Používame cookies. Viac informácií tu. OK
piacere
10. jún 2012

A čo vlastne očakávaš od tejto diskusie? Potľapkanie po pleci, že si sa rozhodla správne? Či? 😉

katren
10. jún 2012

@piacere presne som sa chcela spytat.....o com teraz diskutovat?
Si si to mohla dat do fotoblogu, viacer by ta pochvalili a hotovo....naco tato zbytocna diskusia? 🙄

katren
10. jún 2012

@xenicka13 a antibiotika si aj tak nedostala, mucosolvan je bezne dostupny....ja som ho dala malej dnes tiez, kasle a od piatku sopli....

cicimon
10. jún 2012

netreba na vsetko ATB, treba skusit najprv doma preliecit pokial fakt to nie je nieco vazne...
a diskutovat sa da o vselicom, aj o nicom 🙂)

latvia
10. jún 2012

@xenicka13 tlapkam po ramene, sikulka. a pevne verim, ze taketo stastie budes mat aj nabuduce, ked sa rozhodnes podpisat reverz

skeptik
10. jún 2012

ty kokso

denduska
10. jún 2012

mne nejako ušla pointa alebo som pribrzdená 😅 vedela si že jej treba atb tak ste sa tam včera večer hrnuli a nakoniec ty poznáš svoje dieťa tak vám vlastne nebolo treba žiadne vyšetrenia ani terapiu...vlastne tam ani ísť...či čo? 😕 😅 😀

bambola
10. jún 2012

@xenicka13 ako si prisla na to , ze potrebuje ATB? 😕
tak najprv ides po radu k lekarovi a potom sa tu vytahujes ako super si ich odignorovala.
vlastne pardon, nesla si po radu, ale uz rovno s diagnozou, si isla nadiktovat lekarke ake lieky a v akom mnozstve potrebujes.

xenicka13
autor
10. jún 2012

ja som chcela vediet, ci sa niekomu taketo nieco stalo, lebo som bola z tej hospitalizacie v soku 🙂

skeptik
10. jún 2012

@denduska ona tam nesla pre diagnozu, to predsa vie sama, potrebovala antibiotika, pribrzdena bola ta dokorka, ze hned nevypisala recept, ale namiesto toho chcela dieta hospitalizovat s bronchitidou, ktoru vycitala z rtg snimku, pricom Xenicke bolo hned jasne, ze potrebuje antibiotika
Xenicka predsa pozna svoje dieta a vie, ze sa nezacne dusit, ma predsa intuiciu, tak podpisala reverz a najviac ju stve, ze co to je za kombinaciu liekov mucosolvan s fenistilom.

bambola
10. jún 2012

@skeptik ano ano, teraz to uz dava zmysel 😀

sisaha
10. jún 2012

@skeptik jaaaaj, cize ona je samozvana doktorka, ktora nepotrebuje poznat diagnozu, potrebuje iba to, co si sama rozkaze, ze jej urobi najlepsie... A uplne najlepsia je tvoja hláška, že ona vie, že sa jej dieťa nezačne dusiť... 😕 😕
Ja tiez poznam svoje dieťa...ale toto by som si nikdy nedovolila tvrdiť

adik109
10. jún 2012

no veľmi jej bolo treba antibiotiká keď hovoríš že už jej nič nie je...

anjelicek26
10. jún 2012

@xenicka13 - rovnako sa mohlo stat, ze sa ti doma skutocne zacne dusit, stav dietata sa moze zmenit z hodiny na hodinu.. ale to by si tu nepisala, ale bezala zo sklopenymi usami radsej nazad do nemocnice. Nechapem taketo spravanie, co je zle ostat s dietatom pre istotu v nemocnici? Ak by bolo ako vravis - polepsilo sa jej - pustili by vas dnes. Nikdy by som JA reverz nepodpisala, nie som lekar 😔 To co opisujes je hazard zo stastnym koncom - alias stastie. Ale na tom ja zivot svojich deti nezakladam :(

piacere
10. jún 2012

@xenicka13
Po pleci som ťa už potľapkala v prvom príspevku... pomohlo?

Teraz si poťukám sama sebe na čelo.... :

zdroj: http://www.medifera.sk/index.php?id=213

Prečo najmenšie detičky často končia so zápalom priedušiek v nemocnici? Je to len tým, že nevedia vyfúkať nahromadené soplíky?

Presne tak. Na jednej strane je to otázka anatomických pomerov, nakoľko najmenšie deti, dojčatá a batoľatá, majú užšie dýchacie cesty, ich svalovina a sliznice sú veľmi poddajné, mäkké, v akútnom štádiu ochorenia rýchlejšie opuchnú a dýchacie cesty sa tak ešte viac zúžia. Navyše, pri akútnom zápale priedušiek sa produkuje hlien, ktorý malé deti nevedia aktívne vykašľať, ani vysmrkať, takže im zateká a upcháva opuchnuté zapálené priedušky. Klinický stav sa tak môže rýchlo významne zhoršiť v zmysle obštrukcie dýchacích ciest a dieťa sa môže dusiť. Pokiaľ vznikne u dojčiat obštrukcia dýchacích ciest, je to vždy indikácia na hospitalizáciu.

