Nakupovanie s deťmi

galaxy
7. máj 2013

Kočky ako vyzerá vaše nakupovanie s deťaťom/ deťmi. Bežné potraviny,alebo návštevy nákupných centier, či obchodov s oblečením?
Lebo ja mám pocit,že mojej švagrovej jej malá asi aj zavadzia. Vždy keď má ísť na nákup či do tesca, alebo do obchod. centra,vždy ju niekam dá varovať ( teraz má malá pol roka a robí to tak od narodenia). Je pravda,že je malá aj nervózna a začne plakať v obochode-ale čím to môže byť? - môže to byť aj tým že nie je zvyknutá?
Lebo mne keď sa malá narodí, nechcela by som ju niekam stále dávať, prakticky ani nebudem mať komu.
ďakujem za vaše názory

majka99999
7. máj 2013

Zatial sme boli v nakupnom centre 2x, urcite je blbe tam ist, ked je zima, dieta vo fusaku a overali, v NC 20 stupnov... Ja chodim mhd, cize planovat nakup s malym momentalne znamena vycihat si nizkopodlazny bus, maleho obliect, vziat mu jedlo a pitie, s tym, ze mu to nemozem len tak hocikde kupit, mozno tak banan, nesmie vtedy velmi chciet spat... Cize nakupovat do NC chodim cez vikend poobede, ked maly zaspi, manzel ho strazi, ja som prec 2-3 hodky, vacsinu prespi. A este ked je tu moja mama a tiez ho nechavam doma. Saty pre neho viem zatial kupit bez skusania.
Na nakup do potravin ho beriem v pohode, kedze je este v kociku.
Som rada, ze mozem byt chvilu sama/s kamoskou, ked nakupujem, neviem si predstavit skusanie tricka alebo topanok s kocikom alebo este horsie s pobehujucim dietatom. 🙂
Inac v Auparku v BA je uprostred kaviaren, kde sa fajci, aj preto by som ho tadial nerada tahala.

zuzkat1
7. máj 2013

@terezka1947 moja bola prvykrat odo mna ked mala 2roky aj to len na hodinu kym som nakupila. Kym nechodila do skolky bola stale so mnou

varticek
7. máj 2013

Ja som s deťmi kým boli maličké nikdy do žiadneho obchodu nechodila, kým som nakupovala, strážil doma manžel. Kde-kto tam ide chorý, kašle, kýcha. Začali so mnou chodiť až keď boli väčší.

katkanova
7. máj 2013

@galaxy myslim ze s detmi sa ma chodit na preliezky, pieskoviska, za babkou - a nie na nakupy - kazde dieta je ine a mozno su ffakt aj deti ktore to bavi, ale ja osobne nakupovanie nenavidim, co mozem kupujem radsej cez internet a nas maly tiez zvladne ist do obcodu tak max raz za cas pre par veci a myslim ze je to uplne normalne, kiezby som mala nablizku niekoho komu by som ho mohla vzdy nechat a ist vzdy nakupit sama - alebo najlepsie zostat s nim a poslat na nakup niekoho ineho 😀

uglybetty1234
7. máj 2013

Ahojte,
s mojím drobcom nakupujeme odkedy bol mimčo. Aj v normálnom obchode, tescu aj v obchodných centrách. Ked bol taký malý, tak to bolo v poriadku, bud spinkal, alebo kukal. Teraz má už 2 roky a je to úplne o niečom inom. Chce behať a v kočiari je nespokojný. V prípade že ideme, alebo som išla na väčší nákup, tiež som ho nechala u maminy, alebo s niekým. Rýchlejšie sme nakúpili, neboli žiadne kriky a tak. A tiež mi dobre padla kávička s kamoškou :D
Veci ako klimatizácia, veľa ľudí atď som neriešila. Nech si buduje imunitu. Jediné obmezdenie som zaviedla v prípade chrípkového obdobia.

yanni
7. máj 2013

Caves babule,
tak ja najradsej, hlavne velke nakupy potravin, sama. To mi aspon nik nepili usi, ze chce to ci hento. Ale obcas sa da aj s detmi, nasi aspon nebehaju po supermarkete, ti sa "obesia" na vozik a clovek ma hned fitko, ked tam mas z kazdej strany jedneho chalana 😕 Najlepsie je, ked sa fakt inak neda, a nam sa inak neda, kedze tu nie su babky a dedkovia nablizku, tak spolu s muzom: on tlaci vozik s nakupom a detmi a ja beham po obchode a "zhrnam" co nam treba 😀

