Závidím ženám, ktoré prirodzene otehotneli

4. feb 2024

Ja tak zavidim tym zenam, ktore otehotneli prirodzene. Musi to byt uzasny pocit...

My mame syna z ivf, nepodarilo sa prirodzene z coho som mala pomaly depresie, chodila som aj k psychologicke, a momentalne chcela by som opat surodenca, hovorim si, ze ak nevyjde, nic sa nedeje. Iba 1x sme skusali bez ochrany... Samozrejme nevyslo a opat ma to velmi bolelo.

Viem, ze my s muzom mame strasne malo sanci na prirodzene pocatie. Manzel zly spg + strasne malo, mozno 5 kvapiek... Ja 1 stranu nepriechodnu a na priechodne ovulujem raz za uhorsky rok...

Boli ma to. Viem, ze su na tom niektore este horsie, ale to ma neupokojuje.

A otazky, kedy bude brat alebo sestra, radsej ani nehovorim. Myslela som si, ze mna sa uz tieto otazky nedotknu....

veselo_neveselo
6. feb 2024

A ja zas zavidim zenam co deticky maju, akokolvek. My ani tak ani onak. Kazdy ma to svoje trapenie.

Preto najlepsie je naozaj cielene neporovnavat, nedovolit si to. Lebo ja by som sa zblaznila, ist sa porovnavat s matkami co im "jaj nahodou" uslo a zas su tehotne, alebo s takymi co maju par deti ani nevedia ako a idu moralizovat do diskusii o ivf - ved to je uplne na hlavu.

Nie a nie, prosto kazdy ma nieco, svoj udel, svoj zivot a kazdy si zije ten svoj ako najlepsie vie.

syslik81
6. feb 2024

ty zavidis zenam co pocali prirodzene a zeny co vobec nemozu mat deti zas zavidia tebe... si vezmi ze by si bola na ich mieste .. bud rada za to co mas .. stastie si dosiahla uz sa len naucit si ho vazit

lucopeda
6. feb 2024

Naco sa trapis nad vecami kt nemozes zmenit? Ved mate dieta, uzivaj si svoju rolu. A mozno ak prestanes mysliet na to co a ako to maju iny, zadari sa aj vam.

allyalenka
6. feb 2024

Chápem, ale na druhej strane treba myslieť pozitívne. Nám sa nepodarilo zatiaľ ani to... Boli 3krat na ivf a jedno tehotenstvo do 6.tyzdna a sme opäť na začiatku.... Podarilo sa vám a mate dietatko, buďte šťastná za to❤️

eliska13
6. feb 2024

Tak pôjdete na umelé ty máš šťastie, že aspoň jedno mas

ysseba
6. feb 2024

Nebud smutna. Ak sa este necitis na IVF a ste otvorení diatatku, tak sa nechraňte a mozno motyka vystreli. Poznam jednu, co podla lekarov nemala sancu prirodzene otehotniet a otehotnela 🤷🏼‍♀️ a mozno pride cas kedy sa budete na IVF citit. Verim, ze to musi byt zaberak aj pre telo aj psychiku. Ale ked pozries na svojho syna, tak to stalo za to, nie? 😉

ja1986
6. feb 2024

My 4 IVF, všetky neúspešne, dve čiarky som videl len na covid teste, ďakujte Bohu, našho Filipka sme si adoptovali ❤️

mojmacik
6. feb 2024

Moja prvé tehu na prvý šup a bum v 19tt som potratila a potom nastal problém... Nakoniec sme museli absolvovať 3x komplet IVf lebo vždy zostali len 2 embrya ktoré mi vložili... Úspešne IVf však neznamená ze to dieťa bude... 1ivf som potretila v 10tt 2ivf v 12 TT 3.ivf bola moja posledná šanca, lebo ako vyslovene samoplatca by som si ďalšie nemohla dovoliť (vtedy 3 cykly hradili poisťovne) .. Aaaa 3.IVF vložili dve embrya....test bol opäť pozitívny, na sono boli 2 vaky.... A ďalšie sono bolo 3 srdiečka... Nuž tri odišli tri prišli.. Pred par dnami mali 15 rokov.... Fraxiparin som pchala už keď som stimulivala, od kortikoidov som bola sama vyrážka ani v puberte som taká nebola...ale inak v pohode až na železo.... A ešte k tomu som už bola "stará" na prvorodicku...

