Chcem štvrté bábo

31. okt 2022

Možno si poviete že som blázon. Máme tri deti, 5,4,3 rokov. Ja strasne túžim po 4. Chcela by som zažiť ešte raz ten pocit byť tehotná. Ako keby si posledný krát užiť tehotenstvo, bábatko, vychutnať si materskú. Neviem to vysvetliť, jednoducho po tom túžim. Deti su v takom veku ze by chceli dalsieho surodenca, chcu sa o babatko starat, prebalovat a hrat sa s nim. Manželovi sa do toho nechce, pretože konecne mozme niekam s detmi ísť v klude, tiez si myslí ze by medzi najstarsou a najmladsim bol velky vekovy rozdiel, pritom je úžasný otec. Rád trávi čas s detmi, hrá sa s nimi. Co mam robiť? Stale sa o tom rozpravame ale vzdy je to 50 na 50.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorana999
31. okt 2022

Mať tri zdravé, krásne deti je absolútny zázrak. "prebili" akékoľvek moje premýšľanie nad tvojou otázkou. Mat ci nemať štvrté - tým by som sa vôbec nezatazovala a nechala tomu voľný priebeh. Lebo už tie tri sú obrovský, obrovský dar a myslím na všetky tie mamičky, vrátane mňa, ktoré sa boja, či to s tým prvým dobre dopadne a pri myšlienke na druhé, že by bol nejaký geneticky problém, mi beha husina telom a slzy mi zalievaju oči, lebo na jednej strane chcem a na druhej strane mam strach, že by som zas len chodila po lekároch...
Veľa šťastia..

aurorastone2
31. okt 2022

Tak veľký vekový rozdiel by bolo keby si mala novorodenca a 20 ročne dospelé "dieťa" 🤷‍♀️

deti95060810
1. nov 2022

ak ty chceš tak prečo nie. už len prehovorit manžela...

nelca0510
1. nov 2022

Nečudujem sa,že manželovi sa nechce už ťahať finančné domácnosť,zatiaľ čo si užívaš 3 roky materskú doma. Pozri sa na to aj jeho očami. Keď nechce,nič s tým neurobis. Je to o dohode dvoch partnerov.kedze najmladšie má 3,snáď si už v robote.

sense
1. nov 2022

@nelca0510 to už bude už 5 rokov nielen 3...Le zdieľam tvoj názor prečo sa manželovi do toho nechce

nwnw
1. nov 2022

Aj ja by som chcela dalsie, no uz sme zleniveli prebalovat a dalsia vec su financie. Je otazne ci by sme dopriali aj tretiemu to co jeho surodencom. Uz teraz mame tie kruzky financne o hubu a co potom, ked zacnu studovat 🤷

pragmaticka
1. nov 2022

A nie je to len únik z pracovného života z tvojej strany? 4 deti je už fakt dosť, vedela by si sa o ne postarať aj keby vás manžel opustil? (bohužiaľ poznám také prípady).

belllinka
1. nov 2022

Ani sa muzovi necudujem, zivit zenu a 4 deti x rokov sam… A financne naroky deti budu iba stupat. Respektive zvladnes ty 4 deti, ak sa rozvediete? Tiez si myslim, ze to je iba tvoj unik z nejakej nudnej prace.

hederamonstera
1. nov 2022

Unik z prace? Vsak deti su ako tri prace naraz😂 na jedno dieta.
Autorka, to si musis ty s muzom vyriesit.

belllinka
1. nov 2022

@hederamonstera ale no, tie 3 deti su v skolke a keby isla naspat do prace, tak by musela stihat pracu + 3 deti.

hederamonstera
1. nov 2022

@belllinka vsak takto ju to pocka praca + 4 deti🤷🏻‍♀️

lolita555
1. nov 2022

Ak ich vieš v dnešnej dobe plnohodnotne zabezpečiť prečo nie ,ale chces dieťa napriek nesúhlasu manžela je vrcholné sebecké

