Môj partner chce dieťa, ja už nie

8. dec 2021

Ahojte baby .. ide o to že mám partnera on nieje biologickÿm otcom mojej dcéry, ten nám ublížil a nakoniec odišiel no to je jedno je s nami v podstate od narodenia dcerka ma 8 mesiacov a miluje ju ako svoju .. ide o to ze ja si ho velmi vazim lubim ho proste je uzasny otec aj partner len problem je ze on vlastne dieta nema a somnou by chcel aj mi to viackrat naznacil ze co najskor kym je dcerka mala .. ja v skutocnosti som nemala v plane ani to prve nie to mat dve deti .. mala som velmi tazke tehotenstvo porod ani nehovorim ( predcasne narodena , odtrhnuta placenta ) a som rada ze som to prezila aj mala ...neviem si to cele znovu predstavit zazit proste ja to asi uz nedokazem pre nikoho urobit pre mna to bolo hrozne obdobie a mne to jedno dieta staci uplne .. bojim sa mu povedat ze ja nechcem druhe ked on v to tak dufa .. nechcem aby nas vztah sa rozpadol kvoli tomuto .. aky mate nato nazor ? :(

irusa
8. dec 2021

prečítaj si to ešte raz...mala má 8 mesiacov a ty píšeš o vzťahu ???....podľa mňa vzťah sa buduje dlhodobe...či chceš ostať s dvomi deťmi sama ????

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
8. dec 2021

Úprimnosť nadovšetko. Ked si vedela, ze ďalšie deti už nechceš, tak to treba povedať na začiatku vzťahu. Nech sa aj on vie zariadiť. Ale musíš počítať aj s tým, ze vzťah sa vám rozpadne. Keďže deti sú podstatná časť života. A čím skôr mu to povieš, tým skôr sa on môže zariadiť a ak sa vás vzťah rozpadne, tak to nebude pre dcérku taky veľký problém, keďže je ešte mala.

autor
8. dec 2021

@irusa ja to myslím do budúcna nie teraz preboha ja ani nemôžem ešte mať teraz ďalšie lenže ja viem že ani nebudem chcieť o to ide ...

bosorka2302
8. dec 2021

@zazvorka87 po 8 mes vztahu?????

bosorka2302
8. dec 2021

ved dieta mozes mat aj neskor, a zas partner ak je normalny by to mal chapat. Podla mna jemu skor ide ego ze aj on chce vlastne

sona96
8. dec 2021

Haló, ste spolu 8 mesiacov. To ešte nie je čas na dieťa, aj keby si mala predtým dokonalé tehotenstvo a pôrod. Treba myslieť trošku zodpovedne a nie len hurá systém, ty máš vlastné decko, chcem aj ja.

anjelicek26
8. dec 2021

Tak nazor mam taky, ze mu musis toto jasne povedat - ze sa velmi bojis... nie toho, ze nedoverujes vztahu a ani nehovoris, ze definitivne nechces dalsie dieta - bojis sa tehotenstva, toho, ze zomries ty ci dieta... ja som tehotna po podobnom zazitku s posledneho porodu, skoro som umrela, bolo to o chlp... nikdy by som sa neodhodlala sama ist do dalsieho tehotenstva, ale tak bolo nam nadelene... Pozri - partner nech sa stane manzelom, pockajte, kym mala bude mat aspon o rok viac... overte si vztah poriadne, chce to cas. Aj tebe zahojit rany na dusi - psycholog je skutocne dobra vec. 8 mesacny vztah je skutocne kratky na to mat spolu dieta... to pochopi.. a inak nemyslim si, ze to musi byt ego ako pise kocka vyssie... mat deti vekovo pri sebe ma vela vyhod - vybavicka, spolocne hry, vyrastat ako partaci, mozno to vidi prave s toho pohladu... treba si to rozobrat...

