Môžem dať 8 mesačnej dcérke Ventolin sprej?

blueberry21
19. apr 2012

Ahojte mamičky chcem Vas požiadať o radu. Moja 8 mes. dcérka má 4 dni soplíky, idu jej aj zubky,ale nemyslim ,že je to len z toho pravdepodobne ju nakazil niekto z rodiny ,lebo viacerí su chori. Taktiež ich mala hroozne vela este predvčerom no a uz jej to všetko zbehlo na priedušky. Ma hrozný kašel , zle sa jej dýcha, na prieduškach jej píska, bojím sa o nu. Boli sme aj u dr. ale este nemala taky kašel ..a dr. mi dokopy nič nepovedala , dala mi len fenistil a ze mozem nadalej davať sinupret a sterimar aj nasivin. Chcela by som jej dať liek Ventolin ,bez predpisu od dr. mozem to dať ? pokial nema od dr. potvrdeny zapal ? a je vobec volne predajný? Dakujem Vam velmi pekne za každu radu.

evala777
19. apr 2012

ahoj, ja by som ho osobne bez predpisu nedávala, my ho užívame v sprayovej forme, ale len vo vážnom stave a to sme vedení v alergologickej ambulancii ako alergik a astmatik. Dávajú nám ho len vtedy ak už bežné lieky nezaberajú a potrebuje rozšíriť priedušky, tiež kvôli pískaniu. Su to kortikoidy, tak by som to neužívala bez odporučania lekárky. A nie som si istá, ale sa mi zdá že je len na predpis....ale možno ti ostatné baby poradia niečo iné...držím palce a skoré uzdravenie 🙂

aduskatt
19. apr 2012

@blueberry21 je to vysostne na Tebe, co jej das............zvaz si pre a proti........Ventolin je kortikoid...obsahuje salbutamol, ktory jednak so zvysenou opatrnostou mozno davat detom od 6 rokov, moze posobit nielen na priedusky, ale negativne aj na srdce a prudko zvysit tlak............ja osobne by som to v ziadnom pripade nedavala bez konzultacie s lekarom.a myslim si, ze rozumny lekar by ti to nedovoli, resp. neodporucil. Skus, ak sa stav zhorsil, zbehnut este raz lekarke

maznacik007
19. apr 2012

nie dieta nie je testovaci zajac pre uzkostne matky

dana33
19. apr 2012

@blueberry21 nedavaj ho len tak,je to liek na predpis, treba ist k alergologovi ,detska lekarka ,aspon ta naša bývalá,nas hned s piskajucimi prieduškami poslala na alergo,trvaj na tom !!!,alergologička vam ho určite predpiše,alebo iny sprej,ventolin je v pripade 1.pomoci,pri zachvate.

katy1979
19. apr 2012

suhlasim s aduskatt. ventolin nie je paralen neda sa s nim zahravat. Volnopredajny urcite nie je. ak sa malej stav zhorsil tak treba ist k lekarke znova ci jej aspon minimalne zavolat. aj tak vam povie ze mate prist

dana33
19. apr 2012

@maznacik007 prepač ,ale ty si nebola uzkostliva??? 😉 ved mamina sa len slušne opytala,to je čo za odpoved?

maznacik007
19. apr 2012

@dana33 ano ja som uzkostliva matka tiez ale u mna sa to prejavuje skor v tom ze nepodavam dietatu kortikody zbytocne... pokial to nie je nevyhnutne...
a nechapem dovod ich podavania v popisanej situacii... preco najprv neodskusat naordinovanu liecbu od lekarky ak nezabera ist na kontrolu poziadat o crp atd... to je normalny postup a nie ordinovat dietatu liek na lekarsky predpis lebo mozno niekomu inemu pomohol..... aj my mame doma tento sprej a berieme ho aj ine lieky ... viem co je to chore dieta... a strach o neho ...

anieli_1
19. apr 2012

@blueberry21 ventolin sprej neni na zapal je to na rozsirenie priedusiek ...........som astmaticka tak poznam ...........a tuto funkciu vykonava aj ten sinuprent co ti dala takze jej zbytocne budes nieco davat a este k tomu by som chcela vediet ako si jej ho chcela dat bo moja mala ked musela mat spreje sme boli v nemocke bo mali tam na to take masky......neboj sa davaj jej co treba a ked sa to nezlepsi tak vtedy chod k dr nech sa na to znova pozrie 😉

xlucia
19. apr 2012

prosim ta a ako jej chces dat sprej??? mas inhalator?? nechapem. na malej problemy nie je potrebny. chod na alergo, nech ju pozrie dr. tam
a vobec, odkial ten sprej mas????? ked ani nevies naco je jeho pouzitie??????

mummy01
19. apr 2012

@blueberry21 treba ist znova k dr.Ak jej piska na prieduskach treba popocuvat,to neznamena ze ked ju pozerala dr.ze sa jej stav nemohol zhorsit.Neviem preco diskutujes na fore miesto toho aby si diskutovala s pediatrom ktory tvoje dieta pozna.

roo
19. apr 2012

Pridavam link pre maminky, ktore este nepoznaju databazu liekov, tu si mozte dat vyhladat nazov lieku a pozriet si pribalovy letak, kde je uvedene davkovanie, indikacie, kontraindikacie a neziaduce ucinky.
Takze www.adcc.sk

Tu v diskusii spominany ventolin sprej: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ven...

delideli
19. apr 2012

@blueberry21 : Ventolin nie je kortikoid a neposobi protizapalovo, posobi iba "ulavovo"- t.j. roztiahne stiahnute priedusky..je na predpis,preto by som sa obratila na detskeho alergologa alebo pneumologa..navyse klasicky "dospelacky" inhalacny system Ventolinu bez nastavca 8 mesacne dietatko nezvladne..

aduskatt
19. apr 2012

popravde, okrem inaho, neviem si predstavit, ako dokazes podat 8 mesacnemu dietatu sprej tak, aby pochopilo, ako ho ma spravne vdychnut......

mummy01
19. apr 2012

ventolin sa detom aplikuje cez specialnu masku a tak ako pisala delideli roztahuje priedusky,nelieci len ulahcuje dychanie.Ak ma dieta zapal priedusiek a mozno aj zapal pluc ventolin ho urcite nevylieci.

blueberry21
autor
19. apr 2012

Mamičky dakujem vam velmi krasne za vaše názory, ja som sa tu na konikovy o nom dočitala , lenze som si nepozrela dobre temu ,ze to je pre astmatikou atd. uz teraz rozumiem načo sa to pouziva. Urcite to nebudem na malej skusat. A neviete nahodou , alebo nemate skusenosť s prospan sirupom ? To mi odporučila pani z lekarne, ale predsa len chcem si byt ista , ze to nie je skodlive.

blueberry21
autor
19. apr 2012

@roo dakujem pekne

mummy01
19. apr 2012

@blueberry21 a preco sa radis s lekarnickou a nie s lekarkou?Ak dieta velmi kasle nieje to ziadna sranda,ved mas este babo.Mozes jej ublizit aj podanim nespravneho sirupu,preco to chces riesit sama?nerozumiem......

aduskatt
19. apr 2012

@blueberry21 Ja mam velmi dobre skusenosti aj schvalene viacerymi lekarmi..Sinupret.)

blueberry21
autor
19. apr 2012

Myslela som , ze ventolin je dobrý na kašel 😒 , zle som si to naštudovala , teraz ked čitam vase odpovede až ma zamrazilo,že načo sa to pouziva a ze stym nie je sranda. Taky liek by som ani ja urcite bez odporúčania lekara nedala babatku...Este raz dakujem.

maznacik007
19. apr 2012

@blueberry21 ja by som osobne nadalej podavala ten sinupret a fenistil, sterimar do nosa.. odsavat odsavackou najlepsie cez vysavac... a plus by si mohla skusit cibulovu stavu... nakrajaj cibulu posyp cukrom pusti stavu a tu jej davaj po lyzickach... najdi si tu nick strapco ona ma v clankoch ako spravne vykonavat toaletu nosa... ak nezabera skus ist k lekarke nech jej urobi crp... ci nahodou tam neni nejaky zapal napr. dutin

juliap
19. apr 2012

@blueberry21 jdnoznacne chod k dr ... pozor aj nevinne soplikovanie a zaciatok kasla sa mozu zvrtnut u maleho mimca na zapal pluc, tak aby ste neskoncili v nemocnici na infuzkach a dychacom pristroji ...

