3-mesačná dcéra má Covid-19, no odmieta antibiotiká

19. jan 2024

Ahojte vcera som sem pisala ze nasa mala 3 mesacna dcerka ma covid a dnes si idem ku vam po radu zase 👏

Dnes nam dr predpisala antibiotika
zinnat ( sirup )
Ma brat 2,5ML kazde 12 hodiny
No ale mame problem
Velmi jej nechuti vrti sa kruti sa place polovicku vypluje
Rano sa to este dalo nova chut ako tak sme to dali
Ale teraz vecer hroza des som rada ze aspon nejakych 1,5ml
Som do nej supla tak aby to aj prehltla skusala som davat zapit caj mlieko vodu nie odmietala uplne vsetko
rano nas to caka zase ale uz teraz sa bojim ako
Tak teda si idem ku vam po radu mozem jej dat napriklad sirup Do mlieka ? Alebo ako to donej dostat? Vy skusenejsie maminy urcite poznate nejaku fintu dufam v to 😁👏.

Jedine co ma napadlo ze jej to dam do mliecka ( pijeme nutrilon)
Ale ci je toto realne a ci by to potom Malo ten isty ucinkom a ci by to vobec vypila to neviem preto sa radsej pytam nech neurobim nejaku somarinu
Dakujem 👏

thereisabear
19. jan 2024

Striekačkou dozadu nabok úst, na viackrát, drž jej hlavu aby neotáčala. Do mlieka by som nedávala, bude to tam cítiť.

autor
19. jan 2024

@thereisabear no lenze to je take horko sladke
Hnusne som
To ochutnala ze preco tak Velmi nechce no nechuti to ani mne 😂 ze ju napina 🙄🙄

ada510
19. jan 2024

Do mlieka nie mlieko ovplyvňuje účinky liekov treba do striekačky a tak dávať alebo nech predpíše iné ATB

thereisabear
19. jan 2024

Tak proste žiaľ musí, nie je iná možnosť. To zvládnete, len musíš proste rázne, pevne držať, hovoriť na ňu a za chvíľku to máte za sebou. S trojmesačnou sa ešte dá, neskôr to bude horšie.

moninah
19. jan 2024

Davkovanie antibiotik musis dodrziavat. Ked jej das menej alebo davku vynechas, nebudu ucinkovat. A tak ako ti tu uz radili, daj jej to striekackou, na viackrat. Ak to vypluva, zavri jej usta a chyt nos, aby prehltla. Je to boj, ale urcite chces, aby sa vyliecila.

lizatko1009
19. jan 2024

Tuším si písala, že nemá nejaké extrém príznaky, či?

paulinkaa2
20. jan 2024

Dávajte postupne. Po 1ml každých cca 5min stiekackou do boku ďasná. A potom do striekacky vodu.
Ja som dávala ani nie mesačnemu synovi tak.

vreckovka2
20. jan 2024

Davala som po troske na plastovu lyzicku, trbalo to kym zjedol celu davku, ale aspon ho nenapinalo ako zo striekacky.

zuzanka.zuzu
20. jan 2024

@moninah chyt nos 3mesacnej??? 😳 preboha nie, to netreba, to nie je 30r väzeň alebo psychiatrický pacient 🙈

autorka - do mlieka nie lebo potom ho nebude chcieť, daj do striekačky a po 2-3x striekni a počkaj kým prehltne, hneď na to vodičku alebo mliečko, ja by som dala lieky pred kŕmenim, aj je hladná a aj po čase pochopí že po hnusnom lieku ide dobrá papanica 😉

liv1
20. jan 2024

Nam v nemocnici radili a tak sme robili, striekackou do kutika ust , keby neprehltala, tak fuknut do tvaricky. Prehltne to. Nepocula som o zatvarani ust a drzani nosa, to by som urcite nerobila. to co pisem hore nam fungovalo. Drzim palce

liv1
20. jan 2024

A fuknut staci jemne, ziadny uragan

zuzanka.zuzu
20. jan 2024

@liv1 joj fúkanie to je dobrá rada 👍 na to som úplne zabudla

pridávam sa k rade fuknut do tváričky, to zaberá aj na štikútku aj na hrozný plač, aspoň u nás... kedysi veeelmi dávno pred 3 rokmi 😀

miskajankova
20. jan 2024

Neviem preco stale predpisuju tieto antibiotika.Su hnusne deti ich nechcu aj vracaju z nich.Zavolajte doktorke nech vam ich vymeni ze ich dietatko netoleruje.

catherine87
20. jan 2024

So zinat sme mali problém aj my, otrasná chuť. Zmenila nám ho doktorka za suprax, s tým nebol problém a to ho brala 3 mesiace. Skús sa opýtať, či sa nedá zmeniť.

