2,5 ročné dieťa sa odmieta vykakať

piacere
20. jan 2013

Ahojte,

hneď na začiatok chcem napísať, že zajtra ideme s malým najprv k obvodnej lekárke, pretože naša trpezlivosť sa preliala cez všetky možné aj nemožné nádoby....

Len chcem vedieť, či nemáte niekto skúsenosť s tým, čo nás trápi, či je to ok, alebo môže ísť o nejaký vážny zdravotný problém.... 😒

V októbri sme sa presťahovali z východu na západ k svokrovcom. Cca v polke mesiaca začal mať malý problém so zápchou, nemohol sa vykakať (každý, kto mal ruky - nohy mu strkal do ruky čokolády, dieťa mi v novom prostredí prestalo papať varenú stravu ako dovtedy doma, proste bojovali sme s jedlom, prestal jesť čerstvé ovocie.... takže zápche sme sa ani nečudovali...). Cca dva - tri týždne kakal každé tri-štyri dni (dovtedy sa vyprázdňoval denne bez problémov), kako bolo strašne tvrdé (napriek probiotikám), samozrejme mal ranky na zadočku.... až sme dospeli do štádia, keď bolo nutné detské preháňadlo. Vždy sa však maximálne po piatich dňoch vyprázdnil.... Neskôr táto zápcha prešla zrejme do psychických "problémov", akokeby mal blok a bál sa vykakať. Už pekných pár týždňov bojujeme s tým, že denno-denne plače (celý deň), že kaká, stojí pri stole, nohy prepletené, pomaly zauzlené (neexistuje, aby sa v takej polohe vykakal), tlačí až je fialový a NIČ. Občas malý riedky bobok. Vždy pri tlačení plače, že bolí riťka, pritom riťušku má bez rán, čistú, nezaparenú (lebo aj s tým bojujeme, keďže pri každom zatlačení mu trošku ujde, potom ho naháňame, pretože sa nechce dať prebaliť, lebo ho utieranie zrejme bolí ak je to vyštípané... začarovaný kruh). Podotýkam, že stolica je riedka (nie vodová), vôbec nie je tvrdá.

Už si nevieme rady, nevieme čo robiť, ale náš denný program sa zúžil na "kakanie"....

Stretli ste sa s tým? Je to v tomto veku normálne? Môže to byť skutočne len psychický blok alebo skončíme v nemocnici?.... Nehľadám od vás odpoveď ako od lekárov, tú sa dozvieme tento týždeň, len som zúfalá a potrebujem počuť, či mal niekto podobný problém, pretože ja už tuším ani nezaspím....

Prosím, nočník neriešte, pri tomto stave som rada, že občas niečo pustí do plienky.... nebudem ho trápiť ešte aj s nočníkom, či záchodom, ktoré hystericky odmieta.....

😔

tatiana7777
21. jan 2013

@piacere drzim palce, hl.uz si aj Ty kludnaa vies co a ako (ten Duphalac sme uzivali aj my no nam zabral az po 2-3 dnoch)
Papa drzte sa 🙂

sisaha
21. jan 2013

@piacere neboj, zvladnete to... 😉

piacere
autor
21. jan 2013

@sisaha dnes večer sa VYKAKAL!!!!!! Nemusíme ísť na klystír 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Bože baby, jak mne odľahlo!

Ešte raz vám všetkým ďakujem.

zuzul30
21. jan 2013

Tak to je super. Naozaj ten Duphalac je super aj my sme ho používali, kým nezabudla na ťažké kakanie,takže mu ho dávaj nejakú dobu pravidelne uvidíš že to bude lepšie ked zistí že kakanie nebolí a my malú zakaždú stolicu odmenujeme malým gumeným cukríkom aj to u nás zaberá.Ináč my ked sme mali to zlé obdobie tak vykakanie bolo pre nás vždy najšťastnejšou chvílou.Nikdy by som nepovedala, že obyčajné kakanie nás može urobiť takými šťastnými. Pa a držím palce 😵

marryen
1. júl 2016

@piacere ahoj, natrafila som na túto tému, už je síce staršia, ale zaujímalo by ma ako ste pokračovali, čo Vám pomohlo a ako ste sa s toho dostali. Prechádzam s dcérou niečim podobným a už som fakt na nervy ☹

