Pomáhajú vám muži s dieťaťom?

29. apr 2023

Pomáhajú vám vaši muži s dieťaťom? Mame mesačne dieťa a muž sa stará pekne, po mojká sem tam nakŕmi cez deň. Ale v noci nie. Ani mi to tak nevadí ze v noci nie, len on už ani pri nás nespráva za celý mesiac 3x, a chyba mi. Včera pri nás spal po dlhom čase a bola som taká spokojná. Dnes už hovorí ze bude v obývačke lebo ide mat nočnú aby sa pre nastavil. Som divná? Fakt mi chýba jeho spoločnosť.

penelope2066
1. máj 2023

Stará sa rovnako ako ja,veď je rodič.Aj keď viem,že u mnohých mužov to nieje samozrejme a všetko nechávajú na žene.Odkedy sme prišli z pôrodnice zapájal sa do všetkého,keď bolo treba tak aj v noci vstal a spravil UM.Ale nocne vstavanie som od neho nevyžadovala,pokiaľ sám nevstal tak som ho nebudila.Spal vždy s nami v spálni.

blackcat8885
1. máj 2023

Moj muz ani nevedel ze malý bol v noci hore ked bol bábätko. Fakt málokedy sa v noci zobudil. Teraz ma syn 4r a muz sa zobudi vždy ked k nam malý v noci príde a ja spím lebo o 4tej vstávam do prace tak mam vždy spankovy deficit 😄

lacibo
1. máj 2023

Na to je jednoduchy recept..nespat s dietatom v posteli, ale s manželom..ziadne uspavanie a pod..nakojit, ulozit vecer..v noci postupne ucit, ze je noc a spi sa..moje deti uz mesacne zacali celu noc spat bez jedla a pitia..do rana..neskor uz v svojim izbach..my s muzom sme sa vyspali..v noci ak musis nakojit tak len v polotme, bez rozpravania, potom prelozit do postielky a hotovo..spolocne spanie celej rodiny vedie akor ci neskor k rozpadu intimneho zivota s manzelom co je na skodu celej rodine..mam x prikladov okolo seba..tolko moj nazor..nevadi mi, ak to ma niekto inak..ani to neodsudzujem..kazdy si ma spravit, ako to jemu vyhovuje

jahodka11
1. máj 2023

moji su uz velki, maju 15 a 11,ale nikdy nespal mimo nasej postele.... a pomahal...ci isiel do roboty alebo nie.... myslim, ze u vas je to inak, ale podla toho, co pises, to nevidim zle... skus mu povedat, ze ti chyba...on ako tvoj manzel...a uvidis... ale ak sa chce vyspat, alebo si v klude pozriet film.... chapem aj jeho,aj teba...

barborinka
1. máj 2023

Ja spím s malým v spálni a muž v pracovni. Keďže je na UM, cez víkend sa vymeníme. Nikdy som od neho nežiadala, aby spal s nami, nakoľko sa potrebuje vyspať a prípadne riešiť druhe dieťa, ktoré sa sem tam v noci zobudí.

basska_b
1. máj 2023

Na dobré sa rychlo zvyka... podla mna bude spavat oddelene este najblizsie 3 roky. Ten nazov temy potom nesedi - on ti v noci s babom moc nepomoze, pokial kojis...moj muz sa tiez velice rychlo odstahoval do solo izby s tym, ze do prace musi byt vyspaty. Ale citat si clanky do druhej rana a potom sa stazovat,ze sa nevyspal, to uz moze 😄

veronikastrickova
1. máj 2023

Plnohodnotne od začiatku. Ja som mala svojho syna a hneď keď sme spolu začali chodiť "prevzal" otcovské povinnosti. Keď sa nám narodila dcéra, pomáhal so všetkým čo mohol, aj vstával v noci, spával normálne v spálni, keď bol po nočnej šiel si ľahnúť ráno, na obed vstával, pred nočnou si šiel ľahnúť na hodinu-dve. Nikdy som ale nečakala, že bude vo všetkom pomáhať, všetko to chcel sám.

paris1813
1. máj 2023

Nemusí pomáhať , sú to aj jeho deti , takže všetko robíme spoločne .Vstával v noci rovnako ako ja, prebaloval tiež rovnako, kočíkoval kúpal sám od seba ... Ja by som nechcela manžela ktorý je babysitter na požiadanie. Takisto nie som otrok domácnosti , keď idem niekam von ,na kávu , ostáva doma s deťmi a postará sa rovnako ako ja, keď ide niekam on.

hilaris
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi3008
1. máj 2023

Pri prvom synovi to bolo tak, ze od jeho 3 do 6 mesiacov bol cca kazdu 2.-3.noc hore vkuse 2-3 hodiny (samozrejme okrem dalsich prebudeni na kojenie, co bolo tak este kazdu hodinu-hodinu a pol od vecerneho zaspatia) a neplakal, len sa chcel proste hrat. Tak sme sa striedali, lebo to som bola fakt hotova. Sice sme sa nestriedali jedna k jednej, ale tak mozno 2/3 som s nim bdela ja, potom manzel zvysok. Plus samozrejme tu kazdu hodinu a stvrt som vstavala na kojenie ja. Ked som uz bola celkom hotova, tak ho manzel braval prebalit - v tomto obdobi sme prebalovali raz za noc - a mne ho doniesol spat do postele uz len na kojenie, co som zvladala v polospanku. Pri druhom som bola po sekcii a zo zaciatku obcas, ked sa maly zobudil, kym som sa vyskrabala do sedu, ho zatial manzel prebalil a ja som potom nakojila. Obe decka spavaju s nami v spalni, no manzel vacsinou spava posledne mesiace v obyvacke. Vecer sa mu neda zaspat a ked si pusti TV, tak vraj pri tom lahsie zaspi. Podla mna si vypestoval velmi nezdravy navyk. Stava sa mu to najma vtedy, ked ide neskoro spat, co je vacsina noci...

isis234
1. máj 2023

Ak ide na nočnú, potrebuje spať, aby podal dobrý výkon v práci

mufka1
1. máj 2023

No ja už mám väčšie deti ale u nás to bolo tak ,že mm spal s nami a vstaval k deťom keď boli hore .Pomáhal mi veľmi som mu za to neskutočne vďačná. Keď som mu povedala aby išiel spať do obývačky tak povedal ja nejdem chcem ti pomôcť a je to aj moje dieťa. MM nemá až tak fyzicky náročnú prácu ale psychicky veľmi ale pomahla veľmi.
Tak ber to tak každý človek je iný, ja to tak mam doteraz ,ze keď mm je mimo niekde na služobné tak nevyspim sa tak a to platí deto o deťoch. Ja som tiež spokojná keď sme všetci doma ,dokonca aj psíky 😁.Časom sa to správy neboj ,hlavne na neho netlač,je to všetko nové pre vás a pokiaľ si zvykne .Držím palce 😇

autor
1. máj 2023

@mufka1 aspoň jedna normálna odpoveď 😀, netlačím na neho, keď ma ísť do práce alebo co na ráno tak jasne nech sa vyspi v obývačke. Sam povedal ze v obyvke bude len keď bude ranná,knak snami. Ale akosi je stále mimo nás, to ze ku malej v noci nevstane mi nevadí. Len je to o tom ze mi chyba.

euka210
1. máj 2023

Su muzi a muzi. Niektori nevedia, ze dieta v noci place, niektori su hned hore. Ja som dojcila, takze dieta minimalne plakalo, manzel k tomu spi ako drevo. Ked bolo nieco vynimocne, ze plakalo ze som si nevedela uz dat rady, tak ponosil on maleho.
Asi ho to velmi rusi a potom sa nevyspi do prace. Je to blbe, ze nespi s Tebou, to chapem. K tomu emocna labilita po porode a potreba emocnej pomoci a opory. Treba sa porozpravat. Stale je riesenie. Hoci len povies co a ako citis a on to akceptuje a ponukne Ti nejake riesenie.

megan777
1. máj 2023

Moj maval nocne,maly plakal v noci,koliky mal a spal pri nas,prebaloval,kupal ale iba ked som mu povedala sam od seba nie😀

mofa
1. máj 2023

@lacibo ja sa len chcem spytat ako to funguje teda?🙂 nakojis, ulozis a reve?🙂 tak co? Zase musis vstat, ukludnit, pripadne este nakojit a zase prelozis a znova reve? Tak ho nechas revat? Alebo budes celu noc na nohach alebo ako sa to robi?
A teda aby som odpovedala aj na otazku, manzel v noci k dcere nevstaval. Kojila som. A on vstaval rano do prace takze sa potreboval vyspat, niekedy ked bola mala hore a plakala sama som ho poslala do druhej izby.
Ale inak pomahal so vsetkym. Okrem toho vstavania v noci lebo za mna to bolo zbytocne…

lacibo
8. máj 2023

@mofa nakojis, ulozis tak, ze nereve..ale zaspi🙂