Kupa oblecenia ja jedna velka katastrofa. Dost objednavame v internete, len nohavice musime ist kupovat spolu, lebo to cislovanie nie vzdy pasuje. Ked objednam z internetu najväcsiemu a je mu to trebars male, tak to ma potom stredny. Pri trickach, koseliach atd. to nie je az taka katastrofa, kedze toho ma clovek neurekom ale nohavice ma asi malokto po 10, hlavne pri troch detoch, kde by to clovek ukladal.
Posledny spolocny nakup oblecenia mam este velmi zivo v pamäti, kedze to bolo minuly stvrtok. tu je pribeh. Dohodli sme to radsej na stred tyzdna, kedze v sobotu sme to uz skusali a to bolo o dusu. Mesto plne, obchody plne. Tak ja som pekne isla do roboty, muzik "pozbieral" deti a poobede sme sa stretli rovno pred obchodom. No nikdy viac. Uz pred obchodom mrkotali. A potom trom chalanon vyberat, skusat, vyzliekat, obliekat a tak dookola. Ak neosediviem teraz, tak uz asi nikdy 😀 Som bola stastna, ze mame konecne kazdemu jedny rifle a jedny kratasy a ze muz potom decka nejak zabavil a ja povyberala zvysne veci a aj tak som polovicu pozabudala. Ale to fakt uz len z netu alebo bez nich. Moje nervy. Potila som sa ako svina, pokym som vsetkym poskusala. Este ze taketo akcie clovek nerobi casto. Naposledy sme boli vsetci niekedy v zime, medzicasom nieco z netu. Teraz bude zase na par mesiacov pokoj, dalsia "akcia" s celou bandou najskor tak na jesen.
S malym babom sa da, ked spinka a pod. Ale chodiace deti, to je jedna hroza. Najskor ta euforia, jeeeej ide sa nakupovat, ale po 10 minutach ich to prestane bavit. Potom uz len vymyslaju, ze su chladni, smädni, musia pipi, unaveni a neviem co este vsetko. Dievcata su v tom urcite ine ale chalani neznasaju shoppingy.

tilly
7. máj 2013

len vyuziva, ze moze mat chvilku klud 😀 ja som s deckami chodila, nie casto, ale tak obchod treba vybavit takmer denne, tak do obchodu som ich tahala, ale do nakupakov nechodievam ani ja moc casto, decka tam nebravam, ked nemusim...

nikolet_89
7. máj 2013

@galaxy neviem mne moja dcerka nezavadzia a vlastne s nou rada chodim, vzdy si ju pekne obleciem, bavia ma pohlady ludi aka je zlatunka a podobne, a mala pekne sedka, pripadne ju dam pobehat a tesi sa, ale je pravda, ze mam velmi kludnu dcerku, mozno pri druhom budem nakupovanie priam neznasat

eeffka
7. máj 2013

@jasminet vies ze ja ani nie? ja som typ co riesi veci za pochodu a nie ze budem teoretizovat a potom z toho velke ... nic 😀 mam tiez taku kamosku, teda snad este mam... velka teoreticka a pred 32dnami porodila a ani obraz ani zvuk a takeeeeeeeee mala plany. ( zije, ale akosi udajne nic nestiha 😒 )

ichbinich
7. máj 2013

Aj syna, aj teraz dceru beriem normalne na nakupy so sebou. Svokra robi, svokor nema najlepsie zdravie, a nechcem ich zneuzivat. Radsej ich poprosime postrazit syna, ked chcem ist do kina. Nakupy zvladam 😉
Ale jasne, ze ked potrebujem nieco pre seba, tak pojdem radsej sama rychlo do obchodu, ked je manzel doma. Alebo nakupim, kym som sama a az potom idem pre syna do jasli.
Hadzanie o zem uz nastastie nepraktizuje, ale zato nakupuje sam, teda dava do vozika, co on chce :-P Pomaha sa dopredu dohodnut, co ideme kupit, alebo ho poprosit, nech nalozi jogurt, maslo, atd, zapojit ho. Najnovsie mi ale zdrhne, neostane pri mne, ide si na spacir. A ja ho potom hladam. Nie je to sranda ☹
Ale v principe, nech si kazdy robi, ako mu to vyhovuje. Ja to vidim tak, ze som sa rozhodla mat deti, tak musim zvladat aj bezny zivot s nimi. Proste sme rodina, patrime spolu. A k rodinnemu zivotu patria aj nakupy, aj nudne chodenie po uradoch. V tom pripade sa musim postarat o zabavu, aby sme to zvladli vsetci v pohode.