angeli121212
6. feb 2024

Ahoj mam jedneho syna po troch stimulaciach IVF, u nas som ja neplodna oba vajičkovody nepriechodné nízka ovariálna rezerva, šanca otehotnieť jedine zázrakom. Tehotenstvo zo začiatku bolo náročne špinila a krvácala som na striedačku prve tri mesiace pri malom bol hematom bolo to 50 na 50 tiež som si pichala progesterón samozrejme aj vitamíny potom tehotenská cukrovka na diete čiže chápem ale ja to už neriešim tiež chceme ďalšie v centre mame ešte dve zmrazené embryá a pojdeme do toho a dufam to vyjde ak nie uvidíme

mima1988m
6. feb 2024

Si stastny clovek.. dve s mojich 3 sestier deti mat nemozu. Jedna mi to dokonca zazlieva, lebo ja som ich neplanovala. Pozeras na to mozno zo zlej strany ;)

adrianajozko
6. feb 2024

Ano je to ozaj šťastie prveho syna sme sice neplanovali ale velmi sme sa tešili na neho bohužial nam neskôr tragicky zahynul druheho sme planovali velmi aj sa podaril za par mesiacov a tretiu dcerku sme velmi chceli a nedarilo sa 8 mesiacov ale našťastie po malom zakroku to vyelo a sme velmi šťastny. Ale môžem ti povedať, že stratiť dieťatko je to najhoršie v živote čo môže matka zažiť, už je to 15 rokov a stale mi puka srdiečko a neviem sa s tym zmieriť. Žiadne dieťatko ti nenahradi nič a nikto a aj keď ho veľmi chceš a nedari sa tak je to smutne ale teš sa z toho čo maš a venuj sa mu naplno pretose nikdy nevieš čo sa može stať.

rivini
6. feb 2024

Chapem…verim, ze citis nespravodlivost, ze niektora zena este len sponenie sex a uz je „v tom“ a dalsie sa naozaj natrapia. A chapem aj to, ze ta neutesi to, ze ved „jedno uz mas, bud vdacna aspon zan“. No situaciu fakt nezmenis, mozes fakt zmenit len pohlad na nu. Mas viacero moznosti, uzivat si dieta, ktore mas, alebo sa zozierat tym, ze dalsie nemas🤷‍♀️. A este mas moznost ist do IVF, premysli si proste, ci zi to za to stoji. A k tym otazkam…ja vacsinou dam protiotazku, ze preco to vlastne toho cloveka zaujima. Vacsine je to totalne neprijemne a necha temu tak.

ikuska27
6. feb 2024

Bože ja by som ti tento dar už tak s láskou darovala 😍...ja mám tri deti a všetky boli úplne neplánovane počaté...vždy som si dala len pauzu od antikoncepcie a zakaždým sa zadarilo..a to sme si dávali taký pozor 🙈... manžel povedal, že ja som ako mačka..všetky som ani neviem ako vynosila, žiadne vitamíny, nič som nebrala 🙈...naozaj by som ti to darovala, tento pocit ak by sa dalo ♥️držím palce 🍀

kassandra25
6. feb 2024

Moja, ber to tak, ze nie si v tomto sama. A je zasa tisíce zien, co by rady dali modre z neba za to, co mas ty a ony nie.

