5 ročný synček má hnačky tretí deň

tinusenka
26. feb 2012

ahojte.potrebujem radu.mam syna,ktory mi hnackuje treti den a neviem co mam robit.lekarka ma v piatok poslala do nemocnice,ale on je tak na mna naviazany,ze som s nim nesla.som totiz v 39tt a viem,ze by ma tam nenechali s nim.poradte co je dobre na hnacku.inac davam mu kvapky hylak,ale nejak nepomahaju

lubina
26. feb 2012

Na hnacku je dobra Smecta.Je to taky prasok v sacikoch, ktore rozriedis vo vode a dieta to vypije. Nam to pomohlo. Da sa to normalne kupit v lekarni.Alebo mu skus uvarit ryzu, iba trosicka soli do vody a uvarit.Ryza tiez stahuje. A tak isto aj bananik.

janinah
26. feb 2012

ak lekárka poslala dieťa do nemocnice,tak asi vedela prečo,pp je dehydratovaný a potrebuje infúzie, v nem. s dieťaťom môže ostať otec,babka....môže to byť aj hnačka infekčná a potrebuje adekvátnu liečbu....radiť sa na nete o liečbe dieťaťa,ktoré patrí do nemocnice, považujem za nezodpovedné 😒

adkoalauri
26. feb 2012

My sme tam boli tiež kvôli hnačkám minulý týždeň - 3 dni a dávali mu Smectu rozdelenú na polovičné sáčky, 3x za deň, on bude mať len rok, treba prečítať, či tvoj malý nemôže už piť celý sáčik a odrem toho dostával BioGaia probiotiká denne 5 kvapiek. Podľa mňa sa tam má ísť kvôli dehydratácii, a okrem toho mu zobrali aj výter zo zadočku a napr. my sme mali poz. výsledok ☹ Jednalo sa len o tri dni, ja by som asi poslala tam manžela na tvojom mieste. A keď sme došli, hneď mu dali mrkvovú šťavu, dobrý je ryžový odvar- čiže len tá voda z uvarenej ryže, čierny čaj. A mooooc mu dávaj piť.

danielik79
26. feb 2012

@tinusenka ahoj aj ked si v 39tt pošli s ním ocina do nemocníce ten by to tiež s ním mal zvládnuť moji to mali tiež tento mesiac a nič iné nezabralo len infulzia a ty si začni dávať probiotiká lebo je to silno nákazlivé tie vysoké teploty sú preň nateraz hrozbou aby ti nedostal krče z teploty

danu
27. feb 2012

@tinusenka opytaj sa v temach, na ktore ti dala linky hajanka