6 týždňové bábätko má kožný problém

limetka69
8. apr 2016

Ahojte mamičky. Prosim, poradte mi, uz som zufala. Maly ma 6 tyzdnov a vyzera hrozne. Pred tyzdnom mal krasnu pokozku. Dnes vyzera strasne. Par dni do zadu sa mu urobili vyrazky, pomyslela som si, ze potnicky, alebo akne, ze sa cisti, no bolo to cim dalej horsie. Nakoniec ma cervene suche licka, sama krupicka, zlte chrasty v oboci, uska ako smirgel. Aj v uskach sa mu tvori maz biely ci co to je. Davali sme mu harmancekovy caj a v rovnakej dobe ho aj okupali so samponom bubchen. Sli sme k doktorovi, nemyslite si, ze nie. Hned nas odbila kozna, ze alergia. Dala nam imazol plus, to zabralo akurat na obocie. Licka ma este horsie z toho. A fenistil, ze ked sa to zhorsi. Tak som mu dala a cakam co bude dalej. Prosim kazdu skusenu mamicku aby mi napisala co to je a co na to zaberie. A hlavne ci tie uska maju nieco spolocne so seboreou, alebo je to ozaj alergia. Dakujem pekne za odpovede.

cathy26
8. apr 2016

@limetka69 - u nás priamo na ušiach nie, skôr za ušami, vyzeralo to hrozne ako keby som ho vôbec neumývala, dokonca sa mi zdalo že to tak trochu zapácha

monikver
8. apr 2016

Vyzera to tak ako, co mala moja dcerka. Jej sa to robilo v oboci, za uskami a vo vlaskoch. Boli to take zlte chrasty a stale sa to zvacsovalo. Tak som jej to jedneho dna naolejovala detskym olejcekom a asi po pol hodinke som jej to zacala vatovou tycinkou vytierat z obocia. Pekne sa to odlupovalo. Vlasky som jej tiez natrela olejcekom, dala ciapku a nechala posobit a potom tak isto som to vytierala. Na druhy den sa jej urobilo uz len par a do tyzdna sme mali pokoj.

dagdara
8. apr 2016

Mali sme podobný problém, na premastenie nám bola predpísaná kyselina mliečna a na vysušenie ichtyolová masť, nám to zabralo.

euka210
8. apr 2016

to co za lekarku, hned Ti poviem, ze je to seboroicky exem, maly mozno bude exemik. Nestrasim, len prvy mal take a doteraz sa obcas nieco vyskytne. Druhy nic a treti drobec zase exem, uz aj suche nozky a rucky.
Na cervene licka jemne sudokrem. Ak to nie je cervene, postupne to zmizne. Ak je to suche a nie cervene premastit axcipialom alebo inym mastnym kremom. Na cervene mastny krem nejde. Ked budu zlte supinky vo vlaskoch, tak ako aj v oboci, olej (urobia v lekarni na recept od detskej) 1h pred kupanim a potom jemne davat dole. Mne to ide len s nechtom a potom detskym samponom umyjem, aby mastne slo dole.

euka210
8. apr 2016

oprava...Excipial

limetka69
autor
8. apr 2016

@euka210 a ak to je suche a cervene? Moj m a vsetky kombinacie,uz neviem ci sa smiat ci plakat. Som uz plakala ta uz mi je aj.do smiechu. Lekarov menim vserkych urcite. Ani pediatricka sa mi nepozdava,ani kozna. A nevies cocsctymi uskami? To je tiez seborea? Cele ich ma suche, draplave ako smirgel.

limetka69
autor
8. apr 2016

A inak zienky, teraz vecer som ho umyvala,natierala tou holtovou mastou,pretoze na to jedno licko zabrala,vidiet rozdiel od obeda čo som mu natrela. Tak som stastna ako blcha. Len tie usi nejak nereaguju na nic tak som mu ich zmastila olivovym olejom nech sa aspon premastia ked uz nic. A tie supinky v oboci uz skoro vsetky oleteli. Len to ma cervensie. Dakujem vam vsetkym za pomoc. Velmi si to vazim.

