Ako podávať antibiotiká dieťaťu?

dadak
30. okt 2007

ahojte dievcata, moj maly ma 7 mesiacov a mame asi zapal pluc. mam mu davat klacid antibiotikum, ale ked on mi to skoro vsetko vypluje. pritom mu pridrzim aj usta asi minutu, a po minute on to vypluje. ako mu to mam davat? uz si neviem rady...aj ked mu to zmiesam s cajom, tak to vypluje....

sue
30. okt 2007

Dadak, my sme malého trápili so striekačkou 😔

dadak
autor
30. okt 2007

ved aj ja mu davam so striekackou. ale on to i tak vypluva. uz si neviem rady....fakt...to mu tie antibiotika vobec nezaberu, ked nieco vypluje? alebo ako je to?

zuzidr
30. okt 2007

dadak my teraz končíme so zápalom priedušiek a tiež to bol horor.....kým sme prišli na metódu aby to nevyplúvala to trvalo.potom jej to začal dávať manžel a vždy ked jej to striekal,mal ju otočenú tak,že hlavičku mala nižšie ako telo(najprv som sa bála,že sa zadrhne,ale potom to išlo)vždy trochu vyplula,ale určite niečo spapala,a ked som jej dávala ja lieky,strekla som jej to do pusy,a fúkla som jej do tváre,ona sa trochu zlakla a prehltla to...trochu drastické spôsoby,ale inak sa fakt nedalo....

prajem skoré uzdravenie 😀

dadak
autor
30. okt 2007

dakujem zuzidr. skusim to...moj zlaty. uz ho vidim ako place....

zuzidr
30. okt 2007

tak držím palce,a 7mesačné je predsa len rozdiel ako 4mesačné,takže dúfam,že to zvládnete 😀

kosicanka1
30. okt 2007

a nam pomaha takyto minitrik: liecik davame na lyzicke a lyzicku jej mocne opriem o jazyk, mliecko stecie dole a az potom pustim jazycek

katarinaa
30. okt 2007

😀 😀 😀 😀 😀 ja si predstavujem, ako mu to davas, drzis mu usta, on kuka na teba minutu obrovskymi ocami, a ked pustis, s kludom anglicana vypluje. 😀 😀 😀 prepac, ze sa smejem, ale nie je to tak? tie decka su strasne potvory, moja mala tiez vselico vymysli. drzim palce, aby ste rychlo vyzdraveli.

janinah
30. okt 2007

dadak,dávaj to trocha ďalej dozadu na jazyk,to už tak ľahko nevypľuje

maca793
3. nov 2007

ja dávam antibiotiká len strikačkou. malá síce štrajkuje, ale ja jej liek rýchlo streknem do pusy a ona to prehltne. zapijeme vodou, ale aj to ako kedy.

roasha
4. nov 2007

dadak,skus dat striekackou,ako hovoria baby,a potom mu prejdi prstom po hrdielku-hore dole/po "ohryzku"/,urcite to prehltne,je to reflex,a daj mu poriadne zapit cajikom,sirupove antibiotika su neskutocne horke.ja som potom malej zvykla dat cukrik,tvoj je malicky,ale mozes mu dat kusok cukrika z hroznoveho cukru/ovocne cocky/-v ramci odmeny.a este k antibiotikam davame laktobacyl,napr.nutrolin,aby sme nemali hnacky/antib.velmi odburavaju crevnu mikrofloru/

ena
4. nov 2007

u nas ma celkom uspech ta striekacka, co je pri panadol baby sirupe, s tou si chce dat lieky aj sam 🙂 Ale je pravda, ze panadol je asi chutnejsi ako ATB 🙂

vavka33
4. nov 2007

Tak s ATB som mavala vzdy trapenie pri starsej dcere.Bud to vyplula,alebo sa povracala.
Ked ti to vypluje,musis dat dalsiu davku,lebo to akoby si ju ani nedala.a nedavaj to s cajom,je toho viac a horsie to spapa.
Skus streknut po troske,nie naraz,tak to pomalicky bude prehltat a po leziacky to davaj

zuz11
13. feb 2009

silver111 • 1d • Dnes o 12:57
Ahojte vie mi niekto poradit ako dostanem do mojej 8 mesacnej dcerky sirup lebo moja marna snaha s lyzickou a zo striekackou je nanic ked sa mi podari po hodine nieco do nej dostat a to nie celu davku tak ma take sopliky a kasel ze ju napne a vsetko mi vygrcka mate niekto na to nejaky zlepsovak prosim poradte.

