Môžem dvojročnej dcére zrušiť poobedný spánok?

derdia
17. apr 2020

Ahojte zienky prosim Vas, mala 2 roky 2 mesiace spava po obede od pol jednej nejake dve hodinky.

Lrosblem ale je,ze napr.aj teraz este stale nezaspala....uspava manzel.Je plna energie a nie nie zaspat.Nechcem jej kradnut poobedny spanok, ale my tiez potrebujeme aj zit...a nie len vecer padnut od unavy do postele...myslite,ze to bud evelmi zle pre jej vyvoj ,ked jej zrusim ten poobedny spanok?Dakujem za odpovede....

kvietocok2
19. apr 2020

Aj moj syn nespaval na obed od 2 rokov. Proste nechcel, ulozila som ho a on aj hodinu v ppstielke plakal ze tam musi byt,ale nespal. Povedala som si ze ho nebudem trapit ked vidim ako stale place v jednej tonine hodinu..to bol vacsi stres pre neho. Spat vecer chodil a stale chodi najneskor o osmej. Uz je skolak. Nic mu nechybalo, dokonca bol dalejo vpred od rovesnikov. Na jeho vyvoji mu to nic neubralo 😉 Dcera spavala dlhsie, ale s tym ze ona sama si na obed lahla bez toho aby som s nou bojovala. Je v skolke predskolacka a uz ani v skolke nedavali na obed spat. Priprava do skoly. Kazde dieta je ine, ma ine potreby, iny spankovy rytmis, a v tomto treba brat ohlad aj na dieta. Tolko moja skusenost 🙂

sashabb
19. apr 2020

@nela82
Treba si uvedomiť jednu vec. Zakladateľka píše, že jej dieťa spať NECHCE. Ak by potrebovalo spať, tak hádam zaspí a dotyčná tu nebude zakladať túto diskusiu, nie?
Ale už je to tu ťahanie za slovíčka a hlavne zbytočne zveličuješ.

lucinka7788
19. apr 2020

Naša malá má pomaly tri roky a už skoro rok a pol cez deň nespava.a nie že by sme to chceli ale ona sama prestala spávať keď sa malý narodil proste sa zaťala a nespava.a ani ju nenútim keď nechce.. viem že by jej prosoel spánok ale uspavat ju dve hodiny a aj tak by nespala sa mi veru nechce

monica222
19. apr 2020

@derdia ahoj moja ma dva roky a pol a nespava od roka a pol a ani pred tym moc nespavala tak poo hodku doobeda poo poobede ale vzdy s placom ....nedokazala zaspat ale u nas je problem od narodenia :(ona nespi ani v noci a cez den byvava nervozna ale aj ked ju skusim dat spat neda sa jej zaspat a jej staci 20 minut a potom ide v noci az spat :(cise chapem o com vravis kazdy potrebujeme aj tu chvilu pre seba nasej sa treba nonstop venovat cize mne jediny cas na porobenie ostava vecer..nasa chodi spavat teraz o pol osmej vecer ale zaspi hned pred tym aj ked chvilu pospala cez den a to podotykam my sme cele dni vonku cize ani to nepomahalo proste aj tak nedokazala vecer zaspat...

betulinka1
19. apr 2020

@derdia aj v skolke bude poobede spavat. Tak preco jej to chcete rusit? Dokonca aj predskolaci musia spavat alebo ticho lezat hodinu.

katkalubkova
19. apr 2020

@poopsie ? neviem co zle som ti napisala...

nela82
19. apr 2020

@sashabb tak v prvom rade asi sama dotycna by mala vediet vi jej dieta uz naozsj tfn spanok nepotrebuje-a nepytat sa nas.....alebo....alebo....alebo.....a jasne napisala,ze oni dvaja s manzelom potrebuju zit..nie veced od unavy padnut...pritom jej dieta spi aj po 2 hodiny.Keby samo od seba nechcelo spat-tak nezaspi a nebude spat 2 hodiny.No to je moderna mamina,ktora ma svoje plany a zjavne ten cas ked je potrebne byt doma-lebo dieta spi,by radsej bola niekde inde.Ved dieta nedam spat a zijem si svoj zivot...wau.

