Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

mrskalianka
31. dec 2013

@michaela1980 Dobrý deň, ako sa máte? Malý sa zotavuje dobre po operácii? Držte sa

michaela1980
31. dec 2013

@mrskalianka Dakujeme. Silvestra stravime na Rapke. Malemu sa trosku polepsilo, ale este si ho tu chcu chvilu nechat. Tak verim, ze je to uz na dobrej ceste. Vsetkym prajem prijemneho Silvestra a vsetko dobre do Noveho roka.

ziarcanka
1. jan 2014

Všetkým srdiečkam a ich rodinám prajeme v novom roku všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka a málo pobytov v DKC 🙂 - a ak by aj nejaké boli, tak nech všetko dobre dopadne a šup-šup domov 🙂

vlasticka185
4. jan 2014

ahojte,dovolte nam,aby sme Vam popriali do Noveho roka vsetko dobre 😵 ,iba dobre spravy 🙂 ,co najmenej hospitalizcii a hlavne radost a usmev na tvari po cely rocik 😉 😀

chcem sa as opytat,aj Vasim detickam zvyke z nicoho nic vyskocit teplota a na druhy den im uz nic nieje?nam sa to stalo za posledny polrok uz 3x,no a na 13,01, sme predvolany na katerizaciu,trosku ma to prekvapilo,kedze az o 3 mesiace sme mali byt predvolany,no uvidime,ako dopadnu vytery,.

ziarcanka
6. jan 2014

@michaela1980 Ahojte bojovníci, ako sa držíte? Dúfam, že už pomaly balíte kufre 🙂

michaela1980
8. jan 2014

Dakujeme 🙂 Samko je este na JISke, pomaly mu znizuju kyslik a lieky....takze kufre este chvilu musia pockat, ale to nevadi, hlavne ze ostatne vyzera byt ok, teda v ramci jeho diagnozy ako lekari hovoria 😉

vlasticka185
8. jan 2014

ahojte,cize nasa doki nam povedala ohladom tyc teplot,ze malemu sa revitalizuje imunita,tak dufam,ze liecba zabera a teda ze to s jeho imunitou uz bude lepsie

chcem s opytat :ma dieta niektorej z Vas individualne ucenie a teda ucenie doma?mala by som zopar otazok,nakolko nam koli imunite tiez hrozi tato individualna vyucba v domacom prostredi,dakujem 😉

sissi0024
8. jan 2014

Mamičky chcem sa opýtať či nemá niektorá kontakt na primára kardiochirurgie telef. albo e-mail. A tiež či ste niektorá dávali svoje deti operovať mimo SR, a ak áno, tak kde a ako ste boli spokojné. Vďaka

dara76
8. jan 2014

@sissi0024 mas na mysli Mudr. Nosala? predpokladam ze mail bude mat nosal@dkc-sr.sk
telefonicky kontakt na sekretariat kardiochirurgie je 02/59371 327
alebo skus pohladat na stranke http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/index.php

sissi0024
8. jan 2014

@dara76 ďakujem

sissi0024
9. jan 2014

V pondelok bude syn operovaný v DKC. Potrebujem okrem výterov aj potvrdenie od obvodného lekára, že dieťa je zdravé?

ziarcanka
9. jan 2014

@sissi0024 Majú to tak napísané na stránke, ale my chodíme vždy len s výtermi.

sissi0024
9. jan 2014

@ziarcanka Veď to, že to majú uvedené na stránke, ale sestrička nám včera spomínala len výtery. Ďakujem

lusilia
14. jan 2014

@vlasticka185 ahoj, ja len ohladom tych teplot, aj u nasho Alanka sa to stalo uz viac krat, proste na vecer ho chyti teplota, v noci sa zvysi na horusku, dam mu lieky a na druhy den nic, ziadne soplne, kasle...neviem co to je, niekedy mu mozno prepukne choroba neskor, ale s tou teplotou to uz mal viac krat. Musim povedat, ze on zasa na to, ze chodi do skolky, byva pomerne celkom zdravy.

vlasticka185
17. jan 2014

@sissi0024 ano,potreujes to potvrdene a nesmie byt starsie ako 3 dni,ze je zdrave,nema ziadne prejavy virusoveho ,infekcneho ci respiracneho ochorenia a ziadne parazity 😉

sissi0024
17. jan 2014

@vlasticka185 Ďakujem, nakoniec to potvrdenie nebolo potrebné, nevyžadujú ho, syn je už aj tak po operácii.

trianida
23. jan 2014

Ahojte mamicky, je tu niekto koho dietatko ma Fallotovu tetralogiu? Mam 3 mesacneho synceka a cakame na operaciu.
Bola by som rada ak by som sa mohla s niekym poradit

katka6211
24. jan 2014

@trianida ahoj , skus napisat matisekC , ona ma dcerku s fallotom, bube ti vediet napisat viac. Drzim vam palce 🙂

lenkagol
24. jan 2014

@trianida ja mam chlapceka s touto diagnozou..ma 2 roky a operovany bol v 4 mesiacoch..kludne sa pytaj

vvia
24. jan 2014

@sissi0024 my sme boli u dr ze ci je zdrava lebo to od nas chceli, mala totiz sopliky trosicka predtym

vvia
24. jan 2014

@sissi0024 ahoj ja mam v dkc dobre skusenosti ak nie si spokojna s jednym dr skus ineho. Neviem ku komu chodite. Moja ma operovane srdiecko. Aj ked som sa tam oplakala tak dakujem dr ze to cele dopadlo ako to dopalo. Tiez sme jednu lekarku menili, aj ked nie nejak cielene. Ale s nasou kardiologickou krora sa o nas stara som viac ako 100% spokojna a dakujem jej za vela

