Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

vvia
26. jan 2014

@trianida tiez mala nechcela byt velmi na brusku mozno kvoli srdiecku, neviem a taktiez som ju dvihala obcas za rucky , jej sa to neskutocne pacilo 🙂, aj ked by sa velmi nemalo 🙂

mrskalianka
2. feb 2014

Ahojte srdiečka, tak konečne doma 🙂. Máme to už za sebou, Dávidko bol neskutočne statočný, zvládol to krásne. 1 deň rapka, 14 dní jiska /výpotky nás dosť potrápili/, 8 dní oddelenie. Sme velmi radi, že je to už za nami, výsledky fajn, Dávidko si fontan prijal a funguje tak dúfam, že navždy a teraz nás čakajú dlhé roky bez otáznikov čo ďalej...... Ďakujeme všetkým, čo na nás mysleli 🙂

ziarcanka
2. feb 2014

@mrskalianka Vitajte doma, tešíme sa s vami 🙂 🙂 🙂

sissi0024
4. feb 2014

@vvia Ahoj, môžem ta poprosiť o kontakt alebo aspoň meno kardiologičky? Môže aj do IP, ďakujem.

sissi0024
4. feb 2014

Ja už ničomu nechápem. Môjho Kubka operovali 13.1. 2014 v DKC, kde mu chirurgicky odstránili subaortálnu stenózu, ktorá sa nachádza pod chlopňou. Operácia vraj podľa lekárov v DKC dopadla dobre. Dnes, po druhej návšteve u nášho kardiológa, mi povedal, že je tam supravalvárna aotálna stenóza, tá sa nachádza nad chlopňou. Poriadne ho to rozčúlilo, že čo tam v BA robili, keď si to nevšimli ani pri diagnostike svojimi oveľa lepšími a kvalitnejšími prístrojmi a keď už, tak si to mohol všimnúť kardiochirurg keď mal otvorený hrudník. Pane Bože, kde to sme?

vvia
4. feb 2014

@sissi0024 ahoj mozem aj takto. My chodime k dr.Minarikovej a pre mna je to uzsna lekarka. Mala ju ma rada, pani dr je uplne zlata. Ale ako uprimne myslim ze tam je viac lekarov fajn. A neviem ako tam prebieha priradovanie. Nam uz v porodnici vybavovali termin a sli sme, takze netusim ako to tam funguje. Ako pani dr minarikova je starsia a velmi fajn ale co som na oddeleni stretavala tiez nemozem povedat krive slovo, jasne, ze nie kazdy sadol, ale kazdy sa snazil. Skor ja ako mamina som to dost prehnane prezivala, ale celkovo v dkc je taka prijemna atmosfera.

sissi0024
4. feb 2014

@vvia Ani sa ti nečudujem, že si to prehnane prežívala, to asi väčšina mamičiek srdiečkových detí. Vďaka za odpoveď.

vvia
4. feb 2014

@sissi0024 juj az teraz citam co si napisala ☹ to mi je luto. Skus kontaktovat teda niekoho v dkc z lekarov ktory vas mal na starost. V tomtoeda fakt neporadim, my nastastie mame dobru skusenost.

ziarcanka
4. feb 2014

@sissi0024 Kedy máte ísť na kontrolu do DKC? My sme boli tuším po mesiaci od operácie a potom po troch. Daj drobca pozrieť ešte niekomu inému - či už DKC alebo u vás.

sissi0024
4. feb 2014

Ideme tam 20.2. a asi okrem nášho skúsime aj iného kardiológa. Snáď sa ujednotia v dg.

priadka
4. feb 2014

@sissi0024 ktovie, preco si tu supra-valvarnu stenozu nevsimol nikto este predoperacne: ani lekari v DKC so svojimi kvalitnymi pristrojmi, ani kardiochirurg pri otvoreni hrudnika, a ked uz, tak si to mohol vsimnut vas RAJONNY KARDIOLOG. Nebude to nahodou tym, ze sa vytvorila az pooperacne - vplyvom novych prietokovych pomerov v aorte? Mozno docasne? Viem, ze sa to tazko spracuva, ale zatial sa skus upokojit a zajtra zavolaj do DKC, ze mas taketo neprijemne spravy z rajona a mozno vam daju aj skorsi termin kontroly v DKC. Drzim palce, snad to bude v poriadku.

lenkagol
4. feb 2014

@vvia my sme tiez mali dr. Minarikovu..ja som ju musela vymenit...nam nesadla vobec, ale vobec🙂)

bronia13
4. feb 2014

ja chcem napisat nas pripad, nasa Sasenka mala 3 roky tak sme boli na kontrole a tam zistili ze ma nieco zo srdieckom ze selest aleo nieco ine... tak som nevedela ze co a ako, trvalo nam skoro 2 tyzdne ist k doktorke, tam sem boli vyse hodiny a vsetko dopadlo ok.... ze ma slaby selest (asi po mne) a ze do 18 rokov jej to prejde, ja som to tiez mala a do 20 rokov mi to preslo

vvia
5. feb 2014

@lenkagol fakt? Ja na nu nedam dopustit! Mne velmi pomohla ci s malou ci s mojou psychikou, ja som bola nestastna hroozne ze malej nieco je. Pre mna je to top dr

vvia
5. feb 2014

@lenkagol ako je vidiet ze co clovek to iny nazor 🙂 to je to, ze sa tazko radi. Treba skusit. U koho ste teraz?

sissi0024
5. feb 2014

@priadka Ahoj, vdaka za postreh, tiez ma to napadlo, ze sa to mohlo vytvorit az po operacii ako vedlajsi efekt, ale pri gradiente nad 36 torr to tam musi mat dlhsie. Ked mal taketo hodnoty pri stenoze, ktora bola pod jeho dvojcipou chlopnou, nas kardiolog nas uz vtedy upozornil, ze sa to priblizuje k hornej hranici a do roka a pol ho operovali. Uvidime co povie na kardiolog v DKC 20.2., snad to bude dobre a mozno sa nas kardiolog myli.

lenkagol
5. feb 2014

@vvia mne nesedela uz ked sme boli prvy krat na prijem len na pozorovani..mam z nej strach🙂)) po vysetreni u nej mam vzdy 4dnovu depku, co sa mi po vysetreni v rajone nestava....stale ma niecim vytocila a ani k malemu nebola prijemna, je taka svojska, ..a ani jej empatiu jej neverim...dokonca nam teraz nas kardiolog znizil davku liekov co nam predpisala ,bol dost nemilo prekvapeny..som rada ze som prec..len dufam ze ju nestretnem🙂))

matisekc
5. feb 2014

no inak ja som bola u dr. Minarikovej len raz ked zastupovala nasu a tiez som bola dost rozcarovana z pristupu aj ku mne ale hlavne ku malej, ale co si pamatam na oddeleni z nej mali respekt

vvia
5. feb 2014

@lenkagol
@matisekc noooo 😀 tak my sme si potom museli sadnut 🙂 malu vzdy rozveseli, netrapi ju zbytocne a ku mne vzdy max mila. 😀 a to ze na oddeleni vzbudzuje respekt viem 😅 ale ja fakt na nu krive slovo povedat nemozem 🙂

katkakovac
7. feb 2014

Mam otázku. Dnes pri treťom sone gynekológ našiel niečo na srdiečku nášho červíka. Pravá strana srdiečka je o trošku väčšia ako ľavá. Poslali ma na Kramáre na echo, ale objednaná som až na 20.2. Máte s tým niektorá skúsenosť? Zbieram informácie.... Ďakujem 🙂