pantherine
19. apr 2020

Mám 19 mesačné dievča a teda poobede nespí kým sama nezaspí... Na stoličke, na zemi popri hraní, väčšinou o 16ej... Nechám ju max hodinu a potom budím. Večer ľahne o 22 sama, či tú hoďku spí alebo nespí vôbec 😊

monica222
19. apr 2020
annaluc
19. apr 2020

Moja bude mať 4 a ešte stále spáva poobede len treba prečkať toto obdobie potom nebude mať problém v škôlke a aj večer sa to zlepší

spageta85
19. apr 2020

Tiež sme to tak mali ale ustáli sme to a momentálne nespava dcérka už 2 týždeň a má 4,5 roka😊😊

katkullka
19. apr 2020

Moj maly ma 5 rokov a chodi si cez obed oddychnut na pol az dve hodky a vecer nemame problem ide dobrovoľne spat o 20:30, par x sa stalo se nesiel spat ale od pol 7 uz bol taky zly ze nevedel co zo sebou.

lucia147852
19. apr 2020

@janinah povinný nepovinný moja od 2 rokov nespi ani za svet a spať nebude nikde. Ja som tiež nespala. Ani v škôlke (bola som tam asi týždeň) a to neriešili ani v roku 1995 ci spím ci nie.

@derdia vyskúšaj skrátiť alebo zrušiť. Uvidíš čo potrebuje. Ak poobede dlho zaspáva tak ho asi až tak veľmi nepotrebuje. Ak v pohode zaspí tak max hodinu a zobudiť.

miminka327
19. apr 2020

@derdia podľa mňa jej to neber. Keď sama nebude ten spánok potrebovať budeš to vidieť. Moja ma 6rokov a do nedávna veru si dala hodinku šlofíka 🤷‍♀️ a večer normálne o 20:30h do postele.

lucita2707
19. apr 2020

Ja mam 4rocneho. Rano vstavame o 6tej..niekedy pol 7mej. Ked ho davam spat na obed plac krik ze nechce..ale ak ho nedam spat na obed o 4tej je K.O. nevydrzi mi do vecera. A zas ked spi na obed od 12 do pol 2 tak vecer ho davam spat o 8smej..zaspi o 9 az pol 10tej. Masaker. Tiez nevem co robit. Akurat dnes nespal na obed..okolo 2hej bol velmi mrzuty nervozny ale aktivitami sme to nejak prelomili.

katija707
19. apr 2020

Ahoj. Naša malá ma 3 roky. Tento,, problém" mame aj my nakoľko nás večer uspavala na striedačku 🤣. Skúšali sme ju nedať spať resp. štrajkovala tak obed nespala, ale odkvecla potom okolo 5tej a boli sme tak kde predtým. Skúšala som jej aj skrátiť obedny spánok na hodinku, nakoľko vedela potiahnuť aj 2,5hod. A tak sme to nakoniec vzdali. Chytí ma niekedy frustrácia že sa s mužom nevidíme nakoľko máme ešte 10 mesačného drobca ale na druhej strane si poviem že toľko vydržíme ono to časom prejde a deti vyrastú. Tak si to užívame dlho to trvať nebude. Napr dnes ostala spať u babky a mne je smutno že jej tu niet 🥴😁

yipsylonka9742
19. apr 2020

Porekadlo " kto je moc zvedavy bude skoro stary" niekde som citala ze tie nespave deti potom v 20tich vyzeraju na 30a viac ... taak neviem co je na tom pravdy 😄

lucita2707
19. apr 2020

@katija707 kamaratka ma tiez 4rocnu a prosim pekne ona od 7mej hore..bez obedneho spanku a chodi spat okolo polnoci az pol jednej rano. Tak asi mozme byt radi ze zaspia aspon do 10tej. Ale aj tak to je dost. Cely den sa tocime okolo nich a ani vecer nemame chvilocku pre seba. Ja ho milujem a som rada ze ho mam. Ale obcas clovek nevladze. A moj syn este spi somnou..sam nebude spat ani nahodou. Aj ked na obed zaspi..ja si len idem odbehnut na wc alebo najest sa a on do 5 min hore ako keby citil ze proste je sam . No musime asi len vydrzat. Ako sa to po case zmeni

