Bolesť bruška u 9-ročnej

zuza77
14. okt 2018

Baby uz si pomaly ale isto neviem rady.... poradte, ak mate nejaku podobnu skusenost. Moju dceru 9 rocnu boli brusko uz niekolko mesiacov. Zo zaciatku som to moc neriesila, myslela som, ze sa chysta menzes. Sice skoro, ale v dnesnej dobe nikdy nevies....U detskeho na sono zistili, ze zatial nehrozi, nema to este vsetko vyvinute. Nema bolesti stale, iba z casu na cas, 2-3 x do tyzdna, ale ked to na nu pride, tak az place. Ma krce v oblasti pupka. Vacsinou ponatierame alpou a do pol hodky je dobre. Skusala som aj rozne potraviny vysadit, na nic som neprisla. Stolicu ma ale vacsinou velmi tvrdu,.

jana_eyre
14. okt 2018

@zuza77 a pije dost? ako sa stravuje?

loliki
14. okt 2018

Na tvrdu stolicu viac pit a zmenit jedalnicek, pridat ovocie, zeleninu, strukoviny, vlakniny. Menej sladkosti. Podporit peristaltiku, odchod vetrov. Znizit stres, keby to bolo zo strachu. Porozpravat sa s psychologom.

janinah
14. okt 2018

Treba porobiť odbery na celiakiu,helicobaktera,alergie na potraviny,intoleranciu....výter z konečníka tiež.rieš to s pediatrom,sono je málo,

ajsha123
14. okt 2018

syn mal/ma podobné problémy, nakoniec sa potvrdila histaminova intolerancia. Vyšetrenie robí alergolog. K alergologovi sa dostanes cez pediatra...

liv1
14. okt 2018

Och ked to citam. Ja som mala v detstve velmi casto bolesti brucha. Nik to neriesil. Nemusela som sa dostat az dnes, keby to bol niekto vzal za pacesy ako sa hovori, ale ano, doba bola ina. Bolesti brucha sa riesia. Ide sa k obvodnemu, potom sa ide na gastro. Vezme sa krv, zistuje sa aby sa vylucila celiakia, alergia atd atd. Moze mat celiakiu, alergiu na lepok, intoleranciu, alergiu na mlieko, alebo laktozovu intoleranciu, moze mat kandidu, alebo premnozene bakterie v tenkom creve, moze mat zapal, moze mat hocico. Take riesit, sup sup. A moze mat aj len vetry, obycajne neskodne vetry. Ale. Toto treba vsetko vylucit. V prvom rade by ste mohli zacat zdravsou stravou. To by malo znamenat viac tekutin, ale iba voda, nesladeny caj, minimum sladkeho, ak ma tvrdu stolicu tak ziadnu cokoladu. Menej nafukovacich potravin, takze fazula, cibula, paprika, hrach, sosovica, brokolica, kapusta teraz menej. Treba skusit striehnut co jedla v ten den ked ju boli brucho. Mne v detstve pomohlo len si na hodku dve lahnut na chrbat. Vtedy sa mi to uplne uvolnilo. Btw, bolesti okolo pupka mam aj ja, aj teraz v dospelosti. Je to najmä vtedy keď som nedodržovala bezlakto dietu, alebo pri cokolade, pri mixovani slane sladke kysle. Tak drzim palce, nech su to len tie vetry a problem s tvrdou stolicou. Navyse odporucam probiotika a naozaj, pit viac vody a jest zdravsie. Navstevu doktora ale urcite nevynechajte.

nerya
15. okt 2018

Moja sestra tiež mávala ako decko bolesti brucha, nikto nič nezistili až ona sama v 23rokoch prišla na to že je to z mlieka a že laktóza jej nerobí dobre a potom ma kŕče 😉 treba pátrať po vselicom

many123
15. okt 2018

Syn 5.5rocny to ma cca pol roka...jedine co nam zatial vyslo su trochu zvysene amylazy (podzaludkova zlaza/pankreas) co to moze sposobovat. Na gastre nam dala ,,lieky,, volno predajne a obmedzila som mastne atd a zda sa mi ze lepsie ovela....on sa aj kazdy den stazoval a teraz niekedy aj tyzden ok...ale co napr.nechapem vzdy ich ma o malinko vyssie aj po uprave stravy....sono bruska,helikobakter,celiatika vsetko ok. Este nas caka histamin.intolerancia..tak som zvedava...

many123
15. okt 2018

@many123 a nam bude histamin robit na gastre. Citala som v prispevku,ze alergolog,tak len pre info

zuza77
autor
15. okt 2018

Pije podla mna dost. Stravuje sa zdravo, ja nerobim ziadne vysmazane ani mastne jedla. Ovocia a zeleniny - cerstvej zje velmi vela, ked to porovnam s inymi detmi.... nejeme ziadne fastfoodove veci. Vo stvrtok ideme opat k pediatrovi, tak uvidim, co povie...

rory267
15. okt 2018

@zuza77 No ja som niekde tuším čítala, že silné bolesti v oblasti pupku, a že ja som to mala už párkrát až mi bolo na zvracanie, môže byť náznak anémie..ďalej to môže byť porucha tenkého čreva alebo infekcia močového mechúra...a mne anémia bola potvrdená.

dorotka9819
15. okt 2018

@zuza77 nechcem strašiť. U mňa bolesti začali chvíľku predtým ako som mala desať rokov. Dva roky som sa s tým trápila, behala po nemocniciach, bola u kadejakých odborníkov. Do karty mi napísali "podráždené slepé črevo" a nikto nič ďalej neriešil. V dvanástich prišla prvýkrát menštruácia a vtedy bolesti brucha prešli na jeden týždeň v mesiaci.
Ale ako rádia dievčatá, treba pobehať všetkých doktorov, skúsiť aj to gastro. V Trenčíne pani doktorka Bieliková je naozaj super. Chodila som tam ja, teraz aj môj synček a neviem si ju vynachváliť. Naozaj nič nezanedbá. Je súkromníčka, myslím že sa platí 7€.