Chýba vám minulosť?

sevi
25. júl 2012

chcem sa spytat ci sa vam niekedy cnie za sposobom zivota pred tehu,pred narodenim dietatka??jasne kazda mamicka miluje svoje dieta/deti ale nechyba vam ta volnost,bezuhonost,sloboda,oddych atd?dakujem za odpovede.

stavba
25. júl 2012

@sevi naše dítě bylo tak moc chtěné a vymodlené, že mi minulost opravdu nechybí. To, že si člověk potřebuje občas oddechnout a na chvilku "dobít" baterky je asi věc normální a přirozená a je fajn, když má maminka možnost nechat chvilku děťátko někomu na hlídání, ať už je to třeba tatínek a mít čas sama pro sebe. Já si třeba odpočinu i při nákupu potravin, jedu sama v autě, takže můžu poslouchat i hudbu víc nahlas a to je pro mě relax 🙂.

liz_lemon
25. júl 2012

@sevi ja sa priznam, ze mi to chyba, a to som doma len kratko, aj ked som sa na to vsetko velmi tesila, tak realita je uplne ina ako moje naivne predstavy 🙂 byt vacsinu dna doma zavreta, teda nie je nic pre mna
ale hadam, ked bude maly vacsi, tak sa to zmeni

eeffka
25. júl 2012

Nie,deti vyrastu,treba v zaciatkoch zatat zuby. Bez deti by moj zivot nebol v mojom veku uplny.mam 35.

lenja123
25. júl 2012

Áno, chýba. Je to úplne iný spôsob života, mne sa zmenilo úplne všetko. Napriek tomu by som samozrejme nemenila, uvedomujem si, že dieťa je malé len "chvíľku".

nice202
25. júl 2012

@sevi niekedy v nostalgickych okamihoch mi chyba.....

michaela.g
25. júl 2012

@sevi asi si uz dlho na materskej 😉. Ako dlho si doma?

My sam na nasu cakali 6 rokov a neviem sa jej nabazit, momentalne som doma skoro 2 roky lebo som mala rizikove tehotenstvo. Ale aj tak su obcas dni / momenty ked tuzim vypadnut aspom na chvilku von. A vacsinou to skonci tak ze zoberem malu a manzela a spravime si prechadzku vylet a zase je vsetko v poriadku. Snazim sa menit prostredie aj ked to znamena ze idem rodicom alebo svokrovcom co i len na tyzden. Moc mi to pomaha...

@liz_lemon si este len na zaciatku daj tomu este trocha casu prvych 6 tyzdnov sa s babatkom len spoznavate a zvykas si na svoju novu rolu... Pamatam si ked som nasu videla prvy krat, ani som netusila ako sa mam citit a ani neviem kedy prisla ta zmena a milovala som ju viac nez som si vedela predstavit...

sabiatko
25. júl 2012

mne chyba ten oddych, kedy som nemusela mat oci stale nalepene na detoch, aby sa daco nestalo. taky psychicky oddych. ale stastna som len teraz, ked mam manzela a deti 🙂

rora
25. júl 2012

ano, chyba. a velmi. ale nechyba mi taky ten bezstarostny zivot alebo žurky, ale skor to, ze som nebola v takej socialnej izolacii ako teraz... s nikym sa uz poriadne ani nestretavam, kazda kamaratka ma svoj zivot, byva inde, maju deti a stretavky (aj s detmi) su takmer nemozne... je mi hrozne smutno. a este k tomu mam aj partnera (neviem ci ho tak mozem vobec nazvat) ktory to vobec nechape... ktory si mysli ze mi nic nechyba, ved si mozem chodit kam chcem... kam by som asi tak isla... tych 10 ulic co mame v dedine uz poznam naspamat 🙄

sevi
autor
25. júl 2012

@michaela.g ja som doma od roku 2006.-prve tehu doma,ale nemala som rizikove len moj mm si to tak zelal.a ked mal syn 2r narodila sa mu sestricka.ta ma uz sice cez 3roky ale som na predlzenej rodic. "dovolenke"

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskaska
25. júl 2012

Chýba 🙂 uplne sa stotoznujem s nazorom liz_lemon. Vsetko som si zidealizovala a to starostlivost o babatko je makacka.

