Aký krém je dobrý na vyštípaný zadoček?

verronicka
5. jún 2013

Maminky,aky kremik davate, ak maju deticky doslova vystipanu ritku? Maly teraz ma pokakanu skoro kazdu plienku a teraz sa musel pokakat aj pocas denneho spanku a ked sa zobudil mal ju uplne vystipanu chudatko, a potom sa este zase pokakal a vystipalo mu to vystipane ☹ prebalujem ho co najcastejsie, mame doma len klasic. rybaciu mast, puder a Imazol. Ale zda sami ze to ma vystipane viac a viac,ma cerveny cely zadocek a placka ked ho umyvam,ma to naozaj dost ☹ Poradte overene kremiky ktore Vam pomohli a zbehnem zajtra kupit, vdaka 🙂

egiginka
4. aug 2014

@snubenci08 neviem ci tvoje deti mali krvave rany na zadocku od hnacky a silnych liekov.... lebo sudokrem he v tom pripade uplne na nic rovnako ako rybilka bepanrhen, aviril.... som pouzivala sudojrem a bol super, ale na drobne zapareniny a zacervenanie.
@lauraa nie ... to ako mala hnacku pkus silbe lieky, tak hej to vystipalo... proate ranka to je:(.... ideme skusit biolampu, mozno pomoze

egiginka
4. aug 2014

@evittam dakujem🙂 skusim

saan
4. aug 2014

Nam pomohol Nivea SOS krem, ked sa malemu začala ritka čerwenať,hneď som natrela ním. Potom pityol a inak keď sa moc zaparil a ritka bola čerwena moc,tak nam pomol Imazol krém pasta. Na ten nedám dopustiť 🙂

snubenci08
4. aug 2014

@egiginka nám Práveže pomohol aj na krvavé ranky.

zita19
4. aug 2014

@egiginka umyvat, umyvat a umyvat. Najlepsie v cistej vode za kazdym pokakanim, pocuranim uplne bez mydla a ostatných prostriedkov. Pripadne repikovym alebo kamilkovym cajikom. Ziadne vlhcene utierky, radsej plienka namocena v cistej teplej vode. Po umyti nechat vyschnut na vzduchu, pokial je to len trosku mozne nebalit do plienok. Radsej dat nepremokavu podlozku do postielky na to plienku, prikryt plienkou a nechat vetrat aby sa ranky zasusili. Akykolvek kremik toto zasusenie raniek brzdi a to nie je dobre.

evittam
4. aug 2014

@zita19 Tak určite máš pravdu, keď je to už moc zaparené. My sme tak odchádzali z pôrodnice a do cca 4 mesiacov som na utieranie nepoužívala nič iné len vlhkú plienku alebo uteráčik až potom som začala znovu používať vlhčené. Ale pediatrička v pôrodnici mi poradila tú pastu s rybím olejom o ktorej som písala a naozaj sa to malej krásne a hlavne rýchlo zahojilo a potom sme už nemali vôbec problémy. 🙂

zita19
4. aug 2014

Ja nie som zastancov ziadnych kremov. Pastu s rybim tukom nepoznam. Ale napríklad ma dost prekvapuje ako mamicky bezhlavo pouzivaju Imazol na zaparenu ritku. Imazol je mast so specifickym antimykotickym a protizapalovym ucinkom na liecbu istého druhu mykoz. Ma sa pouzivat minimalne niekolko tyzdnov indikovane na toto ochorenie. Ano, on ma aj latky, ktore sposobia rychlu ulavu pri akomkolvek koznom zapale, lenze tymto bezhlavym pouzivanim sa pestuju superodolne kmene bakterii... 😝 😝 A castokrat by stacilo na chvilu pouzivat cistu vodu a vzduch, ktore by problem vyriesili rychlo a bez chemie. Samozrejme ked uz ide o vazny zapal a rozsiahle poskodenia koze, treba pouzit aj maste, lieky. Lenze to uz patri do ruk lekara, aby rozhodol ktore...