Peknú nedeľu prajem 🙂

cicimon
10. jún 2012

btw - hospitalizovane boli uz aj mensie ako 2r deti...

mirka907
10. jún 2012

a kedze sme na konovi, podme si do zakladatelky temy riadne rypnut....tiez sa nestotoznujem s jej rozhodnutim, no nebudem ju kamenovat....a preto by som rada poprosila adminov, aby tuto temu stopli, lebo po A naozaj je zbytocna a moze si to dat ako status, po B vyvola zbytocne hadky a po C usetria tak mnohym nervy a cas, ktory by stravili pisanom podobneho prispevku ako je ten moj... @hirjak

mijunik
10. jún 2012

@xenicka13 Fenistil kvapky sú aj na zmiernenie opuchov, čiže predpokladám, že ich lekárka dala malej preto, aby sa jej ľahšie dýchalo. Malé deti majú úzke dýchacie cesty a keď je tam opuch, tak to fakt musí sťažiť dýchanie. No a Mucosolvan vieš prečo ste dostali. 🙂 Ako vieš, že malá potrebovala ATB? Možno je to viróza, zbytočne ju zaťažovať liekmi, ktoré sú v takom prípade úplne zbytočné, to by som nechcela. So šesťročnou dcérkou sme takto boli na pohotovosti pred týždňom, mala 39,3°C, chrčala, nemohla vykašľať a ťažko sa jej dýchalo. Lekárka ju popočúvala, skrslo v nej podozrenie, že malá má zápal priedušiek, urobili RTG, pľúca a priedušky čisté, urobili CRP - negatívne. Takže len Mucosolvan a znižovať horúčku. Infekt horných dýchacích ciest. A že keby bola horúčka ešte aj o dva dni, tak ísť k našej lekárke. Horúčka ustúpila, kašeľ sa rozbehol a malá už je v pohode. Myslím si, že lekárka Tvoju dcérku chcela hospitalizovať pre istotu, ak by jej ešte viac opuchli dýchacie cesty, aby jej hneď vedeli pomôcť. Neviem veru, či by som si trúfla podpísať reverz, hento podľa mňa nie je sranda a určite by žiaden lekár nehospitalizoval dieťatko len tak pre zábavu... No verím, že Tvoja malá je už na tom lepšie, prajem jej skoré uzdravenie. 🙂

cecil36
10. jún 2012

@xenicka13 to, ze poznas svoje dieta je fajn, ale ci by si si toto povedala keby sa malej nieco stalo...hm Ja tiez poznam svoje deti a predstav si v jeden den sme tiez sli na pohotovost s 13 rocnou dcerou- verdikt podla rtg zapal priedusiek (nik nas nechcel nechat v nemocke aj ked teploty neklesali pod 40°C) Druhy den rano, po prebdenej noci som sla s nou na pohotovost opät a ups co na rtg vyskocilo? obojstranny zapal plus. Cez noc sa jej stav dokazal takto zhorsit. Okamzite ju hospitalizovali a pobudla tam dva tyzdne. Takze ty si mohla dr. dakovat, ze ta tam chce pre istotu poslat.... zodpovedna to pani dr. 😉

monikamajova
10. jún 2012

@xenicka13 konala si ako si najlepšie vedela,ty si mama,ty najlepšie poznáš svoje dieťa.. 😉
skús do budúcna pouvažovať nad odsávačkou soplíkov čo sa dáva na vysavač,stojí okolo 10 € v lekárni a vedz,že ked to urobíš viackrát a zistíš "koľko hnisu" by tam bolo ostalo,tak už ťa v budúcnosti a hlavne aj iné mamičky ani nenapadne chodiť "s každým soplíkom" k lekárovi...teším sa,že ste ok a prajem veľa zdravia 🙂

hajanka
10. jún 2012

@xenicka13 aj ja ta tlapkam po pleci a tukam si na celo 😀
ps: prajem vela zdravicka do buducna

traktor
10. jún 2012

tebe to vyslo..pre tentokrat..rada pre dalsie maminky co to chcu skusat, ked si tuto temu precitaju....nerobte to..nie vzdy sa to môze dopadnut dobre,,radsej ostat jeden den na pozorovani a ked sa nic nepotvrdi vratit sa domov ako riskovat, ze sa dietatu doma pritazi a kym dobehne pomoc môze byt neskoro..nabuduce fakt staci *pochvalit sa* v blogoch ako zalozit takuto temu..a ja verim, ze dalsie to uz skusat nebudu a ak ano, tak to tu uz pisat nebudu..

irriss
10. jún 2012

@xenicka13
Zrejme se jedna o "2.pokracovani" Serialu (Temy) o "neschopnych lekarich"..zbytecnem ATB a genialnosti rodicu... 😠

Tema posuzuju jako maximalne provokativni...

