Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ustarana
23. dec 2011

Prajeme vam krasne a pohodove Vianoce a do Noveho roku vela zdravia, lebo len chori vedia ake je dolezite. A stastie a laska nech zdravie sprevadza.

cherub
23. dec 2011

Krásné svátky srdíčka 😵 😵 😵 😵

siska8
23. dec 2011

Krásne Vianoce 🙂

ziarcanka
24. dec 2011

Všetkým srdiečkam krásne a pokojné Vianoce 🙂

absolona
24. dec 2011

Keď k Vám tíško zavanie, to vianočné želanie, vinše plné prajnosti, šťastia, zdravia, hojnosti, v zdraví si len užite, všetko po čom túžite. Krásne Vianoce Vám všetkým prajem 🙂

misicka455
25. dec 2011

Ahojky, tak jak jste to zvládly my v poho jen to tedy bylo naročné a v noci taktéž Veru se rozhodla v jednu stávat , že si chce hrát s kuchyňkou byla vzhůru až dotří a o pl sedmé na novo a to už jsme ju neuspaly. Teď čučíme na krtka apak jdu chystat rolády máme odpo náštěvu , Venku teda pěkněj hnus opět
😒

zebra41
25. dec 2011

Ahojte, prajem vsetkym Stastne a Vesele Vianoce. Tak nam v utorok srdiecko zoperovali. A vcera sme prisli domov. Chcem sa opytat, kolko vam trvalo nez sa deticky dostali do "normalu" ? Myslim tym,ze Jakubko len lezka na chrbatiku, vobec nelozi - predpokladam,ze ho to este boli. Najradsej na rukach alebo v kociku - proste,aby nemusel nic robit...Nie je to nase zive babatko...A je dost uplackany. Ako ked mu dame hracky,tak sa s nimi pohra, aj ukaze papa, aky velky narastie..len je proste taky iny. A nadovsetko v nemocnici este chytil crevnu virozu a cely piatok vecer pregrcal a v noci bol na infuzkach. Tam vacsinou spal cez den a v noci buntosil, no vyzera,ze sa to uz otocilo. V noci spinkal celkom pekne a dnes ide spat podla stareho rezimu.

vlasticka185
25. dec 2011

trosku oneskorene,ale predsa,...KRASNE VIANOCNE SVIATKY SVETKYM! 😉

mrskalianka
25. dec 2011

Ahojte, znova píšem a potrebujem info... Dávidko sa má dobre, celé dni je vcelku v pohode, už sa smeje, hraje sa, je taký ako pred operáciou, jedine čo je iné, prestal sa pretáčať na bruško, ale to beriem tak, že sa nato ešte necíti, tak tomu dávam čas. Chce len sedieť alebo ležkať v kočíku.

Jedno čo ma trápi sú naše noci. Zaspáva normálne, ale okolo polnoci sa zobudí so strašný, ale fakt strašným plačom. Dávam mu skoro každú noc nurofen sirup, lebo ma tak vystraší, že sa bojím či ho niečo nebolí. Keď ho chvílu nosím na rukách a so spánku ho preberiem len aby neplakal tak sa začne usmievať /myslím teda, že ho asi nebolí nič/. Príde mi to ako keby mal hrôzu a takúto narušenú psychiku zo všetkého čo v nemocnici zažil. Myslíte, že môže mať traumu z nemocnici? Ako mu mám pomôcť aby tak hrozne neplakal? Ono to chce asi iba čas... Keď mu dám Nurofen tak zaspinká a ukludní sa asi tak po hodine, ak mu ho nedám tak takto dokáže preplakať celú noc.

mrskalianka
25. dec 2011

@ewana73 raz si tu riešila hysterické plače Tvojho dieťatka v noci... My máme teraz po operácii taký istý problém, malý ma vždy tak vystraší, ja sa z toho už asi zbláznim. Neviem ako mu mám pomôcť, príde mi ako keby sa niečoho bál a nevie sa ukludniť. Ako sa Vám upravil spánok v noci? Riešila si to aj s doktorkou, čo Ti presne povedala? My už máme 3 týždeň po operácii ale tie noci sú horšie a horšie....

