Dá sa operovať utekanie očiek u detí?

balek
6. feb 2012

moj syn od dvoch rokov nosi okuliare zacal ich nosit koli utekaniu ocka Pani doktorka nam kazala zdrave ocko zakrivat aby sa vyrovnalo-namahalo to chore Mali mal vtedy polku Po case sa malemu ocko upravilo aspon s okuliarmi no ocka sa mu pokazili Teraz nosi lave 3 prave 2a teraz mame striedat lepenie raz lepit prave a zase lave a preto sa chcem opytat ci ma niekto stymto skusenost,a ci je mozna operacia na zlepsenie zraku aby mali nemusel nosit take silne okuliare Syn ma len 5,5roka Ma niekto taky problem a ako ho riesi? Dakujem

kvojtanikova
7. feb 2012

jasne, da sa to operovat, moj syn je tiez vo veku 5,5 roka, operaciu sme podstupili pred pol rokom, pomohla zial ale iba ciastocne takze asi ho caka este dalsia. Ten postup so zvysovanim dioptrii a zalepovanim oka je spravny, oci sa tak natrenuju na spravne videnie. Inak, je tu aj tema o tom, vola sa "strabizmus..." skus si to dat do vyhladavaca.

trixi
7. feb 2012

ano, operuje sa bezne uz mnoho rokov. Mam osobnu skusenost. Operovali mi obe oci, bolo to straaaaasne davno, ale pomohlo. Najprv mi operovali jedno oko a o nieco neskor druhe. Operovali ma ked som mala 5 rokov, nosila som silne dioptrie. Od operacie okuliare vobec nenosim a to mam uz po 40tke. 😉

danilienka
7. feb 2012

Ahoj, no zalezi aj ci nema nieco ine, lebo napr. nejaka kombinacia sa neda operovat...moja sestra ma taku kombinaciu /myslim astigmatizmus/ ...ze jej myslim v B.B. alebo v BA povedali, ze sa to neda, to sa musis spytat odbornika /ocnej dokt./..

janinah
7. feb 2012

detský očný lekár určí kedy je také očko vhodné na operáciu,nie vždy je operácia potrebná, ak je potrebná,tak sa zvykne operovať do nástupu dieťaťa do školy /z psych.hľadiska,aby s amu deti neposmievali/,pri operácii sa posúvajú resp. skracujú niektoré očné svaly, technicky nie je náročná,robí sa v celkovej anestézii

neznama2019
7. feb 2012

ahoj, tiez ma operovali na obe oci, mala som 4 roky, ako bolo spomenute, vada "utekania ociek" sa vola strabizmus.

sona76
8. feb 2012

ahoj balek, syn ma 1,5r., pred asi 4 mes. sme si vsimli ze mu lave ocko skuli, ocna potvrdila, dostal +4, ale predpisala +3, okuliare nos-nenosi, vzhladom na jeho vek. Niekedy si ich necha 5 min. niekedy pol hodinku, tazko je takemu drobcovi vysvetlovat. Zatial neprelepujeme, ocna kazala len nosit okuliare. V BB je ocna skolka, takze zrejme ju potom aj vyuzijeme. Treba aj 2.r. presviedcat na nosenie alebo si da povedat?

kikoviki
6. apr 2012

caute.moja dcera bude mat 5r a v maji nas ties caka operacia obidvoch oci vo FN v Bratislave.Ja by som hlavne potrebovala prakticke rady,ako to chodi na oddeleni,ci sa da niekde uvarit kava,alebo ci je tam k dispozicii chladnicka pre mamicky,ake su sestry.To ovladam ako prebieha operacia,aj ja som zdr.sestra na ocnom v jednej malej nemocnici.diki