adrianela
8. apr 2016

Nam to zacalo tiez rovnako...to zlte suche je seborea a cervene vyrazky su atopicky ekzem (AE)...moj maly sa s tym trapi tiez od 5-6tyzd.a teraz ma rok...je to hrozne...seboreu mal len vo vlasoch, ta casom zmizla...ale s AE to je horsie...vobec netusim co mu to sposobuje, vyzera hrozne...potravinove alergeny, ktore ma urcene z krvi, tie neprijima a ekzem je tak ci tak zly...stale papa to iste, takze zo stravy asi nie...te z toho mrzuty a mava rozne fazy, raz suche, potom cervene, mokvave...kortikoidy nedavam...bo neskor bolo este horsie...mava loziska aj na rukach, stehnach, hrudi, temene....vy to mate jemne...len nedaj kortikoidy, bo potom bude horsie...tak sa drzte....

euka210
8. apr 2016

@limetka69 tomu pomoze najme cas, dieta sa "cisti" po narodeni a asi to nie je blud. Samo to postupne zmizne. Ja som nic take extra teraz uz druhemu nedavala...ale s prvym som chodila na kozne kazdu chvilu prve mesiace. Ja viem, ze teraz pri tretom to uz beriem s nadhladom a vela veci "neriesim" na rozdiel od prveho, prve je take zazracne, nove a vsetkeho mozneho sa bojime. Nemusis sa nicoho bat, prejde to. Pokial je to cervene, tak jemne ten sudokrem. Ano...licka, obocie, vlasky, uska, za uskami...to vsetko je seborea. Uska ak su len drsne a nie cervene, tak natri kremom. Suchy exem sa premastuje, na cerveny sudocrem. Nejde to mozno tak rychlo ako s kortikoidmi od koznych lekarov, ale nasmu v 2r ani tie nepomahali a postupne az rady na atopicky exem od jednej cesky z ceskeho modreho konika co s tym ma skusenosti.

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 moj sa tiez teraz vyhadzal v usku aj na nom,velmi podobnr tvojmu..ale moj ma atopicky ekzem takze nam takyto vysyp robi to..drzim palce...a ako som ti radila,urcite alergologa odporucam-pre istotu..a vymen koznu to sme urobili aj my a velmi velmi lutujem ze som to skor neurobila.

petulda333
8. apr 2016

@adrianela moj manzel trpi AE od narodenia a ono to moze sposobit hocico,mm sa raz vyhadze z paradajok a o mesiac mu nevadia,potom sa vyhadze z pracieho prasku pritom mu rok nevadil,tym je AE typicky a hnusny ze raz je to z toho raz z ineho...tazko urcit preco

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 teraz mame tuto masticku a zabera aj na suche aj cervene miesta Locoid Lipocream

lucianka222
8. apr 2016

@limetka69 Ahoj. No dcerka mala podobne takuto tvaricku po porode, to sme boli u koznej, bola to seborea, dala na Jarishovu vodicku a nejaky krem zarabany v lekarni... A na druhy den po natierani to bolo fuc. Takze na Tvojom mieste menim koznu lekarku... A to zlte vyzera ako mliecna chrasta, tu sme mali tiez, na to Ti kozna tiez moze dat liek. Neskor sme bojovali aj s tymto, skvele nam na to zabral sampon od Babe na mliecnu chrastu.
Treba to liecit. Tiez som si hovorila, ze dietatko ma mat krasnu pokozku a nie toto... Som si hovorila chudatko aka je 'skareda'. No po par dnoch to bolo super a ani stopy viac...
Drzim palce, nech je vsetko rychle tak ako ma byt ;)

limetka69
autor
8. apr 2016

@lucianka222 a ta mliecna chrasta.... Maly ma vo vlasoch nieco podobne, ale je to biele, olupuje sa to po kupeli a je to o 100% mensie, vobec sa to nepodoba na tie zlte chrasty v oboci, ani sa to nerozsiruje,nezhorsuje. Je.to tiez ta chrasta? Lebo som myslela, ze to je bezne.u babatiek a staci to len vycesat. Ze sa akoby este lupe,len pomedzi vlasky to ide pomalsie.

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 vo vlasoch je to ,,bezne,, natri indulonou nechaj cca 10min stat a potom bud nechtami alebo kefkou vyces,nam to nemizlo a tak nam dr odporucila biodermu ABCDerm a zabera to..

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 praveze s tym vo vlaskoch nie je ziadny problem, normalne od cela postupne smerom do vlasov sa to vzdy olupuje po kupeli,lenu to plienkou vytrasieme, kefou to neslo velmi. Az sa mi nechce verit,ze to je to iste.