pajoslava
25. júl 2012

Chybí mi hlavně ta čistá hlava... 🙂 Dcerku můžu dát manželovi a jít si, jet si kam chci... ALE pořád, prostě pořád ji mám stejně v hlavě... myslím na to, co dělá, jestli nepláče, jestli mu usnula atd atd.. Tohle chlapi nemají. Takže miluju tento nový život, ale ta čistá hlava mi opravdu někdy chybí.. ten neustálý strach, obavy o ni.. to už bude navždy.

lucka1987
25. júl 2012

aj nase drobatko bolo dlho ocakavane a vytuzene...Prestali sme chodit po veceroch na pizzu za kamosmi .. ale od narodenia Mareka, chodia pizza a kamosi k nám dmov 😀 😀 😀

lucka1987
25. júl 2012

@pajoslava s tou cistou hlavou suhlasim.. u nas je Marek aplny byt , plna moja hlava, plne auto.. vidim, citim, pocujem, a myslim nanho na kazdom kroku ... niekedy mam chut trosku vypnut... no neda sa. proste nemam to tlacidlo " off "

hori
25. júl 2012

@liz_lemon @miskaska babenky, uznavam, ze ked som mala prve dietatko a bolo tak malicke, ako tie vase, tak som to citila uplne presne rovnako, ako popisujete - bolo to narocne, pre mna doslova "zabite leto" (nech mi moja dcerka odpusti ten vyraz, ale neviem to pomenovat inak), ziadna dovolenka ani len kupalisko ci grilovacka... nastastie to rychlo preslo, cim su deti vacsie, tym viac moznosti sa otvorilo... 😉

kristi
25. júl 2012

ano, chybi....ale nemenila bych. Takhle jsme pŕozatim kompletni, mala je pohodarka, takze obcas jede k babicce a my si vcelku v pohode uzivame. Horsi to bylo, kdyz byla prcek a kazdy den byl stejny, ted uz to jde, chodi do skolky, odpoledne ji vezmu na krouzek, vecer spolu uvarime, pohrajeme. Mne tenhle stereotyp vyhovuje. ALe mam vyhodu v tom, ze mame hlidaci babicku a fakt si muzem vyrazit takrka kdykoliv se zachce

li_la
25. júl 2012

Milujem svojho syna, aj manžela, ale chýba presne to, čo si opísala. Voľnosť, sloboda, neviazanosť, v podstate nezodpovednosť... A občas mám pocit, že ma chytá syndróm vyhorenej sviečky, a začínam byť nervózna, ľahko vybuchujem, začínam mať pocit ľahkej depresie... túžim vypadnúť, hocikam, aj prechádzka do obchodu je pre mňa relax, len tá žiaľ netrvá dlho... Pre niekoho je úžasný oddych hra s dieťaťom, pre niekoho nie, a určite sú ľudia, ktorý potrebujú vypnúť, keď aj odchodom na pár dní... Netreba sa tomu brániť, aby sme sa fakt nezbláznili...

ia.
25. júl 2012

chybí mi ta sobecká bezstarostnost, resp. starání se jen o sebe a manžela, ale jak píše @kristi neměnila bych. Bez dětí by nás život nebavil, dům by byl prázdný a nenaplnily by ho ani naše zážitky z úžasných dovolených, víkendů a skvělých romantických večerů. Když měl první syn 1,5 roku, začal fungovat u babiček,takže nebyl problém si zajít do kina, na ples, na večeři, teď jsme zase trochu svázaní miminkem, ale vím, že příští rok už bude moct i on jít na hlídání a bude zase možnost vyrazit jen ve dvou....občas s manželem zasněně vzpomínáme na víkendová rána, kdy jsme spali do devíti, v pyžamu snídali u autosalonu a na oběd si vyrazili do restaurace...ale zase s dětma je život úžasně akční a bez nich už by to prostě nešlo....

lenka_b
25. júl 2012

Musim sa priznat, ze niekedy by som sa rada vratila do minulosti a pomenila nejake veci a podobne.. Ale vzdy v tom zahrnam aj malu 🙂 Ta volnost a bezuhonnost mi niekedy chybaju - to je pravda 🙂 Ale potom sa preberiem zo sna a uz som v pritomnosti 🙂) Myslim si, ze je to normalne pre kazdeho chciet mat trosku pokoj a cas aj na seba 🙂

ined77
25. júl 2012

chybí - nechybí...jasně, že jsou dny, kdy si říkám, bóže, kde jsou ty časy, kdy jsem si mohla třeba celé dopoledne číst a pod., ale jedno vím jistě....stýskalo by se mi už v první minutě 😀 .
mít více hlídání byla bych spokojenější, zatím jsme byli s MM za celou dobu někde jen 2x 😅 ...ale i takhle musím říct, že bych neměnila.sice je toho někdy nad hlavu, ale vždycky si řeknu, že zaplaťpánbůh jsme všichni zdraví (zatím), vážnější problémy nemáme, děti jsou nádherné, chytré, zdravé, prostě něj....tak co víc chtít 😵 .
vždyť já bych se bez nich neskutečně nudila 😀 .