ibrunova
20. jan 2024

Do mlieka nie, to ti nevypije, Zinnat je fakt hnusný chuťovo.

aimee77
20. jan 2024

@catherine87 Zinnat ako lekarka svojim detom ani nedavam.Je chutovo otraany.Suprax je az 3.gener.cefalosporin, ale ten je chutovo uplne nieco ine.A

amelianka
20. jan 2024

Moj mal covid ako 2mesacny, pokiaľ nemá nejaké silne príznaky ani by som atb neriesila. Nám doktorka povedala iba pre malého cipky na teplotu, nasivin pre babatka v prípade soplikov a muconasal sirup v prípade kašlu. Atb na covid ani neúčinkuju. Prežili sme bez, dva dni teploty, dali sme na noc par krat nasivin a prešlo 😊

patka06
20. jan 2024

Základná otázka je, prečo jej predpísala ATB, má nejaké komplikácie?
Zinnat sú asi najhnusnejšie ATB, čo poznám.
Nemiešať s mliekom, jednak je to ťažké pre žalúdok a môžeš je sprotiviť aj mlieko
Ak ich naozaj musí užívať, tak striekačkou streknúť do líčka a dať zapiť vodou. Nemusí celú dávku naraz, môžeš dávať postupne v menších množstvách
Poradila by som sa ešte raz s lekárkou, či sú ATB naozaj nutné

animus
20. jan 2024

A načo antibiotiká pri vírusovej infekcii? Robila jej CRP? Či len tak z nudy ideme pchať lieky do trojmesačného dieťaťa??

lucka_ke
20. jan 2024

CRP má aké? pri covide sa ATB nedávajú, mali sme opakovane celá rodina a nikto ATB nedostal

autor
20. jan 2024

Neviem fakt ked mala nema vobec teploty 🤷‍♀️ najlepsie natom je ze je vikend a ja teraz neviem ci antibiotika vysadit alebo pokracovat aspon do pondelka ze co mi Nato povie dr

Mala ma dnes hnacky 3x dnes nic strasne ani vela ani vodnate len riedka stolica
Uz zacinam Lutovat ze som nato pristupila no kto vedel ved som si vravela ze zrejme vie co robi som si antibiotika vobec nepytala ani nespominala takze ja neviem 🙄
Uzivame probiotika probiofix neviem teda ci nemam
Probiotika vymenit za silnejsie
A este kedy davat sucasne zo sirupom po alebo pred a aky casovy odstup by mal byt?
Snad ste vsetke kocky tu
Potrebujem vas 😥

nika23t
20. jan 2024

Tiež radim striekačku na líce do zadu vložiť a nevystriekni všetko naraz, pridrz hlavičku pevne, nie silno. Ja som mala vždy v druhej striekačke trochu vody a rovnako tak pomaly som vodu vstriekla do pusy, len po trochu. Aby ju nevdychla, pravdepodobne sa jej to nebude páčiť a bude zlostna, ale aspoň jej dáš liek. Ale aj liek som vždy dávala na dva, trikrát, striekačku som nevybrala z úst, aby všetko nevyplula.

nika23t
20. jan 2024

A neboj sa atb. Sirup je nechutný, ale Dr určite vie, čo robí. Podávaj ďalej aj probiotika, keď zavoláš v pondelok Dr, možno zmení liečbu. Určite atb sama nevysad.

autor
20. jan 2024

no kocky ked tak rozmyslam tak pytala sa ma
Ake priznaky ma maly vravela som jej ze ma dost silnu nadchu upchaty Nos a tazko dycha spi koli tomu ze nevie dychat cez Nos
To bolo jedine tak dufam ze vie co robi 👏

Len tie hnacky 🙄 no musime vydrzat este zajtra ako bude
A poradit mi neviete ze ci probiotika mam davat len raz alebo dvakrat kedze berie antibiotika kazdych 12 hodin?

autor
20. jan 2024

*mala

luckuz
20. jan 2024

Probiotika by sa mali dávat aspoň s 2hodinovym odstupom od ant.

autor
20. jan 2024

@luckuz cize 2x
Po kazdej davke ? Vsade sa pise inac niekto dava spolu niekto pred niekto po 🤷‍♀️

luckuz
20. jan 2024

Podľa návodu. Ak dané probiotika sa berú 2krat tak dvakrat. Ak raz tak raz. Je jedno či pred alebo po.

lizatko1009
20. jan 2024

A urobila lekárka vôbec crp ci sú ATB potrebné? Ci len tak z brucha?

nika23t
20. jan 2024

Je tu skupina https://www.modrykonik.sk/group/6796/ zdravotníci, skus napísať tam, tam ti budu vedieť poradiť odborníci.