Už vôbec nevládzem s vlastným dieťaťom

28. sep 2022

Ahojte ženy, ani neviem čo chcem docieliť touto skupinou.. možno len nájsť podporu pre seba a aj pre ostatné ktoré to majú ťažké.
Priznávam že už vôbec nevládzem s vlastným dieťaťom.
Malá má síce len 4 mesiace, ale ja už som maximálne vyčerpaná. Je to veľmi uplakané dieťa, nemôžem ju nechať hrať sa s hračkami alebo v hojdačke a odísť ani na WC, lebo okamžite spustí plač ktorý sa nedá utíšiť aj 20 minút.
Vôbec nechce spať, ani cez deň, ani v noci. Celé mesiace fungujem na max 2-3 hodinách spánku, ale nie v kuse, na etapy. Som ako mátoha, unavená, nevládzem pomaly už ani na nohách stáť, nervózna, smutná, zúfalá. Malá nechce zaspávať pri nikom inom ako pri mne, nemôžem poprosiť partnera aby aspoň jednu noc k nej vstaval on, lebo spustí plač a vydrží plakať aj 2 hodiny, aj tak musím prísť nakoniec ja. Teraz bola chorá, v noci aj 30x hore, ja som mala 39 horúčky, no i tak som musela fungovať na 100%. Všetci vraveli : bude mať 6 týždňov, bude lepšie. Bude mať 3 mesiace bude lepšie. Počula som X vecí kedy by malo byť lepšie a stále nič. Už cítim že mi telo vôbec nevladze dnes v noci som skoro spadla s malou na rukách, čo už tak veľmi potrebujem spánok že sa nedokážem zdvihnúť. Ženy kedy bude lepšie? Kedy začalo spať vaše dieťa?
Prosím neradte mi nosič, malá ho nechce. Kočík funguje cez deň, na max 20 minút a zas plač. Už neviem ako ďalej.

irusa
28. sep 2022

mne toto robil syn...trvalo to dva roky..v noci hore každú pol hodine a cez deň spal hodinu a pol

ana82
28. sep 2022

choď k lekárovi, mala som to isté, dostávala som rady tipu, bude lepšie keď bude mať 3 mesiace potom 4 atď, prestala som kojiť, prešli sme všetkými možnými mliekami až sme došli na to, že má intoleranciu na laktózu, dostal správne mlieko a s mužom sme nechápali a kukali na neho v postieľke keď prespal vkuse 2-3 hodiny
môže mať bacila alebo neviem čo, neplače bez príčiny a tú treba zistiť

st_277
28. sep 2022

to mi je velmi luto, ja by som sa skusila poradit s pediatrickou, mozno malicku nieco trapi? Moja mala tiez stale velmi plakavala do tych 6 tyzdnov, ja som sa snazila kojit aj ked sa nam velmi nedarilo, odstupom casu som si uvedomila, ze mozno nebola iba dostatocne napapana. Neviem ci mas UM alebo kojis? Nemoze byt hladnucka? boliet brusko? Pisem kvoli tomu, ze my ked sme presli na UM a k tomu probiotika Bio Gaia tak moju malú ako keby vymenili a odvtedy bola neuveritelne dobrá a z toho ako vobec nespávala tak zacala aj krasne spinkat.

zuzinka888
28. sep 2022

No niektore dietky su narocné. Treba zapojit rodinu. Co mamka/svokra/ surodenci? Nemozu ti prist pomoct aspon 1× do tyzdna pokocikovat? Ano je tu xy zien- matiek ktore vsetko zvladaju lavou zadnou- ale poziadat o pomoc nie je hanba. Riad sa heslom - Spokojna/oddychnuta matka- spokojne dieta. Drzim palce.

janickacrazy
28. sep 2022

Mala som také dieťa a úplne ťa chápem, no skús poprosiť doktorku, nech vám spraví testy na mlieko, moj je alergik a bolelo ho bruško, kým sme nato prišli. Naša doktorka nebola veľmi ochotná, stále len, že to sú koliky, to prejde, nakoniec som sa naštvala a už som jej povedala, že nech mu láskavo spraví ten odber, či je to taký problém. Ked vyšli pozitívne výsledky, tak už bola milučká ako medík. 🙄

autor
28. sep 2022

Nezmestilo sa mi všetko do pôvodného príspevku, takže:
Malá je na UM AR verzia. Koliky u nas na šťastie už skončili, to bolo hotové peklo. Dávame kvapky Baby calm, pomohli veľmi na koliky.
Rodinu by som veľmi rada zapojiť , ale mala nechce. Keď vidí napr. Moju starku, otca.. hneď plač. Pri svojom otcovi vydrží chvíľku ale zas začne plakať dokým za nou neprídem ja. Doktorka mi na moje problémy povedala " no viete, mate vysokopodnetove dieťa, nepomôžem vám". Opakuje mi to na kazdej jednej poradni. Mám staršieho syna, prváka. Ten bol zlatíčko, spal celu noc, domácnosť pri nom bola vždy tip top. No teraz je to tu ako by padla bomba, až sa hanbím keď príde partner z práce a vidí že doma v podstate nič nestíham urobiť. Cez deň jej spánok koľko krát trvá len 5 minút. Vydrží aj 2-3-4 hodiny hore, bez spánku ale zato s poriadnym plačom.

