Ako pomôcť synovi keď sa začal v noci pocikávať?

akika722
9. sep 2010

prosim vas ak niekto ma s tym skusenosť...syn ma 2,5roka je to žive vesele dieťa,ma velmi rad ostatne deti,nie je na mne velmi zavisly.Je bez plienok pol roka-uplne cez deň aj v noci...No problem začal vtedy ked mal nastupiť do škôlky,večer sme ho nato pripravovali chudačik z toho nevedel zaspať-tešil sa a v noci sa pocikal-ani o tom nevedel...a to sa opakuje každu noc pocika sa a nevie o tom,potom vstane s plačom, hanbi sa...ako mu mam pomôcť?už som skušala s nim rozpravať o tom,...nepomohlo ☹

zuzanada
9. sep 2010

Ja by som to riešila plienočkou na noc. Pravdepodobne je citlivejší a nástup do škôlky prežíva dosť intenzívne. Chce to len čas a on sa prestane pocikávať, keď sa s tým vysporiada. Pokiaľ by mu tá plienočka vadila, tak daj pod neho nepremokavú plachtu (možno by o tom ani nemusel vedieť). Keď sa pociká, tak to moc nerieš, však vôôôbec nie je jediný. Takých detí je v jeho veku veru dosť. Tým, že ho budeš na to stále upozorňovať moc nevyriešiš. Nechaj nech sa s tým sám vysporiada, len mu týmto podaj pomocnú ruku.

Držím palce, aby sa vám tento problém podaril na spokojnosť vás oboch vyriešiť. 😉

jaaty
10. sep 2010

ja by som mu plienočku nedala. Ak sa to opakuje dlhšie a približne v rovnakom čase, skús ho dať vycikať ešte predtým, ako pôjdeš spať. Alebo, ak už plienku, vyber tie plienkové nohavičky a povedz mu, že to sú špeciálne slipky na noc, v ktorých sa určite nepociká 😉

ludka140281
10. sep 2010

mi sme to zazili,ked sme sa prestahovali a zacali sme opat plienkovat...dcerka uz skoro pol roka nemala plienku a zrazu bum....mokra,davam jej plienku,bude mat 4 roky,aj u lekara sme boli a poradili plienku a trpezlivost...vela stastia a nehnevaj sa nanho,nemoze za to 😉