Druhé bábätko

21. aug 2022

Ahojte. Maly má rok a pól a čakáme druhé bábätko. Ako ste to zvládali? Malý je veľmi šikovný. Vie sa sám vypýtať cikať, od 10m ovláda zvuky zvieratiek, učíme sa básnicky. Dosť sa mu venujeme. Keď sa bábätko narodí, tak bude mať 2 roky. Okolie mi stále vraví, že sa zbláznim. Ja si dosť verím v tomto, ze to zvládnem. No, keď počúvam okolie ako sa k tomu stavajú…neviem či spochybňujú mňa alebo? Je mi z toho smutno, stále nad tým rozmýšľam…

babovka2321
21. aug 2022

Kasli na okolie, prd vedia o tom, ako to ty zvladas a budes zvladat🤦 oni nezvladaju, tak automaticky tvrdia to iste aj tebe, akoze "nezvladat to" je standard, vlastne tym ubezpecuju seba, ze nie su uplne neschopni oni.
Uzivaj si tehotenstvo aj materstvo.

terezia323
21. aug 2022

My máme medzi chlapcami rozdiel 22 mesiacov. Ja zase každému vravím, že s dvoma je to oveľa jednoduchšie. Už len take drobnosti, že starší podal cumlík bábätku keď plakalo, plienku doniesol. Ale veľa závisí aj od pováh deti a ako ho pripravujete na príchod súrodenca. My sme mu stále o tom rozprávali, dokonca vymyslel meno pre bračeka 😊

autor
21. aug 2022

@terezia323 Bol prvý, ktorému sme to povedali. Je úžasne ako to deti chápu. Stále mi bozkáva brucho a rozpráva “bábätko, pod sem” je to veľmi pekné obdobie.

terezia323
21. aug 2022

A keď sa druhý drobec narodí, bude to ešte krajšie 😊
Jasné budú aj ťažšie dni, ale tie boli aj keď sa narodili prvé detičky 😊

hilda08
21. aug 2022

Boze ako ja neznášam tieto reci…ked je vnímavá a chapava mama tak je to krasne obdobie, samozrejme su tazke chvile a dni a chvilu trvá zosúladenie s novým členom rodiny

amelia89
21. aug 2022

Velmi zavisi na povahe deti. Urcite to zvladnete ako milion dalsich ludi, a syncek vyzera byt sikovny ked uz aj rozprava tak by to mohlo ist lahsie.

Ja mam aktualne 3 mesacneho a 2 rocneho, nanestastie ale babanko mame narocne,nespi, s kolikami a 2 rocny ma obdobie vzdoru. Nenazvala by som to mojim najkrajsim obdobim ale viem ze je to fakt len OBDOBIE. Vsetko prejde a bude to lepsie ja viem🥰 Ale narocne to je, ale pocitala som s tym. Radsej teraz ako opat to cele podstupovat o 5 rokov.

marcellka32
21. aug 2022

Mám rozdiel presne 2 roky, zvládneš to, lebo budeš musieť... nájdete si svoj rezim

bluesmile175
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
21. aug 2022

No med lizat to nie. Uz niet tolko casu sa venovat jednemu. Ale zvladli ine, zvladnes aj ty. Ono nic ine ti ani neostava 😉

elis248
21. aug 2022

Mám medzi chlapcami rozdiel 1r10m. Začiatky boli náročné, plné kriku a plaču, pretože som bola na nich vlastne sama. Takže kým som kúpala jedného, druhý plakal a naopak. Menší chcel spať, no starší bol ukričaný. Takže chaos. Teraz má starší 2r7m, menší 9m a ako už menší lezie, stavia sa na nohy, je to lepšie. Možno aj tým, že starší už konečne rozpráva, takže už povie čo chce a dá sa mu aj vysvetliť. Krik a plač je u nás stále, ale už menej. Dosť ide aj o to, aké máš deti povahovo. Starší bol neskutočne náročný, večne nespokojný, uvrieskaný, ležať na chrbátiku neexistovalo, tým pádom ani žiadne kočíkovanie. Uspávanie nekonečné a stále iba na rukách, ani nosič, ani šatka. Druhý už je iný, pohodové bábo. Síce nespavec, ale dá sa to.
Takže neboj sa, zvládneš to. Vlastne už ani nemáš na výber. Okolie si nevšímaj, nikto z nich sa o tvoje deti nepostará. Keď sa obidve tvoje deti na teba pritúlia potom pocítiš ten obrovský príval šťastia. Držím ti palce

