Môže ísť bábätko von, keď má teplotu?

mim987
5. feb 2023

Ahojte . Našla som veľa podrobných diskusii tu ale tam skôr riešia už také pohybujúce sa deti …. Dcérka ma 10m a do kočíka chodí na spánok takze žiadne behanie a tak . Ma teplotu okolo 38. Okrem toho jej nič nieje zatiaľ tak neviem či to môžu byt zuby alebo čo z toho ešte vznikne . Snažím sa ju uspať doma ale do 10min sa mi tu zobudí a nevie spať už som na nervy z toho . Neublíži jej keď ju pôjdem pokocikovat von ? Sme na Orave je tu snehu a zima ale dnes ani nefúka ani nesneží . Netrepala by som sa s ňou silou mocou keby vedela pospať dobre aj doma ale nejak nevie poslednú dobu doma zaspať dobre .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzescebuly
5. feb 2023

@mim987 za mňa nie

spadnutaslivka
5. feb 2023

dr. hovoria, že ísť von "choré"- rozumej napr. so sopľom dieťa ísť môže -mimo kolektív, ale len pokiaľ nemá teplotu. Takže nie, isto nechoď. A ak nemôže doma dobre zaspať, skús vyvetrať. To býva najčastejší problém.

spadnutaslivka
5. feb 2023

a ak zaspí, ale do 10 minút je hore, tak ju pravdepodobne niečo ruší - napr. ozaj zuby, môže to byť ale aj bruško, hocičo. Ale isto nechoď s teplotou von

dzulli1980
5. feb 2023

Choré dieťa v zmysle sopeľ, kašeľ na prechádzku OK, s teplotou určite nie.

loginexistuje
5. feb 2023

urcite nie s takou teplotou

mimi3008
5. feb 2023

@mim987 podla mna je jedno, z coho ma tu teplotu...proste ju ma a predstav si na sebe, ako sa clovek citi pri takej teplote, chce byt v teple pod perinou. A keby ta niekto vytiahol v takej teplote, isto by ti to nebolo prijemne

maminkasisa
5. feb 2023

Urcite s teplotou nie

luliu
5. feb 2023

Určite nie, s teplotou sa nemá chodiť von a je úplne jedno o aké dieťa ide

iwesska
5. feb 2023

V ziadnom pripade sa von s teplotou nechodi. Ty by si isla si sadnut na lavicku s teplotou? Zababusis ju,prehreje sa ti a bude mat 40.

mim987
autor
5. feb 2023

Vďaka za rady . Ja som si práveže myslela , že kvalitný spánok a chladný vzduch by jej práveže mohol pomôcť na tu polhodinku aspoň ale tak asi nie . Potrapime sa nejako doma

20erika07
5. feb 2023

@mim987 na spanok by jej to pomohlo ale na teplotu nie, musis ju naobliekat a moze sa prehriat, moze mat velmi vysoku teplotu. Radsej poriadne vyvetraj :-/

henka123123
5. feb 2023

Kocikuj ju dnu pri otvorenom okne

1mina
5. feb 2023

Von chodime so soplom, kaslom takym beznym, a aj to sa snazim nie aby sa jasili . Ale s teplotou urcite nie, aj ked je len v kociku. Navyse presbe ako oisu baby, ked maju moje deti teplotu, neznesu pomaly ani tenku deku na sebe lebo sak im je horuco, ani sa nema babusit pri teolote. Takze tiez vtedy kvalitne vetram, zakryjem tenkou dekou, vonku sa da toto tazko odsledovat kedze treba lrn nababusit do zimy. Navyse u nas sa to pri chorobe strieda - zimnica - zababusit, zachvilu horucka a tak

smajliica
5. feb 2023

Ak sa do 10 minút zobudí ju skús držať na rukách kým spí. Na moju to vždy zaberie

hennyinnsbruck
5. feb 2023

Chodila som . Aj lekar mi vtedy vravel kym lezi v kociku moze.sak sa nehybe len lezi a cerstvy vzduch len prospeje

nika23t
5. feb 2023

@mim987 určite by som nešla. Ak necche spať a ma zvýšenú teplotu, tak sa asi necíti dobre. Skus ju uspať doma v kočíku, moja tak niekedy zaspí.

ankare
5. feb 2023

@mim987 keď má teplotu, nešla by som. Skoré uzdravenie!

ivula0807
5. feb 2023

S teplotou by som s dieťaťom von určite nesla

maminkadeticiek
5. feb 2023

Sopel ok ale s teplotou NIE!To vzdy prizvukovala nasa dr.

marianarem
5. feb 2023

@mim987 Von by som nesla, ale skusila by som znizit teplotu a potom dat spat. Moj s horuckou moc dobre nespi, takze mimo spanku ju necham posobit (ak je v rozumnych medziach) a pred spanim zrazam, aby sa lepsie vyspal.