Môžem ísť von s bábom, keď má teplotu?

anicka246
15. júl 2014

Ahojte žienky, prosím vás poradte. boli sme s malým dneska u dr lebo mal teplotu, už včera večer.. a dnes ráno 38,7, u dr mal tiež 38 ale doma už zatiaľ nie, dala nám antibiotiká a čípky - pri teplote nad 38 samozrejme, povedala že má aj hrdlo zapálené, ale že to môžu byť aj zuby, jeden hore má druhý mu zatiaľ nevidno.. chcem sa spýtať, ak máte takéto skúsenosti s teplotami, boli ste s drobcami aj vonku? neviem si predstaviť byť zavretá doma s ním, chodíme 2x von na dosť dlho, takže aj jemu bude dlho zrejme... dakujem za vaše rady a skúsenosti

anicka246
autor
16. júl 2014

Ahojte, potrebujem zase poradiť, malý dneska nemá teplotu zatiaľ, ani v noci, je úplne normálny ako predtým, čo sa týka papania, správania.. dúfam že to aj tak ostane, len teraz neviem atb čo nám dr predpísala nepovedala koľko dní ich má brať, ani tam nieje nič napísané.. myslíte že stačí pár dní, alebo všetko dobrať? Dakujem

anicka246
autor
16. júl 2014

@majkapatko ahoj, no ja som nikde nenapísala, že chcem ísť von silou mocou, len som sa opýtala či je tu niekto s takým dieťaťom živým ktorému je doma dlho (nie mne), proste chodí rád von, je mu tam dobre.. ked ho dám na okno, dobre že mi ho nerozbije ako sa ťahá von.. takže jemu je dlho, samozrejme že spravím pre neho všetko, nepozerám na seba, ale na neho ..

anicka246
autor
16. júl 2014

@dasamo presne aj mňa to napadlo.. mne to vôbec nepríde na atb (naša má dovolenku, takžee sme boli u zastupujúcej) neviem prečo, ale myslím že naša by mu atb nedala.. a fakt, dneska je úplne rovnaký ako predtým, nemá teplotu ani v noci nemal (zatiaľ) a druhý horný zúbok mu už vidno, jeden má už skoro von a druhý nie a nie a teraz mu ho vidno.. tak vôbec neviem či mám dávať stále atb aspoň tých 5 dní..

anicka246
autor
16. júl 2014

@ajanaka nie mám 25, nevravím že viem všetko, to je jasné, to asi žiadna z nás, ale som sa normálne spýtala, viem aký je, poznám ho najlepšie, bol by vonka aj pol dňa, jasné že nie ked má 38, myslela som skr tak do tých 38...

seraa
16. júl 2014

@anicka246

to je snad vtip
nevies kolko dni?
tka si zavolaj to tu na modrom konikovy sa pytas na toto a riskujes zivot decka maleho?
ved tu baby "od pece" pisu a moc ti nepomozu
10 mesiacov horucka a antibitoka neni sradna
po antibiotikach horucka vacsinou ustupi ale ak ma zapal tak to treba dobrat
ved to vsade pisu aj ked zmyznu symptomy antb sa vzdy musia dobrat inak boli brane zbytocne
ak pochybuje s o diagnoze lekara zajdi za inym ale nie tu na blog kde priemerny vek a vzdelanie zien je
nizsie nez priemer (bez urazky, zaratavam aj seba medzi vas- nevidim tu vela lekarov)
ale samozrejme sa treba spytat lekara a hlavne kolko dni to treba od lekara vediet nie od nas

ushuaia
16. júl 2014

@anicka246 ATB sa vzdy musia dobrat, inak sa brali zbytocne (ako je uvedene nadomnou)...,zvycajne sa beru 7 az 10 dni, v presnych casovych intrevaloch...Lekari radi predpisuju ATB, bez kultivacie, inak dnes by mal mat kazdy detsky aj prakticky lekar pre dospelych v ambulancii pristroj na vysetrenie CRP...pri bakterialnych ochoreniach sa CRP zvysi...je to hladina C- reaktivneho proteinu - informuje o zapale v organizme, na zaklade kt. sa potom predpisu ATB, pri virusovych ochoreniach sa CRP nezvysuje...Takze to este zhrniem pokial ma tvoj drobec teploty len zo zubkov - ATB su zbytocne...Pokial ma virusove ochorenie - tu su ATB tiez zbytocne, IBA ak sa jedna o bakterialne ochorenie - su ATB na mieste...Kazdy problem ma ine riesenie, a najma dietatku sa nemusia hned davat ATB...pekny den

alexandra1104
16. júl 2014

NIE urcite!!!

astonka
16. júl 2014

@anicka246 ahoj no ak ja mam dobre vedomosti u nas sa vždy antb.museli vybrat cele aj ked sa po par dnach stav zlepšil tak nam vždy povedala dr. potom vždy kazala dojst na kontrolu ono zaleži ake je to ochorenie...dalej su antb.ktre ked sa uživaju tak na slnko sa chodit nesmie....ak maš nejake pochybnosti alebo nejastnosti tak zavolaj pediatričke/ovi

aliza
16. júl 2014

@anicka246 ATB dobrat uz cele a von kludne mozte ist 😉. Nema predsa vysoke horucky, ma obycajne zvysenu teplotu zrejme virusoveho povodu (tam su ATB inak celkom zbytocne 😖) a ak je maly culy, normalne ti papa, spinka, tak nevidim dovod byt doma zavreti. Nevystavuj ho vsak priamemu slnku, to je vsetko.

hnedka
16. júl 2014

to vam dala na zapalene hrdlo alebo zubky ATB ? ma bakterialnu?

prasiatko30
16. júl 2014

@anicka246 ohladom kolko ma brat atb zavolaj tvojej dr - atb mozu byt bud take co sa davaju na 2-3dni alebo potom castejsie na 5 alebo 7dni takze radsej sa info undr i ked si myslim ze ste ich brali uplne zbytocne - na zapalene hrdlo - zacervenane bez hnisu - ani na rast zubov sa atb obycajne nedavaju 😅

majkapatko
16. júl 2014

@anicka246 Ahojko, antibiotika urcite doberte, ci mu ich lekarka dala opravnene alebo nie, to tu my takto na dialku nevyriesime. Ale ked ste ich uz zacali brat, vyberte vsetko. Iste ste dostali ATB-sirup, tie sa beru väcsinou 10 dni, ale radsej zavolaj tej lekarke, ktora vypisovala recept, nech si si naistom... Co sa tyka pobytu vonku, zostavam pri svojom, ze zvysena telesna teplota a pobyt vonku v týchto horucavach sa vylucuju. Jeho telicko si s virusom/bakteriou ocividne poradilo dost rychlo, kedze teplotu uz v noci nemal, ale aj tak je maly este oslabeny, hoci na to mozno nevyzera. Ak by to boli len zubky, tak ok, ale tie ATB robia v tele masaker a ist s malym teraz von je kvoli tym teplotam velke riziko... Pockaj den-dva, ci sa mu tie teploty nevratia.

siska53
16. júl 2014

@anicka246 ahoj, to s tymi ATB je naozaj otazka na lekara...on vie,ake su to lieky,ako dlho a v akych casovych intervaloch sa maju brat,ci sa smie/nesmie chodit von ci na slnko.
Tych liekov je dost typov,beru sa rozne,aj dlzka uzivania sa moze menit. Tak zajtra zavolaj dr.,ak si tak este nespravila.

alietam
16. júl 2014

to co je za otazka?tebe ked je zle tak chodis po vonku po horucavach ked mas teplotu?ked je raz chore a s teplotou tak rozhodne nechodit von nasa dr.nam este prizvukuje ze aspn dva dni nechodit von a to ma len kasel a nie to este teplotu aj ked je zo zubov teplota sme nechodili vonka

veriiii
16. júl 2014

v takom horku by som nesla von, telo je v horucke, netreba prehrievat,radsej dobre vetraj spalnu,kde je babo,ale nie zasa prievan..ked je chore,nech ma svoj komfort, urcite sa necit dobre az tak nebude chybat par dni..nezabudaj na dostatok tekutin pri teplotach..

luciferkax
16. júl 2014

Asi ma tu ukrižujú niektoré maminy, ale ja som prvé dva dni choroby bola obvykle s deťmi doma, ale ked už nemali vôbec horúčky, tak som von šla - teraz jasné že nie, aj ked sú vačší, lebo behajú a nahánajú sa... ale ak to je dieťatko malé, že leží v kočíku a len dýchač erstvý vzduch, tak po tieni by som sa prechádzala aj štyri hodiny

me_to_you
16. júl 2014

je fakt ze v tomto teple von nechodime ani zdravi.. teda rano rychlo rychlo do nejakej 9tej prechadzka a nakup ale potom doma v tieni a tlacim do nej vodu o 106 🙂
nasa pani doktorka (pri normalnych teplotach vonku samozrejme) mi odporucila ze kym je to len mensia teplota, napr 37,5 mozme prechadzkovat, ked uz je teplota vyssia resp horucka tak von nie...

divim sa tym atb a som rada ze uz lekari bezne robia crp a tym sa vyhnu zbytocnym liekom...

svetlusska
16. júl 2014

von urcite nie, pokial ma dieta horucky....a zvlast ked beriete atb...vtedy by sa po slnku malo chodit co najmenej...a atb urcite dobrat...