zebra41
26. dec 2011

@mrskalianka ja ti sice neporadim,ale my sme prisli z nemocnice v sobotu a zatial u nas to iste. Este sa nepretaca - no ja to beriem tak,ze je skoro. A pred polnocou je hore s obroooovskym placom. Potom to trva asi hodinku, dve kym sa ukludni. Tak dufam,ze je to docasne a rychlo sa to napravi. Zajtra ideme k doktorke,tak sa jej na to opytam.

zebra41
26. dec 2011

@mrskalianka Teda tuto noc pomohlo,ze som mu pustila ten kolotoc nad postielkou a aspon prestal plakat aj ked teda trvalo dlhsie kym zaspal

ziarcanka
26. dec 2011

@mrskalianka, @zebra41 Keď sme boli v DKC, bol tam s nami 6-mesačný chlapček - tiež mu robili Glena. Týždeň po prepustení prišli na kontrolu, lebo boli z BA a malý bol ešte stále taký slabý, že nedokázal udržať hlavičku!!! Tak tomu musíte dopriať čas 🙂 a znovu to budú šikulky.
No a tie nočné plače zažívam s naším starším - zrevuje aj niekoľkokrát za noc - spustí rev z plného hrdla ako Tarzan - skáčem z postele na rovné nohy a určite aj susedovci dve poschodia nad a pod nami. Skúšali sme aj homeopatiká, ale nezabralo a liekmi to riešiť nechcem. Psychologička mi povedala, že je to nezrelosťou nervovej sústavy a že z toho vyrastie - že to mávajú také vzrušivejšie detičky - duracely.

ziarcanka
26. dec 2011

Ešte som zabudla, že Samko takto spáva odjakživa, ale on bol tiež operovaný ako 4-týždňový (ešte sa to zhoršilo po narodení Šimonka) a kamoškina dcéra od operácie (rakovina) v dvoch rokoch prestala spávať cez obed úplne - vraj je to dôsledok narkózy. 😒

ewana73
26. dec 2011

@mrskalianka no my ich mame este stale 😢 .ale pomalicky sa to zlepsuje,cez den uz prespi len s jednym zobudenim.ano riesila som to s pediatrickou aj s kardiologickou.po stranke kardiologickej je to vraj v poriadku lebo som si mslela ci to nemoze mat suvis so srdieckom.my sme zhruba dva mesiace po zakroku a stale sa mame problemy.nasa doky nam povedala,ze je to z tych narkoz,ze sa to musi upravit samo lebo niektore citlive deticky to maju tazsie,ze v mozgu sa niekedy vytvotri tzv. "bolestiva pamätova stopa" a v spanku potom dietatko takto reaguje,ze sa mu to v sne vsetko vracia spät a boji sa.ibaze u nas sa zmenila aj povaha,maly bol strasne precitlively,placlivy a niekedy agresivny uplne akoby som videla ineho chlapca ,hocikedy z nicoho nic zacal histericky plakat az jacat... no a v noci jedine co nam pomaha je ak vidis,ze ma "nocnu moru" tak ihned sa snazit prebrat aby sa uplne zobudil,ja zvyknem otvorit okno,hovorit na neho,dat napit vody a zapnut svetlo a ukazovat hracky oblubene ,nechat ho pohrat sa niecim (nasmu najviac zaberie manzelov mobil kde si popozera nejake svoje video) .u nas ten cely proces trva tak pol hodiny,kym uple zabudne na to co sa mu snivalo,niekedy aj dlhsie lebo sa boji ist spat.a potom ak ho to prejde ho zas ulozim spat.po zakroku asi mesiac to bolo takmer kazdy den.bolo to uz o nervy,som myslela,ze sa zblaznim,nevedela som co robit,budil sa aj kazdu hodinu a pravidelne o 23.30 mal nocne mory.to aj cez den neprespal pol hodiny vkuse. teraz sa to zlepsuje aj povaha sa mu vracia spät,vidim na nom,ze je to znova moj maly zlaty dobrucky chlapcek.u nas napr.bol v nemocnici aj taky problem,ze ked uz bol na jiske a preberal sa z narkozy tak mu chceli zobrat krv z kanily ale sa nadalo,tak ho museli znova napichnut a vtedy sa dost zlakol...lebo este "spal" a sestricka mu surovo napichla zilu ...ale doky mi vravela,ze niektorym detickam to trva aj pol roka a ,ze mala tam jednu maminu a dvojrocnemu dievcatku vyberali mandle a tiez vravela,ze to mali doma a ze tiez sa jej uplne zmenila povaha,ze akoby vymenili to jej dovtedy dobre dievcatko za opak.. drzim vam silno palce,nech sa vam to skoro upravi,treba vydrzat a ono sa to naozaj skor,ci neskor spravi 😉
@mrskalianka

