Prečo tehotné a matky hovoria v množnom čísle?

3. máj 2024

Tiez som tehotná teraz ale nikdy by ma nenapadlo povedat: “kopkáme teraz, sme v 19tt, jedli sme xyz….”

Ale este v tehotenstve to pochopit ako tak viem lebo realne su to dvaja ludia v jednom tele, čize ok…

Ale ked sa narodí a stale hovorit vynimocne o dietati stylom: “jedli sme, pili sme, kakali sme, prdkali sme, kupali sme sa…” pricom ocividne sa jedna len o aktivity dietata…. Hmmm

Otazka len ze, preco?? 🙂

domka222
3. máj 2024

@maryetta veď ale keď sa pokaká a matka povie pokakali sme sa. Tak ako obaja? Idú nám zúbky. Mamičke asi teda už len zuby múdrosti 🤔

maxalla
3. máj 2024

tiez ked to pocujem, tak sa len snazim neprevracat oci :D rovako ako ked pocujem, ze ma dieta stare 37 mesiacov, alebo ked natrafim na matku, co uz nevie komunikovat o nicom inom len o svojom dietati a kazdy rozhovor stoci na dieta, ktore ma nezaujima, aj ked k tomu nedavam ziaden podnet.. Ale asi ma to neskrie az tak, zeby som o tom zakladala diskusiu, alebo to nejak riesila. Pomyslim si svoje a ignorujem :D

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angeli121212
3. máj 2024

@miadi ešte jej môžu ísť osmičky 😂

tamtamka26
3. máj 2024

to je v poriadku, že je toto rodičovská stránka... ale teda nech sa každý vyjadruje ako chce. toto je posledná vec, ktorá by mi robila vrásky na čele.😝

angeli121212
3. máj 2024

@tamtamka26 v podstate súhlasím... Jediné čo mi ozaj vadí, keď sa niekto nevie chovať slušne, je vulgárny, a proste nepríjemný na iných

tamtamka26
3. máj 2024

@angeli121212 áno, vyslovene drzé, arogantne reči a prehnane vulgarizmy to skôr... Ale nie, ze niekto hovorí v množnom čísle, ci onika atď 😄proste asi tak chcú hovoriť 🤷

erickatt
3. máj 2024

Su dospele. Skoncena vysoka. Stale to pouziva, mame novu robotu, hladame si podnajom 😆

tykat
3. máj 2024

uplne normalne... hovori sa tomu tehotensky/matersky plural...dieta v tehotenstve zacne byt sucastou zeny, takze to tak berie, postupne ako sa dieta narodi tak sa to skor ci neskor vytrati, maminy pubertiakov uz nehovoria "dnes sme sa prichytili pri fajceni" alebo "dostali sme päťku z matiky"

lelelienka
3. máj 2024

@domka222 no nemohla, lebo 15 mesiacov nie je rok a pol 😁

monicatko20
3. máj 2024

My sme do 4 mesiaca veru kakali spolu keďže malý sam žiaľ nevedel. Takže som to tiež používala asi sem tam..odkedy je malý samostatný, tak používam ozaj len vtedy keď robíme niečo doslova spolu..spinkali sme, papali sme (áno jeme naraz), prechádzame sa a iné ma už asi ani nenapadá 🤣 ale teda veľa mam to používa aj pri bežnej činnosti ktorú vykonáva s dieťaťom, nie spolu..nejak som to však nikdy nebrala ako niečo, čo by mi vadilo..

cyberk
3. máj 2024

Lebo su retardovane :D co ti poviem, myslela som, ze to pochopim, ked budem mat svoje, nie nechapem a stale si o tom myslim svoje 😅

lienka.7
3. máj 2024

@domka222 a to je koľko? 🙈🤣🤣🤣

domka222
3. máj 2024

@lienka.7 mne sa toto nikdy nechcelo prepočítavať na celé, tak neviem🤷‍♀️😀

beata_k
3. máj 2024

Aby si nebola prekvapena ked porodis, ze to tiez pouzijes. Je to preto lebo spojenie matka a dieta je velmi intenzivne az to prechadza do jednej osoby. Matka a dieta si totiz musia rozumiet aj bez slov. Teraz sa bavime o babatku a nie o 2 rocnom dietati.

majlo1234
3. máj 2024

Mna to prave najviac vyrusuje v tehotenstve v zneni:mame uz 2 kilecka…ja neviem, ja mam skoro sto a dieta ma 2😅 ale inak mi je to jedno

len_nig
3. máj 2024

Ja som najväčší extrém čítala že "prišli sme na svet vtedy a vtedy" 😂😂😂😂😂😂 to som normálne odpadla

staleja
3. máj 2024

my sme boli včera na prijímacích skúškach :D

ciernysokol
3. máj 2024

@len_nig 🙂)))))) hahahaha. Alebo ked ti povie, ze mame zltacku. Tak nevies, ci utekat alebo mozes ostat.

autor
3. máj 2024

@monicatko20 to co si spomenula dava zmysel. 🙂 skor ide o taky plural co sa jedna vyslovene o dieta a matka hovori my…

autor
3. máj 2024

@beata_k no ale vidis v komentaroch su pripady kedy to hovoria aj o tinedzeroch/dospelych detoch 🙈😂

autor
3. máj 2024

@majlo1234 to mysli ze to dieta same ma 2 kila alebo celkovo mamicka pribrala 2 kila? No mna to tiez vyrusuje. Ake mame???? 😂😂😂ved aj ked je v brusku to dieta (mam ho aj ja v brusku teraz) a hybe sa tak ono sa hybe same! Ja k tomu neprispievam nijak! Ma vlastnu hlavu ktora riadi tie pohyby a nie ja 🤣

autor
3. máj 2024

@ciernysokol tak mozno aj mamicka ju chytila 😀

liusa82
3. máj 2024

ja nie som ani matka a toto používam sem tam v občasných situáciách.Napriklad ked k nám má prísť kuriér a volá mi tak poviem bežne že áno sme doma a ideme pred bránu😀 takže nie,nepoužívajú to iba matky🙂

autor
3. máj 2024

@liusa82 ale ved toto je uplne iné 🙂

liusa82
3. máj 2024

@autor No ani by som nepovedala.Množné číslo ako množné🙂smiešne vyznie jedna aj druhá varianta 🙂

majlo1234
3. máj 2024

@liusa82 sme doma ako automaticka odpoved na ste doma? Je podla mna nieco uplne ine😅 ale povedat, ze ideme pred branu a dojdes sama, to je take aristokraticke😂

liusa82
3. máj 2024

@majlo1234 ved práve toto poviem že sme doma už nejako automaticky pritom som doma iba ja a pred bránu idem tiež sama🙂 myslím že kurieri sú už na toto zvyknutí používa to plno ludí

siska53
6. máj 2024

Neviem... Tiez som to chvilu po narodeni pouzivala, preslo ma to samo.. asi preto,nze to dieta je tam 9mesiacov a matka stale citi akoby boli dva v jednom alebo co..

janica_
8. máj 2024

@midka krasne vysvetlene musis mat velmi vela empatie v sebe ked si to vedela tak dobre pomenovat a zhrnut ❤️