Čo robiť pri akútnej zápche 3 ročnej dcérky?

evickapooh
10. jan 2012

moja dcerka(v marci bude mat 3 roky) uz 9 den nekakala.ona kaka tak raz za 4 dni,mame chronicku zapchu,berieme duphalac ale nejak nepomaha.....prosim rady co robit pri akutnej! nie pri chronickej zapche to viem!dakujem za vsetky rady..

mandragora22
10. jan 2012

skus psyllium, mam pocit, ze deti od troch rokov ho uz mozu 😉

veve39
10. jan 2012

v jednej z diskusii som citala, ze sa da kupit v lekarni, alebo v zdrav.potrebach taky klystir pre dieta na domace pouzitie - vraj jednoduche

ja by som to uz riesila s Dr. - asi by dostala klystir na detskej chirurgii (tak sa to malo riesit u nas ked dcerka mala 8mes., medzitym sa vsak sama vykakala)

prosim ta co pouzivate pri chronickej zapche ? aj my sa s malou trapime s kakanim uz od malicka ☹

ukana
10. jan 2012

Fructolax, glycerínový čípok -ale ten som si nie istá, či take malé dieťa môže......potom ten klystír u lekára

lubina
10. jan 2012

Nasa starstia tiez mala ako babatko a mensie dieta problemy s kakani.Brali sme DUphalac.Ten jej celkom pomahal. Inak pri akutnej zapche som s nou bola u Dr. a napisala mi cipky Glycerini.Nie su urcene pre deti, ale kedze mala tri roky prave, tak povedala ze jej mozem polovicu dat. Do polhodiny po cipke sa vykakala. Ale mala som robit uz vtedy aj nieco ine. Teraz jej davam pravidelne probiotika, Laktik (to je take na lizanie) a davam to aj mladsej, prave trojrocnej dcerke alebo Macik, to je taky macko ako biela cokoladka.Je ich v baleni 40. A uz nemame ziadne problemy so zapchou.Vyskusaj uvidis. Ale na tu akutnu, tie cipky

kamilka22
11. jan 2012

hm, mojej kamaratky dcerka mala problem, ked bola este babatko, mala tusim pol roka a strasne ju zapiekla mrkva /prvy prikrm/, dietatko tlacilo, az bolo cele cervene a vobec sa nemohlo vykakat. Na pohotovosti im poradili, aby do malej 5 ml striekacky dali 4 ml vlaznej /teplej/ vody a 1 ml rastl. oleja. A to vstreknut do konecnika. Z malickej "vyletel" hotovy stupel a bolo po bolesti. Inak sa priklanam k nazoru, ze by mala uzivat psyllium. A mozes skusit aj glycerinovy cipok, myslim, ze aj deti ho mozu. Opytaj sa v lekarni.

lypka
11. jan 2012

@evickapooh my ked sme začali s príkramammi tak sa malá tiež nevykakala aj 6 dni a na 7. to bola katastrofa potom sme v lekárni kúpili easylax je to taká ampulka s tekutinou na prírodnej báze, to sme jej striekli do zadočka a do piatich minút bolo po všetkom. dufam, že vám niečo zaberie lebo je to hrozné

harvey
13. jan 2012

Ahoj!moj druhy syn trpel tiez na zapchu ked som zacala prikrmovat. Tak som mu zacala davat kazdy den trosku slivkoveho dzusu a pomohlo to. Dalsie potraviny ktore su dobre pri zapche su jedlo bohate na vlakniny ako ceralie,ovocie(jablka,marhule,hrusky, slivky,maliny,jahody,susene ovocie a hrozno) Hrozno mi obe deti casto prezenie. Tiez zvys prisun tekutin a snad sa to samo vyriesi a da do poriadku.

cat
13. jan 2012

mňa tiež napadol ako prvé glycerínový čípok,ale popravde, vobec neviem,či je to vhodné aj pre malé deti..

sakura77
13. jan 2012

nam dali teraz v nemocke glycerinovy cipok,malinka nekakala 5,5dna,bolo to do 5minut vonku..je sice pisane ze az od 10 rokov,ale dala nam to lekarka,tak snad tak ojedinele sa moze...ved to je hrozne tolko dni..... 😕

svetielkoand
13. jan 2012

Lekar mi povedal, ze vo vynimocnom pripade je mozne pouzit polku glycerinoveho cipku aj u maleho dietata (ked mal syn zapchu), ale pouzitie je normalne urcene od 12 rokov, tiez to mozes vyriesit kuskom zivocisneho masla 😉

aninka30
13. jan 2012

susene slivky

miriatko
9. mar 2012

Ahojte. Chcem sa opýtať, moja dcérka má 21 mesiacov, má problémy so
zápchou. Od prvých príkrmov mala tvrdú stolicu, kakala však každý den alebo obden,
bolesti pri stolici a krv v stolici nemala nikdy. Asi mesiac dozadu mala virozu, jeden den mala teplotu, potom kašeľ a soplíky, užívala kvapky stoptussin a sirup Aerious, ATB nikdy neužívala, málo vtedy jedla, vykakala sa až na 4.den, odvtedy má s kakaním problémy, akoby stolicu úmyselne držala v sebe. Kaká raz za 3 dni, musím jej dávať mastičku do konečníka, plače pri tom, pri kakaní ale neplače. Je mi to divné, na nočníku bude všetko možné robiť, len nie kakať. Dr. nám dal ešte dávnejšie Duphalac, ale nepomáhal, čo sa týka stravy, pije mlieko, na ranajky: chlieb, celozrnne croisanty a pod. s maslom, syrom atd., olovrant: jogurty, rozny mix ovocia s ovsenými vločkami a pod., obed: polievky (rozne), maso, zemiaky, cestoviny, ryžu už mesiac nedávame kvoli stolici, olovrant: jogurt, chlieb s niečim a pod., večera: pečivo, niečo z obeda, mlieko a pod. Dávam jej rozne štavy z jablk, slivkové, broskynove, čaj- sunárek – hruškovo medovkový ( ostatné čaje aj ked su osladené odmieta-), a potom pije čistú vodu. Vypije asi 0,5l tekutín teraz v zime , nerátam polievku, + 0,6l mlieka. Skúšali sme dávať aj sušené slivky – má ich veľmi rada, olivový panenský olej a pod. a nič. Sladkosti vobec nejedáva ak nerátam dva krát do týždna nejaký brumík a raz za čas pár lentiliek, inak ozaj nič ani čokoládu ani cukríky nič, už mi je to až smiešne, že naniesto sladkostí, čo iné deti jedia, tak my pojedáme sušené slivky a stolica aj tak problém. Asi týžden podávam 2x denne probiotika Infant dophilus v prášku, po tej malej odmerečke čo je tam pribalená, ale zatiaľ nič, kedy to ma tak zaúčinkovať? Dnes opat kakala po dvoch dnoch, aj to len 3 vacsie bobky – sa mi to zdá strašne málo, na to čo popapá, ona toho zje fakt poriadne: váha: 14,8kg, výška 93 cm. Inak je malá kludná spokojná, vobec ju nebolieva bruško, vetry sú, spáva cez obed : cca 2,5 až 3 hod., v noci od 19:30 do 7:00, nebýva plačlivá, tak ja neviem kde je problém. Som z toho na prášky. Ja mám celiakiu, marsh 0-1, ona ale celiakiu nemá. Niektoré ženy písali, že vraj mlieko može sposobovať zápchu – alergia na mliečnu bielkovinu, ja už fakt neviem. Veľmi pekne vám dakujem za odpoved.

bianca
9. mar 2012

evi skus glyc.cipok ale len kusocek.U nas pomaha 100% jablcna stava ak uz je zle nedobre alebo jablcny most

lenka0283
17. feb 2014

Ahojte mamicky...uz som zufala..moja trojrocna dcerka sa potom co mala hnacku boji kakat....chodi na nocnik cikat ale kakat nie...stale to drzi place ma pokakane gatky ale nechce sa vykakat...je z toho unavena dnes to tak je cely den...najskor v pohode potom to nanu pride a len place a place...neviem ci s nou mam ist doktorke ..dala som jej cipok ale nic...existuje este nieco ine ako cipky a lieky...alebo ist radsej doktorke....dakujem vam 🙂

plutvonozec
17. feb 2014

Ahojte. Aj ja bojujem s dcérkou s kakaním. Rovnaký blok sa vytvoril po hnačke. Dávam pomleté napučané ľanové semienka, alebo trošku ľanového oleja. Veľa tekutín. Po vykakaní chválim a kakanie nepripomínam. Na to ma upozornila pediatrička.

mariana0283
17. feb 2014

Citam si prispevky a nikto tu nepise o kyslom mlieku-acidku, moji dvaja maju problemy so zapchou, akonahle vypijeme cca 1-2dcl kysleho mlieka u oboch stolica do 2hod ista !!! mama mala roky velke problemy so zapchou, kazdy den pije kylse mlieko a neuveritelne, ..skuste aj vy, za pokus to stoji.

jerryjanka
17. feb 2014

rascový čaj, slivkova štava alebo zaliate sušene slivky vyluhovať vypiť. ak už je zle a teda my sme mali už krče v noci take že som myslela že asi aj sanitku budem volať namydlila som si prst a otvroila jej nim ritku - hned vykakala aspon to najakutnejšie. drsne ale fakt nebolo už inej možnosti

fifalco
17. feb 2014

ahoj. nám najviac pomohla zaječická hořká-minerálka. Dostať kúpiť v lekárni, alebo v obchodoch so zdravou výživou. 😲 Nielen že sa dieťa ľahšie vyprázdni, ale minerálka aj odstráni príčinu (zúžený konečník). Je horkej chuti, ale ak si dáte s dieťaťom za šťamprlíček večer a ak sa náhodou ráno nevyprázdni, tak aj ráno, bude to možno pre dieťa motivácia 😉 Nám nepomohli ani slivková šťava, ani ľanové semienka, ani ovsené vločky. Pre nás bol toto naj liek ;)