danim
7. máj 2013

@nikolet_89 mas 1 dieta a malicke, tak su aj pochopitelne tvoje pocity.. komfort.. 😉 ked budes mat deti 2, ver mi, ze napriek tomu, ze budu obe kludne povahy ( ja take mam ).. uz len tym, ze su 2 ( to fakt jedno je jedno... ked k tomu pridas este jedno... ja mam pocit, ze som niekedy pridala aspon 5 dalsich 😀 😀 ) uz to bude uuuplne ine.. a hlavne vacsie dieta uz ma svoju hlavu.. a niekedy az moc muuudru 😕 😀 + tie otazky a pod.. no veselo je 😀 😀 😀

biancaneve
7. máj 2013

so mnou malá chodí viacmenej stále, veľmi by som sa potešila ak by som chodila sama ale...stále sa niečo prihodí, že ide so mnou. Nerobí mi problémy ani scény zatiaľ 🙂 ale najviac čo ma irituje sú v nákupných centrách tie atrakcie, čo požerú plno drobných, času a proste všetkého. Dovolím jej ísť len na jedno kolotočárske zariadenie ale za rohom už číha druhé, tretie. Naposledy sme boli v sobotu, neplánovaná zastávka v avione, bola poslušná ale všetko už komentuje.." tu nič nemajú, to je od veci, úplne nič mami, toto sú krááásne šaty, tie si kúp 🙂 " už je s ňou aj sranda ale poviem pravdu, keby som mohla tak najradšej SAMA. Pravda pravdúca - plány v tehotenstve sú jedna vec a realita druhá, radikálne odlišná 🙂

jasminet
7. máj 2013

@danim a ked sa to starsie rozhodne vyletiet z kabinky a ist si nieco pohladat zrovna ked si ehm, takmer naha - "mamiiii, hned sa vratim, len idem to tricko s princeznou doniest".... druhe reve v kociari, amen tma 😀 😀 😀

danim
7. máj 2013

@jasminet ked sme deti nemali, nakupovali sme potraviny stale svorne spolu s manzelom 😉 ked sme mali 1 dieta.. to bez nas neostalo vobec, teda bezo mna.. tak opat uplne vsade spolu.. lebo ja som asi mala stale pocit, ze len ked som tam JA, tak nakupime dobre 😉 😀 odkedy mame deti 2.. tak nakup s 2 by uz bol.. no o com ?? tak som pochopila a vela som upustila z toho svojho dovtedy perfekcionizmu ( ze len ja to urobim ok.. ).. a listok so zoznamom potravin davam uplne pravidelne manzelovi 😉 a aky je sikovny.. hned sa naucil co kde v obchode maju... 😀 ( zamestnam ho, ma svoje vlastne " ulohy " 😉 a ja som sa k tomu postavila tak s heslom.. " ako to urobis, dobre bude " 😉 a manazment dokonaly 😀 ked sa potrebujem od deti odreagovat idem na nakup ja a sama. ale denne bezne chodim do obchodu s detmi ( chlieb, jogutry.. take drobnosti ). handry ma nakupovat nebavi.. takze ja ked uz.. tak potom jednorazovo vela a sama. 😉 lebo nase decka ( ked ideme spolu + moja mama ak je u nas na navsteve )... tak to ja ich v obchodoch cely cas cimsi krmim ( davam do ruky ).. stale cosi pytaju.. jest, pit.. a dookola.. tak ani neviem ako by som si popritom skusala veci 😎

xenicka13
7. máj 2013

denne som s detmi v bille, lidli, ale tesco, kaufland dr. zakazal 😀 , a som rada, ked tam mozem ist sama, ked dojde babka a strazi

zuzkat1
7. máj 2013

@xenicka13 kedze je tam smile tak je to for ze dr zakazal?

