Detská kozmetika - áno?

michaela_bupi
27. okt 2014

Myslíte si, že je detská kozmetika pre bábätko potrebná alebo skôr zastávate názor, že postačí vášmu drobčekovi len čistá vodička? Ja som túto otázku veľmi dlho riešila, kým som sa rozhodla ako sa budem o svojho prvorodeného synčeka starať. Prvý polrok som kozmetiku takmer vôbec nepoužívala, až od 7. mesiaca sa detská kozmetika stala našou každodennou súčasťou. Odkedy ste detskú kozmetiku začali používať vy pre vaše bábätko?

petrarac
27. okt 2014

my sme zacali tiez od 7. mesiaca pridavat do vody na kupanie aj trosku detskeho samponu, teraz ked ma dcerka 9 mesiacov pouzivame aj detsky krem po kupani. ale mydielka BUPI kupujem aj tak hlavne kvoli sebe, su najlepsie na svete a mame ich vsade: medzi oblecenim, postelnou bieliznou, uterakmi.. (najviac mi vonia ruzove). kto povedal ze detska kozmetika musi byt len pre deti? 🙂

bazoskaa
27. okt 2014

my sme zo začiatku len čistú vodu ale ked mal drobec 3 mesiace mal velmi vysušenú pokožku od vtedy používame šampony na kúpanie a mliečko po kúpaní takže ak sa nám ešte pošťastí jedna ratolesť istotne začnem používať kozmetiku od narodenia 🙂

michaela_bupi
autor
27. okt 2014

Mamicky, dakujem velmi pekne za vase prispevky 🙂

stanislavao
27. okt 2014

@michaela_bupi ja som kozmetiku - mydlo a sampon pouzivala od narodenia. a detsky olejcek obcas, alebo telove mliecko. ale to len minimalne. nezastavam nazor, ze voda staci.

michaela_bupi
autor
27. okt 2014

@stanislavao Dakujem velmi pekne za prispevok. Kazda mamicka si rozhoduje, co je pre jej babätko to najlepsie 🙂

terezka1947
27. okt 2014

@michaela_bupi ja som preferovala od narodenia iba cistu vodu-ale-zadocek som umyvala aj jemnym detskym samponikom,no a tak isto aj vlasky-podla potreby tak isto jemnym samponikom a tiez s co najmensou kvapkou...je zbytocne riesit hned od narodenia nejaku chemiu na telicko,ale zase tiez si myslim,ze po kakani a pri vacsom spoteni,resp.na vlasky je trosku samponika,ci mydla potrebne pouzit... a kremovala som babo skor kazdy druhy den...

arwent
27. okt 2014

@michaela_bupi mňa to zatiaľ len čaká...rada by som zozačiatku umývala iba čistou vodou a raz do týždňa použila kozmetiku, ale asi až po pol roku začala už používať normálne. Inak Bupi mydielko používam zatiaľ iba ja :D.

adulla2
27. okt 2014

ja používam Bupi ale penu je to pre mňa praktickejšie 🙂 a modrú indulónu. Tá je výborná na všetko na tvár, na telo, na ritku...Inú detskú kozmetiku nepoužívam, myslím si že je to zbytočné.

tomas151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
devicka
27. okt 2014

my máme veľmi radi Bupi mydielko aj ostatné-penu-tá je úplne super, šamponik, mliečko... 🙂

pipinka4
27. okt 2014

@michaela_bupi my sme tiez dlho nepouzivali kozmetiku az neskor ked mala viacej vnimala a hravala sa vo vanicke .vzdy si spravime penicku a mala ju rozfukuje po kupelni 🙂 . Ale mame radi detsku kozmetikuja ju pouzivam tiez 🙂

ivanka.7
27. okt 2014

Do pol roka cista voda, potom ked bolo treba kvoli prikrmom tak ciste mydlo (marseillske). Obcasne bambucke maslo a kokosovy olej... tak je to vlastne doteraz s vynimkou peny na kupanie raz za cas a velmi obcasne sampon na vlasy (2,5 roka).

jana118
27. okt 2014

Po príchode z porodnice,sme používali čistú vodu.Od prvého mesiaca len mydielko bupi na zadoček,na vlásky šamponik a olejček na telo..

michaela_bupi
autor
27. okt 2014

Mile mamicky, dakujem za vase nazory 🙂

slavka1307
27. okt 2014

@michaela_bupi My používame od narodenia mydlo Bupi a modrú indulonu. Iné nič.

ajka30
27. okt 2014

@michaela_bupi dobry den chcem sa spytat, si sa neuvazuje nad nahradnymi naplnami do nadobky s penou. Nam totizto pena vydrzi cca tyzden, takze je maximalne neekonomicke a neekologicke zakazdym kupit novu penu spolu s flastickou a pumpickou. dakujem.

straska
27. okt 2014

Ja som pri oboch detoch pouzivala detsku kozmetiku uz v porodnici. Po cikani len cistu vodu a po kakani aj mydlo. Po kupeli som natierala detskym tel. mliekom. Ja som proti pravidelnemu pouzivaniu vlhcenych utierok. Tie som pouzivala len v noci a ked nebola moznost deti umyt pod tecucou vodou...

michaela_bupi
autor
27. okt 2014

@ajka30 Dobry vecer. Dakujem pekne za prispevok aj za otazku. Ano, zvazujeme nahradnu napln, urcite by som ju privitala aj ja doma, kedze moj syncek sa mydli s penou taktiez kazdy den a nesetri nou... Verim, ze coskoro budeme moct uspokojit vase potreby 🙂

ludka140281
27. okt 2014

používali sme mydielka od 3 mesiaca,neskôr olejček a telove mliečko a samozrejme šampon,ktorý neštipe očká 🙂 ...milujem tu vônu babatka 🙂

michaela_bupi
autor
27. okt 2014

Mile mamicky, dakujem vam za vsetky vase prispevky, tesim sa na nasu spolocnu diskusiu opat zajtra.