinka31 Trochu racionalneho rozmyslania pridaj a nauc sa spracovavat emocie. Ludia nemozu rodit ako zajace.

leuska1991
15. jan 2023

@datelinka31 áno. Mám 4deti. A venujem sa všetkým naplno. Teším sa,že ich môžem mať. Je to radosť ❤️ 12,11,2 a 7mesiacov❤️

nevenka
15. jan 2023

Ja milujem babatka! Ale prisla som na to pri tretom dietati, ake je to nadherne, to malinke stvorenie. Mala som vtedy 37 rokov. Po 2 narocnych detoch som si povedala, ze staci, ze uz su velki, relativne samostatni, no a prisiel covid a nejak sme si s muzom nedali pozor a prislo 3.babatko. Mali sme chlapca a dievca a tretie bol znova chlapcek. Dcerka velmi chcela sestricku, utesovala ma, ze nabuduce to urcite bude dievcatko😅🙃, ja jej na to, ze uz urcite nie. A bolo mi to tiez tak trochu luto, ze toto uz bolo moje posledne babatko. A po prekonani covidu, sa nam zase postastilo a teraz tu drzim v naruci 2 tyzdnovu dcerku. A znova prisiel ten pocit, ze och, toto uz bolo fakt posledne tehotenstvo. A uzivam si ju, bozkavam, ovoniavam. Mam zdravotne problemy, ltt. som ju donosila skrz preeklampsiu, mam tesne pred 40-kou. Keby som vedela, ako ma tieto deti zmenia, tak zacneme s detickami skor. Ale to si len tak hovorim, lebo situacia bola taka, ze mam mladsieho manzela a cakali sme, kym dokoncime skolu, zacneme pracovat, zabezpecime si byvanie a takto. Ale aspon by som necakala od druheho dietata tych 5 rokov...No bola som nastavena vtedy inak a tieto 2 posledne deticky to vo mne zmenili...Ale som este rozcitena po porode, takze toto je taky vylev a uplne Ti rozumiem. Ale ako sa s tym vyrovnat, neviem. Asi to pride nejak same...Casom...
A mozno este date stvrte...😉

thoughtfulweirdo
15. jan 2023

Mám dve malé, viac už nebudeme mať. Nie je mi to vôbec ľúto, hlavne vďaka mladšiemu synovi mám bábätiek dosť aj na tri ďalšie životy 🤣

basska_b
15. jan 2023

Podla mna je to normalny pocit, ja mam cerstvych 31, za chvilu rodim tretie a rozmyslam, ci som akoze uz povedala posledne slovo 😃 rozum mi tiez vravi, ze s troma bude radosti i starosti vyse hlavy. A ze treba byt vdacny za 3 zdrave a nepokusat osud privelakrat. Ale... ktovie, co este osud prichysta. Moje dve kamosky toto oplakavaju zakazdym, ked im babatko odrastie... ja ich chapem. Ale aj argumenty pre a proti treba zvazit... a ono to uz nejako bude

lucinka1988
15. jan 2023

@datelinka31 Úplne chápem a mám to podobne. Tým, že som šťastne vydatá a mám 2 krásne zdravé deti😉A všetko klape, ako má, ten chrobak tam v hlave je..Tretie neplánujeme, už psychicky a celkovo chcem dávať rafsej na kvalitu ako kvantitu, ale 🫣Ak by sa nejako neplánovane pritrafilo, ja by som isto bola veľmi šťastná..A keď nie, tiež to má veľa výhod, ale teda- cielene neplánujeme, ale pochybnosti v hlave z času na čas mám

vroni
15. jan 2023

Nie. Naplna ma to uprimnou a hlbokou radostou. Pri predstave este jedneho tehotenstva sa dobrovolne odoberiem radsej na pobyt v stredovekej muciarni.

datelinka31
autor
15. jan 2023

@pribinak to by ma nebavilo.. ja mám síce rada deti, ale tie svoje :D

datelinka31
autor
15. jan 2023

@dennkka a koľko máte rokov ak sa mozem opýtať?

datelinka31
autor
15. jan 2023

@beata_k venujem sa im naplno, ale sú traja.. čiže 🤔

datelinka31
autor
15. jan 2023

@jarka72 ❤️ Super