pink_lady
19. apr 2012

ventolin je na predpis a 8mesacnemu dietatu by som ho "len tak" urcite nedavala! 😝 🙄

blueberry21
autor
19. apr 2012

@mummy01 u dr. som bola predvcerom , odvtedy sa stav zhoršil , pred chvilou som prisla z lekarne a uz som aj pred dvomi minutami volala so sestričkou od mojej dr. vraj ak sa jej to nezlepsi do zajtra ,,hned mam rano prist. Urcite nechcem riesit stav mojho baba sama. Len som sa chcela poradit, ze ktory sirup by jej tak najlepšie pomohol.A velmi sa mi nepacil ten fenistil čo mi dr. dala, lebo to je tiez pre alergikov , co som čitala.

aduskatt
19. apr 2012

@blueberry21 fenistil by som asi nedavala ani ja...........ak mas sinupret, skus ten, pripade ine, co ti tu baby radili a zajtra rano chod lekarke, ona bude skor vediet podla klinickeho obrazu, co bude najlepsie🙂 drzim palce a rychlo sa vyliecte

isis
19. apr 2012

treba ist este raz lekarke, alebo na pohotovost. My sme toto mali a dvakrat sme skoncili v nemocnici. MAly uz ako trojmesacny dostal ventolin, ale to az v nemocnici do inhalacneho pristroja. Jednu noc cme nevedeli o co ide a dodnes mam z toho hruzu. Som rada ze sa mu nic nestalo, dnes by som to riesila rovno nemocnicou. Cim skor mu nasadia liecbu tym lepsie. Pri druhej hospitalizacii sa nam to skomplikovalo a boli sme tam osem dni

mummy01
19. apr 2012

@blueberry21 fenistil je dobry ak ma babo suchy drazdivy kasel.Dava sa preto aby dietatko este viac nedrazdilo na kasel-hlavne vecer.Ten my uzivame bezne pri kasli.Urcite ju treba popocuvat,nechcem sa robit mudra,to nie neber to zle.Len mam s tym bohate skusenosti a fakt to nieje sranda.Ak sa ti nieco nezda tak chod k lekarke aj kazdy den,ona je tam pre deti.

anieli_1
19. apr 2012

@blueberry21 toho fenistilu sa nemusis bat a ten sinuprent jej pomoze teda ak uz ma zapal pluc alebo obstrukcnu bronchitidu tam uz treba atb takze ak do zajtra nepolavy chod pekne k etj dr nech ju popocuva ....daj ju do zdvihnutej polohy trosku bude sa jej lepsie dychat a odsavat co to da ........nestriedaj jej lieky lebo jeden nestihne zaucinkovat a uz das druhy vydrzte do zajtra a uvidis ako bude

kathynka
19. apr 2012

ja som sa starala o maleho francuza, ktory dostal obstrukcnu bronchitidu, ked mal 5 mesiacov a skoncili sme v nemocnici, kde mu okamzite nasadili ventolin a este nieco (to druhe si nazov nepamatam), obidve inhaloval, najlepsie v spanku, kedze to bolo cez inhalator a ked sme mu drzali tu masku pred tvarou, tak mu to bolo samozrejme neprijemne (to bol taky elektricky, co maju v nemocniciach a permanentne ide z toho para a drzi sa to asi 10min pred tvarickou)...blbe bolo, ze v 18. mesiacoch dostal to iste a to sme ho museli inhalovat rano-obed-vecer a to sa uz nedalo vychytit len cez spanok, dostali sme ventolin sprej na predpis domov aj s tou inhalacnou maskou (tentokrat taka maska, co sa priamo nasadi na sprej, prilozi sa na nos a usta a 3x sa strekne), dve sme ho drzali, aby sa aspon 3-krat zhlboka nadychol...nakolko strasne plakal, tak tie nadychy boli fakt hlboke...

blueberry21
autor
19. apr 2012

@maznacik007 dakujem vyskusam aj tu cibulu

blueberry21
autor
19. apr 2012

@aduskatt diky , zajtra pojdem rano k doktorke nech ju este popočuva..