misicka455
26. dec 2011

Holky ty pláče top je asi ještě ze špitálu my tomu tady řikáme Motolské sny 😒 Je nějaký sirup v homeopatikách co se dá dávat aby byly noci klidnějši a nebo prostě vydržet dřív nebo později to bude lepší u každého 😉

ewana73
26. dec 2011

@mrskalianka neviem,ci je dobre maleho dopovat nurofenom,predsa len tvoj je este maly a zatazovat mu takto organizmus je "zbytocne".viem,ze je to hrozny plac ale urcite by som mu ten nurofen nedavala pokial nie je inak chory...tuna naozaj pmoze len cas,pevne nervy a ono bude dobre neboj sa . 🙂

zebra41
26. dec 2011

Baby, nehovorim,ze som rada,ze je to u viacerych. Len teda,ze je to normalne. Ja som si uz myslela,ze sa cosi pri operacii stalo. Viem,ze u nas je este zavcasu, nie sme ani tyzden po operacii. Ale jednu noc sa Jakubko sam pretocil na brusko a pekne prespal do rana - pred operaciou spaval viac menej hlavne na brusku. U nas sa k tomu pridala ta crevna viroza a dnes aj nafuknute brusko, sople, zuby a bakteria na hornych dychacich cestach,takze ma sa este z coho dostavat.

ziarcanka
26. dec 2011

@zebra41 No moji, doniesli ste si toho požehnane 😒 My sme tiež prišli z nemocky ,,zamikróbení" - ako to nazvala gastroenterologička a vraj sa toho do roka nezbavíme.... Každý deň papá Šimoník probiotiká Lactobacilky a mám pocit, že už je to fajn.
Na tie baktérie beriete aj ATB?

zebra41
26. dec 2011

@ziarcanka nie neberieme, lebo tam nie je zapal. Bolo nam povedane,ze ak by zacal kaslat alebo mal teplotu tak mame ist na pohotovst, inak staci ak pojdeme zajtra k nasej doktorke a ona mu spravi kontrolne odbery a CRP. Ak sa ukaze zapal,tak ma zavolat do BA a oni jej povedia, ktore presne antibiotika, lebo uz maju vysledky co presne je to za bakteriu - nie je to v sprave a ja som meno zabudla. Dnes sme nasadili Bio Gaiu, tak dufam,ze pomoze. Veru prisli sme ako z nemocnice, z jednej choroby ta dostanu a tri dalsie si vezmes so sebou....Horsie bolo,ze tou crevnou virozou sme si vcera presli aj my s mm.Aspon tie sople dufam,ze coskoro prejdu. Ale ked som mu dnes vymasirovala brusko Pupikom,tak bolo tak dobre, ze sa rehotal na vsetkom co robil 😀
Ak sa mozem opytat kedy vas presne operovali? Ci mate tych operacii viacej?