lilly2711
7. feb 2014

Ahojte zienky, pisala som tu este davnejsie a idem sa znova opytat, ci niekto nema podobne ci rovnake problemy ci skusenosti . Mam dcerku Nellie, ma dva roky. Narodila sa so zuzenou aortou nezistenou pocas tehu, operovali ju, ked mala 4 dni. Po operacii asi tri tyzdne bolo vyslovene podozrenie na ochrnutie hlasivkovych nervov, lebo dcerka pri dychani strasne piskala a hykala ako deti pri laryngitide, vela plakavala, zle pila. Ked mala 2,5 mesiaca ju pre tazku podvyzivu sposobenu stridorom { ktory sposobilo ochrnutie hlas. } operovali. Po operacii sa zhorsilo dychanie, s dcerkou bolo velmi zle. Po par dnoch jej diagnostikovali subaortalnu stenozu a stenozu chlopne sposobenu zlym vyvinutim chlopne { ma ju len dvojcipu a cipy sa jej zlepili } . Operaciu chceli robit hned, nakoniec chirurg koli podvyzive odmietol. Podarilo sa nam vu vypiplat a vydrzat aj ked s tazkostami az do roka a pol. Minuly rok v juni jej spravili chlopnu, laserom oddelili zlepenie a zacelili a odstranili prebujnele tkanivo ktore sposobovalo stenozu aorty pri chlopni. Po operacii bola fajn, super sa pozbierala aj dychala. V novembri sa zacala opat zadychavat a kontrola preukazala opetovne zuzenie. Bohuzial lekar na zaklade echa a ekg nevedel povedat, co sposobuje zuzenie. Vyjadril nazor, ze moze ist o zhrubnutie jazvy na aorte z poslednej operacie, ale aj o maligne nadorove bujnenie tkaniva. Teraz nas caka dalsie vysetrenie, ale az v aprili. Dcerka sa nema zle, ale dycha horsie a pri chorobe sa z nej leje pot aj ked sedi a tazsie dycha.
Nemam problem vsetko odkomunikovat s lekarmi, len by som rada pocula nieco od inych maminiek s pod. prob.
VELKA VDAKA

nikusa1981
8. feb 2014

Ahojte baby, mam 9mes.dcerku ma defekt na srdiečku stredne zavažny a berieme Digoxin chcemsa vas opýtať ako papaju vaše detičky?pretože u nas je to nočna mora už som z toho zufala.Mala mi pomalinky pribera ale fakt len pomaly ☹ inač takto je velmi dobra.Ďakujem

ziarcanka
8. feb 2014

@nikusa1981 Náš srdiečkový Šimon zje viac ako jeho starší brat a chudý je ako papek - kde to len doňho ide - normálne mu závidím 😀 😀 😀

vvia
8. feb 2014

@nikusa1981 to iste neskutocne problemy s papanim, urcite daj vediet kardiologicke ak mas pocit, ze je to coraz horsie
Po operacii ako vymenena 🙂 vela spapa a pribera az az 😀

zkbb
8. feb 2014

@nikusa1981: aj my sme mali "len" ASD2, oficialne "mala dierocka, nic sa nedeje". Brali sme digoxin od 3mesiaca, neskor aj verospiron a nepriberali sme skoro vobec! Ked mala 18mes, vazila slabych 7,5kg. Od operacie ideme vahovo pomalicky pekne hore a to este stale berieme Verospiron. Podla mna, nieco na tom naozaj bude, ze na niektore deticky tieto lieciky posobia vahovo kontraproduktivne.

ziarcanka
8. feb 2014

@zkbb Ahojte, nestretli sme sa náhodou v októbri v DKC? My sme boli na CT a ak ste to vy, tak ste mali mať echo s uspatím a chodíte na kardio do BB

zkbb
8. feb 2014

@ziarcanka ano stretli, to sme my, uz zoperovane, priberajuce....boooooooooze, ako som vtedy zavidela, ze idete domov a nas vysetrenia este len cakali🙂

nikusa1981
9. feb 2014

@vvia kolko ti mala ked ju operovali?ved už celkom dobre papala ale ako jej zvýšili davku tak je to na nervy ☹

nikusa1981
9. feb 2014

@zkbb naša ma zachvilu 9mesiacov a važi sotva 6400g a to ked sa narodila mala 3470g.ale všade doktori píšu drobná ale čula 🙂

nikusa1981
9. feb 2014

@zkbb a vaša mala kolko ked ju operovali?