janickacrazy
28. sep 2022

Ked ju dáš do kočíka von a poprosíš, aby ti ju povozili, aj tak plače?

lucka_ke
28. sep 2022

určite čím skôr neurologické vyšetrenie

ana82
28. sep 2022

ani v kočíku nevydrží? žeby ju niekto povozil, ja som dcéru klamala, naobliekala šupla do kočíka na balkón, chvíľu povozila a spala mi tam aj 2 hodiny, čo sa týka tej dr choď tam znova, to nie je normálne, ak nepomôže zmeň dr

autor
28. sep 2022

Ani v kočíku. Max 20 minút. Aj keď ideme spolu na prechádzku a partner sa hotuje k tomu že však on potlačí kočík, ako ho malá zbadá začne plakať a musím sa ku kočíku vrátiť ja. Včera som bola na prechádzke s kamarátkou a tá sa ponúkla že kým si vybavím poštu ona ostane pri kočíku. Ako ju malá zbadala pustila rev a nie a nie prestať.

autor
28. sep 2022

A dokonca ani napr. Povoziť v aute, že by zaspala.. neprichádza do úvahy. Ešte len sadneme do auta a už je krik. Ani na rukách nie spať. Chvíľku pomáhala zavynovačka, ale už nechce ani tú.

janickacrazy
28. sep 2022

To máš aký kočík, ked na teba vidí z neho? Moji ked mali 4 mesiace, tak boli v koči zababušení, ležali, na kočíku som mala ten kryt, čo bol tak zdvihnutý hore, že ma cez to nevideli.

autor
28. sep 2022

@janickacrazy malá má v kočíku klinový vankúš kvôli refluxu. Preto ma vidí.

janickacrazy
28. sep 2022

aha, už chápem

lucka_ke
28. sep 2022

keď nespí môže mať bolesti hlavy, kvôli ktorým nezaspí, môže to mať aj iné príčiny, určite by ju mal vidieť dobrý neurológ

anjelicek26
28. sep 2022

My sme mali presne toto pri laktozovej intolerancii... UM AR ma tiez laktozu, nie? Pytaj sa aspon na testy...mne syn tiez rastol, priberal, normalne kakal a medzi tym non-stop vrestal 🙄 Plus sa nepocul, operovali mu usi asi az prilis neskoro. Moze byt fakt dodnes rad, ze sme ho nedali do hniezda zachrany. On sa prakticky celkovo prvych 4,5 roka zivota prevrieskal svetom 🙄

katuska93
28. sep 2022

Okrem toho, že hľadaj čím skôr príčinu, či ju niečo nebolí a tak, vyskúšala by som aj nosítko/šatku, tak bude stále pri tebe a aj niečo stihneš porobiť. A možno ti v ňom aj pospí viac ako v kočíku.

ivka27101
28. sep 2022

Ja by som ti poradila veľa magnézia aby si vládla ostatné chce fakt len čas, je to zúfalá situácia a magnézium upokojí ale aj nabudi.

dencii
28. sep 2022

Moja dcéra bola taka istá, podľa Dr dráždivé a náročné dieťa, nechcem byť krutá ale nepomôže ti nič, musí z toho len vyrásť, ak ste vylúčili zdravotné problémy, tak je proste taka a zlepší sa to len vekom (naša ma teraz 4,5 roka a doteraz sme sa napriklad neodhodlali na súrodenca 🙈). O nosiči síce nechceš pocut, ale nám fakt pomohol, tiež v ňom najprv nechcela byť, ale keď si zvykla mala som ju tam skoro stále (a prvé mesiace mojej materskej spočívali v nekonečných prechádzkach okolo dediny lebo len vtedy bola ticho a nerevala). Treba zapojiť rodinu do všetkých ostatných veci (aspoň okolo domácnosti a pod keď už iného človeka mala pri sebe neznesie) a pripraviť si silné nervy, držím ti palce 💪

lubbi1
28. sep 2022

chce to len cas a ty to budes musiet zvladnut. dodaj si nejake vitaminy, megnezium a das to... je to obdobie, ktore prejde, len ziadna z nas ti nepovie, kedy to presne bude

doriiis
28. sep 2022

@anjelicek26 ...neni to smiesne ale usmievam sa,ze s akym nadhladom je to napisane👍

luccija
28. sep 2022

Ma cumel?ak nie vyskusaj...Ale k neurologovi by som zasla uz je tak unavena, ze je stale podrazdena.Satku si neskusala?je mozne, ze Ta potrebuje stale vidiet, citit, ale nie, aby spala 5 min a hodiny plakala.Place aj, ked je na tebe?chcela by som vysetrenia ten reflux uz nema moze mat tichy, ze nezvracia...