puvak
4. aug 2014

moje skusenosti (pri 4 detoch): doma pouzivam klasicke bavlnene plienky a zadocek umyvam po kazdej stolici, necham vysusit, snazim sa vyhybat jednorazovym plienkam (hlavne parfumovanym) a vlhcenym utierkam, tie pouzivam len na cestach. Problemy so zapareninami nemame casto a ked sa obcas vyskytnu, pouzivam bezne dostupnu jecorisovu pastu, cize rybaciu mast. Jeden syn mal vsak problem. Hned po narodeni sa mu robili hrozne zapareniny (az do krvi podrazdena pokozka) a vtedy mi kamoska poradila Menalind krem. Pouziva sa na ochranu a prevenciu pokozky pred dekubitmi (prelezaninami) a ten nam velmi pomohol a pokozka sa krasne zhojila a pomocou kremu bola chranena. Tiez je dobre oplachovat harmancekovym ci repikovym odvarom. A s tym Imazolom, pozor, je to mast urcena na liecbu plesnovych ochoreni, tak to neprehanajte. 😉

soniatko
4. aug 2014

ja nedam dopustit na rybaciu mast. ziadny sudocrem alebo bepanthen. pouzivam cely cas iba rybaciu a dcerka mala zaparenu ritulu iba raz, ked jej isli zuby.

evittam
4. aug 2014

Aj moja dcérka mala vážne zaparenú ritku len raz - a to ako som písala keď sme išli domov z pôrodnice, mala to pravdepodobne z vlhčených utierok. Tak sme to poliečili tou rybacou masťou a odvtedy v pohodičke. A bude mať 8.mesiacov 🙂 . A čo sa týka mastí tak okrem tej rybacej používam len doma spravené, a to na všetko, napr.repíkovú, nechtíkovú,.....

egiginka
4. aug 2014

@zita19 , mas pravdu, presne to aj robime,,,, nam imazol dali v nemocnici, lebo to mala fakt hrozne, ja som plakala ked som jej prilozila len uteracik na vysusenie,,,,, nechcem to sem fotit, ale ako obdivujem moje dieta, ako to zvladalo,,,, nastastie uz to mame o maega viac lepsie, len jednu vacsiu ranku na pravej strane a uplne mini na lavej, co verim, ze ta uz zajtra nebude,,,, ale presne, zaidne vlhcene, hned prebalovat, vetrat susit, samozrejme len pod vodou 🙂 ... ja verim, ze ako dobereme dneska silne ATB, tak ta stolica bude menej agresivnejsia, aj ked este nas caka 6 t biseptolu, ale snad ten nebude taky agresivny,,,,

orchidea79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
egiginka
12. aug 2014

nam sa konecne zadocek zlepsil a poviem vam vyskusali sme vsetko v prvom rade museli odist hnacky ( bananik pomohol najviac) no a kym boli hnacky jedine pytiol a teatree olej to udrzal, tak aby sa nezhorsilo, niic ine ( ani imazol. ani galvex, sudokrem a spol uz vobec). nevidela som moc zlepsenia ani po repiku, kamilka ch.... takze teatree a pytiol najviac a teraz ked nam uz ranky skoro zmizli tak pytiol davam len 3 krat denne inak :-teatree a sudokrem- ktory je vyborny na zacervenanu rytku a zapareniny a verim, ze pytiol uz za par dni prestaneme davat uplne... len sudokrem jak vzdy... a este biolampa mozno pomohla🙂

maribell
12. aug 2014

nam sa osvedcik puder ..kremik sme nemohli ani ponatierat po takej bolavej ritke ..

milota164
12. aug 2015

Ked je zadocek uz velmi cerveny a zapareny dobre zaberaju masticky so zinkom.Ked sa vrati vsetko do normalu tak treba zmenit masticku na taku , ktora je vhodna na kazdodennu starostlivost a ochrani zadocek.
Kamaratke poradili v lekarni Bepanthen Extra mast, je presne vhodna na kazdodennu starostlivost, chrani citlivu pokozku pred agresivnou stolicou,vytvara vodeodolnu vrstvu cez ktoru ale moze pokozka dychat.je vhodna najma pre deti do roka, ktorych pokozka este nie je uplne vyvynuta.