lamarika
25. júl 2012

Svoje děti miluju nadevše na světě. Kdybych se měla znovu rozhodnout jestli si už pořídit děti nebo ne, rozhodla bych se stejně. Vlastně si ani nedovedu představit, že bych měla být třeba den bez nich (nevěděla bych co dělat, hlavně s kým).
Ale ten život před dětma mi táááák chybí. Bývala jsem úplně jiná a měla spoustu přátel. Nejvíc mně ubíjí takovej ten streotyp se kterým nejde pohnout. Ráno kolem sedmé budíček a večer kolem sedmé večerka. . .

linddi
25. júl 2012

Nie, nemenila by som! Moja rodina je môj život...

lili_mia
25. júl 2012

@sevi ja si nemyslím, že ti chýba tá voľnosť a zodpovednosť iba za seba, nieto ešte za niekoho iného .. skôr mávaš dni, kedy potrebuješ byť až takmer celý deň osamote, bez ostatných, doslova dobiť baterky .. som si istá, že po hodine, dvoch by si im volala, že ako sa majú 🙂

miskakyska
25. júl 2012

..no verte,či neverte mne vôbec nechýba minulosť!!!

luy
25. júl 2012

mne nechýba nič z minulosti,snáď len ,to - že sa kúpem sama /moja stále stojí v kúpelke pri mne a aj tak vojde hoc aj oblečená ku mne/,chýba mi čas na prečítanie beletrie,chcela by som chodiť na vecko sama,ale to snáď časom tiež prejde,inak nič,nemenila by som.Dúfam,že každým dňom bude lepšie.Jaj a spánok.

sante81
25. júl 2012

@rora pokial poznás len ulice, tak si na tom pomerne dobre, ja som poznala aj farbu kazdej záclony a pocet orchideí na parapetnej doske 😀

sante81
25. júl 2012

@li_la uplne suhlasím, ked idem na nákup do tesca raz za 2-3 tyždne - ja mam deti 2, tak sa tesím ako ked decko dostane novu hracku.

bonaquaba
25. júl 2012

urcite mi chyba ten beztarostny zivot,uplpny pohody a bez zavazkov, ale na druhej strane som zacala cez deti vnimat svet inymi ocami a prestala som len tak necinne doma vysedavat, jednoducho si s detmi robime program a velmi ma to bavi, zacali sme chodit na plavaren a najstarsi syn od septembra bude chodit na plavecky kurz a velmi sa na to tesim,lebo aj ja vypadnem z domu a trochu sa odreagujem, a to co ma teraz vobec naplna je sportovanie - rano chodievam behat, maly ide popri mne na bicykli a ja si hlavu precistim, dobre sa odreagujem a den zacina s usmevom a som rada,ze konecne daco robim pre seba,lebo doteraz som len okolo deti behala a teraz som si povedala, ze chcem aj s figurou daco urobit, tak som zacala behat a je to skvele, clovek je rad, ze konecne robi daco pre seba a na chvilu vypne od deti,ked som nebehala tak som ako tetka sedela doma na zadku a uz mi z toho aj hrabalo a takto clovek pride aj na ine myslienky a hlavne citi sa dobre, takze babule aj vy si najdite nejaku aktivitku co vas bude bavit a nebudete v takej izolacii ako sme tie tri roky na vytuzenej dovolenke 😀

anjelicek26
25. júl 2012

@sevi - nechyba, ja si to teraz uzivam viac ako predtym, zivot ma odrazu jasny zmysel ♥

vandavanda
25. júl 2012

ciastocne chyba. ale nemenila by som 🙂 uplne mi staci raz za dva tyzdne sa sama bez ponahlania prejst obchodnym centrom alebo si dat prechadzku cez mesto a hned vidim uz len pozitiva - ktorych je skutocne vela.