Angína a oslabená imunita 5,5 ročného dieťaťa

deximix
4. nov 2014

Už som v koncoch baby. moje dieťa /5,5/ máva časté angíny /časté raz za mesiac, inokedy ked vydrží 2 mesiace tak oslavujeme / Teraz naposledy CRP24, zvýšená sedimentácia, výter z mandlí čistý..... atb. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ vyskúšali sme už tolko vela preparátov,že už sa k tomu staviame tak ,že asi už nič nebudeme brať. teraz sme sa vrátili k Biocol Colostru, ten sa mi zdal že zaberá ale to bolo leto, chodili sme aj do HU k homeopatke,tiež nič. :-/ má alergiu na surový zemiak a prah....Boli sme u imunologičky, máme oslabenú imunitu a na to nám chce nasadiť Isoprinosine.Nosné mandle jej vybrali v ZV laserom či čo to bolo pred dvoma rokmi... mám nenormálny stres a nervy... o rok pojde do školy, ale ako??? takto??? už mi je dom plaču len ked sa jej zvyšuje teplota... svokra že "zase????" ako by som za to mohla, alebo možno aj môžem, neviem násť to čo by jej bolo dobré ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 . Chcem sa spýtať tie čo máte už staršie detičky a prešli ste niečim podobným, čo vám pomohlo a ako ste to prekonali alebo hocičo mi poradte...mám pocit,že zošediviem z toho... je mi ju tak luto

mimikas
4. nov 2014

A neboli ste u krcneho ci netreba vybrat mandle krcne? Robili vam aslo? Ja by som sa orientovala skor na vyber krcnych mandli, lebo take caste infekty na tom istom mieste nie su normalne. ja som mala anginu posledny rok 7x a to uz lekarka bije na poplach ze mandle treba vybrat 🙂

ichbinich
4. nov 2014

Skusenost nemam, ale ak berie zakazdym antibiotika, tak ma rozhadzanu crevnu floru a teda jasne oslabenu imunitu... To ide ruka v ruke.
Ja by som teda skusila probiotika, dat jej creva do poriadku, nech ti poradia v lekarni. Ale urcite sa poradit aj ohladom vyberu mandli, ako pise @mimikas.
Pripadne sa porad s inym ORL lekarom.
Vsetko dobre!

simca06022011
4. nov 2014

Co povedala ORL lekarka?

danula.ch
4. nov 2014

@deximix zo skusenosti odporucam probiotika, ak su casto anibiotika. alebo minimalne podobu brania atb, prip. este aspon par dni potom, nech sa zregeneruje mikroflora. nam velmi pomohlo colostrum, odvtedy mali nebrali atb a priebeh chorob je neporovnatelne miernejsi. postupne je to stale lepsie, lebo tento skolsky rok maly vymeskal v skolke kvoli chorobe iba nejake 3 dni, aj to som si potom povedala, ze asi ani nebolo treba. malym to uz davam iba ked na nich nieco lezie a sebe tiez, ja ani ine lieky poriadne nepotrebujem. pokracujte s tym kolostrom, len si dajte pozor na kvalitu, aby bolo zo slovenska, prip. susednych statov a aby mal vysoky podiel imunoglobulinov
aj malemu hrozi vyber mandli, ale spolieham na toto, ze nakoniec sa vsetko napravi

deximix
autor
4. nov 2014

@mimikas
@ichbinich
@simca06022011
@danula.ch k ORL pojdeme budúci týžden, bojím sa vyberania, mí´ám tušáka, že by nám to aj tak prešlo potom dalej tie infekty....podla obvodnej má mandle pekné stiahnuté, ale neviem no... už tolko zlého som počula o výbere mandlí, a už som počula,že z toho decká vyrastú a pod... my to vraveli známe. Kolostrum máme kvalitný. Ja som mala angíny vlani len 2x za rok a tiež sa moja lekárka chytala za hlavu, že ich treba čím skôr dať preč, a teraz mi zistili tiež slabú imunitu... bojím sa

