Pomáhajú vám muži s dieťaťom?

29. apr 2023

Pomáhajú vám vaši muži s dieťaťom? Mame mesačne dieťa a muž sa stará pekne, po mojká sem tam nakŕmi cez deň. Ale v noci nie. Ani mi to tak nevadí ze v noci nie, len on už ani pri nás nespráva za celý mesiac 3x, a chyba mi. Včera pri nás spal po dlhom čase a bola som taká spokojná. Dnes už hovorí ze bude v obývačke lebo ide mat nočnú aby sa pre nastavil. Som divná? Fakt mi chýba jeho spoločnosť.

andrejka1974
29. apr 2023

Môj muž robí stolára takže v noci sa potreboval vyspať do roka som spávala s dieťaťom v jednej izbe muž v druhej izbe

vkatush
29. apr 2023

Ja som sa bála, ako zvládneme, keď bude spať v druhej izbe, keďže vstáva veľmi skoro do práce.
Keď sme prišli z pôrodnice, povedal, že on nikam nejde, je to aj jeho dieťa, tak ako som ja matka, tak je on otec.

Prebaľuje, kŕmi, hrá sa, číta knižky, kočíkuje, každý večer kúpe,... Ešte sa naučil aj ako malému periem veci a potriedi, poskladá mu ich do komody, keď nestihnem.

Cez týždeň ho nebudim počas noci, ak malý vstane, nech sa vyspi do roboty.
Cez víkend jeden prebaľuje a druhý chystá mlieko a podľa toho, kto je menej unavený, ten kŕmi.

Už keď sme spolu chodili, vedela som, že som si našla skvelého muža. No ani som netušila, aký úžasný otec sa z neho vykľuje.

kate_cs
29. apr 2023

On chodí do práce. Ty si doma na materskej. Prečo by mal k dieťaťu v noci vstávať on? Veď chodí do práce a tvojou “prácou” je momentálne bábätko. Nechaj ho vyspať sa.
Môj manžel mi od začiatku veľmi pomáhal. Bol aj na materskej (reálne bol doma), postará sa o obe deti sám. Ale v noci aj ráno som k deťom vždy vstávala ja. Aj sme spali oddelene, nech sa vyspí.

vamajka
29. apr 2023

To co je za otazku? Preco by ti mal pomahat? Mal by sa starat plnodnotne tak ako ty nie? Ci dieta je len tvoje? Ci ako?

ysseba
29. apr 2023

@vkatush Úúúžasné, už len stačí aby sa naučil kojiť 😀
Autorka: To, že muž spí v inej izbe nie je nič divné. Teraz sa vaše úlohy trošku podelili. tvojou hlavnou úlohou je starať sa o dieťa a jeho hlavnou úlohou je umožniť ti to. A to tak, že dočasne zatiahne veci po finančnej stránke. Tak ako je na ženu toho veľa po narodení dieťaťa, tak je toho aj na muža veľa - po tej stránke, že teraz to takmer všetko stojí na ňom po finančnej stránke. Aby človek mohol dobre fungovať fyzicky a aj psychicky, tak musí byť dobre vyspatý. Spánok je základná ľudská potreba. Ja na tom nevidím nič zlé, keď muž dočasne spí v inej izbe. U nás to tiež tak fungovalo. Najprv normálne spával s nami, ale po krátkom čase sa to tak vykryštalizovalo, že cez týždeň spal inde a v piatok a sobotu s nami a v sobotu a nedeľu ráno keď sa malý zobudil, tak ho zobral a mňa nechal spať (aby som si tiež naplnila svoju potrebu spánku 🙂 )

vkatush
29. apr 2023

@ysseba sme na umelom, lebo kojenie bol ťažký boj, ktorý sme po mesiaci vzdali, ale aj pri ňom mi bol obrovskou oporou. 😊 Ja s malým na cicke som revala od bolesti a on mi vždy držal koleno, že keby mohol, tak kojí 😂 a stále pripravený s plienkou v ruke chytať grcky (malý zle znášal moje mlieko a k tomu reflux). Proste opora akú prajem každej žene ❤️

matkahelka
29. apr 2023

ano, od narodenia sa plnohodnotne dokazal postarat o deti, okrem dojcenia zvladal a zvlada vsetko. a nikdy som po nom nechcela, aby v noci k detom vstaval. pride mi vysostne sebecke, aby zena, ktora sa cez den moze s dietatom vyspat chcela od pracujuceho chlapa, aby v noci vstaval a potom cez den v praci bol ako matoha. a spava v inej izbe, aby sa vyspal. a aby sme sa vyspali my, lebo on chrape.