oblecenie99
6. feb 2024

Ja som otehotnela veľmi jednoducho a napokon som nevedela porodiť syna prirodzene, a nikdy by som neverila, že mňa to bude trápiť, a naozaj ma to trápilo. Že som nerodila riadne, dlho som obchádzala slovo rodila a o svojom pôrode som rozprávala tak, že syn sa narodil, v tých časoch som proste nedokázala nahlas povedať, že " rodila som". Akoby som sa za to hanbila, ze nie som toho hoden, veď ja som "len". Vedela som, že je hlavné, že máme dieťa, vedela som, že prvoradé je, že je zdravý, ale naozaj to chcelo čas. Kým ustúpia hormóny, kým si vyčistim hlavu, kým to prejde.. pozri, len v mojom okolí je takýchto párov viac, a o koľkých ani netuším, že dieťa mali z IVF. Dala si to, si hrdinka. Práve to všetko, čo si vymenovala ťa robí super hrdinkou, lebo si to zvládla a darovala si život. Podstúpila si nekonečné vyšetrenia, liečbu, strach, aby sa to podarilo a podarilo sa. Máš môj obdiv aj takto na diaľku, klobúk dole pred tebou. Akokoľvek sa rozhodnete do budúcna, robte to pre seba, nie preto, lebo iní sa pýtajú. Užívaj si to vytúžené dieťa, ktoré už máte, lebo je to brutálne klišé, ale naozaj ten čas prejde strašne rýchlo. Veľmi dobre ti napísali vyššie, musíš zmeniť svoj pohľad na situáciu.

monicazbb
6. feb 2024

@mojmacik jooj, idem na tretí vklad v lete .Prve dva pokusy ani len náhodne sa neuhniezdili. Bodaj by to tak isto dopadlo. A krasne detičky ❤️

mojmacik
6. feb 2024

@monicazbb držím pršťoke 😉

maryetta
6. feb 2024

Kazdy sme niekde inde. Podstatne je ako k tomu my sami pristupujeme.
My ked sme pocali-prve dve deti boli planovane. A dalsie dve nam boli prekvapenim. Kazdopadne ja som mala obrovsky pocit zlyhania po prvom porode ktory skokcil akutnou sekciou. Hadam aj pol roka som sa proste trapila. Aj samotne babo bolo narocnejsie resp trapili ho koliky. To bolo prve doeta v rodine takze ucila som sa okolo toho vsetko za pochodu. Ale ozaj tie vycitky ze si ani dieta nezasluzim ked som ho nedokazala porodit.
Trvalo to ale pochopila som postupne. S casom som dozrela ze je jedno ako-dolezite ze sme tu obaja. Lebo ako mi lekar na dalsi den po vizite povedal ze to nebolo 5minut pred 12. Ale v poslednej minute a bola by mi maternica praskla. Mnohe dnes si vyberu sekciu aj dobrovolne. Ja som mala akutnu a aj tak som ju nevedela prijat hoci v tom momente som bola vdacna ze ma z toho trapenia konecne vymotali. A vlastne s tym odstupom som rada ze som si aj tym presla.
Dalsie 3porody boli prirodzene. A brala som to aj ako nejaku odmenu. Nejaku naplast ze predsa to dokazem….
Teraz pri stvrtom tehotenstve-mnoho ozaj mnoho ludi bud ze vaau obdivujem. Ale aj ze ma lutuju. Ja som im neraz ze nie. Mna netreba lutovat. Ja som bojata lebo mam co som kedy chcela. Co som si kedy snivala. Ja zijem svoj sen. Ale kolko zien ma podobny sen a nemaju ho…. To je tazke. To je mozno skor polutovania hodne…

funicka
6. feb 2024

No ja mam dve z ivf. Netrapilo ma to, ale rozmyslala som nas tym, v com je to ine, mrzelo ma to troska...a potom bach necakane tretie prirodzene. Pocity, tehotenstva, porody rovnake. A rovnako aj vrestia potom 😄

makodob
6. feb 2024

Ja si myslím, že sa už zbytočne dopredu nastavuješ negatívne. A na prirodzené počatie to je veľmi zlý štartovný začiatok. Príjmi veci ako sú, nenastavuj si prehnané očakávania, tým na seba nevytvoríš tlak a budeš uvoľnená. Potrebuješ sa naučiť pracovať so svojimi negatívnymi myšlienkami. To že to bolo prvýkrát náročné nerovná sa druhýkrát. Držím Vám palce, skúste do toho zahrnúť aj Boha, neviem či si veriaca.

