Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

annag
25. nov 2008

ziza, viem, hrozne to znie, no ak aj mliečko zahusťuješ, robíš všetko čo môžeš, ťažko tam niečo poradiť

ešte, netečie - nestrieka jej mliečko veľmi prudko tak, že nestíha prehĺtať? máš mliečka veľa?

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
26. nov 2008

ziza, presne to je ten problém, že niekedy je to z blata do kaluže. niekedy pomôže zahusťovať menším pomerom nutritonu. nutriton obsahuje tiež čisto prírodný produkt - vláknina svätojánslkeho chleba je z plodu karoba, stromu čo rastie v stredomorí. zemiakový škrob je tiež prírodný, ale všetko sú to vlákniny, teda zahusťujú a môžu zapekať

silvikaa
26. nov 2008

kocky nemate niektora skusenost s homeopatikami gastrocynesine? su to tabletky na palenie zahy, ale neviem, ako ich dat malemu? mam to rozpustit vo vode? to nie su tie klasicke homeo gulicky, ale klasicke tabletky.

bzucinka
26. nov 2008

sslvikaa ahoj, my sme ich mali odporucene. pol tablety pred krmenim. ja som rozpucila na lyzicke v cajiku,alebo vode a dala malej... lenze ma sa to davat 15minut pred jedlom a to sa neda u nas, mala to musi hned zajest,lebo by vrestala 😒

silvikaa
26. nov 2008

bzucinka - dakujem pekne, idem to vyskusat 🙂

silvikaa
27. nov 2008

ahojte , potrebovala by som este poradit s par vecami:
1. moze dieta, ktore ma reflux, ale nevracia t.j. ma ten slaby stupen, pit normalne mlieko? maly totiz AR odmieta a nechce ani mlieko zahustene Nutritonom. nechcem ho uplne pripravit o mliecko, tak neviem, ci mu mozem davat nutrilon klasicky?
2. ak mam doma aj ine mlieka ( sunar, bebu ) - najprv sme si totiz mysleli, ze je problem v mlieku - mozem ich pridavat malemu do mliecnych prikrmov, ked jeho mlieko je nutrilon? alebo ich mam vyhodit?

moc dakujem, na gastro ideme az o tyzden a potrebujem sa poradit, lenze tyzden cakat....asi ma slahne 🙂

len22ka
1. dec 2008

ahojte, potrebujem poradiť. Je tu niekto s takýmto problémom? Mám syna má 6mesiacov od septembra stále kašle, mal už zapálenú priedušnicu,priedušky a teraz zápasíme so zápalom pľúc. doktorka nevie z čoho to má, lebo okrem kašľa žiadne iné príznaky choroby(a je veselý,všetko spapá a je spokojný). V stredu ideme na sono bruška či sa nejedná o reflux, vysvetlila mi to že niektoré detičky nemusia pri refluxe grcať že sa môže stať že sa potrava dostane zo žalúdka do dýchacích ciet a vtedy môže nastať kašeľ alebo zápaly. Dnes prvý krát tak riadne grckal a to prúdom (išlo to ako z hadice voda) 😕 Máte niektorá aj takéto skúsenosti, kedy sa reflux prejavuje kašľaním. Uvidíme čo mi povedia v stredu 😕

silvikaa
1. dec 2008

len22ka - nasmu malemu tak isto terz diagnostikovali skryty reflux, to znamena, ze nevracia. ale on ma ine priznaky - neklud, velmi zle spi v noci, budi sa s neuveritelnym placom, place pri papani atd...... ale co sa teba tyka, pocula som, ze nelieceny reflux moze viest k zapalu priedusiek, pluc, az k astme v tych zlych pripadoch. takze na sono urcite chodte, nic za to nedas.

annag
1. dec 2008

lenka, áno, je také niečo možné , dokonca pomerne časté , okrem bežnej liečby by Ti zrejme nasadlili aj lieky, operácie sa robia až pri ťažších stavoch, uvidíš, čo Ti povedia, každopádne je dobré, že na túto možnosť Tvoja lekárka myslí

len22ka
1. dec 2008

ďakujem pekne za odpovede, práve som si na nete prečítala aj že takéto dieťatko pri papaní krúti hlavičkou zo strany na stranu, často štikutká...a to všetko na nás sedí...je to divné že ma to upokojilo že má možno reflux, ale zápal pľúc z nevysvetliteľných príčin som nevedela prežrieť...a takto sa už konečne bude vedieť z čoho to má a čo sa má liečiť...lebo sme už na tretích antibiotikách a vždy je ešte horšie...síce sa malý usmieva a jaší, ale ten kašeľ sa fakt nedá počúvať ☹ takže dúfam že ďalšia liečba už zaberie

