Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
9. okt 2009

teda k tomu chlapovi to bolo,ze aj ja bez..a vies,ze mi to ani nechyba? no dojst tak este k jednemu babu tak masla cistaaaa 😅

diapozitiv01
9. okt 2009

moj namiesto uniformy nosi pyzamo pomaly az pod prsami, je taky sexi 😀

douglas
9. okt 2009

mne chyba....hlavne vecer 😉

dofrasa, ani sa nemam s kym hadat 😀

bambi09
9. okt 2009

kočky,ďakujem za privítanie 🙂 🙂
no,naša malá má VVCH,alebo vadu,má subaortálny defekt komorového septa s ľ-p skratom
prišlo sa na to až po pôrode,celé tehu ma strašili kvôli veku Downom a na toto nikto neprišiel a to sme boli aj na morfologickom ultrazvuku ☹ 😔
keď mi to v pôrodnici povedali,myslela som,že sa zbláznim,preplakala som celý pobyt v pôrodnici ☹ ☹
na kontrolu sme išli po mesiaci,potom sme chodili po troch na Antolskú,teraz chodíme k MUDr.Čulenovi do kardiocentra,je tam oveľa lepší prístup aj sestričky 🙂

diapozitiv01
9. okt 2009

Zasa chvala na Kardiocentrum, no co uz su je to centrum ako sa patri 🙂

douglas
9. okt 2009

dia, si ma rozosmiala..posli fotky 😀 😀

bambi09
9. okt 2009

dia,na to pyžamo 😀 😀 😀 😀

sasulec
9. okt 2009

my mame defekt predsienoveho septa..teda dufam,ze som to spravne napisala 😒
cez cievu to maju uzatvarat tym titanom,abo dazdnickom 😒

diapozitiv01
9. okt 2009

ho niekedy vyfotim 🙂 , ale je zlatucky,
este si da hrube ponozticky a ideme buvkat 🙂

sasulec
9. okt 2009

este sa chcem spytat,vam co to zoperovali,kde robili detom rez ked museli robit mimotelovy,bo ak to bude priliz velke,tak musia operovat ☹

bambi09
9. okt 2009

sasu,tak to máte lepšie,toto u nás nie je možné,len klasická operácia s otvoreným hrudníčkom ☹ ☹ ☹
síce sa to uzatvára,z 1cm na cca 2mm teraz,ale bojím sa,že sa to neuzatvorí samo 😔 naša nemá nejaké problémy,papá,priberá,lieta,nejako som potenie nepostrehla,len neznáša prikrývanie,tak ju vždy na noc naobliekam 😝 😝 😝 lieky žiadne neužíva,je drobnejšia,ale narodila sa s mierami 47cm a necelého 2 a pol kila váhy,ja som krpatá,tak čo by som chcela,že?? 😀

blue04
9. okt 2009

nas ma tiez otvoreny hrudnik,inak sa nedalo....ale ked bude pubos,tak sa bude ukazovat jeho zips 😉 babam za skolou 😀
dia,moja mama tak nosi pyzamo a vsetky sa na nej rehoceme a robi to uz aj nasim detom,asi dedicne 😀

diapozitiv01
9. okt 2009

Sasulec,
cez tu cievu je to ok,, tusim som to tu uz pisala.
Kamoska ma dceru, tej to v 7 rokoch robili cez cievu ten titanovy uzaver, boli tam len kratko a uplne v pohode. V zivote by som nepovedela teraz mam mala 12 rokov ze mala nieco so srdieckom...
Je to sice zasah do tela ale nieje to ako operacia v mimotelovom obehu,,

blue04
9. okt 2009

pridavam sa k DIA,tieto operacie su jednoduchsie a deti sa velmi rychlo zotavuju.jeden chlapcek bol vonku na 3 den po zakroku,co je super

douglas
9. okt 2009

takze fotky z toho pyzama budu???? baby, i ja chcem nejake to vzruso 😉 😀

diapozitiv01
9. okt 2009

oni tiez isli skoro domov, tusim po 2 dnoch este sa jej spytam..
Blue ten zips je dobry 🙂 , ja mam tiez zips po cisarskom ale skolu uz mam za sebou a v robote to asi ukazovat nebudem 🙂 , a nemam ho v podprde ale v nohavickach 🙂

gudulo
9. okt 2009

dia 😀 😀 😀

blue04
9. okt 2009

ako?v nohavickach ho mas???
mne to neni ani vidno,spravili mi dobru robotu,neviem ako tu ale v UK som mala drotik a ten po tyzdni len vytiahli v jednom celku,takze mam iba uzky pasik 😉 a mam ho v nohavickach(teda ak sa moje bombardaky daju tak nazvat 😀 )

blue04
9. okt 2009

sasulec,pozdrela som si album,vasa Saska je krasne dievcatko,take naspapanie

douglas
9. okt 2009

blue, tak to mas super, ja mam krivy rez a este k tomu po porode som dostala infekciu rezu a infekciu krvi 😢
a Rick uz vtedy bol v Gosh. fuuuha, ani sa mi verit nechce ako davno to bolo. 😖

diapozitiv01
9. okt 2009

aj ja mam tenucku jazvu ale od ucha do uchu, mam ju tesne nad ako zacina ochlpenie rast 😉 takze ju mam v nohavickach schovanu,,,ale brucho nad jazvou mam zatial dost necitlive a ked muzik nieco skusa tak mu vravim nech radsej ide smerom dole tam to citim omnoho lepsie 😀

bambi09
9. okt 2009

dia 😀 😀 😀 aj ja ho mám v nohavičkách 😀 😀 😀 😀 ale neukazujem 😀 😀 😀
sasu,súhlas s blue,malá je na spapanie 😵 😵

blue04
9. okt 2009

dia 😀 tebe dnes ide.....
ja som si brucho citila dlho po cisarskom,veru nebudem klamat ale citila som ze to mam aj cez pol roka,nebolelo to ale citila taky zvlastny tlak alebo co to bolo

douglas
9. okt 2009

ked uz hovoris o tlaku, tak si pamatam aky som mala tlak na jazvu pri druhom porode. to ma tak vyplasilo, ze skoro som cuvla, ale nastastie som vydrzala hrat hrdinku a teraz mozem povedat, ze normalny porod je super 🙂

gudulo
9. okt 2009

no ja som po cisare tiez brucho asi pol roka necitila
dnes to fici 😀 😀 😀

blue04
9. okt 2009

tak som nebola sama s tym tlakom 🙂

blue04
9. okt 2009

douglas,co si citila tlaky pri cisarskom zakroku?to aj ja ale tak normalne

diapozitiv01
9. okt 2009

aj ja budem hrat hrdinku pri 2 porode 🙂 , ze nech zips neotvaraju a nech pouziju iny otvor 🙂

douglas
9. okt 2009

nie...to uz pri druhom porode, ked som rodila Jonka, tak som mala tlaky po cisarskom reze

blue04
9. okt 2009

douglas tak druheho mas vaginalne? 🙂
aj ja by som chcela.pri Jackovi som bola tak pripravena tlacit a nakoniec cisarsky...tak pri druhom budem aj ja hrdinka,budeme vsetky hrdinky 😀