danula.ch
4. nov 2014

@deximix dnes je vyber mandli uz hotova masovka. mojej sestre vybrali krcne mandle a to este len potom mala anginy a zapalov priedusiek. takze ja sa snazim vyhnut sa tomu. radsej necham mandle oddychovat a tym im dam moznost aby sa posilnili a zregenerovali. zaroven sa posilni aj imunita, ktora je tymi castymi chorobami a silnymi liekmi uz poriadne oslabena. na ORL uz radsej ani nechodime, pojdeme na jar. kvoli tej oslabenej imunite uz ani ockovat nedavam

moni244
4. nov 2014

ja som mala taketo agniny, viac doma ako v skole, vybratiu krcnych mandli som sa nevyhla. A odvtedy? chora raz za 5 rokov, aj to len nadcha, cize mne to vybratie mandli pomohlo

ichbinich
4. nov 2014

@deximix:
Tak sa v klude porad s ORL. My ti tu budeme kazda odporucat nieco ine, ale lekarky nie sme a nevidime do hrdla 😉
Ohladom vyberu mandli: tak citaj iba tie prispevky, co to detom pomohlo 😉 😀
Syn mal nosne mandle, ale jemu stacil sprej a pockat. Ale jeho dvaja kamarati mali ovela vacsie problemy, tak ich operovali a ich mamy su velmi spokojne. Aj ked sa samozrejme obavali.
Manzelovi tiez brali mandle ako decku, ale okrem toho, ze bol v nemocnici, si uz nic nepamata... Aj dnesne metody su ine ako pred 30 rokmi...
Ale ak jej zacnes davat tie probiotika, urcite jej iba pomozes. Necakaj zazraky za tri dni, to trva, ale urcite to neuskodi, prave naopak. A tie mozes davat nezavisle od ostatneho. Teda treba brat ohlad iba na to, aby pocas antibiotik bolo medzi davkou antibiotik a probiotik niekolko hodin odstupu. To je vsetko.
Dufam, ze na buduci tyzden budes vediet viac!
Vsetko dobre!

deximix
autor
4. nov 2014

@danula.ch aj ja mám strašný strach... prejde jej to napriedušky a sme tam kde sme boli, a potom by som sa obvinovala ,že som ju trápila dalšou operáciou...

@moni244 to ti gratulujem, že ti to vyšlo, ale čo také malé dieťa so zlou imunitou.... každý organizmus je žial iný, a to čo pomohlo mne či tebe, jej nemusí. žial ☹

deximix
autor
4. nov 2014

@ichbinich jasné ja viem... som z toho na nervy, a nemám si to ani s kým vydiskutovať. nik v mojom okolí nie je na tom podobne.

deximix
autor
4. nov 2014

@danula.ch a ako necháš mandle oddychovať ?nechápem ako si to myslela

moni244
4. nov 2014

@deximix ja som tiez bola mala, mala som 8 rokov, imunita v prdeli, cize treba ist kORL a konzultovat s nou a nielen citat tich, co to uskodilo, lebo vacsinou ludia napisu zle skusenosti, nie tie dobre

ichbinich
4. nov 2014

@deximix:
Ja viem, najhorsie je, ked sa nemas s kym v klude porozpravat o nejakom probleme... A kazdy mesiac ATB je tiez o nervy. Ti verim, ze si z toho zufala.
Na ORL ich upozorni na to, ze dcerka ma oslabenu imunitu, ze ako sa postupuje v takom pripade. Ci sa to nenecha radsej na leto, teplejsie pocasie, ked je riziko ochorenia nizsie... Ja neviem, len kombinujem 😉 A mozno sa to praveze riesi radsej hned, aby uz tuto zimu mala mensie riziko... Ale presne toto ti povie skuseny lekar...
Ci uz s operaciou alebo bez, v kazdom pripade vsetko dobre!