mnamko
1. júl 2016

Ahoj nam pomohlo hrozienka banan po viac dnoch nekakania som kupila v lekarni klystir ponom sa to celkom fajn upravilo ale teraz po dlhsej dobe zas nekakala a mala velke bolesti dostala Movicol junior to je prasok dad do trocha vody a potom ide do troch hodin kakat ono to zjemni stolicu takze teraz kaka super

andy57
8. júl 2016

@mnamko
@marryen my sme teraz na tom podobne, aj mna to zaujima, v stredu sme boli u doktora, rano sme mu dali cipok aby sa vykakal, nasadili sme duphalac tak dufam ze zaberie, skusim mu dat aj slivkou stavu nech si vypije, vcera nic, ani dnes zatial, nechce ani za svet, od kedy ho zapieklo a tvrde velke gule kakal sa asi boji lebo ho to aj bolelo na ritke, stale krcil nohy, nervozne pobehoval a plakal, teraz uz menej od kedy v tredu kakal ale ked mu je treba vidim to na nom a on nic odmieta... neviem ako ho motivovat, natieram mu aj kremom ritku aby ho to nebolelo... som nestastna...

lubicask
16. apr 2017

Dobry den.ja mam 4 rocneho chlapca a tiez mame tento problem.navstevujeme uz aj psychologa.vsetky gastro vysetrenia v ok.co sa tyka jedenia my sme na ovocnych stavach zelenina nula.teraz posledne dni s placom na struhanom ovoci.ale brali sme snad vsetko od duphastonu po fruktolax vlakninu nic nepomaha.kakame do gati a niekedy do nocnika sa nam podari.tiez zacarovany kruh.je to psychickeho povodu a treba ken trpezlivost a znova dieta naucit sa normalne vyprazdnit .len u nas je to tak ze sa nevyprazdnime uplne cely a z toho som ja uz tiez na nervi

ludka140281
16. apr 2017

moje dievčatá tiež mali take obdobie,vtedy nám odporučali glycerínove čipky a potom ani nevedeli ako a išlo to,časom si zvykli,že kakat sa musí a nedá sa to zadržat ako si mysleli...

andy57
16. apr 2017

@lubicask presne je to o psychike, my sme s tym bojovali minuly rok 4 mesiace potom po nekonecnych sluboch ze dostane kinderko a blaboly začal kakat, zrazu sa nebal, lebo videl vidinu odmeny, teraz vo februari mu zase vysla zlata zila zase odmietal kakat, zadrziaval, alebo kakal do slipov ked uz bolo treba velmi kakat, potom sme ho precipkovali a po mesiaci to zase preslo uz je zase dobre.

veronikadamianko
7. dec 2017

@mnamko
Dobry den prosim vas kde ste zohnali ten movicol junior?

mnamko
7. dec 2017

Neviem ci sa da kupit na sk a je na recept ale urcite taketo prasky do vody na kakanie maju v lekarni mi sme dostalibod lekarky v nemecku a ked som ho chcela kupit tak je tu len na predpis

zuzanakan
15. júl 2019

Kristina kanichova

erikad82
15. júl 2019

AHojte! Ja som si svoje tiež užila s najmladšou dcérou. Zadržiavala stolicu,potom vznikali silné zápchy... katastrofa, nič nepomáhalo ani duphalac ani nič podobné... Nakoniec som našla v obchode so zdravou výživou jablčnú vlákninu a dávala som jej to tajne do mlieka -iba malú lyžičku a stolica sa nám krásne upravila a už nemáme problém s kakaním 🙂 Treba vyskúšať aj tú vlákninu môžem odporúčať. Držím moooc palce!

flower1506
19. nov 2020

Aj u nás sa začalo maly má 2 roky začne tlačiť ale nohy celé telo tvrdé nepohne s ním nik proste. Zas začne tlačiť cernevx ako paprika a zas nohy celé telo tvrdé a plienka len špinavá akoby chcelo už vyjsť no on to naspet vrátil dnes sme boli v maxime cely deň to iste a na večer plač plač plač a zas len znova špinavá plienka a nikde nič začínam sa báť či nemame nejaký problém