Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

lusilia
16. sep 2010

@dara76 no vyborne a to je podla nich normalna reakcia???! no tak to ma teda tesi, ako podla mna nie je normalne ked ma zo stipancov pluzgiere, alebo teda pol opuchnutej hlavy...akoze co k tomu dodat. Neviem si predstavit, co sa stane, ked ho stipne, osa, alebo vcela, dufam, ze sa to nestane...

blue04
16. sep 2010

@lusilia aj jacka ked ustipne komar,ma to velke a tiez ked ho pichne do ucha,tak ho ma velke?
nesuvisi to aj s krvou?myslim s transfuziou,lebo Jack potreboval minimalne 3x.

lusilia
16. sep 2010

@blue04 hej ma ucho uplne obrovske, hodim fotku a ani nie je vidiet miesto vpichu 😖 a strasne cervene ho ma...a to vobec netusim, transfuziu este nemal, teda neviem ako to bolo pri operaci, to mi nikto ani nehovoril.

dara76
16. sep 2010

@lusilia Miska uz stipol aj cmeliacik do malicka, manzel mu to hned vysal a opuch nemal ziadny. Len si trochu poreval, ze to bolelo. Tiez dufam, ze sa vcelim a osim bodnutiam vyhneme. Prikladam fotky - toto bolo nase prve stipnutie s opuchom. Dalsie aj ked horsie som zdokumentovane nenasla. Fotky nie su ale bohvieco. Stav tesne po stipnuti a potom doma.

misicka455
16. sep 2010

Smaraadik a to vám nedoporučoval to očkování na ty rsv viry?

My byly dneska v poradně a máme první očkování zasebou HExu tak jsme zvědavá jestly bude nějaká reakce jinak máme 72cm a 6850g 🙂

katka6211
16. sep 2010

misicka455 my sme boli na to iste ockovanie minuly tyzden a reakcia ziadna, ani teploty ani nic 🙂 tak hadam ani vy nebudete mat ziadnu reakciu. inak vazite presne tolko co my 😉

blue04
16. sep 2010

@lusilia podla toho aka operacia....ale ak otvaraju tak je velka pravdepodobnost ze transfuziu mal...ja keby tebou sa opytam,je to celkom dolezity fakt
@dara76 to je teda riadny stipanec

misicka455
16. sep 2010

No zatím je malá v poho tak snad to tak zůstane 🙂

mirulienka
16. sep 2010

cauteeeeee, po dlhom case 🙂

tak idem postupne 😉

@dara76 tak ja som sa uz bola pre malu pytat na skolku, lebo tu uz je taky zvyk 😖 (niekto prihlasuje uz pred narodenim....!!!) a ze nie, nezapisu... uz maju plno pre jej rocnik... bola som v dvoch, dalsie dve sa mi az tak nepozdavaju, ale budem rada, ak mi ju tam vobec zoberu 😒

@lusilia v MA je momentalne 90 deti neumiestnenych.... u nas je to 70 😖

@jella no asi som tu uz spominala... aj andrej ma specialnu pedagogicku, aj ked v normalnej prvej triede a hned nam povedala, ze ak ma s niecim problem, ci zdravotny, vyvinovy atd. tak mame oznamit a ona na to prihliadne, tak som bola velmi rada 🙂 je super mat dobru pani ucitelku od zaciatku 😵

mirulienka
16. sep 2010

@misicka455 som sa pobavila 😀 😀 😀 😀 ze najdes verunke brigadu 😀 😀 😀

baby, uz som hovorila, ze andrej maval tiez take velke reakcie na stipnutie komarom..., ale napr pred dvomi rokmi ho stipla osa, stryko mu na to dal nejaku mast a ziadna reakcia 🙂 ja si myslim, ze z toho deti aj casom vyrastu... inak andrej maval casto laryngitidy a zevraj je to tiez forma alergie a uz mu uplne prestali 😉 a tie stipance tiez 😉

misicka455
17. sep 2010

Tak dnešní kontrola dopadla dobře a další až za 14 dní 🙂

jella
17. sep 2010

@mirulienka aha, poznam situaciu, tvoj syn ma IVP a je zacleneny do normalnej triedy 🙂, toto je inac super
to je nenormalne ze tam u vas nie su skolky, pojdem tam a otvorim sukromnu skolku 😉 , inac toto je mojim snom
@lusilia nastastie komare uz ubudaju, chudacik mojko
my akurat mame hnacku a teplotky, asi od zubkov, idu jej dva naraz hore, vsetko a kezdeho hrizie - hav, hav 😀 akurat mam tiez teplotu, to je najhorsie ked obaja sme choré, nevladzem ju ani zodvihnut a stale jej treba rozpravat z knizky, vlecie tie najtazsie
@misicka455 suuupeeeeer

zuzickamm
17. sep 2010

@lusilia ahoj, aj Marcusa postipal na usko prvy krat komar minuly tyzden, normalne som sa zlakla, ze co to ma?! Mal ho velke, cele cervene a strasne vrele, stale si donho brnkal a odhadzoval aj ciapku, ked sme boli vonku. Davala som mu tak gel s aloe veram taky chladivi.

lusilia
17. sep 2010

Ahojte zienky, tak nastastie opuch nam dneska uz z uska zmizol, ale je to este stale cetrvene, az modre by som povedala. Obvodna nam dala papier k alergologovi, tak v BA som zohnala, ze mozme v pondelk djst na krv, vypisat nejaky dotaznik a na oktober - november maju terminy, tak uvidime, co nam povedia. Inak nam teda obvodna predpisala aj ten fenistil, tak mu to davam a teda dufam, ze komarov naozaj bude ubudat, ale maleho vonku aj tak radsej striekam.
@misicka455 super, tesime sa 😉
@blue04 no fakt neviem, ked pojdeme na kardio sa na to urcite opytam.

mirulienka
17. sep 2010

@misicka455 myslime na vas 😉 drzime palce, nech uz mate aspon na chvilku pokoj, ved chudatko verunka musi stale len na tych lekarov cumet 😠
ja som dnes bola s terezkou na chirurgii a doktorka, ze nech ju dam lahnut na postel a isla jej pozriet pupcek. no malu hned jak som polozila, tak ta si chcela krcovito sadnut, cela bola napata, strach a hroza z jej oci pozerali na mna... a jak zbadala doktorku nad sebou, tak spustila... chudatko moje ☹ no maju z nich paniku tie deti... ☹

@jella no to by si musela ponuknut sluzby do 300e 😀 😀 😀 su tu nejake sukromne skolky v okoli, ale pytaju od 430e hore 😅 to je des a hruza... to si nemoze kadekto dovolit 😠

mirulienka
17. sep 2010

@lusilia este ma napadlo - asi si neskusala ten antisectin na stipance... ci? a moja kamoska malej stipanej na pere natrela svedskymi kvapkami a hned je zabrali - za chvilu nebol ani opuch ani bolest... 😅

lusilia
17. sep 2010

@mirulienka aha vidis, s tou skolkou, no to ako uz to vidim tak, ze ostanem na predlzenej rodicovskej, aj ked si to neviem predstavit...

mirulienka
17. sep 2010

@lusilia ja si to predstavit viem 😉 len ci schvalia... 😕
mne sa do mojej povodnej roboty vobec nechce...

lusilia
17. sep 2010

@mirulienka nieze by sa mne do roboty chcelo a je aj nemozne aby som sa do tej mojej vratila, ale financne no neviem, od buduceho roku budem mat zasa len tych 165, ci kolko to je 😒

mirulienka
17. sep 2010

@lusilia no to mas pravdu... za tie nase rodicovske sa mozu hanbit ti nasi zakonodarci... aj ked ja mam zatial ten zvyseny 😉 no ja este trocha doma aj pracujem, takze aj to malo mi pomoze 😎
baby z CR... kolko je u vas rodicovsky prispevok? a do akeho veku dietata??

blue04
19. sep 2010

@mirulienka tu toto tiez nie je bohvieco....ja dostavam od Jackovho 6 mesiaca len rodicovsky prispevok co je nejakych 100 euro a tot vsio....matersku som mala len pol roka a uz sa o nas nikto nezaujimal....to ze na slovensku mozte byt doma 3 roky je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelky bonus...ja som musela robit az do uplneho konca tehotenstva,len aby som mohla doma zostat 6 mesiacov.....myslim,ze na SK je to este dobre.Maly je chory a stat tu v UK nezaujima ci mozes alebo nemozes ist do roboty,zial
je to trosku inak ak ste socialny pripad....v tom pripade vam preplatia aj toaletny papier 😒
mozno keby byvam na SK,tak by som bola tiez nespokojna.....