Rada pro ostatni mamicky:
Podepisovani reversu uplatnujte, kdyz se jedna O VASE TELO a NE o TELO VASEHO DITETE..
lidske telo neni naprogramovana masinka, kdy lze predpovidat vyvoj...je to jako "zemetreseni"..nikdy nevis..
Tve chovani je NEZODPOVEDNE!! TVUJ USMEV netoleruju.. ☹

irriss
10. jún 2012

@martinjasen
Zadam o uzavreni Temy .. ☹

p.s. Smazani Temy by bylo lepsi 😉

xenicka13
autor
10. jún 2012

dakujem za odpovede tym mamickam co sa stretli s bronchitidou a maji co k teme povedat ja lekarom verim ale nie slepo, lebo to by syn bol trpaslik s velkou hlavou a dcera by po vyvolavacke v 5tt bola anjelikom takze ked clovek nezazije nech neodsudzuje

anjelicek26
10. jún 2012

@xenicka13 - co ma problem tvojho syna a vyvolavacka pri meskani menstruacie (ta potrat sposobit nemoze btw!) spolocne s aktuallny zdravotnym stavom tvojej dcery? To je to ten isty lekar, ten isty problem? Rozum sa mi niekedy zastavuje 😔

katren
10. jún 2012

@xenicka13 nebola by anjelikom, ja som tiez dostala vyvolavacku a mala je v poriadku......pokial si tehu, babu sa nic nestane

a k tej bronchitide......ci stary, ci mlady, sanca je tam stale 50:50
ja by som reverz nepodpisala....nie som lekar a kafrat sa im do prace nebudem...mne to tiez nikto nerobi.....pred 2 tyzdnami sme poslali tetu k lekarovi, odbila nas, ze ma "iba" obycajnu chripku...ok....o dva dni na to sa jej to tak zhorsilo, ju prijali na ARO s velmi tazkym zapalom pluc.....vysledok??????dnes jej ideme na pohreb....staci ti????bola to "len" obycajna chripka a nie tazsia bronchitida 🙄

zuzkatko
10. jún 2012

@xenicka13 neodsudzujem neprovokujem ale mne keby povedali treba zostať v nemocnici tak zostanem aj keby sa mi zdalo že to nieje potrebné istota je istota radšej 10x zbytočne ostať v nemocnici ako raz nezostať a doplatiť nato
prajem hlavne vela zdravíčka a dcérka nech sa skoro vyzdravie 😉

hajanka
10. jún 2012

@katren tiez lekarom slepo nedoverujem a radsej preverujem (tiez mam kopec skusenosti s tymto), ale podpisat reverz by som si nedovolila, ak by som si to mala neskor vycitat..... radsej si polezim den "zbytocne"

a to co pises v uvode ze mala teplotu a soplila z toho si ako vyvodila ze potrebuje ATB, prisla si si po nieco "silne" hospitalizaciu si odmietla, dostla bezne lieky a este nakoniec pises, ze jej uz nic nie je..... neviem, ale absolutne tomuto nechapem 😅 😅 😅 co si vlastne cakala? ze jej daju ATB a poslu domov? nie si spokojna s liekmi co jej predpisali? ci nie si spokojna s tym ze je vobec nieco predpisali a ze si ju chceli nechat na pozorovanie? alebo co..?

richardcs
10. jún 2012

je veľmi zaujímavé že na fore kde by si ženy-mamičky mali pomáhať,vymienať názory,navzájom sa podporovať ste schopné si len nadávať,odsudzovať a zhadzovať-česť výnimkám.Môžte predsa nesúhlasiť , mať iný názor ,ale načo toľko priamych a nepriamych invektív?
Každý rodič má právo na reverz ak sa jedná o jeho dieťa-preberá tým na seba celú zodpovednosť!je však dobré sa zamyslieť prečo idem k doktorovi ked odmietam jeho odborný názor a postoj!?u tak malých detí si nie vždy možeš byť istý čo a ako sa vyvinie,doporučenie hospitalizácie može byť naozaj aj pre "istotu"keby sa niečo skomplikovalo,nie vždy sú nato objektívne potvrdené dôvody,niekedy je takýto príjem myslený ako pozorovanie pod dohľadom lekára,nemožeš to označiť ako zbytočnosť,skôr opatrnosť.Nikedy je to 6.zmysel ktorý ti ako lekárovi hovorí čo je treba urobiť-aké vyšetrenie,ošetrenie,liečbu
Preto je snáď v takýchto prípadoch lepšie nechať si poradiť a po 1 dni ideš domov spokojná akludná-a najmä so zdravým dieťaťom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli