Čo robiť pri akútnej zápche 3 ročnej dcérky?

evickapooh
10. jan 2012

moja dcerka(v marci bude mat 3 roky) uz 9 den nekakala.ona kaka tak raz za 4 dni,mame chronicku zapchu,berieme duphalac ale nejak nepomaha.....prosim rady co robit pri akutnej! nie pri chronickej zapche to viem!dakujem za vsetky rady..

pekkka
11. aug 2014

tepla voda rano nalačno 😉 a cely den len pit, pit a pit strasne vela vody a vlakniny

84matulik
9. mar 2015

Ahoj... je hrozné čo všetko majú taký krpci....u nás to isté, mám dvojitý, v apríli budú mať tri. V októbri minulého roku brali sirup na imunitu, ktorý ich veľmi zalekal. Od vtedy malá čistá katastrofa, zadržiava to....boli sme aj u gastroenterologa, dal duphalac a také čipky namiesane....fajn.....je jogurty, acidka, peobiotika, lanovy olej som im kúpila.....Veľa papa...Ale čo keď ona sa bojí☹....A stačí ze nedám duphalac a celé zlé, doktor povedal nech sa ho nebojím, že neni navykovy, ale ja neviem, mám z toho blby pocit. ......malý mal vždy trvdu stolici, menej je, málo pije ale vykakal ju vždy....boli sme cca mesiac do zadu chorý, a už to robí aj on....veď to je psycho☹.... Je pravda ze jedia málo ovocia.....nechcú☹....A môžem skúšať neviem čo . .. keď nie sme chorí, tak sa nevieme vykakat ...☹

jeennyv
9. mar 2015

podla mna netlacit ziadne lieky, ale ovsene vlocky su klasicky babsky recept na kakanie, plus kompotiky a acidofilne mliecka a kefir na crevnu kulturu.... ja ked som bola mala som tiez nechcela chodit na wc... u nas bol problem nocnik.... sa mi tam jednoducho ako decku kakat nepacilo, ked ma dali na detsku dosku a klasicke wc bolo po probleme 🙂

sisko78
9. júl 2015

ahoj te dnes mala dcera tento problem
uz bude mat 8 rokov z glycer cipkom
sa horko tazko vykakala co dalej???

visna264
28. sep 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

Na zápchu pre deti je vhodný sirup SymbioLac. Stačí dať jednu polievkovú lyžičku na večer a zapiť vodou. Ráno je návšteva toalety istá. Máme to už s mojou malou odskúšané.

michaeladorociakova
5. júl 2016

Dobry den my nekakame od soboty. Uz som skusala naozaj vsetko. Sirupy cipky ozaj vsetko a nic nepomaha. Som zufala

anjelikdianka
9. júl 2016

Nasa mala to iste nekaka aj 3,4 dni .minule uz mala tak trvde brusko a aj ju to bolelo .isli sme k lekarke ona jej dala do ritky cipok,lebo ja som jej nevedela dat doma tak kricala,plakala,kopala ze sa to nedalo.Berie sirup na zmakcenie stolice,Hylak,vlakninu do vody,zacala som jej davat viackrat vseliake semienka papat,slnecnicu,tekvicove semienka,lanove....lanovy olej.Nepapa bana,cokoladu,kakao......100% dzusi ale tie vipije iba malico,harmancekovy caj,cistu vodu uz neviem co vymisliet. ☹

elly23
19. jún 2022

@visna264 nam nezaberá vobec