kikuska_wedge
6. feb 2024

Mrzí ma to. Viem sa vcítiť do tvojich pocitov. My sme sa takto pokúšali 15 rokov a nevyšlo nám ani to IVF. Je to nespravodlivé. Máš plné právo na takéto pocity. Ale nedaj sa nimi rozhodiť. Predsa len teraz je tvoja situácia iná ako predtým. Nie preto, že už máte jedno dieťatko, ale že vám to IVF vyšlo. Tak pri druhom máte reálnu šancu na úspech. Držím palce nech sa vám sny naplnia. My sme si ich splnili prostredníctvom adopcie.

zuzanaa239
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
djera
6. feb 2024

@shelly818
@autorka
Poznám ženu, ktorej povedali:
Jeden vaječník nefunguje, druhý vajickovod je nepriechodný. Manžel ma extrémne pomalé spermie, a malo ich je. Nebudú môcť mat deti. 4x sa pokúšali s IVF a na posledný hrát sa im to podarilo.
Keď sa narodilo dieťa, lekár im povedal vtipne aby si dávali pozor lebo, po cisárskom nemôže byt tehotná jeden rok. A ona že veď dobre čo už, autám nebudú mat dieta. O rok sa narodilo bábätko bez akého kopčeky problému.
Prosím majte nádej, lebo to zomiera naposledy ❤️
Mi mame s manželom (IVF) dcéru 5,5 ročnú, už tri roky si nedávame pozor, čo keby prišlo druhé... ale si hovorím, keď aj boze chce, tak budeme mat niekedy. Keď nechce tak proste nie.

amilak
6. feb 2024

Ahoj, chcem ti iba napísať že ti úplne rozumiem. Prešla som veľmi podobnú cestu a poznám tie pocity smútku, hnevu, nespravodlivosti, závisti a potom viny že závidím, nádeje pri každej ovulacii a sklamania pri každej ďalšej menštruácii .. Držím ti palce či už sa napokon rozhodneš zmieriť sa alebo zabojovať. ❤️ Možno opäť psychologička by pomohla k jednému alebo druhému. Drž sa!

biela_sova
6. feb 2024

Ahoj, prave som pisala trigoliu hlasok, ktore netreba zenam hovorit, ked maju takuto situaciu ako vy teraz: https://www.instagram.com/p/C274Tw3oBQ1/?igsh=M... Ked chces, kludne mi napis, ked mas IG, tam som castejsie na spravach @barbora_bali 🥰
Pokecame viac osobne

mia781312
7. feb 2024

Moja najlepšia kamarátka umelým oplod, majú dievčatko pred tím dva pokusy nevydarené ona za sebou niekoľko operácii, bum po 3 rokoch zázrak, prirodzene ostala tehotná majú zdravé dieťa priam zázrak

chvostik1
7. feb 2024

Ahoj. Ber to z tej stránky, že každá minca má dve strany. Ale naozaj. Ty máš syna z IVF. Ale teraz pomysli na všetky tie, ktoré IVF alebo KET absolvovali už niekoľkokrát a nemajú také šťastie ako ty. Ani po X pokusoch.