danielita18
19. apr 2020

@lucita2707 aj naša je taká,hučí ako keby ma uniesli a niekedy by ma veru aj mohli aspon na týzdeň 😂

evita138
19. apr 2020

Moja dcéra bude mať pomaly 8 rokov. Od 1,5 roka prestávala spávať. Bola veeeeľmi živá, aj teraz má veľa temperamentu. Od rána do večera som s ňou behala po vonku tak, že som zobrala jedlo do ruksaka. Od 2 rokov poobede vôbec nespávala. Nakoniec sme prešli na režim, že od 7h hore a spať išla okolo 19h. Najprv potrebovala spať vkuse 13h, potom 12h, neskôr 11h. Ja som pri nej poobede bola aj 2h aby spala, že už nevládzem a bola som z toho ešte viac unavená, keďže aj tak nespala. Po polročnom boji som sa na to vykašľala, nemusela som pozerať hodiny, že kedy je obed a že už treba jesť a uspávať... večer sme ju dali do postele okolo 18.45h a 18.50h už spala. Aspoň sme mali večer. Do škôlky nastúpila, keď ešte nemala 3 roky a či tam začala spávať? Nikdy už poobede nespala. Asi 3-krát im tam ten prvý rok poobede zaspala a to vtedy, keď išla na ňu choroba. Neznášala spánok poobede. Ona tam tie 2h trpela. Tým, že je októbrová, bola 2 roky v predškoláku a tam už nemuseli spávať, iba pol hoďky ležali. Tak bola rada. Doteraz mi hovorí, ako je v škole lepšie, lebo nemusí poobede spať. Mám aj syna (3,5 roka) a ten mal obdobie, keď mi aj 4 hodiny pospal poobede (kompenzácia za dcéru ;)) a večer tiež pohoda. Jemu sa zriedakedy stalo do troch rokov, že by poobede nespal. Neskôr spával 2 hodiny. Teraz, keď je v škôlke, tak pobede pospí, doma už nechce, tak ho nenútime. Obe deti chodia spať pred 20h (mladší okolo 7.30h, staršia okolo 20h - on už spí, keď ona vojde do izby, neuspávame nikoho, teda syna sme nikdy večer neuspávali) a my máme kľudný večer. Obaja vstávajú medzi 7-7.30h, tak primerane teraz. Takže každé dieťa je iné. Jedno mi okolo 2 rokov už nespalo, druhé ešte stále spalo 3 hodiny. Ak nechce spať, treba to nechať tak a netrápiť seba aj dieťa. Radšej sa spolu pohrať ako sa rozčuľovať a brať si energiu. Aj tak je dôležitejšie, aby spalo v noci a sa človek hlavne vyspal. Už, keď nespí poobede, nejak sa to zvládnuť dá, aj keď človek pri takom malom dieťati potrebuje pauzu. Pamätám si, ako som pri dcére mlela z posledného.

jahodka11
20. apr 2020

Nas prvorodený cca od 2 rokov nespal poobede....ked začali byt problemy s večerným uspávanim,tak som to zrušila..par dni bolo náročných,ale potom super....vstával okolo 8mej a vecer okolo 20tej uz spal...krasne prespal celu noc, to bola pohoda a casu na vsetko vecer

lucita2707
20. apr 2020
lucinkab
20. apr 2020

@sashabb pise ze nechce sa je zabijat cas ...a ze decko spi od pol 1 ,2hodky....keby nechcela nespi...

