Aký krém je dobrý na vyštípaný zadoček?

verronicka
5. jún 2013

Maminky,aky kremik davate, ak maju deticky doslova vystipanu ritku? Maly teraz ma pokakanu skoro kazdu plienku a teraz sa musel pokakat aj pocas denneho spanku a ked sa zobudil mal ju uplne vystipanu chudatko, a potom sa este zase pokakal a vystipalo mu to vystipane ☹ prebalujem ho co najcastejsie, mame doma len klasic. rybaciu mast, puder a Imazol. Ale zda sami ze to ma vystipane viac a viac,ma cerveny cely zadocek a placka ked ho umyvam,ma to naozaj dost ☹ Poradte overene kremiky ktore Vam pomohli a zbehnem zajtra kupit, vdaka 🙂

cuculiatko88
25. mar 2014

Ja používam sudokrem alebo imazol,som.s nimi.spokojná 🙂

pe
8. apr 2014

u nas je osvedceny Bepanthen, tekto kremik pouzivam u oboch deti uz od porodnice a nikdy nesklamal, dcerka uz ani nenosi plienky a obcas ma zaparenu ritosku a uz si aj sama pyta bepantenik 🙂 nestipe ich na tom bolavom, vzdy im to ulavi, rychlo vylieci, je bez zapachu, velmi mi vyhovuje

billam
8. apr 2014

Sudokrem

m_ij_ka
8. apr 2014

ja používam sudocrem, maximálna spokojnosť 🙂

happygirl
8. apr 2014

Pityol jednoznačne... zabral aj v najhoršom prípade (kým som nezistila, čo malej zaberie raz jej vyštípalo zadoček až popmaly "dokrvava*" - nič nezaberalo, samozrejmosť bolo umývanie pišulky niekľkokrát denne ale nič nezabralo...až klasický Pityol, čo bol v predaji ešte za socializmu...síce treba dať pozor, lebo farbí (je ílovito hnedý) ale super, super na 100x... a na jemnejšie zapareninky stačila rybacia masť modrá Jecoris... (alebo náhrada Rybilka...)
Imazol je už silnejšia kožná masť, to sa dávala skôr na ekzémy, nie na klasickú zapareninu (ale nám ani Imazol nezabral tak dobre ako Pityol), aj zloženie Imazolu je zamerané na ekzémové prejavy na koži...
Sudokrem dávali v pôrodnici, aj ho tu všetci jednoznačne odporúčajú (ja nič proti tomu), ale ja som aj Sudokrem skúsila, keď mala malá zapareniny a tiež vtedy bez výsledku ☹

orlik4
8. apr 2014

urcite bepanthen. sudokrem u nas len vysusoval a take vysusene potrebuje prave premastit. uz po prvej noci bol stav ovela lepsi. pri malom sme sa natrapili, kym sme na to prisli, a teraz nasa mala nemala zaparenu este ani raz. uz ho davam vzdy preventivne na noc.

baska1
8. apr 2014

preventivne Bepanthen, na akutnu zapareninu Sudocrem v kombinacii s pudrom a zmenit pampersky za menej parfumovane, napr. Bella Happy, plienky z Lidla a vela vetrat zadocek:o) Super je aj SOS krem od Nivey

silviami
8. apr 2014

u nás tiež jednoznačne pythiol. Je až od 10 rokov, ale keď už sú pomaly ranky a dieťa plače, je to okamžitá pomoc, hádam to minimnožstvo nikoho nezabije, naniesť bodky pytiolu, jemne rozotrieť a na to dám rybilku a za pár minút je po bolesti, ja som tiež skúsila rôzne, ale ostatné sú podľa mňa skôr prevencia, nie na akútny stav

egiginka
1. aug 2014

Sudocrem je fajn,al e na taky klasicky zapareny cerveny zadocek.... ibaze ked uz je vystipany do krvi,,, tak je na velke *** nam tiez jedine co pomohlo pytiol,,,, podla mna ani imazol moc nezlepsil a mozno este materske mlieko,, tym , ze patle snad vsekym co existuje, lebo mala ma velke rany na zadocku, ale odkedy sme kupili pytiol, tak je vidno ako sa ranky zmensuju

evittam
1. aug 2014

@egiginka Na taký riadne vyštípaný je výborná masť s rybím olejom - do 24h už viditeľný rozdiel a zlepšenie. Poradila mi to pediatrička ešte v pôrodnici a fakt je super. Inak tiež používam Sudocrem. 🙂

egiginka
1. aug 2014

ako sa vola?, ci klasicka pasta jecoris ?

madamechova
1. aug 2014

My používame Aviril krém. Sudocrem nepomahal, tak sme prešli na Bepanthenol, ale po týždňovom používaní žiadna zmena, tak sme prešli na Aviril. A za jeden deň už bolo vidieť zlepšenie... Takže u nás Aviril krém. 🙂

mischell0110
1. aug 2014

Moja mala,ked bola v nemocnici mala az krvavy zadocek,a tam mi poradili jej po kazdo prebaleni umyt jej ritku v harmancekovom caji.Navaris si viac,a pri prebaleni odlejes trosku do misky a obruskom namocis a umyjes + sudokrem.velmi rychlo jej to zabralo.

jjanulkaa3
1. aug 2014

Ja pouzivam sudokrem vyskusala som rozne znacky ale zatial sa mi sudokrem osvedcil. Zase kamaratka je velmi spokojna s rybilkou...

ivia25
1. aug 2014

imazol som s nim spokojná,aj keď syna niečo uštipne 🙂

egiginka
3. aug 2014

@mischell0110 super, ten aj mame🙂;tak skusim novu kombinaciu aviril, harmancek plus ten pytiol alebo rybilku🙂 na noc imazol... no som zvedava🙂)) mame to uz lepsie, ( pouzivame imazol, pytiol vecer repik kupel) ale stale to je hrozne a krvave ranky mame stake

egiginka
3. aug 2014

@evittam ako sa vola ta mast prosimta... my mame doma klasicku pasta jecoris. je to ona?

mahulenka87
3. aug 2014

nám sa osvedčil Imazol. Po 2-3 dňoch je to už ok a stačí obyč.krém či púder 😉

dollynkaa
3. aug 2014

Sudocrem

snubenci08
4. aug 2014

Podľa mňa je najlepší sudocrem, mám ho odskúšaný na dvoch deťoch a nikdy som nemenila. Mimochodom pytiol nie je dobrý pre malé deti, kvôli obsahujúcemu ichtamolu, nie je vraj nejako moc dobrý pre detské obličky.

lauraa
4. aug 2014

@egiginka ale toto zu vyzera skor na plesen.nato zaberie nieco ako candibene alebo zarobena masticka z lekarne...

jabuducanevesta
4. aug 2014

Rybilka z lekarne za tr eura dporucana koznym dr.

jabuducanevesta
4. aug 2014

Ja som vyhodila pampersky a kupila na noc plienky z lidla a cez dn mame bambusov latkove a nevieme,co j zaparena dupka

evittam
4. aug 2014

@egiginka Je to "pasta s rybím olejom" od fy.GALVEX, je to taká modrá tuba s červeným a má to 100g. Fakt je výborná 😉

wrok
4. aug 2014

nam sa osvedcil Sudocrem

dadka1982
4. aug 2014

Sudocrem

loislane
4. aug 2014

Jednoznačne Weleda dojčenský krém na zapareniny (opruzeniny), najviac nám vyhovuje konzistenciou a aj prírodným zložením, a ako jediný zabral na totálne vyšípaný zadoček. Sudocrem robí mazľavú lepivú vrstvu, ktorá sa nedá umyť a lezie malej do pipky, žiadne zlepšenie po ňom nebolo a navyše je aspoň pre mňa príliš umelo preparfémovaný.

matafen
4. aug 2014

Nam sa osvedcila jednoznacne rybia pasta od firmy GALVEX a aj komu som ju poradila, tak ju chvalili 😉

nunusimi
4. aug 2014

Stary dobry pytiol.

alobalka
4. aug 2014

BabyPanthen - obsahuje aj zinok pre barierovú funkciu. Pozor! Pityol je pre deti nad 10r, kvôli obsahu kyseliny boritej, ktorá je pre deti toxická. Zistilo sa to pár rokov dozadu a mnohí lekári, rodičia... to nevedia. Radšej by som sa mu vyhla. Ale ak sa dá ozaj občas, asi sa nič hrozné nestane, veď aj my sme na ňom vyrástli 😒