ibrunova
8. dec 2021

Ako dlho ste spolu?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
8. dec 2021

no : len problem je ze on vlastne dieta nema a somnou by chcel aj mi to viackrat naznacil ze co najskor kym je dcerka mala..tak ja som pochopila, že čím skôr

karhu
8. dec 2021

po 8 mesiacoch sa ludia este ani riadne nepoznaju..a on uz splieta o dietati????
tu tvoju 8 mesacnu asi tak uplne ako svoju nemiluje, ked to JEHO dieta od teba ziada a vie, ze by to ohrozilo tvoj zivot
ty rozmyslas, ze na to aby si si ho udrzala ohrozis svoj zivot?
cele zle a obaja ste cudni...

anjelicek26
8. dec 2021

@sona96 inak cisty egoizmus vo vztahu by bolo - budem mat dieta len ja a ty uz nikdy, ak so mnou ostanes, zmier sa s tym. Osem mesiacov je samozrejme malo, ale tak toto su tie "rodicovske hormony" ked je doma male dieta a vidi, ze je to krasne byt otcom... o rok-dva uvidia, urcite by som nesla do tehotenstva (toto sa opakovat vobec, ale ze vobec nemusi, co sa jej stalo) bez manzelstva, nech neostane na dve deti sama nakoniec, zivot je nevyspytatelny.

autor
8. dec 2021

@karhu my spolu žijeme viem že on je chápavý človek a je dobrý otec hlavne a bavíme sa o všetkom aj o budúcnosti a tak došla téma na deti on odomňa nechce teraz dieťa ale proste sme sa bavili a že keď malá vyrastie trochu že by chcel aby nebol medzi nimi velký vekový rozdiel co je natom cudne ved sme sa iba rozprávali ..

bosorka2302
8. dec 2021

autorka, ved nikdy nevies ci o rok alebo dva znova nezatuzis stat sa mamou. Ja som dieta druhe tiez nechcela az ked som mala 35r tak prisiel zlom a tuzila som po druhom dietati. A tiez parner pockal 15r pokial ja sa na to budem citit a ano bol aj zmiereny ze je dost mozne ze chciet nebudem. ALe vravim Ti ze tam staci moment a zena uz prehodnocuje svoj postoj k daslim detom. Takze na tvojom mieste by som sa tym nestresovala

klaudiakaja
8. dec 2021

Ja nechápem čo tu všetky autorku osočujete. Treba sa otvorene rozprávať s partnerom, aké si mala tehotenstvo a že sa toho veľmi bojíš. Dcéra je ešte malinká, na druhé dieťatko máš sama ešte čas..ja som tiež nechcela už druhé a po 3 rokoch som názor zmenila. Jednoducho aj môj partner chcel mať svoje dieťa a ja som tomu plne chápala.
Moja prvá dcéra má za chvíľu 5 rokov a tiež máme druhého ocka od 15m 😊

autor
8. dec 2021

@bosorka2302 veď ja dúfam že raz budem chcieť :(

autor
8. dec 2021

@klaudiakaja ja som mu to celé porozprávala a on to chápe ale aj tak sa bojím že by namňa mohol tlačiť s tým po čase keďže viem aké to je preňho dôležité .. no proste asi to nechám tak veď uvidíme ako sa to bude vyvíjať aj medzi nami dvoma ale ďalšie tehotenstvo bez psychológa asi nezvládnem 😭

kvetinka75
8. dec 2021

veď uvidíš časom. Ak sa nič nezmení, on vie na čom je, bude na ňom sa rozhodnúť. Či sa ,,vzdá,, vlastného dieťaťa alebo si pôjde za svojim.

janinah
8. dec 2021

Čo je to za vzťah.ak spolu spávate ale neviete sa normálne rozprávať o všetkom...a bojíš. Sa mu povedať tak záväznú vec.ze on pri tebe sa otcom vlastného dieťaťa nestane.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
8. dec 2021

ze laska zahrna aj uprimnost a ze pre teba este nie je cas...ak by neprijal tvoje stanovisko a bol sa za to ochotny rozist, tak to prava laska nebola, ak by dovolil aby si sla sama proti sebe...mozno casom zmenis nazor, mozno nie, ale bud ta chce aj bez jeho dietata alebo nie