danieladugard
21. aug 2022

Ludia su strasne netaktni.. ked sa nase dvojicky narodili, moj najvacsi problem bol, ze mi chybala dcera🫣😂 ten 100% cas s nou.. tak ja som ti tie dvojky hodila do nosica a nosila nosila nosila, a tym padom som s nou mohla robit 99% vsetkeho, co dovtedy.. velmi mi to psychicky pomohlo… neboj, bude dobre ♥️

mariaveronikag
21. aug 2022

Pravdaže to zvládnete 🙂 často okolie niečo hovorí len preto, aby reč nestála. Veď okolie sa nebude o Tvoje deti starať.
Keď Ti niekto nabudúce povie, že sa zblázniš, povedz s úsmevom : "ale nie, niekedy mi ich postrážiš 🙂, aby som sa nezbláznila"
Uvidíš, ako Ti hneď začnú veriť, že to dáš aj bez nich 🙂
Vykašli sa na reči okolia. Keby si dlho mala jedno, okolie by rýpalo, kedy bude ďalšie...Usmej sa a nedaj na také reči. Užívaj si materstvo, rodinu. Drˇžím palce!

julie19
21. aug 2022

My budeme mať rozdiel 2 roky a 1 mesiac a teda teším sa veľmi ;) mala je chalava, rozpráva, vie si povedať, vie už aj ako sa bude sestrička volat a chystáme sa na ňu 🙂 určite rátam s tým že budú dni keď budem na dne síl lebo však malé deti aj s jednou to bolo o držku… ale ja som názoru že to vybavím teraz naraz a až budú iné mamy so školákom čo už majú najhoršie za sebou odznova v kolotoči s bábätkom tak ja už budem mať dve veľké deti a vystarane budem mať 33 a deti v škole/škôlke a budem sa moc vrátiť do prace z ktorej už na žiadnu materskú nepôjdem

basska_b
21. aug 2022

Ja mam rozdiel presne 2 roky a podla mna uplne super. Ja zas obdivujem kazdeho, kto ma rozdiel este mensi. Kazdy ma nejaky svoj nazor na to, aky je ten "spravny" rozdiel a vacsinou ked je rozdiel niekoho ineho mensi ako ten jeho vlastny, tak je to divne a narocne a "oni by to nezvladli" a tak. Je pravda, ze 2rocne dieta ma svoje potreby, je este zavisle na mamine, preziva vzdor, vsetky emocie ide naplno, je netrpezlive. Ale pokial bude druhe babo pohodove, bude spinkat, tak 2rocnemu sa mozes povenovat. My sme mali ten prvy rok s novym babom nabity, ale krasny. Taky rodinny. Nenudila som sa s nimi a venovala som sa obidvom, budovali si aj vzajomny vztah. Teraz ma starsia 4.5 a doteraz nebola v skolke a je nam spolu doma dobre, sme zohrati. Ani moc neziarlia... aj sa zahraju pekne

aceris
21. aug 2022

nezamyslaj sa nad tym. Uvidis az to pride. Vela zalezi od toho ake su deti. U mna to bol masaker a stale aj je. Lenze ja mam nekocikove, nepostielkove druhe dieta. Tym padom stale zviazane ruky babatkom a samozrejme starsiemu dietatu to prekaza a vystrkuje rozky, nepocuva, babatku robil zle ked mohol...Teraz sa to postupne zlepsuje. Sestru zacal lubit a uznavat(prislo to tak v 15mes mladsej). Lenze prisiel iny problem. Nabada ju k hlupostiam. V mojej nepritomnosti ju navedie aby vyliezla niekam vysoko a pod. Takze sa od nich prakticky nemozem pohnut. Upratovanie a varenie je nonsens. U teba to tak vobec nemusi byt. V nasej rodine su komplikovane povahy u deti a su extremne zive...

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
21. aug 2022

Mam 3a pol, 2a pol a 11m... A vladam to celkom dobre. 🙂

kiki68
21. aug 2022

Okolie je okolie a je tam kopec ludi, co by nezvladli ani skrecka. Vsak vies , ze na co mas a co chces v zivote. Basta, inych je do toho vies co…

arcanne2
21. aug 2022

No ja mám rozdiel 1rok aj 9m a s odstupom času to hodnotím super. Zo začiatku to bolo náročné,kým sme si spravili rezim, ale inak toho stíham oveľa viac ako keď som mala len 1. Nedaj sa znechutiť okolim, bude to ok neboj

nevenka
21. aug 2022

Ja mam rozdiel medzi prvymi dvoma detmi 21 mesiacov, nezblaznila som sa. Maju skoro 9 a 7 rokov a ked sa nam narodi stvrte, bude mat tretie 2 roky a 1 mesiac. Ani nahodou sa mi nepyta na nocnik, ani nerozprava, je to take moje babatko male, ako bol aj prvy syn. Zvladli sme, zvladneme aj teraz. A Ty - Vy tiez 😉

konikkon
21. aug 2022

Prečo by si sa mala zblázniť? Budete mať normálny vekový rozdiel ako xy ďalších rodín. Aký je ideálny vekový rozdiel, aby si sa nezblaznila? Je lepšie, keď máš novorodenca a 3 ročného, ktorý začal chodiť so škôlky, ale je viac doma ako tam, lebo choroby, čiže máš doma jedného novorodenca a jedno chore dieťa? Alebo novorodenca a prváka, ktorému sa treba venovať? Alebo 10 ročný rozdiel medzi deťmi, kde starší má už úplne iné záujmy a asi nikdy si s mladším nebudú rozumieť, nepohraju sa? Alebo aký vekový rozdiel je teda dobrý? Ja budem mať rozdiel 16 mesiacov a nemyslím si, že sa zbláznim, práveže v tom vidím samé pozitíva.

thel
21. aug 2022

Dcera oslavila v decembri 2 roky a v januari sa narodila druha. Nebudem klamat, prve mesiace boli na palicu, ale teraz, po pol roku je to vyrazne jednoduchsie. Myslim si ale, ze to je pri akomkolvek vekovom rozdieli 🙂
Deti sa okolo 2 rokov este dost zmenia oproti tomu, ake su v roku a pol. Viac veci chapu, zaroven si viac a castejsie povedia co sa im paci a co nie. Ale aj to patri k zivotu. Urcite si rezim casom najdete. Nie je nic krajsie, ako vidiet lasku medzi tymi dvoma cloviecikmi. Na nikoho sa mladsia tak nesmeje, ako na starsiu 🙂

autor
21. aug 2022

Ďakujem Vám všetkým. Cítim sa lepšie, prečítala som si všetky komentáre a máte pravdu. Ja som matka, nikto iný ich za mňa vychovávať nebude. Ďakujem vam

kiki234
21. aug 2022

Kasli na okolie 😀 ked sa mi narodil syncek dcerka mala rok aj 3 tyzdne. Teraz ma chlapec 9m a dievcatko 21m. Vsetko som zvlafla da sa povedat sama kedze muz je polku casu vonku v DE a polku doma. Musim mat system a deti rezim a pojde to. Moji chodia spolu dokonca aj spavat. Od 12 do 16 drichmu a ja este v tom case pracujem homeoffice, vecer to iste o 20 30 do 7 prespia celu noc. Priprav sa na zaciatok ze starsi bude ziarlit ale dam ti radu, robte vsetko spolu. Vsetko. Ked ides prebalit maleho zober aj starsieho nech pomaha. Teraz su z nich nerozlucna dvojecka. Ak by si cokolvek potrebovala napis spravu. A zvladnes to 🙂