kaja73
4. nov 2014

@deximix skus probiotika Actibax-su dobre pri castych zapaloch-ide o lentilkove probiotika.
Dalej skus davat aspon 3 tyzdne Kapucinku-podla vahy pocet kvapiek-ak ma nar 21 kg tak 21 kv. za den v 3 davkach-teda 7kv kazdych 8h. Je to prirodne atb.
Dobre je tiez zacat davat D vitamin-aspon 2-3 kv vigantolu denne,dalej C vitamin ale nie narazovo-napr ho rozdelit do 3 davok za den.Zakazdym okolo 200mg.
A take ako ryby tuk,kokosovy olej....to zarad do jej beznej stravy. Kokosak ma antibakterialne ucinky-okrem ineho.Kludne davaj aj na lyzicke.
Mlieko by bolo dobre uplne vynechat a tiez sladkosti.
Ale aj potraviny s vysokym obsahm cukru treba obmadzit.
Dobre su cerstve doma odstavene stavy-zaklad mrkva a k tomu dake ovocie. Pit denne.
Je toho vela,ale len upravou zivotospravy a vhodnymi doplnkami vyzivy sa pohnes z miesta.
Drzim palce...

felycity
4. nov 2014

ahoj, my odkedy sme začali chodiť do školy začali sme mať angínu 2 x do roka a ja som z toho na nervy/dovtedy sme niečo také nepoznali/, ale v triede sa to točí stále medzi nimi a začínam byť presvedčená, že je v triede nosič... pokiaľ je to infekčná angína od niekoho to chytá..., možno ešte skúsiť výtery v rámci členov rodiny, dodržiavať prísne hygienické pravidlá / nebozkávať na ústa, príbory, ale to asi dodržiavate/, tým, že je často na atb je samozrejme oslabená a náchylnejšia na opätovné infekcie...+ podávať niečo na podporu imunity, ale inak poradiť 😒 /ale pokiaľ je to v olektíve tak si asi nepomôžeme, lebo niektorí rodičia to nechcú riešiť... ☹ /

deximix
autor
4. nov 2014

@kaja73 to je problém, že ona má len 17kg, je vyberavá, to o mlieku viem.. lubi pudingy a jogurty... nadarmo svokre vravím,že nech jej nedáva sladkosti... "aspon z niečoho priberie" wtf... nedá si povedať,,, stratila som na to už nervy... jej synovia neboli nikdy chorí, ani ona... nechápe súvislosti....
@felycity hádam o týžden budem múdrejšia ked už snou pojdem k ORL a na pokec k imunologičke kvôli tomu isoprinosine lieku na imunitu

felycity
4. nov 2014

@deximix áno poniektorí nedokážu pochopiť, že ty to nemôžeš ovplyvniť, ten isoprinosine máme odskúšaný a je dobrý a inak pokoje môže byť bacilonosič človek, ktorý sa navonok nejaví, že je chorý..

pribinak
4. nov 2014

Sa cudujem, ze ked byvate tak casto chori, ze preco vas pediatricka neposlala k iminulogovi uz skor? Ved je ovela lepsie brat lieky na posilnenie imunity ako 5-6x ATB za rok
My sme na radu imunologicky si robili v skolke dlhsie vikendy, bud v piatok alebo v pondelok a niekedy aj aj sme zostavali doma, proste, aby si ten organizmus viac oddychol

deximix
autor
4. nov 2014

@kaja73 Actibax 16ks tabletiek za 8 e??? to pri len atb nie dlhodobo...

deximix
autor
4. nov 2014

@felycity už nám robili výtery.... rodina je ok... ale možno je to pedagog... dieťa.... neviem... tolko počúvam teraz matky... mali sme včera teplotu.. a idu do škôlky... dufam že riešením imunity sa to zmení, skôr ako radikálnym výberom mandlí

deximix
autor
4. nov 2014

@pribinak k imunologičke sme začali chodiť skôr, ale teraz sme prešli k druhej, ku ktorej chodím aj ja a táto nam aspon bola ochotná spraviť viac testov,... nielen na alergiu... nechápem....