sasulec
19. sep 2010

Ajojte zienky,koonecne som vas docitala,pozdravujem vsetkych bojovnickov,Jacky,Verunka aj Oliverka obzvlast,posielam cmuk drzkam vam palceky a tisko zavidim,ze ste za vodou..😉 Misi akoze klobuk dole,ako sa s tym dokazes popasovat a este srandujes,som to citala aj mame mojej o tej brigade,tak sme sa sulali.. 😀
Tie stipance potrapili veru aj nas v lete,teraz uz to bude hadam lepsie a najlepsie je predchadzat asi stipancom,takze repelenty a natierame potierame..😵 😀
Inak u nas nic nove,len vyspevujemee 😀 tato moja spevacka uz vie Maaju,macka uska,o hasickom aute finlym a o rok bude ako ta mala v talente..😵
a ak chcete tak mam uz aj jeseny albumik vcera sme troska prerabali obyvku,teraz tu ma mala raj koopec miesta na rozhadovanie hraciek a tanikanie..😵 aj chcete tak si kuk fotecky 😉
Zatial papa cmuk vsetkym detusikom :-*

misicka455
19. sep 2010

Ahojky srdíčka,
tak u nás má rodičák jak kdo já mám třeba na 3 roky a měsíčně beru 7600kč. Pro někoho hodně pro někoho málo třeba pro mě je to o hodně míň než jsme brala v práci a ke všemu platím víc věcí takže je to trošku neuměrné .No holt se musíme uskromnit . Když tuto větu naposledy pronesl manžel a týden na to si koupil za litr hry na pleystation tak jsme myslela, že sním vyrazím dveře 😀 Jinak ten kdo je doma na 4 roky bere jen nějakých 3500kč.

suyama
20. sep 2010

Ahojte srdiecka 🙂
tak my sme boli vo stvrtok na tej kontrole, vsetko dopadlo super 🙂 strdiecko je ako ma byt a mozeme vycestovat, jupiii tak vo stvrtok ideme na slovensko 😀 uz sa moc tesime.
dali sme aj darcek doktorovi co nas operoval, aj ho prijal a odfotili sme s nim zopar fotiek, Olinko ked ho uvidel tak zacal normalne vyskat od radosti a aj sa ki nemu tahal na ruky, bolo to zlateee 🙂
este sme stale na tych tabletkach co sme boli a co je sila ze som sa zabudla opytat do kedy 😅 tak hadam nam posle list cardiologicka co a ako....inak dalsia kontrola o pol roka a potom sa ide do Australie 🙂
inak co sa tyka pridavkov ja neberiem nic, ale nastastie sme na tom financne ok.
inak olik sa ma fajn az na to ze ma trosku spolik ☹ stale pekne papa a pribera spolu s mamou 😅
prajem vam krasny den 😉

matisekc
20. sep 2010

ahojte, chcela by som sa opytat, v pondelok ideme na kontrolu do DKC no problem je v tom ze mala ma uz 3tyzdne sopliky a pokasliava, tak neviem ci tam ist alebo sa preobjednat

mirulienka
20. sep 2010

tak vidim, ze v UK je to este horsie, ako u nas... neviem uz kolko dostavala kamoska v UK, ale boli ako socialny pripad a stat im zabezpecil aj pekne byvanie 😵 takze blue... ako pises, u vas sa nestaraju o tych pracujucich, ale o tych prizivnikov viacej... lebo viem, ze kamoska dobre zahrali socialov 😖
no u nas nastastie zdvihli rodicovsky aspon na tie dva roky, i ked bohvie do kedy... ale viem, ze v CR to bolo vzdy lepsie 😉
baby, ale verte, ze s dvomi detmi je to horsie...

misicka455
20. sep 2010

Suny tak super, že kontorla dopadla dobře.

Mirulenka zaleží jestly chceš malou tahat když je nachlazená a taky bych brala ohled na ostatní kardiačky co tam budou taky třeba na kontrole nebo na příjem asi bych to přeobědnala.

blue04
20. sep 2010

@mirulienka to si vystihla dokonale....ked pracujes...mas smolu...ale aj to sa zachvilu zmeni,novy stat ide prehodnotit vsetky socialne pripady 😉
mne je z toho zle...mne na maleho nepriznali ani zdravotny prispevok.v nemocnici este aj cestu preplatia socialom a nas sa nikto neopytal ci netreba pomoct ked kazdy 2x sme cestovali 120km...............ale kaslat na to...hlavne ze sme spolu

misicka455
20. sep 2010

@blue04 a to si tedy platíte i pobyty v nem?Nebo prostě platíte si sami nějaké pojištění z kterého se platí pobyt v nemocnici operace atd....

misicka455
20. sep 2010

@blue04 A malej byl operován v Londynské nemocnici?