kepassa
1. nov 2022

My mame 3. Moj muz by si to tiez velmi rad zopakoval a mal este nunko ale za mna uz nie...mame tri uzasne, sikovne, krasne, a hlavne nech Boh da aj zdrave deti. Maju 14r, 10r a 6 r najmensi. Je to dost poviem Ti. Cim budu starsie budes mat co robit stihat domacnost aj pracu. Ja este znova studujem iny odbor externe a dva roky este budem (vs som si uz robila pri prvých dvoch dcérach) a este praca k tomu. S malym sa ucit, je prvak. Mna uz vobec teda nelaka este v noci vstavat ku kolikam, vkuse za nim utekat, prejst si nanovo vsetkymi detskymi chorobami, kt.uz mame za sebou. Aj ockovaniami, hospitalizaciou v nemocnici (s kazdym sme zazili pre iny dovod) zubkami...neviem fakt si to treba zvazit. Hlavne aby ste v tom boli jednotni. Poviem Ti ja si uz uzivam, ze je najmensi 6 rocny. Pre mna je ten naj vek do konca toho 1.stupna 😃 do tych 10r najstarsia je pubertacka a to niet dna, zeby sme sa na niecom nechytili (lebo svet gombicka a mama chce, ze treba vysavat vlasy zo zeme, kedze sa slecna vkuse cese a su vzade a nasa civava ich pozere...ze povesaj konecne to pradlo co ti uz pol dna vravim, nebud vkuse na tom mobile...) A toto obdobie skonci a zacne pubertu druha a tak ma caka treti 😂 plus financie. Teraz som jej kupila cizmy dvoje.jedny pekne imidzovky, druhe zimne teple aby mohla chodit vonku s kamosmi lebo neprechladne mi na mocove cesty..to su o mnoho vacsie vydavky ako ked mas dve, tri alebo ked mas styri deti. A este k tomu su male...Lebo oni nebudu vacsne nosit veci po sebe. My si radi doprajeme aj dovolenky a vylety - ak je moznost. Treba automaticky vacsie auto. V neposlednom rade zalezi aj kde byvate a ci mate dost priestoru pre každého clena rodiny. Atď...atd,...

zaba21
1. nov 2022

Vidím tu deň čo deň takého príspevky... áno každá sme iná, každá má iný vzťah k deťom a rodine...niekomu stačí jedno, niekto chce viac...ale ja nerozumiem... možno aj preto, že som rozvedená a musela som si s dvomi deťmi poradiť sama...a nebolo to jednoduché...a to na rozdiel od mnohých iných rozvedených žien sme sa s mužom rozumne dohodli.
Ja autorke položím pár otázok:
- dokázala by si sama uživiť 3-4 deti sama v aj prípade napríklad choroby muža, v prípade rozvodu? Ja mám dokonca vo svojom bližšom okolí dokonca niekoľko známych, ktorým partner zomrel...
- zamyslela si sa niekedy, aký je to nápor na muža, keď sa musí postarať o takú veľkú rodinu s viacerými deťmi? Ja som žila s mužom, ktorý až tak nezarobil a v určitom období bola rodina závislá hlavne na mojom príjme...a môžem povedať, že to je veľká ťarcha, keď sa nemáš na koho až tak spoľahnúť... A mala som možnosť nahliadnuť aj do toho ako takúto situáciu prežíva a vníma muž síce s veľmi dobrým platom, ale extrémne stresujúcou prácou, ktorú už doslova len trpel, ale neodišiel, lebo hypotéka, deti, nepracujúca manželka...
Možno prídem niekomu negatívna...ale život nie je len pekný, niekedy nás stretnú aj nepríjemné udalosti... Myslím, že aj táto doba, čo momentálne prežívame má vplyv na môj názor...
Autorke prajem, aby sa dokázala tešiť z detí, ktoré má, myslím, že tri detičky už nie je mala rodina a vyžaduje veľa energie.

liana_k
1. nov 2022

Styri deti v dnesnej dobe 🙄, wau. Odvaha vam nechyba.

doriiis
1. nov 2022

Ja vždy tvrdím,že žena má mať toľko detí o koľko by sa vedela postarať sama,keby manžel nebol.

tehulka2011
1. nov 2022

Mna zaujala veta, ze mozte niekam s troma malymi detmi ist v klude, wau, to si ani neviem predstavit 🙂

gertrudaosem
1. nov 2022

@liana_k 4 deti .. hej to je, a ak sa poobzeras je toho stále viac a viac 3-4 deti úplná normalka... Za chvíľu budeme ako voľakedy 8 deti v rodine (to bol len žart). Ja by som do toho nešla ... Toľko neistoty okolo a ešte ta podstatná, ak som s mužom teraz, neznamená že bude so mnou aj o 5 rokov.

liljana
1. nov 2022

Ty si vydupes styri deti a potom budes muzovi asi nadavat, ze malo zarobi, ze s nimi malo po praci doma pomaha, aka si z deti a domacnosti unavena,...

nykkushka
1. nov 2022

Wauu, klobúk dole autorka, že máš gule ísť do 4 dieťaťa. My máme jedného škôlkara malého a desí ma predstava, že sa jednému z nás niečo stane a ako to potom zvládneme, pri dnešných cenách za všetko 🤷‍♀️ a to nežijeme zle, zarábame celkom dobre...

jana_eyre_2
1. nov 2022

Aj ja som dlho túžila po 4tom bábätku, môj muž sa k tomu už moc nemal, neskôr keď už aj by privolil, mala som nejaké zdr.problemy a tak sme to nechali tak.. dlho som sa s tým nevedela zmieriť a myslela.som si že ani nikdy nezmierim.. ale prišli udalosti ako vážna choroba bábätka v rodine, vojna, celková spoločenská situácia a mňa túžba po 4tom úplne prešla.. uvedomila som si, že to čo mám - 3 relativne zdravé deti je najviac čo som mohla dostať a za to som vďačná.. navyše som začala pracovať, už pri troch detoch je to celkom náročné hoci pracujem len 4ri hodiny..

Mať veľkú rodinu je krásne, držím palce každému či už má jedno alebo 5deti, ale myslím že niekedy sa treba zmieriť so situaciou a užívať si to, čo je aktuálne.. samozrejme ti nevyhovaram 4te dieťa, ak ho chcete držím palce, len píšem ako som sa ja zmierila s tým že budem mať len 3deti..

macikovaiveta
1. nov 2022

To je odvaha 🤷‍♀️No deti rastu a budú potrebovať viac a viac.

lucinka5051
1. nov 2022

Ta túžba je krásna ale občas je potrebné sa rozhodnúť medzi srdcom a rozumom...Manžel musi mať na seba veľky tlak, zabezpečiť uz vás 4 🙂 ale je to o vašom rozhodnutí či si trúfate 🙂 ja by som do 4 nešla a radšej viac dopriala tým trom (dovolenky, cestovanie, šetrenie na ich VS, atd..)

elia9
1. nov 2022

Ja len, že sa skláňam pred každou mamičkou, ktorá má viac ako tri deti..🙂Ja som vždy chcela dve alebo tri deti. Najskôr sa mi narodil syn💙Neskôr dcéra ❤️. Po prvom pôrode to vyzeralo tak, že druhé dieťa už ani nebude, kvôli zdravotným problémom, takže som bola veľmi šťastná, keď som porodila druhýkrát a ešte k tomu zdravé vysnívané dievčatko. Cítila som sa naplnená a mala som pocit, že naša rodina je kompletná. No teraz po nejakom čase moje srdce znovu piští po treťom dieťatku. Snažím sa to v sebe potlačiť, manžel už by uvítal aby sme mali viac času pre seba.
Myslíte si, že ma tá túžba časom prejde? 🙂 Ja si len neviem predstaviť, že už nikdy nezažijem to čarovné obdobie. No potom sa ozýva rozum a pripomenie mi, čo sa deje vo svete, vojna, atď. a že mám dve krásne zdravé deti a čo viac ešte chcem🙂len by ma zaujímalo, ako to majú iné maminky, ktoré túžili po ďalšom dieťatku, či ich to časom prešlo alebo porodili ešte jedno dieťatko a potom cítili definitívny pocit plnosti..

sense
1. nov 2022

Neviem ci by som to nazvala "túžba prešla", ale rozum zvitazil
A možno túžba nebola až taká silná.... (u mňa)
@elia9

sense
1. nov 2022

@zaba21 nemyslím ze si negatívna ale nazvala by som to triezvy pohľadom 😉

elia9
1. nov 2022

@sense ten rozum zvíťazí pravdepodobne aj u mňa..a keď sa tak nad tým zamyslím, možno mám iba takú nostalgiu za tým obdobím, keď som bola tehotná, keď som si priniesla domov novorodenca ...🤍 No nič, raz sa budem tešiť z vnúčat 😅

sense
1. nov 2022

@elia9 ako netvrdím aj mňa občas napadne co by bolo keby, bábätka sú také milé rozkošné voňavé a neviem co všetko ale potom.l nastúpi to druhe ja, to rozumnejšie.

loginexistuje
1. nov 2022

nemzslimnsi ze 5 rocne tuzi prebalovat novorodenca za mna prilis male rozostupy neni to skor o tom ze sa ti nechce do prace ?