Intolerancia laktózy aj alergia na bielkovinu kravského mlieka

dadula83
20. feb 2018

Ahojte, uz velmi dlho sa trapime s nasim dvojrocnym syncekom s castou redsou stolicou- aj 4-5x za den. Nie je to kazdy den, ale mne sa to zda casto. A veru aj cudne zapacha.Tak som skusila vysadit mliecne a zlepsilo sa to...kakal len raz. Nechcela som ist teraz lekarke kedze je chripkove, aby sme zbytocne neochoreli...tak som si po precitani for na MK povedala, ze asi intolerancia a kupila som jogurty bez laktozy a on zasa zacal kakat! Co si teraz o tom mysliet? Tak by to sedelo na alergiu, lenze predtym som mu davala len nase kozie mlieko a na kozie by alergiu nemal mat, ci sa mylim?moze byt aj taka kombinacia intolerancie aj alergie?dakujem za vase reakcie.

liv1
20. feb 2018

@dadula83 btw, ak by si chcela zacat varit malemu komplet bez mliecnych vyrobkov, mam na MK bezlepkovo-bezmliecny album, mozno to pomoze v inspiracii 🙂

kacenka396
20. feb 2018

@dadula83 my sme mali opacny problem...dcerku strasne zapekalo...vysadili sme kravske mlieko...presli na kozie a problem ostal...nakoniec sme sli dr na krv..a mame alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka...to znamena ze nesmie ziadne zivocisne mliecne vyrobky ani mlieko...intolerancia na laktozu a alergia na bielkovinu su 2 rozlisne veci....pri laktoze staci papat bezlaktozove vyrobky...a pri bielkovine vysadit uplne mliecne vyrobky.....ako sama pisete ze ked ste mliecne vysadili tak sa zlepsilo...tak skor to bude alergia na bielkovinu.....ale rozhodne nestracajte cas a chodte na krv k lekarke nech presne viete kde je problem

dadula83
autor
21. feb 2018

@liv1 dakujem, urcite popozeram...teraz uz nema mliecne druhy tyzden, okrem toho bezlaktozoveho jogurtu☹ a da sa to, som dnes v meste, tak skocim aj do nejakeho bio obchodu a popozeram moznosti. Aj v dm by mali nieco taketo mat, nie?

prevenar
21. feb 2018

@dadula83 vsetky rastlinne mlieka si mozes spravit sama doma zo zakladnych surovin. je to primitivne jednoduche..nutne ich nemusis kupovat . vacsina soje je GMO ..preto kupuj sojove mlieka , ktore su BIO, alebo je na tom znak -presktnute GMO.

napriklad mandlove.. das mandle do vody na noc.na druhy den vodu vylejes, mandle hodis do mixera , vymyxujes ..precedis a mas mandlove mlieko . mozes to 3x zopakovat s materialom, kt. si ostal.

ryzove ..len vymixujes varenu ryzu a vodu ..popripade ochutis , xylitotolom.

akurat odporucam vysokorychlostny mixer 1000+ watov.

dadula83
autor
21. feb 2018

@prevenar dakujem za rady....no budem musieť, povymýšlať, že čo a ako bude lepšie, o týchto veciach veru veľa neviem...my nekupujeme hocičo, iba to čo už máme overené a má aj dobré zloženie, tak v tom už mám jasno...tak si budem musieť utriediť aj tieto veci. Teraz som napríklad bola v bioobchode a kupila som alsan maslo a síce je to bio je tam palmový tuk☹ nič iné nemali.
Takže u mna je to veľa faktorov nie len to, že je to bio a bez mlieka.... ale určite vyskúšam aj takéto doma robené mlieko a uvidíme, ako bude chutiť🙂

maminka1986
21. feb 2018

@dadula83 ja davam soju práškové a gmo mas vsade to mu teda nemozes nic davat ked este zakladas na gmo 😂😂 ryzove je slabe mandlove je este bacsi alergen neviem teda co mu budes davat jedine zeleninu .....vela stastia

rebekav
21. feb 2018

baby a v akom veku vasho babatka boli ochotne doktorky spravit vasim detom testy alergologicke a intolerncne? Mne bolo povedane, ze do 3 rokov to nema vyznam.

zuz02
21. feb 2018

Môjmu synovi až po 3 rokoch.

liv1
21. feb 2018

@dadula83 ano ano aj dmka ma vselijake produkty 😉

prevenar
21. feb 2018

@dadula83 rado sa stalo 🙂

ako osobne by som alsan nekupoval ..v podstate nepotrebujes ziadne "maslo" . v pohode sa da zit bez toho 🙂 a podla mna je to aj zdravsie, zit bez takychto tukov. pozri si niekde ne nete - land krone - chia kokos. podla mna to ma lepsie zlosenie , ako alsan . stale plati ,ze nepotrebujes, ani jedno ani druhe 🙂

drzim palce. 🙂

prevenar
21. feb 2018

@rebekav tie co ti davaju robit lekarky "zadarmo" maju celkovo maly vyznam, kedze su to tie najlacnejsie a najnepresnejsie testy, ake nasli.

najpresnejsi test v sucastnosti je DNA microray test a vek tam nehra rolu. stoji nejak 300-400 eur. robi sa z kvapky krvi z prsta a otestujes nejakych 200 potravim (ak si dobre spominam)

kacena4
21. feb 2018

@rebekav neviem ake testy presne myslis ci krasicke na alergie na ruky, tie sa robia az vo veku kedy je dieta schopne drzat tych cca 20 min. ruky v klude ale na krvne testy nie je problem hoci kedy my sme mali prudku reakciu s masivnym opuchom hospitalizacia 2x po 3 tyzdne na kortikoidoch takze jej robili testy v 1r. na bielkovinu a mala pozitivne testy dostala neocate aj potraviny jej vysli pozitivne... vsetko je to o lekaroch (ale nam robili testy pocas hospitalizacie)

dadula83
autor
21. feb 2018

@prevenar ano da sa...tak ako bez vela veci, ktore moje deti vobec nepoznaju🙂ved si zvykneme, je to len o tom...

liv1
21. feb 2018

@prevenar ciastocne suhlasim. Akurat.. intolerancia sa v case meni. Suhlasim ze testy co robia dr maju casto nizku vypovednu hodnotu. Maloktory dr povie, ze aby iste testy ukazali spravne vysledky, by sa musel clovek mliekom dva tyzdne pred testami nalievat.

prevenar
21. feb 2018

@liv1 DNA microray nie je ovplyvneny tym co jes. mozes jest kludne rovno pred samotnym testom.

samozrejme zdravotny stav cloveka sa meni. to je jasne.

prevenar
21. feb 2018

@dadula83 drzim palec 🙂

liv1
21. feb 2018

@prevenar anoano ten viem ze nie je ovplyvneny. Ale u dr ano. Ale tiez nie vsetky. Ach jo. Je to zlozite. Ak by sme vsetci presne vedeli co mame (mozeme) a co nie jest, obrovske percento chorob by ani nebolo...

prevenar
21. feb 2018

@liv1 nie je to az take komplikovane ..staci prejst na rozmanitu rastlinnu stravu a obrovske % "chorob" by zmizlo. pisem v uvodzovkach, kedze nejde o prave choroby typu "chripka" , ale o vyvolane ochorenia stravou. temer za kadou je nejaky zivocisny produkt . rozne autoimunitne ochorenia - mlieko , mliecne vyrobky a maso, ziv. tuky, vajcia ..choresterol a nasytene tuky = infarkty, mrtvice , rozne druhy rakovin - specialne traviaceho traktu ..a extra kategoria - obezita a z toho prameniace problemy so zdravim.

liv1
22. feb 2018

@prevenar zabudol si na cukor.. ale je to velmi zlozite, takto sa stravovat. Ty to zvladas?

prevenar
22. feb 2018

@liv1 jasne ..ziaden rafinovany cukor. to som povazoval za samozrejmost . 😀 samozrejme ..cela rodina okolo 5 rokov - bez lepku / mlieka , mliec vyrobkov a sladkosti / polotovarov. ..a rok cisto na rastlinnej strave .

akurat, viac menej ked niekde ideme , tak si vzdy nesieme komplet stravu 😀 ...a malej nosit vsetku stravu skolky / skoly. trochu nepohodlne, ale zas ..nieco za nieco 😉

liv1
22. feb 2018

@prevenar no tak toto ma fest zaujima

liv1
22. feb 2018

@prevenar lebo bezmliecne nemam problem dodrzovat, ale lepku sa neviem uplne vyhnut, maso sme velmi obmedzili, a sladke sme obmedzili ale nevylucili.

prevenar
22. feb 2018

@liv1 ..tak vo verejnom stravovani, to asi ani nie je mozne. jediny sposob je kompletne doma pripravovana strava zo zakladnych surovin.

stravovat sa bez lepku je jednoduche. veci ako strukoviny, ryza, zemiaky, pohanka , kukurica lepok nemaju. cize mas na vyber cestoviny z fazule, ryze , pohanky a kukurice. ..a je par vybornych bezlepkovych chlebov. napriklad Rusina ma super bezlepkovy, len momentalne maju zastavenu vyrobu, koli rozsirovaniu prevadzky. ..namiesto zaprazky rozmixujes vareny zemiak ..a je to 😀

prevenar
22. feb 2018

@liv1 inak ..bezmliecne znemena - ziaden syr, maslo, jogurty, pudingy - kde je susene mlieko , smotana , vsetko v com je susene mlieko a pod. su ludia so si predstavuju , ze "bezmliecne" znamena, ze nepiju mlieko ..a napchavaju sa syrmi a jogurtami kazdy den . 🙂

liv1
22. feb 2018

@prevenar dakujem za podrobne vysvetlenie 🙂. Cca pred piatimi rokmi sme nabehli na bezlepkovo bezmliecnu stravu my s muzom, podstatu ovladam doverne vid moj album 🙂. Skor ide o to kedze nie som celiatik a bezlepkovo varim hlavne kvoli muzovi, doprajem si ale nerobi mi to dobre. Bez mliecneho komplet som uz rok cca takze to je ok. Pohanka mi nerobi dobre a kukurica tiez nic moc, navyse mam HIT, cize nie je to tak easy zostat komplet na rastlinnej strave. Ale venujem sa tomu, myslim ze krok po kroku smerujeme stale k zdravsiemu jedlu.
Takze vy ste tym padom vegani plus bez lepku ze ano 🙂

psicekakocicka
22. feb 2018

@liv1 prosim vas, ako by som nasla ten album?

liv1
22. feb 2018

@psicekakocicka myslim ze ak si kliknete na moj profil, vyhodi vam par info o mne + albumy, kratke spravy a clanok. Ked rozkliknete albumy, tam by to malo byt, album sa vola “U nas bez lepku, bez mlieka, ale aj tak chutne”. V podstate nie je uplne 100% vystizny, lebo v jedlach nie je pouzite mlieko, ale ani ziadne mliecne vyrobky. Cize ani jogurty, syry, maslo, tvaroh...🙂

prevenar
22. feb 2018

@liv1 ano 😉

to ,ze ti nerobi "dobre" pohanka ci kukurica je skor znakom ,ze nemas nieco s travenim / mikroflorou v poriadku. to su zakladne potraviny a nie je ziaden dovod na taketo problemy. skus si pravit, nejaku probioticky kuru, ci nejaky cas uzivat traviace enzymy . podla mna sa to da napravit .