danuskam
1. dec 2008

Len22ka tiež si myslím že neliečený reflux môže poškodiť dýchacie cesty. časté bronchitídy a pod..
moja dcérka keď zakašlala, už som sa zľakla že vyhodí všetko von..
ale keď už máte termín u gastro dr. to je na dobrej ceste. A najzákernejšie je že vôbec nemusí vracať a pritom vo vnútri mliečko cestuje hore-dole zo žalúdka do pažeráka..trvá dlhšie kým sa na to príde.
držím palce

len22ka
1. dec 2008

ďakujem danuskam, veď práve že negrcká (len dnes prvý krát) stále len kašlal a takto sa trápime už od septembra, tak už dúfam že sa na niečo príde. Inak keď som sa objednávala na to sono asi v koncom oktobra mi povedali že majú voľný termín až na január 😨 ešteže máme známu doktorku tak to trochu poposunula na december, inak by som sa zbláznila čakať do januára..ten zápal pľúc nám našli minulý týždeň tak možno ako akútny prípad by nás vzali skôr 😅 lebo sme prešli od zdurenej priedušnice, cez zápal priedušiek až po zápal pľúc ☹

silvikaa
1. dec 2008

len22ka - to j ehrozne ako neskoro ta dali na gastro. ja so bola s malym na sono v ten den, ako som na to lekarku upozornila, ze mama podozrenie na reflux, co bolo min. tyzden a tento strvtok ideme na gastro. a ako ti spi maly v noci - moj strasne uz 5 mesiacov, budi sa kazdu hodinu so strasnym placom ☹

nevesta
1. dec 2008

Neviem, ci som sem uz pisala a nechce sa mi to hladat, tak este raz 🙂
Moja mala mala reflux, velmi silny, tak polku z toho co zjedla aj vygrcala... Dr. nas poslal na Kramare a pani Dr. jej prehmatala brucho a stanovila diagnozu reflux, bez sona, proste len tak 😠
No hlavne, ze mala od roka uz reflux nema, sam jej presiel 😉

ifa
1. dec 2008

silvikaa, moj maly ma tiez skryty reflux, pil stale normalne mliecko, len som ho mala po papani na rukach a postielku podlozenu, aby sa mu to nevracalo.

silvikaa
1. dec 2008

ifa - dakujem, mam z toho obavy, lebo lerka mi kazala davat iba AR mlieko, ale on ho proste nechce ani za svet. mozem sa spytat, ako si babo stravovala vecer? myslim kedy veceru - pre kupanim alebo po a hlavne co? mne kazali nedavat mlieko na noc

len22ka
1. dec 2008

no už spáva lepšie, síce sa prehadzuje ale s plačom sa nebudí 😕 V noci mu dávam čajík, keď sa prehadzuje a potom je znovu kľudný..niekedy sa v noci zobudí a začne sa v postieľke hrať 😀 naťahuje paplón, hrá sa s cumľom a pritom nám pekne džavotá 😀 takže na ňom nevidno že by mal nejaké potiaže s bruškom 😕

silvikaa
1. dec 2008

baby ja am tak zavidim, my uz 5 mesiacov nespime. maly sa strasne budi a reve na raty, musim ho vzdy polubit a potom haja. a anavyse sa nam pridali do toho zuby a to je priiiiserne ☹

annag
1. dec 2008

silvikaa - malý je už veľký, nemal by ozaj piť mliečko pred spaním, je ľahké, ľahko ide von a hlavne obsahuje veľa tukov, môžeš mu dať jedlo s vlákninou a sacharidmi - napr. jedlá, čo mu dávaš na obed - zelenina s cestovinou, ovocie s piškótami, ovsenými vločkami, ryžou ... pri refluxe sa nesmú jesť dráždivé potraviny - koreniny, ani čokoláda, citrusy a hlavne jedlá s vysokým obsahom tuku - no to asi ešte aj tak nepapá

je dobré aby išiel spať po poslednom jedle čo najneskôr, mal by sa navečerať a spať najskôr po hodine (čím neskôr, tým lepšie),v noci MM nepotrebuje, mal by bez jedla vydržať celú noc vo svojom veku. Reflux sa zvýrazňuje v ležiacej polohe, preto je najhoršie cez noc (pri malých bábetkách hocikedy, lebo stále ležia).

silvikaa
1. dec 2008

annag - dakujem pekne za radu. skusim mu dat teda vecru skor. davala som po kupani,a le skusim pre a uvidime, ci bude nejaky rozdiel. mam vsak pocit, ze mu chyba mlieko, tym, ze ho cez den odmieta - myslim to AR mlieko. preto mam pocit, ze sa v noci dozaduje aj jedla - alebo nie? mal by vydrzat aj tak?