matisekc
25. jan 2014

@trianida ahoj kludne sa pytaj co by si chcela vediet, Emka mala minuly tyzden 4roky, operovana bola v 4 mesiacoch a je z nej ziva,ukecana, neposedna baba a ti co nevedia ze ma chore srdiecko by to na nu nikdy nepovedali 🙂

trianida
25. jan 2014

@lenkagol
@matisekc dakujem vam lebo mam milion otazok, velmi sa bojim o maleho, budu nas operovat v dubline....ako prebiehala operacia? Ako to vase deticky zvladli? Ako dlho ste boli v nemocnici? Ako dlho trvala regeneracia? Musia brat lieky a musia ist este na nejaku operaciu alebo je srdiecko uz zdrave? Su v niecom obmedzovany? Napr v sporte?

ericka12
25. jan 2014

@trianida ahoj my tiez mame tu diagnozu ☹ my sme mali prvu operaciu ked mala 8 mesiacov ... ... a chvala bohu maja laska uz ma 7 rockou a mame za sebou 4 operacie ☹ ale este stale nieje to dokoncene ☹ a lieky berieme pravidelne ☹ jasne ze sa musime setrit ziadny sport ☹ ale inak v pohode nemaj strach ,,,, vsetko bude ok ... drzim vam palceky a vela stastia vam prajem ...

trianida
25. jan 2014

@ericka12 ahojky ericka a preco ste mali tolko operacii? Nam doktor povedal ze vsetky tie vady by sa mali napravit pri tej jednej operacii

ericka12
25. jan 2014

@trianida tak u nas sa to nedalo naras ,,,, ze by to mala nezvladla ☹ a bola by to velka zataz na to male srdiecko vies tak radsej po troske to davali do poriadku ,,,

matisekc
25. jan 2014

@trianida ahoj, pri operacii mala odstranene vsetky vady, ale museli je vybrat aj jednu chlopnu a tu dostane umelu, ale az ked bude starsia(po operacii nam bolo povedane ze okolo 6 roka) ale na poslednej kontrole(april 2013) nam doktorka povedala ze zatial je srdiecko dobre a mozno vydrzi az do puberty, ono je to tazko povedat kedze kazde dieta je ine, operacia trvala 4,5hodiny a po nej sme boli v nemocnici 10 dni pred operaciou 8 dni, prve mesiace sme brali 3 druhy liekov a teraz je to uz len digoxin, ten bude brat dlhodobo, prave koli chybajucej chlopni
mala zvladla operaciu a aj pobyt v nemocnici lepsie ako ja(bola malinka a tak si to neuvedomovala)
co sa tyka srdiecka, to nebude nikdy povazovane za zdrave
co sa tyka obmedzenie, zatial zvlada vsetko tak ako zdrave deti, nezadychava sa ani pri behani alebo skakani v trampoline, doktor povedal ze nebude nikdy vrcholova sportovkyna, co si myslim ze zvladneme 😀
verim ti ze mas strach, to mame kazda, ale treba verit ze bude dobre a operacia sa urcite podari, budem drzat palce, deticky su velki bojovnici

lenkagol
25. jan 2014

@trianida my sme na tom podobne ako @matsekc...marko MA za sebou jednu operaciu v 4roch mesiacoch a tiez mu boli operovane vsetky vady, teda kompletna operacia, tiez vsak prisiel o plucnu chlopnicku, lebo zuzenie plucnice bolo najvacsie prave v nej a nebola spravne vyvinuta, koli tomu berie Marko digoxin. teda tiez nas caka operacia kedy bude voperovana nahrada chlopne..nevie sa kedy..Marko je ale riadny zivel, nikto by nepovedal ze ma chore srdiecko, skace , beha, trampolinuje, nahana sa ale nezydychava sa..niekedy sa skor zadycha jeho starsia sestra ked sa blaznia a to ona ma srdiecko zdrave...je ako ostatne deti, aj vyvoj po operacii nemal vobec spomaleny, nezaostaval ani motoricky, chodil uz ako 9,5 mesacny, je riadne ukecany 🙂 ...my sme boli v nemocnici 7 dni po operacii..toto je vsak velmi individualne, musis ratat s tym ze to moze byt aj dlhsie, ...tiez nam bolo povedane ze nebude vrcholovy sportovec, ale to nam nevadi..obmedzovat ho zatial nemam v nicom...drzim palce, urcite to tvoj maly zvladne ako nase deticky 🙂 uz mate aj termin operacie? drzte sa

trianida
26. jan 2014

@lenkagol
@matisekc
@ericka12 dakujem vam dievcata dufam, ze to zvladneme...no musime...doteraz mame stale dobre vysledky, srdiecko sa nezjorsiu, kyslik mame vacsinou na 98% a zatial ani nemodrame, dufam, ze to tak aj ostane...na operaciu este nemame termin ale povedali nam ze medzi 6-8 mesiacom....neviete mi poradit? Malicky mal minuly tyzden 3 mesiace boli sme na kontrole a sestricka ho tahala ua rucick hore no hlavicku si nedrzal mal ju uplne spadnutu dole, dav ho na brusko no nechce si tu hlavicku drzat...aesteicka nas chce poslat za fyzioterapeutom...myslite ze je to velmi zle ze 3 mesacne babo nema este pevny krk?

matisekc
26. jan 2014

@trianida na brusku nechcela byt ani nasa mala, no skus ho castejsie trochu zdvihat aby sa mu spevnili svali