deximix
autor
4. nov 2014

@felycity a to mi je ešte blbé, mne hovoriť dr nech jej vezme krv na to a hento... však je lekár... tej bývalej imunologičke sa ťažko dačo hovorilo... hovoria si... mudruje mamička mudruje... ale kto iný sa má do toho rýpať ak nie rodič
@pribinak to akože ste do škôlky chodili 4 dni v týždni? mna presviedča rodina,že je jedno či je doma alebo v kolektíve aj tak to chytí.....môže chytiť

namornicka
4. nov 2014

@deximix Môj syn toto mával v škôlke, nie síce každý mesiac, ale tiež som sa bála že čo bude v škole. Bola som v poradni naturálnej medicíny a predpísali nám kvapky (Joalis) na detoxikáciu mandlí, zistili na aké potraviny je alergický (tie sme vylúčili, lebo aj to súviselo s tou imunitou), trvalo to pár mesiacov ale pomohlo. Tie atb totiž zabijú bacil v akútnej forme, ale on sa tam nejako zakuklí a pri najbližšej príležitosti zas vyskočí a zaktivizuje sa. Odvtedy prešli 3 roky a angína sa k nám nevrátila.

pribinak
4. nov 2014

@deximix ak mas moznost, skuste tie predlzene vikendy, u nas sa velmi osvedcili v kombinacii s imunorom

pribinak
4. nov 2014

@deximix nam to poradila tak imunologicka, viem, ze to tak radila ostatnym rodicom a v skoke kde chodi moj drobec tak funuguje viac deti, ano, ak som mala moznost, tak sme boli v skolke len 4 dni v tyzdni
Je rozdiel ci je doma, alebo v skolke plnej polochorych deti

namornicka
4. nov 2014

@deximix S tým mliekom má kaja pravdu. Ak mu zistia, že mu nerobí dobre, tak pudingy -nepudingy, svokra-nesvokra, vylúčiť a to do bodky. Keď mu svokra za tvojim chrbtom dá, tak jej dieťa neukáž kým nebude ochotná ťa akceptovať. Ide o zdravie tvojho dieťaťa.

danula.ch
4. nov 2014

@deximix ja som minulu zimu maleho odhlasila zo skolky na 4 mesiace a dost mu to pomohlo. s detmi bol stale v kontakte, tak chory byval, ale tym ze bol stale doma, sa rychlejsie liecil a nebol az tak casto chory. len vtedy sme zaroven zacali davat to colostrum
to oddychnutie mandli myslim tak, ze pokial je dieta stale chore, mandle makaju a nestihaju sa regenerovat. drzia sa v nich bakterie a tie su zase povodom infektu. dr mi hovorila, ze po chorobe trva zdravym mandliam cca 2 tyzdne, kym sa vycistia od bacilov a vratia sa do povodnej velkosti. preto sa aj na orl ma chodit najskor 2 tyzdne po prekonani choroby, inak su vysledky skreslene
a takze ak nie je dieta tak casto chore a priebeh chorob je mierny, aj mandle nemusia tolko zaberat a dostanu tak priestor na regeneraciu

deximix
autor
4. nov 2014

@namornicka to kde je?

kaja73
4. nov 2014

@deximix ja kupujem za menej http://www.pilulka.sk/actibax-family-cokolad-dr... je to aj tak drahe,ale maly to uziva uz 2m a zatial skolka klop klop....ja to budem davat dlhodobo.
Ak davas po jednej za den, tak je to za cca 12e na mesiac . Ja davam za den dve a ked na maleho nieco lezia tak aj 3.

deximix
autor
4. nov 2014

@namornicka Ako správna babka :-/ vnučke dovoluje skoro všetko....nemožem jej malu neukázať ked bývame o ulicu dalej a malá mi tu reve že chce isť knej... je to večný začarovaný kruh ☹