Aké máte skúsenosti s očkovaním proti vírusu HPV ?

baboadel
18. jan 2020

Prosím o Vaše skúsenosti s očkovaním proti HPV, vyskytli sa nejaké nežiadúce účinky? Očkovali ste svoje deti vo veku 13 rokov ? Akúkoľvek informáciu a skúsenosť uvítam, ďakujem.

ckatka
9. dec 2020

@baboadel ja som sa dala. Mala som asi 20. Neľutujem. Určite dám.aj svoje dieťa keď bude staršie. Manžel je lekár...A tvrdí že to je vlastne jediný typ,rakoviny proti ktorému existuje očkovanie...A ze je veľká škoda že to ľudia nevyužívajú.

nesazach
29. dec 2020

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať ohľadom očkovania proti HPV vírusu . Keď som pozitívna či niečo neviete o tom ci v tom mam pokračovať alebo to nejak narúša očkovanie, a ešte keď prvé očkovanie mam za sebou ,mátes tým niekto skúsenosť prosím? ďakujem za odpoveď

mrkvicka060
29. dec 2020

@baboadel ja by som v 13 rokoch nedala. Neviem, ci sa to robi standardne aj v dospelosti, ale ja som bola ockovana cca 12 rokov dozadu, asi v 21 rokoch, mam ale taku dr, dost na peniaze, takze mozno to ani nie je standard, len mi to proste navrhla, ze to musi byt, a ja som to neriesila, tak ze nech ma zaockuje, asi mi to bolo jedno, v tom case som mala ine problemy. Nic mi po vakcinach nebolo (myslim, ze boli tri davky...?), teraz mam dve deti, otehotnela som bez problemov oba razy. Teraz ma napadlo, ze som mala tak v 25 silny zapal vajecnika a 4cm cystu na nom, slabu endometriozu (nemam vobec ziadne tazkosti) bola som na laparoskopii, ale to nemyslim ze by bolo z ockovania po par rokoch, cysty maju zeny bezne, aj ked nie su ockovane proti HPV. V kazdom pripade, chhcela som tym povedat, ze ak sa to standardne da aj v dospelosti, tak by som to teraz neriesila a nechala to na nu, ked bude mat okolo 20r a rozhodnut sa moze sama.

himedzi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hlavkovam
8. feb 2023

Ahojte, ja som dala dve dcéry zaočkovať, už je to niekoľko rokov, problémy žiadne. Urobila som to na radu známej, ktorá je lekárka a dala to svojim dcéram aj synovi. K tejto diskusii som sa dnes prepracovala preto, že kamarátka ide zajtra na operáciu práve kvôli HPV. Po oznámení, že jej našli nález, ju rovno poslali na zaočkovanie (pred operáciou prvá dávka) a to je dospelá žena.

nesazach
8. feb 2023

@hlavkovam výborne .. bola som na všetkých 3 dávkach a zatiaľ si nemôžem sťažovať ..žiadne problémy .. no nepáči sa mi že to až tak moc nepropagujú

nesazach
8. feb 2023

@hlavkovam pokiaľ viem, tak potom ako má žena pohlavný styk je účinnosť očkovania malá.. môže niečo zachrániť ale už nechráni tak ako by mala, takže netuším či sa to vôbec oplatí

hlavkovam
8. mar 2023

@nesazach Bola som tiež prekvapená, ale tak to je. Možno už s tým majú viac skúseností ako pred rokmi.