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 a tam kde sa to olupalo ma peknú kožu, cize sa to zmensuje bez čohokoľvek.

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 to vo vlaskoch je uplne ine ako na tvaricke..nasmu to nemizlo lebo ma ekzem tak mu to ostavalo..a vycesat to z tych dlhych vlaskov je strasne!drzim palce aby ste to co najskor poriesili a aby ste nedopadli ako moj s jazvou

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 dakujem pekne.

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 moj vyzeral takto...to mal 8dni takto sa u neho prejavila alergia na bkm kym kozna nas presviedcala o AE

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 velmi asi nevidno ale cervene flaky a suche plus aj vyrazky

zabka76
8. apr 2016

Ahoj @limetka69, ak spomínaš že to má aj za uškami to vyzerá na kojenecký ekzém. Malá sa mi vyhádzala keď mala 5 týždňov a sa jej to tiež zhoršovalo, vyskúšali sme zarábané maste Ichtyol a Kyselinu mliečnu v syndermane, ale Ichtyol jej to moc vysušil a po tej druhej masti to mala ešte horšie. Začali sme kúpať v tomto: http://www.mojalekaren.sk/ovsenny-kupel-add-top... a super nám zabrala kupovaná masť z lekárne Eucerin AtopiControl a keď sa to zlepší tak Eucerin telové mlieko AtopiControl. V lekárni by ti mali mať vzorky a môžeš vyskúšať. Ak to je veľmi zlé, môžeš podávať kvapky Fenistil. Ak kojíš je tiež dobre dávať si pozor na stravu a vypozorovať eliminačnou dietou po čom sa Ti vyhádže, alebo kedy nastáva zhoršenie. Taká malá pomôcka: http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...
Veľa šťastia 🙂

PS: pozor Locoid Lipocream je hydrocortizon to je hormonálna masť na predpis od kožného, ak má babatko veľmi zlý stav, tak to kožný radi predpisujú, no môže sa užívať max 7 dni a potom vysadiť.

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 och chudatko, ste mali aj zltacku?mi pripomina cinanka maleho, take tmave vlasky,ocka pomlcky. My sme mali, kvoli nej sme nakoniec skoncili aj na um, lebo maly chudol, nechcel sat vobec, žltačka stupala. No po flaske sme sa už doma ku kojeniu nedokazali vratit. A este k tomu nam ani v porodnici baby friendly nevedeli pomoct s tou zltackou a oni doporucili um, ze super....domov nas pustili s bilirubinom 327. Ziadna fotolampa,nic. Ma jest um a vela kakat. Non sens...

petulda333
8. apr 2016

@zabka76 spravne nato som zabudla,moj ten locoid uziva raz za tyzden aj menej,iba ked sa vyhadze brutalne tak pouzijem..

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 mal ale ani tu nebudem rozpisovat co vsetko sme prezili..z porodnice siel v pohode a v nasej nemocnici mi ho primarka dodzubala..hej taky smiesny bol,opuchnuty a zlty ale po 3dnoch uz lepsie vid druha foto..preplakala som si svoje..no comment na nasu nemocnicu

limetka69
autor
8. apr 2016

@zabka76 nas to nema za uskami ale.na povrchu a dnu vo zvukovode,ten ovseny kúpeľ som rozmyslala,ale ked moj to ma na tvaricke,inak nema suchu pokozku, ale.asi do istoty kupim,ved uz mam pol lekarne doma, tak preco nie, pre neho vsetko 🙂 a nekojim uz, hore som pisala preco.

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 ja som cestovala 40 km do zlej nemocnice, nic si z toho nerob.

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 4mesiace sme behali po dr ze preco mali zvracia,ma krce,vyhadzuje sa atd od lekara ku lekarovi,na lieky kopa penazi a vzdy po tyzdni nove lieky a masticky a predosle do kosa az kym som sa sama nepustila do hladania riesenia s nasou pediatrickou a uz mame klud a moj fesak rastie do krasy 😊😊😊

petulda333
8. apr 2016

@limetka69 ja som v nasej bola den,a hned som brala dieta tam kde sa narodil..zo zdraveho syna mi pani primarka chcela urobit postihnuteho..ach...

limetka69
autor
8. apr 2016

@petulda333 nádherná fotka, nemat svojho doma tak sa zamilujem 😍