danielahamar
30. apr 2023

Mame spolu 3deti, nikdy nespal mimo a v noci nikdy nevstaval, ani nevstáva. Cez deň je s ním 90% ak môže, lebo povedal, že sú už nenechá ujsť detstvo dieťaťa, ako pred 20r.

pikachu999
1. máj 2023

Akože on vás živí tak ho nechaj nech spí ako potrebuje

galioska
1. máj 2023

nepomaha mi, berie vychovu nasich deti ako spolocny zaujem.

eva233
1. máj 2023

Muž chodí na nočné ma fyzickú prácu a stalo sa možno 2x ze spal mimo. Starostlivosť o dieťa si delíme nie, že on mi pomáha. Ale v noci som na 90% stavala ja. Hlavne keď bol syn malý, ja som bola doma a muž chodil do roboty. Ono jedna vec je, že aj žena sa potrebuje vyspať lebo ten prerušovaný nočný spánok to je asi najhoršie na celej materskej.. Ale ak ma chlap nočné a fyzickú prácu tiež si potrebuje oddýchnuť. Takze je to všetko o komunikácii a vzájomnej dohode.
Ja stále vravím, nejde o to ako to majú druhí, ale ako to vyhovuje nám. Možno nejakej žene nerobí problém vstávať k dieťaťu a možno to v pohode dáva nejaký otecko a mama to nezvláda....
Rozprávala si sa s mužom o tom, že ti chýba?.... Neobvinuj ho, že nie je pri vás.... Povedz mu ako to cítiš... Že ti chyba v posteli, chýbajú ti dotyky, že si spokojnejšia a istejšie keď je pri tebe.... Že chápeš, že sa lepšie vyspí keď je mimo, ale sú určite dní, keď nejde do roboty, nemá nočnú, nie je až tak unavený.... Skúsila by som navrhnúť, že či by napríklad 2-3x v týždni nemohol spať s vami.... Budeš spokojnšia, istejšia a predsa spokojná mama je pre dieťa najviac a spokojná manželka pre muža tiež 😉👍💪..... A ešte... Čo tak urobiť si domáce rande? Keď dieťa zaspí prídem k mužovi dáme deku v obývačke na zem, otvoríme fľašu vína/pukance/syry, olivy.... Pustíme film a hneď je romantika... Takze ono treba skúsiť aj to keď nejde hora k Mohamedovi ide Mohamed k hore 😉😁

ajush5
1. máj 2023

Nikdy mi nepomahal s deťmi. Vždy pristupoval k rodičovstvu ako rovnocenný partner. Nie sú to moje deti, sú naše a podľa toho sa správal. V noci k nim nevstaval často, keďže chodil do práce, no okrem pravudelneho papania v noci pekne prespali. Ale za to cez víkend si decká vzal do obývačky aby ma ráno nezobudili a nechal ma vyspať. Nemala som problém ísť na celý deň preč aj od malinkých, pretože som vedela, že ma dokáže 100% zastúpiť. Spal mimo spálne veľmi výnimočne, spočítala by som to možno na jednej ruke. A to boli také situácie Kedy som bola celú noc hore a nevyspali by sme sa ani jeden. Bez ohľadu na toto všetko je divne, ak si myslíš, že si divná keď máš od partnera určite očakávania. No obavám sa, že akákoľvek skúsenosť niekoho iného nevyrieši tvoj problém. Ak sa chlap nechce angažovať, tak sa proste nebude.

kitty88
1. máj 2023

Ja tak nemam rada slovne spojenie pomahat (otec) s detmi... Snad pri vyrobe boli obaja, je to jeho dieta rovnako ako matky, teda sa ma on starat, nie pomahat.
A k veci, moj pracuje a pracoval tiez na zmeny, starsiu dceru som nedojcila, tak sme sa striedali, ked mal rannu a nocnu (pochopitelne), som vstavala ja, ked mal poobednu a volno on. Mladsia bola dojcena, tam nemal ako "pomoct". Zato vsak robievala nocne zurky, zobudila sa o druhej a bola hore do piatej, takze ked mal rannu, chudak sa velmi nevyspal... Ale nikdy z nasej postele a izby neodisiel spat inam.
Treba sa s nim porozpravat a pripadne sa dohodnite, ze pred rannou moze spat na gauci, ved sa potrebuje vyspat do prace a ked tam sa vyspi lepsie, tak nech, ale ostatne noci mu nic nebrani spat pri vas.