annag
1. dec 2008

silvika, záleží ako papá - 9 mesačné bábo by malo jesť dva - tri príkrmy bezmliečne a cca 500 ml mlieka (mliečnych výrobkov) za 24 hodín. Keďže je už nedojčený, môže v pohode jesť mliečne výrobky ako jogurty, syry, maslo ... Ak nechce AR mlieko, skús jogurt (jogurt nahradí väčší objem mliečka, napr. 150 g je asi ako 250 ml mlieka). Ak by takto papal , určite v noci jesť nemusí.

zuzula20
6. dec 2008

Ahojte baby, ako poznam ci ma moje dieta reflux? Zo zaciatku zvracala sem tam a len trosku, ale posledne dni je to ovela castejsie (skoro po kazdom kojeni) a je toho ovela viac, az sa niekedy pytam, ci jej vobec zostalo daco v zaludku.

annag
6. dec 2008

zuzulka, každé takéto vrackanie bábetka je vlastne reflux - problém bude v tom, že si malá zrejme začala žalúdok viac zapĺňať - pravdepodobne sa Ti zvýšila produkcia mliečka, resp. malá začala papať veľa na jeden raz alebo začala papať príliš často - napíš, ako sa dojčíte - ako dlho dlho trvá jedno dojčenie a v akých intervaloch papá

womenne
6. dec 2008

annag mam k tebe otazočku boli sme v nemocke lebo maly vracal vždy v noci 1x povedali nam že sa musi vylučit reflux,sme objednany navyšetrenie ale až na januar 😖 .je možne aby ho mal ked zvracia len vnoci občas cez den ale ma prestavku aj 2-3tyždne,alebo to može byt sposobene vyrozou?

zuzula20
6. dec 2008

Ahoj annka,
tak zas potrebujem tvoje odborne rady, esteze ta tu mame 🙂
Skor sa mi zda ze zacala papat vacsie mnozstva. V noci sa budi len raz po 4-5 hod spanku a vtedy mam riadne plne prsia, vytaha mlieko z oboch prsnikov. Medzitym ju davam tak 2x odgrgnut, ale vzdy vela vyzvracia. Z jedneho prsnika taha tych 15-20 min a z druheho uz menej. Cez den sa kojime niekedy po 3 hod ( to ju budim na papanie) a ked je dlhsie hore tak aj po hodinke. Ale vidis, vsimla som si ze vacsinou zvracia ked ma dlhu pauzu a vela vypija a aj vtedy kad jej davam kazdu hod.
A mliekotvorbu mam pekne rozbehnutu, este raz dakujem za tvoje rady v inej teme 😉

annag
6. dec 2008

womene, asi Vám už robili všelijaké vyšetrenia a sami nevedia, čo to je a zrejme vylúčili nejaké akútne ochorenia a teda aj virózu. . No pripomína mi to môjho malého-. má 2 roky a dva mesiace a tiež sa takto občas pogrcká. Ja som zistila, že je to napríklad po kakae, niekedy ho vygrcká, hoci vypije len 2 dcl, teda nie veľa, ale pahltne - niekdy je to hneď po vypití, niekedy o pár hodín.

Mlieko nie je vhodné na reflux, najmä v noci (obsahuje veľa tukov). Reflux u starších sa prejavuje najmä nadránom, okolo 4 hodiny. A malý môže grckať, lebo tá kyselina ho podráždi a vyvolá vracanie. Skús pozorovať, či to nie je práve po mlieku či nejakej inej strave bohatej na tuky.

annag
6. dec 2008

zuzula,

no vidíš, sama si zistila príčinu - už ju treba len eliminovať - takže skús jej v noci nedať už z druhého - ak by sa príliš nehnevala - to by bolo ideálne riešenie. Ak bude strašne hladná, je pre ňu tá 5 hodinová prestávka pridlhá, preto by ju bolo dobré nadojčiť trošku skôr, trebárs po 3 hodinách ako cez deň. Tým nebude papať hltavo, nedočkavo a vypije aj čosi menej.

No a ak po hodinke grcká, skús jej dojčenie posunúť o pol hodinu - uvidíš, či bude grckať, ak áno, posuň ešte o čosi viac - skrátka, musíš to sama odskúšať.

(Ja napr. už viem, že ak by som malej dala prsník skôr než po hodine, bude grckať a trápiť sa )

ak by nepomáhalo, ozvi sa, budeme hľadať ešte ďalšie príčiny

super, že je mliečka dosť, gratulujem 🙂 🙂 🙂

womenne
6. dec 2008

annag mlieko to určite nebude lebo vtedy mali dietu a mlieko nemali takže neviem či to nesposobili napr.cestoviny alebo sa moc najedol na večer,lebo vygrcal dokonca aj obed a to mal slepačiu polievku ☹ normalne sa nemožem vyspat bo mam strach aby zase negrcal ☹

zuzula20
6. dec 2008

Dakujem annka,
vyskusam a uvidim. Snad sa nam to papanie podari nejako skorigovat a bude pohodicka 😎