jahodka87
17. feb 2014

Kamoska dava malej pri zapche tu jacmenu kavu(prirodnu obsahuje jacmen,zito..) podobne ako caro(kupuje ju v polsku vola sa Kujawska kava no neviem ako tu by sa mohla volat)

xkittikex
17. feb 2014

ja so syncekom tiez mam problem,pred sviatkami sme uz museli ist k gastroenterologovi,uz sme boli na tom tak zle, on nam povedal ze mame pit vela tekutin,ked nam neide vykakat tak 100% jablkovu stavu mam mu dat,a Duphalac, a pritom kazdy den probiotika-odvtedy sa nam to lepsilo chvala Bohu 🙂

dada1984
27. feb 2014

Ahojte baby,mame ten isty problem,syn mal pred casom hnacky a vracacky,tak sme nasadili tvrdu dietu,pri ktorej sa nam ho asi podarilo zase zapiect,berieme Duphalac,Biogaia,obcas EspumisanL,upravila som aj stravu,vlaknina,vlocky,vela caju a stale nic,kakame kazdy den stylom,priatel mu drzi nohy skrcene na brusku a ja sa snazim hovienko pomaly vyberat,maly reve ako pavian ale podari sa nam co-to vybrat..No neviem,ci mu to kakanie neprotivime este viac ale co robit....Slivky sme este neskusali,dnes pojdem do obchodu kupit aspon susene,zavaraniny papa,davam mu ovocie,hrusky,jablka,ananas,probio jogurty a stale bez vysledku,priklanam sa,ze nam dany problem nastal preto,lebo sme sa s priatelom hadavali ,takze vyvodzujem,ze maly mozno nejaky psychicky blok ☹

bleee
27. feb 2014

Zadrziavanie stolice u deti je psychicky problem, nezaberaju na neho ziadne babske recepty. Dietatko je v krci a jednoducho sa nevykaka ani pri vsetkych slivkach sveta. Treba to riesit som psychologom, cim skor tym lepsie, aby sa u neho zadrziavanie nezafixovalo. Vsetky chyrurgicke a nemocnicne vysetrenia, nasilne vyberanie stolice a pod ho este viac traumatizuju a kakaniu vobec nepomahaju

emma_932
27. feb 2014

aj my mame problem s kakanim ☹ lekarka nam poradila brat BioGau, a 3 tyzdne pit nalacno hruskovy dzus s troskou olivoveho oleja. ideme to vyskusat, snad to pomoze..

stanislavao
27. feb 2014

my sme so zapchou boli aj v nemocnici. duphalac je fajn, biogaia. zmena stravy, vela vlakniny. a ak uz je moc zle, tak prehanadlo. my mame doma dulcolax. su to malilinke tabletky, dieta ich lahko prehltne. a na druhy den sa naozaj vykakal.

slniecko34
27. feb 2014

Najviac pomahaju lanove semienka, mam to odskušane a pomohlo nam to na väčšie problemy a môžu to aj male detičky. Dať variť cca do pol litra vody 1 malu lyžičku ľanovych semiačok a letne vypiť 😉

elen83j
27. feb 2014

aj Fifík mal,ale odkedy sme na bielych smotanových jogurtoch,tak mu to funguje lepšie.vyskúšaj aspon raz za deň keď len po troške,určite sa upraví. Mi sme skončili až na chirurgii,lebo doktorka povedala,že už to je problém.

kikuska174
20. mar 2014

Ahoj mozem poradit moja mala bola tak isto ma 5 rokov popri duphalacu som davala aj glicerinove čipky aspom dva dni, ale nam strasne pomohla 100% jablkova štava. Dostat ju kupit skoro vsade. Držim palce

alex137
20. mar 2014

ahoj, nam pomaha kiwi, lebo ma tie malicke jadierka, hruskovy dzus ci marhulovy kompot a vela pit, min. 1,5 l, zápchou vraj trpi veľa deti az65% a hlavne male princezny. Drzim palce

monicka201
4. jún 2014

ahojte maminky... aj my trpime zapchou...mala skusa tlacit ale vykaka sa az na 5-6 den...jablkova stava nam nepomaha, ani duphalac...uzivame ho uz dva mesiace a nic...myslim ze to ma psychycky problem z toho ,ze ju to bolelo a teraz koli tomu zdrziava....najviac sa bojim ze od septembra ide do skolky tak aby to nebolo este horsie ,ked sa jej tam deti budu posmievat , ked sa jej stane ze sa pokaka....pije dost len cistu vodicku, jablka papa, cukriky vobec len slane pecivo aby ju smadilo a pila este viac vodicky....poradte co by ozaj zabralo aby odburala aj strach a kakala vtedy ked jej je treba...budem vdacna ze vsetky rady....dakujem vopred velmi pekne...🙂Monika

luciagar
11. aug 2014

Aj my trpíme zapchou ☹ lanove semienka nepomahaju ani duphalac a ani biogaja..ux som zufala ako sa trapi s kakanim...