aurora33
1. máj 2023

Nie nepomáha. Od narodenia deti sa stará rovnako ako ja. Žiadne pomáhanie. Kebyže môže tak aj kojí. Teraz ako su už deti väčšie a pomaly uprednostňujú kamarátov tak mu je to až ľúto 😅🥹

maminkadeticiek
1. máj 2023

Ja uz ked vidim ten sialeny slovny zvrat "POMAHAJU VAM MUZI S DIETATOM" tak sa mi nozik vo vrecku otvara.Chore.Nepomaha.Stara sa o svoje vlastne deti!!

lalala94
1. máj 2023

Panebože zase toto slovičkárenie typické pre toto fórum. 😂 Ak toto nie je spomenuté ani raz, že muž nepomáha, ale stará sa, tak ani raz, pritom obe myslia to isté. 😳Pomáhať = starať sa. Ale dobre dobre, autorka sa už dozvedela, že vám muži nepomáhajú, oni sa starajú, hneď to inak znie! 😀

A k téme, manžel mi normálne pomáha, spíme oddelene a zvykneme sa hlavne cez víkend na noc aj vymeniť.

mikadooo
1. máj 2023

U nás veľmi rôzne sa muž sťahoval počas tých 3 malých bábätiek, ktoré sme postupne mali. Nejak som si to na seba nevzťahovala, občas, keď som bola chorá, alebo dieťa sa často v noci budilo, alebo staršie dieťa malo nočné mory, alebo čo, koľkokrát som sama navrhla nech ide spať do detskej/do obývačky. Tak sa s ním pobav, možno niektoré dni, keď to potom v pohode zvládne aj v práci by mohol byť u vás a v iné dni, keď sa naozaj potrebuje vyspať, nech spí inde... V noci mi muž s bábom nepomáhal, on cez deň robí, tak som chcela aby bol vyspatý (ja som často potiahla ráno spánok, keď on už vstával a šiel do práce).

adelkaa159
1. máj 2023

Môj mi pomáha keď je doma, pri prvých 2 deťoch robil ešte na SK ale v noci staval keď náhodou som tvrdšie zaspala robil um iba on vlastne skoro stále robil on, on teraz chodí do zahraničia ale keď je doma vstáva ku nim lebo keď sa nám narodila 3tia tá nespala 3 mesiace a to do 2noci takže prišiel k nej a má poslal pospať na 2-3hodiny takže ja sa nesťažujem keď je doma neviem o Tom že mám deti ako stále ešte robíme okolo domu lebo sme stavali nvy a von není dokončeno ale kde ide idú z ním ani by ho oni nenechali ísť same😁🤣 tab3tia je ešte malá takže väčšinou som s ňou doma ale na bicykel bere aj ju alebo niekedy vezme i ju chodím do školy tak keď som v škole celý deň je z nimi sám a aj ich okupe lebo on keď príde domov mamina neexistuje všetko len tatik ja chcem tatika atd aj uspavat chcú iba tatika na všetko

alessia443
1. máj 2023

Nase dieta sa budilo do 3,5 roka tak 6-8 krat kazdu noc, resp. byvalo hore aj 4-5 hodin pocas noci. Vstavala som k nemu len ja, bol to masaker, ale brala som to tak, ze muz chodi do prace a zabezpecuje nas financne. Zato cez den sa staral a stara o syna prikladne a od kedy som nastupila do prace, tak sa mu venuje este viac ako ja, aj domacnosti. Tiez nespi so mnou v spalni, ale za to som mu vdacna, lebo strasne chrape a ja by som sa vobec nevyspala. Nemam s tym problem, lebo pracovne sme spolu cely den, takze si ho uzijem az-az😄

