Autizmus v rodine

kiki19191919
18. feb 2022

Stretol sa tu niekto z vas s autizmom? 7 rocna dcerka ma diagnostikovany autizmus. Na tolko som sa jej prisposobila ze jej svetu zacinam rozumiet. Vobec som si rozdiel nevsimla az dokial nevidim ako ziju ine bezne rodiny. Kym som chcela aby sa ona prisposobila beznemu zivotnemu biorytmu chytala zachvaty hnevu a ine podobne maniere. Ked som sa prisposobila jej komplikovanym pravidlam zivota domacnost klape ako hodinky. Ak ma niekto z vas autistu v rodine. Nebojte sa da sa to zvladnut.

andrejka1974
18. feb 2022

@kiki19191919 skoro vás diagnostikovali ,takto skoro nemôžu uzavrieť diagnózu uzatvára sa až okolo 2 a pol roka a neskôr,kto vám ju tak skoro stanovil a ako ste na to prišli tak skoro

seahorse27
18. feb 2022

@andrejka1974 ved ma 7 rokov

0silvia0
18. feb 2022

@andrejka1974 ved ma 7 rokov, preco skoro?

anjelicek26
18. feb 2022

My vieme, ze sa to da zvladnut. Tie zaciatky su najtazsie, kym rodic vlastne pochopi, ake dieta ma doma a ako s nim pracovat... syn ma 8,5 a mimo par odchyliek v skole je to normalny chlapec... doma sme sa prisposobili, vieme ako na neho, vieme ake pauzy potrebuje, kedy treba zasiahnut a proste comu sa vyhybat... najhorsie boli tie prve tri-styri roky, ked sme nerozumeli jemu a asi ani on nam...

zuzanauhrinova
18. feb 2022

@kiki19191919 aj my tým práve prechádzame učíme sa synovi rozumieť hoci má len 3,5 je to náročné ale nie nemožné 💙 veľa síl nám všetkým 🙏🏻😘

kiki19191919
autor
18. feb 2022

Diagnozu ma od dvoch rokov 5 rokov sme sa prisposobivali. Aj skola aj my aj znami. Je tazke sa zoznamovat s novimi ludmi a vsetko im vysvetlovat. Preco sa deju veci tak ako sa deju. Ked spozname novych lidi si pripadam ako by som si tym musela odznova prejst ked ich mam zasvatit do tajov nasho zivota. Mame novych susedov rodinku s babami v rovnakom veku ako moje. Kamaratit sa chceme len to je vsetko komplikovane. Verim ze to zvladneme. My sme si taky osud predsa nevybrali. Treba sa s tym naucit zit

andrejka1974
18. feb 2022

Nevšimla som si tu 7 na začiatku

veronikazuko
18. feb 2022

Áno...pokiaľ sa ide podľa ich autistickych pravidiel. Ale neviem,či to je cesta....treba pomaly,postupne pridávať aj veci,na ktoré niesu zvyknutí. Lebo ináč v našom svete budú úplne stratení. Mám 9 ročného autistu a je to veľmi ťažký boj🤷

kiki19191919
autor
18. feb 2022

Ano 7 ma. Teraz robila rozdielove testy. Zo 100% mala 33% 100 je bezna inteligencia priemerneho 7 rocneho dietata. Podla mna ak jej mozog pracuje ma 33% niet divu ze jej zo svetkym preba pomahat. Take deticky nas velmi potrebuju. Ktorakolvek mate take dietatko drzte sa nezabudnite sa pri tom starat aj o seba. Ked som bola chora mala mi nakreslila anielika ze ja som jej aniel ze na nu davam pozor. Tak som spanikarila ze na druhy den som bola na nohach.

andrejka1974
18. feb 2022

@kiki19191919 naučíš sa moja má skoro 10 rokov mentálne na úrovni ročného dieťaťa,stále plienkovana úplne neverbálna ale spokojná a šťastná prispôsobujeme sa jej ,síce už rok berieme lieky ale aspoň amoky nám vymizli a aj sa nám rozjedla

leknolina
20. feb 2022

@kiki19191919 aj my to uz konecne vieme zlvadnut. Syncek ma 4 roky najtazsie boli začiatky, ked clovek sam nevie co ma robit,ked nechape svojmu dietatu a jeho svetu.teraz uz viemm ze vsetko chce cas