matisekc
26. dec 2011

@mrskalianka nam operovali Emku ked mala 4 mesiace, pred operaciou uz pekne drzala hlavicku aj sa vedela pritiahnut do sedu a po operacii bola ako novorodenec a so vsetkym sme zacinali nanovo a po operacii sa prestala otacat na brusko a vobec na nom nechcela lezkat az skoro do roka a co sa tyka placu asi je to naozaj nejaka trauma z nemocnice, lebo ona dovtedy krasne zaspavala sama ani v noci sa nebudila a vratit do normalu nam trvalo skoro mesiac, ono sa hovori ze male deti si to nepamataju ale jasimyslim ze v podvedomi to maju zafixovane
a este sme mali prve tyzdne problem s tym ze na jednu sestricku sa podoba moja neter a Emka sa jej neskutocne bala, az tak ze sa hystericky rozplakala
vela si toho ti drobci preziju a treba im dat cas aby to ich male hlavicky spracovali

mrskalianka
26. dec 2011

@ewana73 moc ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Ten Nurofen mu dávam, lebo mi Poruban aj Kantorová hovorili, že tieto detičky po glene bolieva hrozne hlavička, srdiečko im začne inak pracovať a tie tlaky im idú do hlavičky. Vraj to trvá pár týždňov. Tie noci sú fakt hrozné, keby mi nepomáhal muž tak ja to nezvládnem. Plačem s malým, lebo ma to velmi trápi, že má takéto trápenie. Človek si povie, že zvládne operáciu a keď už je doma je všetko za namy, no opak je pravdou. Čo sa týka povahy, môžem povedať, že Dávidko je už ten Dávidko ako býval, tomu moc ďakujem mojej malej, ona ho z toho všetkého dostáva. Už sa pekne rehoce, pekne sa zahrá... Slabučký ešte je, ale to potrebuje čas, to neriešim. Musím povedať, že sa mu neskutočne polepšilo, nemodrieva mi a má lepšiu výdrž. Ale tie noci sú fakt hrozné. Cez deň mi tiež vstáva s plačom, ale to ho zoberiem za malou a hneď sa rehoce a zabudne na všetko zlé. Niečo takéto zažívala aj moja malá keď bola v nemocnici, no ona bola iba s hnačkami a na infúzkach v porovnaní s Dadkom.... Tie homeopatiká v každom prípade skúsime.

Moja prepáč, ale ja som akosi zabudla... Čo máte vy so srdiečkom? Viem, že si mi to už písala 😅

zebra41
26. dec 2011

@mrskalianka co to znamena glen? ja vlastne neviem do kedy mu mozem nurofen davat...dnes som volala do nemocnice kvoli ten viroze sme nevedeli ktore lieky moze a ktore nie. no mi povedali,ze este ma narok na Nurofen

mrskalianka
26. dec 2011

@matisekc to im je jasné, že potrebujú čas, ale taký hrozný plač, to som u neho ešte nezažila, veď on pomaly ani plakať nevedel a toto ma vždy tak vystraší. Musím ho zakaždým asi prebrať ako mi radila Ewana, aby zabudol na tie blbé sny... Môj malý na bruškú úplne odmieta, sám sa nepretočí a ja ho nasilu nedávam, jazva je ešte čerstvá, má tam aj taký hrbolček tak by ho to asi bolela. Ak uzná za vhodné pretočí sa sám 🙂.

zebra41
26. dec 2011

baby a ked sa vlastne detickam po tej operacii spomali vyvoj,tak sa to nejak sleduje u neurologicky a tak? alebo ani nie? my sme sledovani na neurologii kvoli predcasnemu porodu a hovorila nam,ze do polovice januara by mal stvornozkovat inak ho posle na rehabilitacie..No teraz zrejme nebude, no predpokladam,ze to asi pripise operacii

matisekc
27. dec 2011

@zebra41 zalezi od toho nakolko sa spomali vyvoj, pokial toje len malinka odchylka tak nie, my sme nechodili nikde