nykus
1. máj 2023

V noci pri bežnom stavaní nie, ale keď bol nejaký problém tak pomohol.
Ale cez deň ma dokáže zastúpiť na 100% a vramci pracovných možností veľmi pomáha 😍

rejmonz
1. máj 2023

Nie, mne nikto 'nepomaha' , podiela sa rovnako na starostlivosti a vychove ako ja, rodicia sme obaja, tak ako sme boli obaja aj pri vyrobe 😅...okrem dojcenia (cize aj nocneho vstavania) sa stara ked je doma rovnym dielom...a co sa tyka nocneho spania, tam som nastastie v spalni len sama so synom 😁😮‍💨 to sme si ujasnili hned na zaciatku, on potrebuje vstavat do.prace a byt odpocinuty, nie byt 100raz v noci ruseny a zobudeny+casto chrapal takze som mala tlak 3000...ja sa predsa len mozem vyvalit s detmi aj pocas dna ak je horsia noc..teraz.spava so starsou v izbe napr, lebo este.mava strach byt tam v noci sama

denisaaairdacova
1. máj 2023

Chcem sa spýtať že či musím odgrgat bábätko keď aj kojim?a keď zaspím ?a neodgrgnem?

maryetta
1. máj 2023

Pri prvom som bola po sekcii tak prve tyzdne mi ho “podal” na dojcenie. Ale uz ked som bola ok. Tak som si vsetko sama. A muz spal tiez vedla.
Bolo mi luto ze proste on aj ked skoro rano vstava a ze v noci by nespal. Tak ci tak bol drobec najviac spokojny pri mne. Ja som davala prsnik. Prebalovala. Tak aspon muz nech si oddychne. Je to obdobie ktore preslo 😉

zorkahorka
1. máj 2023

@denisaaairdacova kojenec odgrgnut nemusi. Daj ho lezat nabok pre istotu

mima172
1. máj 2023

A opäť tu máme slovné spojenie "pomáhajú vaši muži???" 😱 Autorka a aj iné ženy, pre paaaana Jaaaana, aké pomáhanie? Rodičia ste obaja. Takže starostlivosť o spoločné dieťa nie je pomoc.
Nočné podieľanie sa na starostlivosti o dcéru som vždy nechala na ňom, zvyčajne keď počul, že sa malá mrvi a ja idem po mlieko, tak ju začal vyzliekať a keď som prišla s mliekom, tak som ju už prevzala, prebalila a dala mlieko. Veľa krát som mu vravela, že nemusí v noci k malej vstávať, keďže o 5 vstáva do prace, kde sa veľmi narobí, no on chcel. Trvalo to krátko, keďže mala pila mlieko v noci len prvé dva mesiace. K tomu, čo píšeš o odchode zo spálne, nie nemalo by to tak byť. Mal by byť pri vás. My sme sa vždy "oddelili" len počas choroby jedného z nás (chorý z nás dvoch šiel spať do obývačky). Povedala si mužovi aj narovinu, že ti to prekáža?

katkami123
1. máj 2023

Áno, pomáha cez deň aj v noci, pri všetkých 3. mlieko robí väčšinou v noci on. Ale ja zas cez deň pri deťoch nespím, cez deň sa nezastavim.

7trisha7
1. máj 2023

Jasne ze sa stara a pomaha doslova na 10000%, vsak su to aj jeho deti 😀… k detom v noci vstane, postara sa, prebali… teraz stredny syn sa v noci casto budi, mrnci, muz ide vzdy k nemu….. a nechodi spavat do obyvacky ani nic take, nechce, aj ked som povedala ze aspon sem tam nech ide aby sa vyspal riadne…

siska53
1. máj 2023

Ja som toto neriesila. Chapala som, ze sa potrebuje vyspat.

nika_17
1. máj 2023

Moj spaval vo vedlajsej izbe.Rano soferoval a nemohol si dovolit byt nevyspaty. Trvalo to viac rokov

ailiba
1. máj 2023

Moj muz sa cez den az tak velmi nestara... Skor sa pohra a urobi, co mu poviem, ale v noci casto vstava on. Aj ked ide do prace.
Stale pime spolu, len ked je chory, tak spime zvlast. Chapem ta, aj mne by chybal. Mozno sa potrebuje len aklimatizovat tvoj muz. Postupne bude malinke menej plakať a vsetci si zvyknu. Povedz mu o svojich pocitoch.