xenicka13
7. máj 2013

@zuzkat1 nie, vazne, ze su tam bacile, ze v sobotu tam vidi svojich pacientov a v pondelok su u neho v cakarni

danim
7. máj 2013

@xenicka13 a v inych obchodoch nie su bacily ?? 😕 😀 😀 😀 to co je za dr ?? odpadla som 😉

xenicka13
7. máj 2013

@danim asi menej 😕 😀

dana_l
7. máj 2013

@galaxy ked sme mali 2 deti tak sme pracovali s mm na striedacku takze kto bol doma s detmi ten urobil i nakup - samozrejme i s detmi. teraz som ja doma a mm je stale v praci takze nakupy robim ja i so vsetkymi detmi. ci uz normalne potraviny alebo oblecenie. necham detom nejaku volnost behat okolo mna ale tak aby som na ne videla. ak neposluchaju tak musia ostat pri mne a nakupnom voziku.
nase deti su zvyknute ze ideme nakupovat tak to nie je problem. ale ak deti len obcas idu "pomoct" tak ich to moze nudit a mozu potom vystrajat. treba ich zapojit do "procesu", nech hladaju na regaloch co treba kupit. ak su este malicke - babatka tak tam je to jednoduche. a ak su uz troche vacsie tak im rozpravat co sa prave robi - ideme pozriet mlieko, musime kupit jablcka, banany a pod. dieta nechce len tak sediet a byt "priputane" ale byt castou celej situacie.

ak niekto ma moznost nechat dieta kdesi a urobit nakup sam tak je to urcite rychlejsie a pohodlnejsie. samozrejme nema sa to vyuzivat ak to nie je prave manzel alebo ze maju uz starsie deti ktore by mohli postrazit surodenca. vyuzivat znamych a rodinu na taketo bezne veci mi nepride ok. treba sa tam ozvat a povedat - raz za cas je to v poriadku ze postrazime ale nie je to pravidlo.
ak niekto nema tu moznost tak je to pre neho automaticke ze deti su pri nakupe. ale musim povedat ze ak mi doma chyba jedna vec a kvoli tomu musim balit vsetky deti do auta a ist s nimi na nakup a trva mi to 30 minut namiesto 5 minut keby som isla sama, tak vtedy "lutujem" ze nemam tu moznost niekoho zavolat aby postrazil deti.

andrejka1983
7. máj 2013

ja so svojou dcerkou v obchode problém nemám,nakupuje rovnako rada ako ja 🙂 je to naše hobby 😀 .....a to že niekto si nedokáže nakupit s dieťaťom je : bud jeho pohodlnosť, že je lahšie dieťať niekam dať a pokojne si nakupiť čo chcem a ako dlho chcem,...alebo ....dieťa si žial vychoval tak, že nedokáže pokojne nakupovať, čo je na smolu rodiča....a to že su tam bacily a iné výhovorky su podla mna odveci, to by potom dieťa nemohlo isť nikam...čiže iný dôvod nevidím ako pohodlnosť rodiča 🙂...nepoviem raz za čas, to je už o inom!!!!! ak kupujem niečo doležité alebo niečo doležité či rýchle chcem vybaviť v meste na úradoch....ale zakaždým "odkladať" dieťa ked idem nakupovať je ....nakoniec každého osobná vec 🙂

zuzkat1
7. máj 2013

@xenicka13 som v soku...to ako lidl je sterilny? Nam prave dr vravela ze aj do obchodov s malou nech buduje imunitu.

danim
7. máj 2013

@andrejka1983 je obrovsky rozdiel ist do obchodu s 1 malym dietatom ( teda do veku 2r napr ) a uuuplne ine kafe s 2 ... pochopis sama neskor... ver mi 😉 pisala som vyssie 2 prispevky.. precitaj a hlavne si ten komfort teraz s 1 dietatom uzi.. budes gulat ocami ako sa ti dieta zmeni vo veku 3- 3 a pol roku.. mozno aj skor 😀 😀 😕