vlasticka185
27. dec 2011

ahojte 🙂 ,no nas Samko prestal poobede spavat,spi uz len vynimocne,ale potom vecer zaspava velmi neskoro,vyvadza,...co sa tyka toho nocneho placu,tiez sme tym presli,ja som mala zapnute vzdy tlmene svetlo no a ked sa zobudil,zapla som lampicku,aby ma zbadal,dali sme cumlik,trosku cajika,pohickali sa a preslo to,castokrat som pocas spanku u neho pozorovala take miknutie z naplasenia,....urcite to chce len cas,predsa,niet sa co cudovat,ked museli take nieco podstupit,uz su aj viac vnimavejsi,a take zobudenie na jiske bez vas im na dobrych spomienkach nepridalo,ani ta narkoza a oblbovaky,....pri takych malych detoch je asi najhorsie to,ze nevedia este rozpravat,ale vsetko chce svoj cas,pozitivom zase je,ze sa rychlejsie zotavia,...cize trpezlivost ruze prinasa 😉

vlasticka185
27. dec 2011

@zebra41 no my sme sa po kazdej operacii posunuli dozadu,teraz ako matka hodnotim,ze nas Samko je skoro 1 rok pozadu ako zdrave deticky,ci ide o chodenie,rozpravanie,santenie,plienkovanie-este stale plienkujeme,ono aj to zalezi,ako rychlo sa po operacii dieta zotavi,ci nepride dalsia komplikacia ,my sme napriklad po drhuhej operacii dostali streptokoka do krvy a skoro tyzden trvalo,kym v nemocnici prisli nato,takysto aj nas Samko sa podla vsetkeho narodil hned na zaciatku 9 mesiaca,doky nam zle vypocital termin,ale zase som rada,ze sme to zvladli vydrzat az dovtedy,ja som s malym nechodila k neurologicke,akurat chodime k imunologovi,ked bol malicky tak koli refluxu gastroentrologicke,ale pokial sa maly neumudry,tak koli plenkovaniu budeme musiet asi k neurologovi,no nasa doktorka vravela,ze aj niektore zdrave deti maju este v 3 rokoch plienky,hlavne tie lenive,ze pokial sam nevie ist dolu a hore schodami bez drzania sa,ze tam este nieje vyvinuta ta osobnost,ze tam je plienka este povolena,oni maju nato nejake tabulky,cize sm este v norme 🙂

ewana73
27. dec 2011

@mrskalianka nemas za co 😉 . neviem ci tvoja otazka smerovala na mna ale nam uzatvarali tepnovy spoj amplatzovym telieskom a nakolko dierka bola mala, stacilo katetrizacne .ale "nasledky" to samozrejme beztak zanechalo.ale tesim sa aspon z toho,ze po zakroku sa dost vyrazne zlepsilo jedenie nakolko s tym mame problemy a kazde jedenie je skor boj ..ale konecne zacal jest "väcsie" kusky ale aj to len niektore druhy pohryzie ,mäso nepohryzie vobec ale tak napr.vtedy nehrozilo,ze by zjedol polievocku s rezancami a teraz ju ma dokonca celkom rad 🙂 ..

@vlasticka185 je to presne tak ako pises ... ja sa ani necudujem lebo take dvojrocne deti to uz predsa inak vnimaju. ked si predstavim ako tam musel absolvovat tie vysetrenia a museli ho pred tym uspavat a dve sestricky ho tam drzali priputaneho na stole a tretia mu davala striekackou do ust narkozu bol tak vydeseny a tak plakal,ze ja sama som sa bala a nieto este on a myslela som,ze tam na stole od strachu skolabuje. takze sa vobec nedivim ,ze je to tak... a je to presne tak,ze oni uz vnimaju ale este nechapu co sa s nimi deje a nevedia preco sa to deje tak maju strach.ved aj nam dospelym sa niekedy snivaju zle sny a ja sama ked mam niekedy taky sen,tak sa prebudim a az ma strasie a co potom take male deticky ...
odplienkovat sa pokusim bud.rok niekedy na jar,v lete a myslim,ze mu nic neujde.

ziarcanka
27. dec 2011

Niečo pozitívne: