Je neskoro mať druhé dieťa v 40tke?

lenjaja84
11. máj 2022

Je neskoro mat druhe dieta v 40tke?

kamowa
11. máj 2022

nie a poznam aj kopu prvorodiciek v tomto veku 😉

kacena4
11. máj 2022

ak nemáš problem v 50tke riesit skolaka kludne

mirkava
11. máj 2022

@lenjaja84 nám sa už nedalo. Ak sa na to cítiš tak kľudne 😉

tamichloe
11. máj 2022

@lenjaja84 Není neskoro....je tu aj skupina mamičky po40 tke

sella38
11. máj 2022

Ved to musis ty vediet, ci sa na to citis, ci? Ja mam 39 a novorodenca by som uz nechcela ani za svet.

hviera81
11. máj 2022

ja mam prve v 40 🙂

mamutka
11. máj 2022

Ja som druhý krát otehotnela v 40tke. Ani sme neplánovali, ani sme sa tomu nebránili. Je to super, naj partak pre brata, aj keď majú väčší vekový rozdiel. Ide o to, aký si typ. My sme dosť akčná rodina, nie je problém vyblázniť sa popri tom ešte s malým dieťaťom, ale sú ženy, aj muži, čo už by len pri telke sedeli v tom veku, maximálne si tak pestujú pupok pri práci na záhradke. Ľudia sú pohodlni, chcú kľud a je to OK, ale to neznamená, že iní sú v 40tke tiež takí usadeni kludasi. Co sa týka tehotenstva a pôrodu, mladé ženy dnes mávajú rôzne problémy, vyšší vek neznamená, že budeš mať viac problémov, skôr to môže byť naopak.

hviera81
11. máj 2022

@mamutka k tomu poslednemu, bola som jedna z najstarsich v skupine rodiciek a teda musim povedat ze 20tky mali vselijake bolesti, v kuse sa len stazovali. mala som bezproblemove tehotenstvo a nikdy som sa necitila lepsie.

sense
11. máj 2022

Ja som do dala hranicu do 40. Žiaľ nepodarilo sa. Ale tak život ide ďalej, jedno zdravé dieťa mam..

zitaje
11. máj 2022

To je veľmi individuálne. Ja som mala štvrté v 43, to už bolo dosť, ale ja som v tom čase bola matkou už 17 rokov. Ak si fit, chceš ty aj muž, tak len samotný vek nie je prekážkou.

mamutka
11. máj 2022

@hviera81 presne, ja som mala druhý pôrod sekciou a vstavala som ľahšie ako mladé baby. Sestrička to aj komentovala 😁
Mne sa veľmi páči, keď su maminy mladé krásne baby, ale keď je chuť, energia, zdravie, alebo to predtým nešlo, prečo nie v 40tke.

lenjaja84
autor
11. máj 2022

@mirkava preco?

mirkava
11. máj 2022

@lenjaja84 snažili sme sa dva roky a nevyšlo to 😔. Aj keď prvé bolo urobené takmer hneď. Takto to asi malo byť. Zrejme vek už zahral svoju úlohu.

martinka13
11. máj 2022

Podľa mňa nie je až taký problém mať novorodenca v 40-tke (ak sa podarí). Horšie je mať 15-rocneho pubertiaka v 55-tke, keď by som si už predstavila trochu oddychovať.

zuzanockamt
11. máj 2022

@lenjaja84 Kľudne do toho. Ak sú ostatné podmienky splnené - zázemie, financie, vzťah, zdravie, tak vek je v pohode. Mám 40 a 2-ročné dieťa 😊

zuzudrnda
11. máj 2022

Je to individuálne. Ak cítiš túžbu a cítiš sa na to, určite to nie je neskoro. Som tento prípad 😉

rachel36a
11. máj 2022

@lenjaja84 ja mam druhe dieta v 43 rokoch.,

tncka
11. máj 2022

@lenjaja84 ak to pre teba neni neskoro tak v pohode. Ja mam 36,keby som otehnotnela tak ma porazi uz aj teraz a nie v 40tke🤣 uz chcem mat svaty pokoj,uzivat si zivot a nie menit plienky

minutka
11. máj 2022

@tncka sranda. Ja mam tiez 36, vratila som sa v sept do dobrej prace po 3 r RD s placom 🙈🤣 Bol to najvacsi pokoj pohoda a fakt best dovolenka na svete. Skoda ze sa nam nedari to zopakovat 😔

Takze autorka kazdy sme iny. Ak to citis ako ok volbu, smelo do toho. Ale asi by si sa nepytala na fore ak by si bola presvedcena

78787878
11. máj 2022

@lenjaja84 Na to sa da popravde odpovedat az po v 50tke 🙂 Ked realne vidis, ci Ta to male dieta co mas doma uz unavuje alebo tu zataz zvladas stale lavou zadnou. Do 50tky kazda, co sa rozhodne rodit v 40, funguje relativne v pohode, to podla mna nie je extra vypovedna hodnota... Tvoju otazku by som adresovala zenam po 50tke, co rodili v 40tke 🙂

mandzula
11. máj 2022

Pre mna osobne by to bolo neprijatelne, uz by som to fyzicky ani psychicky nezvladla. A ako je uz vyssie pisane, neviem si predstavit stihat dietatu v pubertalnom veku, to je uz teraz (ja 41, dcera 15) obcas divocina.

opica_skorica
11. máj 2022

@mamutka neviem ako sa da pestovat pupok pri praci na zahrade, teda ledaze by to bol iba travnik s grilom a lehatkom.
No to uz neni zahrada v pravom zmysle slova, idem sa ustvat pri mandelinkovom zbere. Aktualne.

savanna
11. máj 2022

@martinka13 ja neviem, ako to maju ostatni, co sa tyka vitality, ale mne 55 rokov pride ako nic. Ja stale vidim ako priklad moju 67 rocnu mamu, ktora cely den neobsedi na zadku, od rana do vecera stale niekde pobehuje, upratuje, vari, pecie, vybavuje a musim skonstatovat, ze stiha za den asi viac veci ako ja jej dcera 😀. Podla mna sa hranice staroby uz aj u nas velmi posunuli, 55 rocni ludia (a aj starsi) su este stale pri plnej sile.

yoxinka
11. máj 2022

Je to na tebe, pokiaľ sa na to cítiš, tak úplne v pohode. Ja keď som si porátala, koľko rokov budem mať, keď budú moje deti veľké, tak som si povedala, že po 35 odmietam rodiť. Tak sme do mojich 34 narodenín stihli 3 deti a sme spokojní 😉.

yoxinka
11. máj 2022

@savanna
Vieš čo, toto je prudko indivindi záležitosť. Aj ja poznám 65ročných aktívnych ľudí, úplne v pohodičke fungujúcich, ale aj 50tnikov, s ktorými je dosť zle aj fyzicky aj psychicky. Nedá sa to takto zovšeobecniť.

yoxinka
11. máj 2022

@tncka
Ja to mám presne tak isto ako ty! 🤪

babydesire
11. máj 2022

@lenjaja84 urcite to nieje neskoro🙂

vilma7
11. máj 2022

Ja mám prvé v 40 (mesiac pred 41) a druhé v 43. Jedine čo ma mrzí, že som ich nemala.skor ale keď nebolo a kým... nič človek nespraví.

zorkahorka
11. máj 2022

Rodila som druhe v 40.-tke. Skor sa nedalo... tehu i porod v poho, akurat mam nanho menej energie 😀vela zien teraz takto rodi

sasitimi17
11. máj 2022

Pre mňa by už bolo neskoro.. ale tak to je moj pohľad