Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

merj
15. dec 2009

bero, par dni jsem tu nebyla a docitam a rikala jsem si jak je Kubik sikovny,ze vam dal predcasny darek k vanocum. A ted ctu tu dnesni zpravu. ☹ Preji at v sobe najdes moc sily prekonat tuto nelehkou situaci. Holka drz se.

nanya
15. dec 2009

Ahoj holky.

bera - upřímnou soustrast. Určitě tě tím neutěším, ale i tak ti to napíšu. Je to už sice dleší dobu, ale mě taky umřel táta na rakovinu. Ale ke konci se už tak trápil, asi to blbě to vyzní, ale myslím, že tam nahoře mu je líp.

Jinak u nás nic moc nového, už jsme skoro zdraví, zítra valíme po dlouhé době na rehabku. Ta asi moc nadšená nebude, Danečkovi je 5,5 měsíce po odečtu a stále se netočí na bříško, i když se mu to pár krát asi před měsícem podařilo, ale to byla asi náhoda a jeho nevědomost, to bude mazec. Točí se už ale na boky, ale s mírným záklonem, takže z toho rehabilitační taky zrovna nadšená nebude. Při pasení se snaží postavit na kolínka, děsně se u toho vždycky zadýchá. Zítra se ozvu, jak jsme dopadli.

Holky, já se tak bojím, už asi 5. den jsem si myslela, že dostanu mens., pořád mě bolí podbříšek, hlavně po teplé sprše, od porodu jsem ji ještě neměla, a to jsem rodila v dubnu, asi to bude tím, že stále kojím. No, ale nic... žádné krvácení se nedostavilo. Jde ze mě docela dost bílého hlenu, bez zápachu. Dnes mi manžel donese těhu. test, tak doufám, modlím se, aby tam nebyly //. Já bych to nepřežila, chci se naplno věnovat Danečkovi, chci kojit, a to ještě dlouho, navíc si nedokážu představit, že bych musela zase do nemocnice..... co s Danym? Co kojení? Holky, co mám dělat? A ještě to nejsou od císaře ani 2 roky, jak se doporučuje. Doufám, že fakt nejsem 😖

petrach
15. dec 2009

bero je mi to tak líto ☹ moc na Tebe myslím,posílám objetí,drž se..jsme tu pro tebe ☹ ☹

petrach
15. dec 2009

maria kluci už jsou velicí 😉
nanya ten záklon vymyzí,Š to delal taky,ze začatku..a taky\ se párkrát otočil a pak mesíc nic a púak to rozbalil a jel na obe strany 😉
a počkej až po testu a uvydíš...všechno se zvládne 😉

u nás se od rána zvrací ☹ ráno poblil pulku postylky,moc nechce jíst..dr nic nenašla..prohlídla ho v poradne..tak doufám že to nic nebude,ale je desne ubrečený..
váží 7550g a meří 66cm..přibral pul kila po Um za mesíc..

už zas volá,tak pa,ješte kuknu večer

bera28
15. dec 2009

Holky, moc vám všem děkuji za slova útěchy. 😔
Vladi, na tebe také často myslím, je to těžké, ale drž se.
Pavcik, také to ještě stále musí moc bolet, těžko říct, kdy to přebolí. Myslím i na tebe.
Fjn, ty jsi to tedy také neměla lehké a Nanya a Argousek rovněž 😢 😢

Zítra ráno nastupuji do nemocnice, dopol mě operují nohu a pokud to bude bez komplikací, tak jsem ve čtvrtek odpol doma. Všechno se to tak nějak blbě nakumulovalo.
Všem krásnou dobrou noc a ještě jednou moc díky. Mám vás i takhle na dálku ráda.

nanya
15. dec 2009

Tak test je díky bohu jen s /, takže negativní. 😉 Musím na gyndu, asi to není jen tak, že mě bolí celý podbřišek, snad to nebude nic vážného. 😒

argousek
15. dec 2009

bera zítra na tebe budeme moc myslet 😉 Ať to dobře dopadne a jsi zase doma s rodinou 😀

nanya neboj kamarádka to taky takhle měla ale byl to planej poplach 😉 Bude to oki 😉

fajn jojo už jsem v půlce a právě teď začínám být nervóznější už abych se přehoupla alespoň přes ten 26. týden

petrach
15. dec 2009

bero ješte tohle 😒 ach jooo..škoda že nejsi blíž,tak se drž..klidne se tu vybreč,musí to hrozne bolet ☹
budu držet pesti na tu operaci a čekat na zprávu,že jsi v pořadku doma...myslím na tebe

nanya 😉 asi budeš nachlazená,skoč si tam

pavcik
15. dec 2009

bera: držim palečky,ať operace dobře dopadne a moc to nebolí 😉

jecidlo
16. dec 2009

Bera: uprimou soustrast ☹, budeme na tebe myslet u te operace

Sorbona: my to meli taky tak, jedli mi ke konci co hodinu, zacali jsme 4,5 mesice korigovane. Matej se mi ted konecne naucil na flasku, ale dostava z ni jenom caj, Maruska se na flasku proste znovu nechytla, takze se do ni snazim tlacit trochu caje pres pici hrnicek, ale moc se nedari, jinak ma tekutiny z mojeho mlika.

My jsme byli u sestry v Budejicich, mela jsem strach jak to prcci zvladnou, ale dobry, jenom po ceste jsem musela jednou zastavit a utesovat Marusku. Jela jsem s nima vecer, aby mi spali v aute. Sestra ma 3 letou dcerku a 7mi tydeniho chlapecka. Jinak nechapu Matej ma 8,5 kilo, ale vypada skoro drobneji nez jeji 7mi tydenni chlapecek a velikost bodycek maji jen o chlup jinak, tak nevim kde tu vahu ma, asi ma tezke kosti po me 😀 I kdyz ten 7mi tydenak ma 6 kilo, ze? 😝 😀 😀 No a Matej se porad zdokonaluje ve stani, takze uz ma modrinu a odreninu na cele, to proste nejde uhlidat, Maruska zatim porad vali sudy a plazi se, ale na 4 neni

tinuskaha
16. dec 2009

ahoj,tak alexovi uz pomaly nadcha prechadza ale zacal pokasliavat je to taky suchy kasel.no a ktomu vsetkemu som nachladena aj ja ☹ celu noc som nespalataku nadchu som este nemala.boli ma cely noc licne kosti a obcas ma tak hnusne zaboli v lavom uchu.
no nic idem sa obliect a umyjem okna.to mam zato ze som si to odkladala ked bude muz doma.tak zatial sa majte.

nanya
16. dec 2009

Ahojky Holky, takže po včerejším negativním těhu. testu jsem se uklidnila. Ale můj podbřišek mě bolí víc a víc a dnes na gyndě měli porodní dny, tak budu volat až zítra, snad mě vezmou už zítra, protože se ta bolest docela stupňuje. Doufám jen, že to nebude nic závažného, jako aby došlo k hospitalizaci nebo bych musela brát antibiotika, které se nesmí při kojení, nevím, jak bych to s malým udělala, NECHCI PŘESTAT KOJIIIIT ☹ fakt se začínám bát.....

Jinak dnes jsme byli na RHB, moc nás teda nepochválila, a já myslela, že když už se snaží klekat na kolínka, že bude RHB nadšená. Je nám po odečtu 5,5 měsíce. No přiznám se, že s tím otáčením na tom nejsme až tak supr, ale stačí ho podepřít jemně pod kolínkem a ond se otočí zcela sám, prostě ví, co bude následovat. Točí se už ale na oba boky. Ale RHB chce více, chce, aby se při pasení neopíral o lokty, aby už byl vyzvednutý na dlaních. Není na to v 5,5 měsících ještě brzy? Se mi zdá, že toho chce po něm hodně, a to jsme byli teď 14 dní nemocní s kašlem a rýmou, tak jsem ho nedávala ani moc na bříško, protože se mi dusil kašlem. Jsem z toho celá nějaká nesvá. 😒 😔 Přitom na neurolobii říkala, že nepotřebujem ani cvičit, že se vyvíjí tak, jak má. Takže teď jsem z toho jelen 😖

nanya
16. dec 2009

jinak přidala jsem fotky z vítání občánků do alba, tak se můžete juknout 😉

petrach
16. dec 2009

ahoj holky,

jecidlo a kolik Matysek meří??
Maruš už se plazí? to je dobrá 🙂 ..tak ses odreagovala co? tatku máte pořád pryč?

tinus kašli na okna,když je ti tak blbe,stejne ti to nikdo neocení a malí te potřebuje zdravou!!!!!!!!!brzo se uzdravte,oba 😉

nanya rhb mají pořád jiny nazor než neuroložka..u nás to bylo dnes to samé..
i u kojení se dají brat antibiotika,já brala dvoje naráz..doufám že to nebude nic vážného

my jsme dnes byli u neuroložky,zase nás brala letecky,malí to prořal.probrečel by bylo slabé slovo..než jsem ho oblíkla,tak mela napsanou zprávu..normální neurologická nález..ubrala nám cvíčo na 2x denne
no a hned nato jsme jeli ješte na rhb,ta říká cvičit 3x 😝
neuroložka řekla,že kdyby jsme moc cvičili,tak ho to spíš zbrzdí..

tak ted řeknete,co delat?

nanya
16. dec 2009

Petrach: snad to nic nebude, bolest se stupňuje, už jsem uvažovala i o pohotovosti, ale v tom počasí se mi moc nikam nechce 😒 Jinak více věřím neuroložce, tak narozdíl od rehabilitace nesbírá čárky. K tomu vašemu cvičeníčku, já bych poslechla neuroložku, sama jsi přeci psala, že jste vždy udělali pokroky, když jste necvičili po očkování, taky si myslím, že všeho moc škodí, a pokud jste měli dobrý nález na neurologii, tak bych se určitě nebránila ubrání cvičení. 😵

pavcik
16. dec 2009

Ahoj holky, tak ačkoli má Matýsek kašel a rýmu tak to prý nebrání tomu aby mu píchli sinagys. Takže zítra nás čeká běžná rehabka a pigárko.
A taky zajdeme na resko a jipko za mudr Slavíkovou teda ted už Budošovskou 🙂 do Podolí se jim ukázat jak Matýsek vyrostl.Už se těšim

ani3012
16. dec 2009

pavcik
aj my ideme zajtra na očkovanie 😀
Mali sme ísť minulý týždeň,ale mala dostala 37,8 teploty a nádchu.V piatok(deň očkovania) mala už len nádchu ale aj tak nás preobjednala na zajtra.

maartinkaa
17. dec 2009

ahojte, u nas je to tak isto neurolog nerovna sa RHB 😝 , co je dobre u neurologicky, to sa nepaci rehabilitacnej 😝

pavcik, synagis sa naozaj moze pichat aj ked je miminko chore, aj my sme tam boli chori 😉

papame uz polievocky a kasicky a velmi nam to chuti 😀 😀 narozdiel od mliecka 😝

bera a je mi luto co ta postihlo, drz sa!

petrach
17. dec 2009

Danielkovi všechno nejlepší k svátku!!!!!!!!!!!!!!!hodne zdravíčka a štestíčka 🙂 😉

marti to je dobře že jim chutná 😉 jak to že nechtejí mlíko,doted ti ho pili ne?
a jak to teda řešíš,když se rhb a neurolog neshodnou? me to přijde fakt dost divné 😒

pavcik,ani držíme palečky na očkování 😉
nanya ty let k tomu dr,není to sranda!!!!!

u nas se moc nechce baštit,ješte mu není uplne dobře,ale už je to lepší,aspon nezvrací
jdu mu objednat kaše z netu,našla jsem je hodne levne 😉

maartinkaa
17. dec 2009

peti, jedia aj mliecko, ale nie vzdy ho chcu 😠 viac ako 100ml nikdy nevypiju a k tej RHB, je to taka mlada zaba, tak ju beriem s rezervou, ale viac doverujem neurologicke 😉

tinuskaha
17. dec 2009

dievcata pisete ze sa vase RHB a neurolog neshoduju.moja neuro mi nikdy nic nepovedala ani ohladom cvicenia ani o stave maleho ked ho vysetrila.a RHB sa ma pytala ze kto je moj neurolog a ked som jej povedala meno "slavnej"neurologicky tak mi povedala aby som sa jej drzala lebo je najlepsia.no islo ma klepnut.neurologicka ktora ma o nicom neinformuje je najlepsia.radsej som to ani nekomentovala.4.1.ideme k inemu neurologovi ktoreho mi odporucali zname.uvidime.

tinuskaha
17. dec 2009

dievcata co davate ´drobcom na kasel?alex ma suchy kasel.nekasle moc ale aj tak idu sviatky nasa dr.ma volno vcera sme boli predpisala nam sinupret.

chcem este pochvalit alex vazi 6100g a meria 65 cm.Tesim sa jak mala za necele 3tyzdne pribral 400g.super nie?to preto lebo sa v noci budil aj 2 3x na papanie.

petrach ty si pisala ze simonko ma cez 7kg?to je pasak.ja som uz alexovi vravela ze ho kazdy predbieha vo vsetkom aj ti co sa narodili neskor ako on 🙂

maartinkaa
17. dec 2009

tinus, ja davam tussin, ten mi kazala doktorka davat chlapcom na suchy kasel a pomohol 😉 a kde chodite na neurologiu? my do nitri

tinuskaha
17. dec 2009

my do presova.tussin?kolko asi stoji?je volnopredajny?

maartinkaa
17. dec 2009

ano je volnopredajny a stoji okolo 2,50 eur a mozu ho aj uplne malicke miminka 😉

petrach
17. dec 2009

tinus sinupret je spíš na hleny ne? vím že se dá brát i dlouhodobe,ale Elin ho brala na zahlenení..přečti si leták..jo nám dr dala taky tusin na suchy kašel..
a váhu neřeš,dyt to je to poslední..přibral ti ted hezky,on Šimonek stál asi 2 mesíce na váze a ted po Um se rozjel..meří jen 66cm a zase mám obavy,že jak moc přibere,tak se nebude chtít hybat..
naše rhn si dycky přečte zpravu od neuroložky a řekne mi co a jak..skus té vaší taky říct a určite bych tasky skusila i jineho neurologa.pokud nejsi spokojená

ted jsme byli 1,5 hodiny venku 😝 fuj tam je zima,maleho už jsem dala do chodby v kočarku,at mu není zima..nevím jak ho oblíkat,pořad se bojím,že nastydne 😒

tinuskaha
17. dec 2009

ja som dala maleho na balkon vobec nemam sil ist na prechadzku.nadcha uz skoro presla ale citim sa slaba ako mucha.

petrach v januari ideme k inemu neurologovi.tej starej kravy mam plne zuby.nikdy mi nic nepovedala.jednu vec som jej opakovala x krat.ak som sa na nieco pytala tak odpovedala nic viac.

a asi aj RHB zmenim.ona si nikdy spravu od neurologicky neprecitala 😠 budem sice musiet za nou cestovat dalej ale nevadi.pre alexa urobim vsetko.

tinuskaha
17. dec 2009

petrach k tomu obliekaniu.alex nema rad ked je naobliekany.ked mu davam hruby overal tak pod neho mu davam len pancuchy body s dlhym rukavom,na nohy papucky.
alebo pancuhy oteplene rifle body dlhy rukav tensi svetrik bundu papuce.v kociku mam fusak ani nie hruby ani tenky taky klasika

nanya
17. dec 2009

Ahoj holky. Tak jsem dnes ráno zabloudila na tu gyndu. Prý jen nějaký nedoléčený zánět, tak snad ta bolest byla od něj, nic zvláštního tam neviděl. Dostala jsem tablety na zavádění a vzali mi krev, v pondělí jdu na kontrolu. Opět mi připoměl, že od porodu mám otočenou dělohu dozadu, máte to taky některá? Nevíte, co to do budoucna obnáší?

maatkka
17. dec 2009

Ahojte vsetky...
beruska je mi straaasne luto co prezivas 😢 prajem z celeho srdca uprimnu sustrast a rychle zotavenie sa...
ostatnym gratulujem k uspechom a choruckym prajem skore uzdravenie - nejdem pisat menovite lebo som tu dlllho nebola a ledva som ako tak docitala...
moc som sem poslednych par dni nechodila - nemala som naladu... prezivala som strasne dni plne strachu... boli sme totizto na spankove EEG mozgu a vobec nedopadlo dobre ☹ sestricka nas rovno pripravovala na zle vysledky a hovorila vety typu "nechcem vas strasit ale... je tam nieco co by tam byt nemalo" "pre vysledky si nevolajte - porozpravajte sa s dr. radsej osobne..." povedala ze by to vlastne mali byt take viac-menej pravidelne "vlnky" a malej to tam hociako hrozne "skakalo" pytala sa ci sme si nieco nevsimli - ci nekope nohami ked ju mam na rukach alebo tak...
no pre vysledky sme sli az za 3 dni a ja som ich skoro neprezila v zdravi... nejedla som nespala ked ma nikto (hlavne mala) nevidel revala stale som ju sledovala pripravovala som sa na vsetko mozne - ze nam povie ze ma epilepsiu alebo nieco podobne ☹
nakoniec to nedopadlo az tak zle - dr. tvrdi ze to EEG tak moze vyzerat kvoli tomu cerebrolysinu co sme Lilinke pichali - je to vraj mozny vedlajsi ucinok... nastastie sme to uz dobrali (a teraz teda este ovela viac ako predtym dufam ze navzdy) tak mame prist na ko v marci - to uz bude dostatocne dlha doba na to aby sa to znormalizovalo a malo by byt teda EEG v norme... tak nam prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim velmi drzte palce - este vam to v marci urcite pripomeniem 😉
inak to MMR ockovanie zatial nehrozi a nechcem fakt ani pomysliet na to co sa mohlo stat keby nam ho pred tym EEG pichli!!!
a dnes sme boli na krv (1.x jej ju brali z rucicky a nie z hlavy) tak uvidime co este na to povedia - dr. nam zatial naznacila ze sa zrejme znovu vratime k niektorym vitaminom a zacneme uzivat magne B6 - vraj "aby bol mozog v luxuse" - doslova tak to povedala...