Píšeš, že s manželom máte obaja malé šance na prirodzené počatie, ale keď ti to nevyjde na prvý šup, tak si z toho v depke. Veľmi prežívaš to, že veci nevychádzajú na prvýkrát na to, že vieš akými zdravotnými problémami ohľadne plodnosti trpíte. Ja ťa chápem, ale nicis tým samu seba. A ver, že kým žena nie je psychicky v pohode, tak to dieťa prirodzene nepríde ani keby ste boli zdraví ako rybičky.

Dnešná doba je totiž taká, že na prvý šup to nevychádza ani zdravým párom. A teraz k tomu prirodzenému počatiu. Ver mi, nemáš čo závidieť. Dám ti ako príklad seba.

Otehotnela som prirodzene po trištvrte roku intenzívneho snaženia už keď som bola v štádiu, že na to totálne prdím. A bola som zmierená, že teda keď sa nedarí, asi to tak má byť a budeme bez detí.

Keď sa to už nejakým zázrakom predsa len podarilo, bola som pre komplikácie viac v nemocnici ako doma. Vypočula som si, že sa mám pripraviť a zmieriť s tým, že dieťa ani nedonosim a podobne. Zadok mám od injekcii na zastavenie krvácania a udržania plodu tak dopichany, že aj po šiestich rokoch, keď ma v lete chytí slnko môže muž tie bodky z ihiel na mojom zadku počítať a spájať ako kreslenie podľa čísiel. Celé tehotenstvo som musela ležať, nesmela som revat a ver, že boli chvíle, keď som bola na pokraji zrútenia. Nesmela som hocičo jesť a ani piť. Zostávalo mi len modliť sa a dúfať, že mi bude každý deň dopriaty ďalší deň navyše a so všetkým anjelmi čo načo mnou bdeli a s Bozou pomocou, to nejakým zázrakom dotiahneme až do týždňa kedy bude dieťatko životaschopné aj v prípade predčasného pôrodu. Ja môžem z čistým svedomím povedať, že svoje prirodzené tehotenstvo som si vôbec neužívala, práve naopak. Celé tehotenstvo som bola v neistote a strachu čo bude. Takže nebuď sebecka a nezávidit. Ani prirodzene počatie a tehotenstvo z neho nie je vždy prechádzka ružovým sadom.

A čo ty vieš, možno keď to v hlave prestanes toľko riešiť otehotnies aj prirodzene. Je z takych prípadov kde sú prvé deti z KET, IVF, dokonca adoptované a keď už žena naozaj vypla a neriešila, tak po 5-10 rokoch otehotnela aj prirodzene.

Prajem ti veľa duševnej pohody a pozitívnej energie a ešte pozitívnejšieho myslenia.

Nezabúdaj, že po každej búrke vždy vyjde slnko ❤️

katkami123
7. feb 2024

Ja len, že prečo potom používate ochranu? Dieťa chceš, nedarí sa Vam, ale používate ochranu? Nejak mi v tom chyba logika.

Ty sama sa stresuješ, raz vysadíš ochranu, nevyjde a už máš depky. Potom ju opäť nasadíš? Nemyslíš, ze vo vašom prípade je teda úplne zbytocne ju používať, keď do toho to dieťa chcete?

petkazamborska
7. feb 2024

moja kamoska nemohola mat prirozdzene deti 15 rokov, potom prislo 3x ivf , ktore sa nepodarilo a potom prisiel zdravucky teraz uz 6 rocny syncek a 2,5 rocna dcerka , obidvaja nadherne deti ,...milacikovia ...chod do toho aby si si nevycitala ze si nemala vioac deti ...a ked ivf je cesta tak chod cez to ,...

elizita
7. feb 2024

Zober si to aj úplne z inej strany. Môžete sexovat ako o dušu absolútne bez zábran a stresov. Otehotnieš? Super. Neotehotnies? Tento mesiac nie,možno ďalší. Si predstav,že už máš 2 deti,nejaký vek a ďalšie fakt už si neprosis a si typ čo otehotnie aj z pohľadu na trenky. Poviem ti,sú to riadne stresy každý mesiac.