cristal777
12. aug 2015

Imazol krém pasta. Večer natrieť a na ráno je po červenej pokožke.

roxana280
12. aug 2015

jednoznacne Bioderma http://www.dermocentrum.sk/detska-kozmetika/229..., ja som skusala kadejake..syn ma uz 6, ale ak ma troska vyparenu ritku, natriem a do rano je po probleme.

modrofuzik11
30. aug 2015

ahojte, ked je zadocek velmi vystipany, tak rychlo zabral sudocreme. obsahuje alkohol. preto ale nie je vhodny na kazdodenne pouzivanie. na to pouzivame bepanthen. ten je super. je jemny, pokozku ukludni, vytvori prirodzeny film zabranujuci zapareninam. davam ho detom aj na miesta na pokozku, ktore maju suche. som s nim spokojna.

lili007
2. okt 2016

Imazol je liecivy krem na predpis lekarky, urceny na kratke obdobie a na naozaj urgentne stavy. Nam v podobnej situacii pomohol bepanthen Extra urceny na najjemnejsiu pokozku novorodencov. Kremujeme pri kazdom prebalovani, niekolkokrat denne, nikdy sme na kreme nesetrili a musim zaklopat pokozka je krasna, ruzova, zdrava.

dankolia
6. jan 2017

Maminky kedy sa natiera zadocek za kazdym prebalovanim alebo nie?

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilu74
3. apr 2017

Tiez som natierala len po kakani tenkou vrstvou bepanthen care mastou ktory mu zadocek hydratoval a vydrzal mu na nom dlho. Zaklad je casto prebalovat-vetrat, umyvat a kremovat😉

lilu7
24. apr 2017

Súhlasím s hydratovaním pokožky a riešit radšej prevenciu ako následné kožné problémy a zapareniny. Pri oboch deťoch som používala radu krémov bepanthen extra a aj care- pre mňa na popraskané bradavky.

lubka3232
14. jún 2017

ja malému natieram zadoček len po kakaní masťou bepanthen care, ale len v tenkej vrstve, určite je príjemnejšie keď sa pokožka môže vetrať. a žiadne problémy nemáme. pokožku pekne hydratuje a nezaťažuje 🙂

lilina585
14. jún 2017

@egiginka Imazol krempasta je najlepsi krem na vystipany zadocek!

adriannasvk
14. jún 2017

Ja urcite odporucam kremik na zapareniny od weledy. Obaja synovia mali problem s asi kazdou mastickou,sudocream uplne zle,rybie maste a kremy nepomahali,bepanthen to bola pohroma,len zo vzorky sa synovi tak ritka zapalila,ze som nechapala, takze ja som na istotu stavila cca do 1,5 roka u oboch na kozmetiku weleda,fantasticka znacka,jednu zlu recenziu som nenasla🙂 a bonus, ziadna chemia. Pripadne aj kokosovy olej nie je zly ale nam napr nevyhovoval,pripadne este kozmetika sebamed,na tu sme presli casom a tiez velmi dobra. Imazol kremmast tiez fajn pouzivala som prave posledny tyzden,syn mal kiahne a dost v oblasti plienky a toto nam odporucila dr ale urcite nie z dlhodobeho hladiska,na vyliecenie ok ale potom prejst na nieco ine..

egiginka
14. jún 2017

@lilina585 🙂)))) stare 2 roky;( nam ale v tedy inazol krem pasta moc nepomohla ale suhlasim, ze isto dobre riesenie🙂

snehuuulienka
14. jún 2017

Ja odporúčam sudocrem....používala som iba ten,ale môj syn nemal nikdy vystipaný zadoček.Casto som ho prebalovala,vetrala zadoček,ale keď bral raz nejaký atb sirup vtedy mu vystipalo zadoček,a ten nám ihneď zabral

lilina585
15. jún 2017

@egiginka Ako stare 2 roky? Nechapem

egiginka
18. jún 2017

@lilina585 konent som pisala pred 2 r ten na ktory si reagovala🙂