alon111
13. feb 2009

uz to robim na striekacku ale ked bol syn este uplne malicky tak som antibiotika davala do cumla od cajika ten vypil a zvysok co zostal v cumliku som mu dala dopit tak ze som ho dala spat na flasu a dopil to s cajikom

monky28
13. feb 2009

Nasa Eliska ma styri mesiace a práve sme sa dostali z bronchitídy,tiež sme mali ATB a v pohode sme to zvládli striekačou a potom sme dávali trochu glukózy,na zapitie tktiež striekačkou,dávala som jej to až po kojení,pred tým bola potom mrrzutá,asi ju trápilo bruško.Ale dá sa to zvládnuť aj so staršími v pohode,syn mal štyri roky a ked potrebujeme dávať sirup,tak mu to nalejem do odmerky,položím v kuchyni na stôl,k tomu čajík a on vie,že je to jeho medicína,od ktorej ten hnusný bacil z neho odíde,tak to funguje už odvtedy,čo bol schopný porozumieť tomu.

martina46
13. feb 2009

silver111,
to je narocne, my sme sa tiez vytrapili, napinalo ju aj zvracala zo zinnatu, mozno zriedit na prijatelnu chut.... pije z flase alebo pohara? mysme to zriedili a bola ochotna vypit z lyzicky, nevime, ako je to mozne, ale akoby si to dala vysvetlit. lenze nasa uz bola vacsie, to je zas ine....

ededik
13. feb 2009

Buď striekačkou s troškou mlieka - ale pozor medzi pitím normálneho mliečka...Spravili sme to tak rýchlo, že to ani nezbadala. Alebo do cumlíka s troškou mlieka...prípadne s glukózou...
Toto sa nám najviac osvedčilo, aj keď na letáku bolo písané, že 1 hodinu pred, alebo 2 hodiny po jedle...
No tak to bolo bez šance....

sveva
13. feb 2009

TAk my používame striekačku a dávala som jej po troške, nikdy som jej nadala atb naraz a občas som to ochutnala aj ja a nie je to až také hnusné. 😉

silver111
16. feb 2009

No pomaly to do nej dostavam aj ked mi trosku bud vypluje alebo vygrcne jej idu zubky a nechce otvorit pusinu ani za svet

mufo24
16. feb 2009

Aj my teraz užívame Klacid striekačkou. Predtým mi malá sirupy spapala. Síce s kyslým xichtíkom ale spapala. Teraz keď vidí striekačku drží ústa zatvorené jak partizán 😀 Tak jej ich musím nasilu otvoriť, rýchlo to do nej šupnúť a dať čajík na zapitie. Existuje spôsob aby to dieťatko prehltlo. Síce brutálny ale účinný. Treba mu chytiť noštek. Ak sa chce nadýchnuť ústami, musí najskôr prehltnúť čo v nich má. Je to strašné ale bez užitia liekov dieťatko nevyzdravie. Tiež sa už cítim ako Dr. Mengele keď sa k nej blížim s liekmi ale keď musíš tak musíš 😝