kaja73
7. máj 2013

osobne by som babatko do obchodnych centier ,ak to ozaj nie je nevyvhnutne do cca do roka vobec nebrala-taky cierny kasel moze byt pre nich smrtelna choroba / po ockovani su ako tak pritilatky az u cca 7m babatka-aj to je diskutabilne/ .
U nas do roka maly do obchodov ani nepachol-bud bol so mnou a nakupoval muz,alebo naopak.
Chapem ak nie je ina moznost,ale cielene sa tam tulat a "uzivat" si nakupy s babatkom je v mojom pohlade nevhodne.
A dodnes ideme s malym len tak raz do tyzdna na nakupy-ma 3 roky--inak je s brachom,alebo s niekym s rodiny-s nim sa proste nakupovat da len s pevnymi nervami--len hracky by pozeral a odtial sa nepohneme ani hodinu a potom uz chce ist domov ,oblecko nevyskusa ziadne-aj tak az doma skusame a potom vraciame,alebo si nechame-je to taky bezny chlap,co to ozaj nemusi-teda ma to rad,ale len tam kde chce byt on a to co chce pozerat on.

jasminet
7. máj 2013

@andrejka1983
@dana_l myslim, ze tu nikto neriesi bezny denny nakup typu 3 jogurty a 5 rozkov. tu sa skor riesia (alebo teda ja urcite) veci ako oblecenie pre matku/otca, vacsie tyzdenne/mesacne nakupy a celodenne navstevy obchodnych centier...

dana_l
7. máj 2013

@jasminet ja robim vsetky nakupy s detmi, takze pre mna nie je rozdiel - bezny nakup a ist kupovat oblecenie, ci vacsie tyzdenne mesacne nakupy ci navstevy obchodnych centier.

pre teba je rozdiel ak ides len na maly nakup a ked ides pre velky? aky je to rozdiel - len casovy. inak ziaden.

dana_l
7. máj 2013

@danim nerozpravaj o rozdiele ist na nakup len s jednym alebo s dvomi detmi. ja ich mam styri a viem co je to ist na nakup. sama. bez manzela alebo inych dospelych. je to o tom ako si deti naucis tak ich budes mat

danka86
7. máj 2013

Urcite je to fajn, netrepat ho do centier atd... ale ked ho raz nemas kam dat, tak ho proste vezmes. Sice to trva dlhsie a je to aj dost na nervy :-/ ja moje vzdy beriem so sebou a sama s nimi velmi casto nakupujem a vybavujem, ale uz su tak zvyknute, ze mi nepistia za sladkosti, za hracky, na uradoch su poslusne.. (samozrejme kazdy den nie je nedela a stane sa, ze hlavne ta mladsia ma upistany den a to uz s nou nepohnem) ja ich upozornim dopredu ako sa maju spravat. alebo co im kupim, prip ze im nekupim nic a musia to akceptovat. hlavne mladsia s tym mala dlho problem, ale nemala na vyber, ja neustupim, ved by som sa zblaznila. A v konecnom dosledku, keby som ich stale niekam davala a potom ich zrazu vezmem, tak podla mna prave vtedy by boli ako otrhnute, uvrieskane a pistali by sa vsetko v obchode. no neviem, kazdy podla seba... 🙂
a inac suhlasim, co jedna kocka vyssie spominala, ze opatrne s tvrdeniami ja budem robit tak alebo hentak. Ver, ze naplanovat sa neda dopredu prakticky nic. Mozes mat kludne babatko, ktore sa ti bude vediet prebavit v kociku a ked bude vacsie bude cuskat pri tebe, ale mozes mat narocne babatko, pri ktorom fakt budes mat problem ist aj na zakladny nakup 🙂

dana_l
7. máj 2013

@kaja73 to som este nepocula vacsiu hlupost - ze dieta pod jeden rok nemoze ist do obochodu 😀 😀 😀 😀 no sulam sa, to asi polovica zemegule vymrie od hladu lebo sa nemoze ist na nakup 😀 😀 😀 😀

danim
7. máj 2013

@dana_l a nemozes vecer poslat na nakup manzela ? ved to ked idete so 4 detmi.. tak to tam musite byt celu vecnost.. ( teda my chodime radi na vylety a pod.. - takze nakupovanie je pre mna strata casu ) .. ked ide nakupit 1 dospely clovek je to velmi efektivne casovo. ( ale mam kamosku, co nechodia nikam.. su taki domasedi.. tak ona povedala, ze oni nakup maju ako vylet,, ale maju jedno 4r dieta )