autor
28. sep 2022

Ženy ja ďakujem už len za tie slová povzbudenia, lebo už to naozaj nezvládam. Svokra mi dala odkázať že je to moja vina lebo som si dieťa naučila na ruky ( takmer vôbec na rukách nechce byť) a mám ju priviazať do plachty na strom na záhrade a makať. Lebo ona mala viac detí a zvládla (ale rozdiel 9 a 14 rokov medzi nimi).
Určite budem doktorku urgovat na vyšetrenie intolerancie . Pomoc od rodiny je na ťažko, súrodencov nemám, otec pracuje ďaleko a moja matka je kapitola sama o sebe. Partnerov brat má momentálne 2 tyzdnove miminko tak jeho určite nebudem volať aby pomáhal 🙈

autor
28. sep 2022

@luccija áno cumlík má. Plače na rukách, koža na kožu, opačne otočená a aj v nosiči. Reflux žiaľ stále, ale po mliečku aspoň nezvracia.

danieladugard
28. sep 2022

Drzim ti palce 🌸 baby hore spomenuli vela veci, ktore by som aj ja. Mozno napriklad len k tomu WC, moja prva dcera bola lahoda, potom dvojicky ako kedy, vacsinou ok😂 jeden mal tichy reflux do 11 mesiacov..ale proste, jeden trochu nervak, tak som mu vzdy povedala, sorry kamo, mama wc potrebuje, si najedeny, prebaleny, hracky mas, lubim ta, pridem, a na to wc som proste isla. Aj ty musis ist, chapes? Nie ze nestihas, proste tam pojdes, ok? Lebo drziaky mas len jedny. Takisto s jedlom. Ak su babanka najedene prebalene atd, tak sa proste najeme… len to som chcela. Drz sa

anjelicek26
28. sep 2022

@doriiis clovek az rokmi ziska ten nadhlad, ale ked ti dieta rieska kazdy bozi den xy hodin mas fakt chut odtial proste odijst... Hlavne, ked dovod vyzera, ze mu nie je proste vobec nic, len proste chce revat. V konecnom dosledku viem, ze nepocul - preto akonahle ma nevidel, tak sa bal, ze je sam, tak dal mega sirenu... V konecnom dosledku viem, ze mal bolesti bruska, aj ked nemal typicke prejavy. Plus tazky porod, blokady vsade, hypertonus, hypermobilita, on stvornozkoval 4 mesacny - doslova tak... svaly vsade, rozum nikde.. tazke obdobie veru, tazke... ostatne tri deti boli zlaticka, toto sme mali na poucenie, ze aj take deti existuju 😅

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
28. sep 2022

niektoré deti sú jednoducho takéto .... syn nespával cez deň od 18 m, a hoc kedy bol hore aj v noci - trvalo to do 5 rokov.
Dcéra mala tiež problémy - nechcela ani spať, ani jesť , len pediater sa vyjadril že jej vôbec nič nie je, a je to len taký typ dieťaťa.... Spánok sa zlepšil po roku, ale umrnčaná, upišťaná bola ešte aj v 10tich rokoch...
ostatné deti sme mali O

katkaba1
28. sep 2022

Nuž, neviem či Ťa potešim ale naše dvojičky boli extrémne náročné od narodenia, viac to rozpisovať nebudem lebo nemám veľmi dobrŕ spomienky, ale teda čo sa spánku týka, aktuálne budú mať o 2 mesiace 2,5 roka a spať ako tak lepšie začali až teraz. Čo sa týka plačlivosti a pod., to pretrváva, žiaľ, do dnes ale človek si na to ako tak zvykne časom. Čo sme sa aj my napočúvali..bude toto, bude lepšie..počkajte, začnu chodiť, rozpravať bla bla bla - bude lepšie.. Nuž, o niečo určite lepšie je ale u nás sa ešte celé dni reve, vrieska, mrnči.. V to, že sa to raz zmení ani nedúfam už, toto sú proste také deti. Ale mám vieru v to, že už keď budú mať naozaj viac rozumu tak pochopia, že to všetko ide aj bez revania a mrnčania a tak sa to zredukuje.
A hlavne, nič si nikdy nevyčitaj, kto také dieťa nezažije, nepochopí. Keď potrebuješ a máš možnosť požiadaj o pomoc. My sme žial nemali koho.

eaa
28. sep 2022

Ja som mala tiež malú - druhé dieťa, veľmi plačlivú a naviazanú na mňa. K tomu doma ešte 2,5 ročný syn. No galeje... Jediné, čomu vďačím, že sme to vôbec zvládli, je šatka. Nie nosič. Chvíľu trvá, kým sa to naučíš viazať, ale nie je to nič zložité a potom je to fakt na nezaplatenie. Fungovali sme takto, porobila som si, venovala som sa malému. Inak by som sa asi zbláznila. Ale určite skúste vylúčiť aj zdravotný problém.