Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8 mesačná dcérka zjedla kameň. Čo mám robiť?

anamis3
23. júl 2012

mam cakat kym bude mat stolicu?uz ste nieco take zazili?dakujem vam za rady

nikolka2
23. júl 2012

Nic ,,,vykaka ho 😉

ukana
23. júl 2012

nesed tu a chod na pohotovost 😖 😖 😖 😖

a2303
23. júl 2012

Keď som bola malá, zjedla som gombík. Vyšiel stolicou.

ivetkab.
23. júl 2012

Možno ho ani nezjedla. Pre takéto malé deti,nie je prirodzené prehĺtať takéto kúsky niečoho. Moja dcérka väčšinou len kamienok prežúva, ale nikdy ho ešte neprehltla. Ale ak ... len si ju všímaj a hádam zajtra bude v plienke či nočníku ... 😀

lenka110611
23. júl 2012

to vyjde samé 🙂 čo všetko ešte poje 😀 😀

graceful9
23. júl 2012

ja som zjedla náušnicu,,,,odopnutú,,,mama sa zľakla aby mi nepoškodila črevo ale nič sa našťastie nestalo 🙂 ak nemal veľmi ostré hrany, nič sa nestane,,,,,ak ak aj áno, ešte to nemusí nič znamenať,,,,,zajtra, pozajtra ho čakaj v plienke 😉

pancake
23. júl 2012

moja malá v tom má pasiu. stále ju to drží od roka. tak isto aj syn. myslím že tiež už zjedla pár krát ale vykakala. kazdy den jej vyberám z pusy aj 5kamienkov. ale začalo to, až ked sa naučila chodiť a vonku ich zbiera zo zeme. syn tak isto, ale jeho to po pol roku omrzelo. čakám kedy to omrzí aj dceru. mimochodom moja dcéra prehlta aj vlasy. potom ich celé pekne vykaká. skoro v každej plienke. od pol roka jej ,,chutia,, a nič sa ešte nestalo.

luciavan
23. júl 2012

Ak tam boli oblé malé kamienky, tak pravdepodobne zjedla podobný a ten ľahko vyjde von, ale ak boli ostré pozorne si ju všímaj a najmä stolicu, či tam nie je aj krv alebo niečo neobvyklé a radšej to konzultuj s detskou alebo zavolaj na pohotovosť. 😎

dankapap
23. júl 2012

ahoj-hlavne nestresovat 🙂 pozorovat malu-myslim tym stolicu-urcite ho vykaka -moj syn zjedol srunku z pera a dr.mi povedala ze mam sledovat stolicu az ju vykaka-(vysla von o dva dni)a ked nie alebo by bol mrzuty-resp.ho nieco bolelo potom mam prist-takze neboj-a posleduj-v nemocnici by ti aj tak nic nedali na to...max.roengen myslim - 🙂

marthuska
23. júl 2012

nestresuj hlavne, ja som tiez zjedla nausnicu, otvorenu, a pekne som ju aj vykakala, nastastie. tym chcem povedat ze obly kamienok je oproti tomu takmer nic.

nikaa123
23. júl 2012

no ja umriem a to som si myslela ze len ja mam takeho certa doma co vsetko zje 🙂

75janka
23. júl 2012

presne tak, pokiaľ to bol malý oblý - čakať na hovienko aj s kameňom, ak si ho však videla a bol nejaký väčší, radšej by som išla na pohotovosť - pre istotu, možno urobia SONO, uvidia kde sa nachádza ako postupuje.......neboj určite ho vykaká 🙂

bianca
23. júl 2012

keby mala 8 rokov tak neriesim ale jedna sa o babatko.Nestresovat ale zajtra rano pre istotu skocit aspon k det.lekarke.Ked kamienok presiel pazerakom tak by nemal narobit paseku ani v creve.Treba bedlivo kontrolovat stolicu a pri akomkolvek nazanku problemu utekat na pohotovost.Sledovat ci kamienok je prec a ci niesu znamky krvy v plienke.Davaj malej vela pit aby bola stolica makka.Dr ti povie dalej co a ako.

miskakyska
23. júl 2012

...ešte by ma zaujímalo,kde 8mesačne dieťa prišlo ku kameňu?..si jej nasypala na prechádzke kamienky do kočára,aby sa mala s čím hrať?

liv1
23. júl 2012

@miskakyska no kde asi?? V zahrade, na kupku pri deke, mozno jej to podalo ine dieta... Priam milujem odpovede tohto druhu co maju taku "chut" niekomu poradit. Uz teraz lutujem tvoje deti.
Anamis ak to nebol velky kamen pockaj az ho vykaka, ale ak bol radsej by som sla na pohotovost alebo hned rano volat dr co s tym.

romea
23. júl 2012

Nasa ho zjedla pred mesiacom a to sme nevedeli ze ho zjedla bo davame velky pozor a zrazu sa objavil v stolici tak sme na to vladtne prisli 🙂. Ak bol malinky vyjde von tou spravnou cestiu ak vacsi radsej asi k dr 🙂

luciferkax
24. júl 2012

Myslím, že 8-mesačné bábo by vačší ostrý kamen neprehltlo, na pohotovosť by si šla zbytočne, lebo by ju zbytočne rontgenovali a neskôr sledovali, kde je... ja by som šla k lekárke, len ak by ho do troch dní nevykakala. Len sleduj, ak by sa ti zdala mrzutá, že niečo bolí, tak potom bež :D môj už pojedol kadečo, odhrýzol si mašličku z rukavice a zjedol, časopis.. a to ho strážim, a furt strážim zle :D

jankako
24. júl 2012

Nič sa jej nestane,neboj sa 🙂 a stáva sa to.🙂

nasta197
24. júl 2012

neboj nič este sa na papka kamenov , piesku a pod. všetko vykaká pozbiera imunitu a hotovoo 🙂)) 😎

Tu začni písať odpoveď...

Odošli