Môže zaočkované dieťa dostať osýpky?

nasta197
6. júl 2012

Môže zaočkované dieťatko dostať osípky? ockovali nas pred mesiacom malý ma vzsoké teploty vysypaný urudník aj chrbatik na rukacha nohach j etoho menej dnes sme boli u lekarky povedala že su to potničky a teploty ma s tepla mam strach .... či su to nie osýpky

katren
6. júl 2012

@nasta197 ano, moze dostat z ockovania rekaciu taku, ze dostane osypky 😉

zuzin78
6. júl 2012

Ja ako dieta som bola zaockovana proti rubeole ruzienke a dostala som ju , sestra zase mala mumps a ona boa ockovana proti nemu
Nas to ockovanie MMR caka o dva tyzdne a uz teraz mm strach
Hadam dokorka bude at pravu a budu to potnicky skus dat fenstil kvapky ak ho to svrbi a neco od horucky
Skore uzdravenie

bobocka
6. júl 2012

ano moze.kamaratkin syn dostal mumps ani nie polroka po ockovani.ockovanie pred chorobou nechrani,no v pripade nakazy ma zmiernit priebeh choroby.
ono takto v lete je mozne,ze ma dietatko teploty z horucav,ze vyrazky su potnicky.ale vobec to tak byt nemusi.dr by vsak mala zvazit aj pripadne osypky a podla toho k dietatu pristupovat.

anjelicek26
6. júl 2012

Dve deti kamosiek mali po ockovani osypky, ja ako dieta rubeolu... tolko k teme MMR je len nevinna "vcelicka" 😝 Ucinnost prvej vakciny je navyse len 70%, po preockovani "az" 90%.. taze ziadna zaruka, ze sa dieta nenakazi.

zigzag
6. júl 2012

jasne ze nemoze, ved bolo ockovane, aby ich nedostalo.... lebo pre deti do 3 rokov mavaju osypky komplikovany priebeh,,,tak aspon pan doktor dluholucky tvrdi..... tak preto sa ockuje v roku a pol, aby sa tomu predislo... 😝 a dalsia vec je,ze ockovanie je bezpecne a pred chorabami chrani a nie ich vyvolava, a vatsina pediatrov ti povie,ze je to iba zhoda nahod,,a samotne ockovanie s tym nic nema.... moje nie je ockovane, a ani nebude... je to jed ,kazda jedna vakcina.....

ak su to osypky, tak teplotu nezbijat a vela vit A a C

bacula
6. júl 2012

Môže, moja mala osypky ako dvojročná a má to ockovanie...

drabantovazuzana
6. júl 2012

mne naša dr. vysvetlila tak, že vlastne dieťa môže ochorieť na ktorúkoľvek chorobu, proti ktorej sme ho zaočkovali... Ide len o to, že ak by už aj ochorelo, tak priebeh samotnej choroby by mal byť ľahší 🙂

tinki
13. júl 2012

http://www.vaccineinformation.org/measles/photo...

tu sú fotky, ako vyzerajú osýpky

bona
13. júl 2012

Ano, moze..je to tak, ako napr. pri ockovani proti chripke..ide len o to, ze ockovani ludia by mali mat priebeh danej choroby lahsi, bez nejakych vaznejsich komplikacii..

bianca
13. júl 2012

v prvom rade : Inkubačná doba vírusu osýpok je 8 až 12 dní .Takze ste uz za.Keby sa jednalo o osypky tak by si ich lekarka urcte nepoplietla.To sa hadam ani neda.Ak ma vysoku teplotu alebo mal tak by som skor tipovala 6 chorobu

anjelicek26 u nas sa tato 3kombinacia pliag zacala ockovat myslim okolo roku 87 takze si rubeolu kludne mohla dostat

fedinova
19. júl 2012

nie sú to osýpky ale je to reakcia po očkovaní,ktorá nastáva 10-14 deň po očkovaní. Popisuje sa pri nej vysoká teplota,výsev po tele,ale na to ťa mal upozorniť lekár,že môže takáto reakcia nastať.