sashabb
20. apr 2020

@lucinkab môj názor je, že pokiaľ dieťa uspávam dlho, resp. dieťa mi skáče po posteli, tak jednoducho asi spať nepotrebuje. Treba urobiť iný režim, vyskúšať, a nie silou mocou trvať, že spať musí, lebo ja chcem.
Je tu 5 strán príspevkov a teda každé dieťa má režim a spánok iný.
Mne dieťa bez poobedného spánku zaspalo o 6-tej večer a spalo celú noc až do rána do 7-dmej.
A teraz čo? mám presadzovať tento názor, že tak je to správne a keď sme to tak mali my, musia to tak mať aj ostatní?

lucinkab
20. apr 2020

@sashabb kazdy nech si robi ako chce....

derdia
autor
20. apr 2020

Dakujem vsetkym za odpovede,ste mile kolke ste odpisali😊No vcera a predvcerom som ju nedala spat cez den, a bola super normalna ,ako vzdy, a pekne o 20tej sme uz lezali a zaspala za 15 minut....proste ona je tak akurat unavena,ze pekne vecer zaspi.Teraz som si s nou lahla a ku podivu zaspala asi za 10 minut...ale cele doobedie sme boli vonku takze sa asi unavila.Skusim ju po hodinke zobudit,ale nedavam tomu velku nadej...alebo napr.na ked zle zobudia ide ma slaktrafit🤣😂takze uvidime co povie mala zienka😊jasne,ze keby ten spanok potrebuje,to znamena,ze bude nervozna, unavena cely den a neschopna hocijakej aktivity tak by som jej ho nebrala koli sebe...alr ked vidim na nej,ze je aktivna uplne v pohode tak mi to pride ok...no napr teraz spinka...ona vstava rano teraz ked nespala po obede tieto dva dni tak 6:30 a inak ked spi a tym padom vecer nesko rzaspi tak 7:30....nespava nikdy dlho.

janickacrazy
20. apr 2020

@derdia podľa mna ste to vyriešili fajn, ked budete mať taký náročnejší den, možno na obed bude spať, keď budete len doma a nevydá toľko energie, tak možno spať cez obed nebude, držte sa

katrin69
21. apr 2020

@derdia Viem, že to je ťažké, prešli sme si tým aj my... Robili sme to tak, že sme si išli ľahnúť s drobcom. Mixovalo to s ňou v posteli, blbla, ale najlepší bol manžel. Ten ju priľahol, že sa nemohla pohnúť a po chvíli zaspala. Ja som bola vždy kvalitne dokopaná 🙂 Zaspávala takto. Keď už máme druhé, ťažko sa to dá takto spraviť. Manžel keď príde domov, tak mnohokrát padne pri ňu od únavy a ja sa venujem druhému drobcovi. Ale stále nemá spánok, ako by som očakávala. Je viac dní takých, že len leží v posteli... Aspoň oddych, ale už o tej 17h je neznesiteľná, vymýšľa a zlotu robí. Boli sme inakší? Čo si ja pamätám, robila som väčšiu zlotu 😉 Mama mi hovorila, že keď sme nechceli spať, tak sme tam museli povinne ležať v posteli tie 2hodiny. Robím to aj ja... Pošlem ju a je... To tie začiatky sú troška zložitejšie. Treba vydržať a potom to pôjde ľahšie 😉

derdia
autor
21. apr 2020

Vcera nakoniec po tom skratenom spanku, pekne vecer zaspala.takze dnes zase ju necham spinkat len hodinku a uvidim vecer.akto bude zase ok.tak bude spinkavat.dakujem za rady👍👍👍

derdia
autor
22. apr 2020

Ahojte ,tak len napisem, ze vcera som dala malu spat o 13tej,sme sli a zaspala tak v klude na manzelskej, sme len tak lezali asi do pol hodky.Spala hodinku aj 20 minu a ,vecer som ju dala do spotele o 20tej a pekne zaspala do 20 minut.Takto...este z minulosti ona sa vzfy po tej hodinke zobudila a zasomrala a ja ju spat uspala...teraz ju neuspim ale vezmem a preberiem...a tym padom spi len tu hodinku a nie dve az tri hodiny😊DAKUJEM VSETKYM ZA DRAHOCENNE RADY!!!!!