graziela
16. feb 2009

Ahojte,
aj my sme uz zial museli uzivat atb a to dokonca uz 4x ☹ 1.krat, ked mal nas Jurko 3 mes., to sa dalo vtedy este v pohode striekackou, ktr. bola pribalena...vtedy este nevedel, ked som sa blizila s nou, ze co to je, bez problemov som mu to na viac krat striekla do pusy (na zadnu cast jazycka) a prehltol...ani nemukol...
No cim je starsi, tym je to väcsi problem...uz ked vidi flasticku tak vie, ze nieco nie je celkom ok...ked davame striekackou, tak stisne pusinku na malu ciarku, takze vobec je problem ho donutit otvorit pusu, nieto este udrzat v nej obsah striekacky...co samozrejme, ak sa podati to do neho dostat, polovicu vypluje...Najnovsie som skusala na lyzicke s tym, ze ho popritom oblbuje manzel s cumlikom, aby aspon tu pusu otvoril...tak toto nam funguje asi najlepsie...a este aj vyhoda je, ze lyzickou mu to tam supnem vsetko naraz, kdezto striekackou to musi ist na viac krat a to ked on uz raz nieco zle zaciti, tak kazdy dalsi raz nemam sancu...takze ja odporucam ten trik s cumlikom...resp. ak sa moze atb s jedlom, tak do kase a pod.

vincentka1
6. mar 2013

nadviazem na tuto diskusiu - a deticky vam tie ATB a ostatne lieky/kvapky aj zapiju, povedzme vodou/cajom?
Moj ma ukoncenych 6 mesiacov a cez stisnute pery doslova nasilu, za velkeho protestu, placu a vypluvania mu tam tie 2 ml ATB a inych kvapiek natlacim, ale o "zapiti" ani pocut! Dokonca som si odstriekala materske mlieko a ked ide na lyzicke, striekackou, ci vo flasi - kategoricky ho odmieta. Ale prsnik po podani liekov tiez nechce. Navyse lieky sa nemaju zapijat mliekom... som nacisto bezradna... aby som nenarobila podavanim liekov viac skody ako osohu.... Namiesto prvych prikrmov (zemiaciky, tekvicku), "prikrmujem ATB"-tikami... ☹

nefertiti7
22. sep 2014

tiež mám tento problém, malá má 5 mes a má ATB, krv nám nebrala, išla som k dr s kašlom a soplami a dostali sme ATB, napína ju, vypluva to, zapiť to nevie, lebo kojím, flašu nechce, lyžičkami nechce, nechce sa ani dojčiť potom, asi jej ich dávať nebudem

janinah
22. sep 2014

@nefertiti7 malou striekačkoualebo lyžičkou DOZADU na jazyk,odtial nevypluje

magic08
22. sep 2014

Ja som atb miesala detom do yogurtu. Kupila som tie malinke, co su v baleni 6ks a do tych som to mixovala. Jediny sposob, inak mi to vygrcali 😝 kymboli mensi, tak to sli nasilu striekackou, no cim boli vacsi, uz som ich neoklamala 🙂

brady1
22. sep 2014

@dadak v pololeže mu to dat a držat usta zatvorene kym to neprehltne, a zaružujem že to prehltne ked nestači minuta tak dlhšie držat ono vidno na hrdle ci prehltne.

1elluska1
21. nov 2014

striekacka aj u nas bola :P... velikyyy problem bolo papat lieky, ale uz normalne
ja som zvyknuta a presvedcena o tom, ze k atb davam probiotika, mame actibax, su to cokoladove lentilky, ja som spokojna a drobec... si dokonca sam pyta 😎 😀

eufino
21. feb 2018

Ahojte, ďakujem za tu striekačku, doteraz papal maly atb v čajiku alebo vode (trocha na zriedenie aj doktorka odporučila), len dnes smu mu zrážali teploty tak bol podráždený, keby nebolo tej striekačky, nič do neho nedostaneme, následne som mu ešte dal aj čajík v striekačke lebo ani ten už nechcel z flašky z toho stresu.

majulienka06548
4. mar 2018

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť či by sme mi mohli vyplniť dotazník k záverečnej práci. Hlavným cieľom e zistiť akými vedomosťami disponujú rodičia v oblasti podávanie liekov v domácej starostlivosti.
https://www.survio.com/survey/d/C6A9V8I2Q3T4Q3G6T