Môžem ísť von s bábom, keď má teplotu?

anicka246
15. júl 2014

Ahojte žienky, prosím vás poradte. boli sme s malým dneska u dr lebo mal teplotu, už včera večer.. a dnes ráno 38,7, u dr mal tiež 38 ale doma už zatiaľ nie, dala nám antibiotiká a čípky - pri teplote nad 38 samozrejme, povedala že má aj hrdlo zapálené, ale že to môžu byť aj zuby, jeden hore má druhý mu zatiaľ nevidno.. chcem sa spýtať, ak máte takéto skúsenosti s teplotami, boli ste s drobcami aj vonku? neviem si predstaviť byť zavretá doma s ním, chodíme 2x von na dosť dlho, takže aj jemu bude dlho zrejme... dakujem za vaše rady a skúsenosti

kikushka2386
15. júl 2014

@anicka246 myslim ze na zaciatku choroby,pri teplotach a pri atb by sa nemalo ist von.

maznacik007
15. júl 2014

nie pri takej teplote a este aj tychto horucavach by som von nesla ... a pri ATB sa nema chodit na slnko .. takze doma v tieni ..

donna11
15. júl 2014

v tychto horucavach nechodim ani bez teploty a pre deti je to sakra zataz, mozu sa rychlo prehriat!..takze urcite nie.

anicka246
autor
15. júl 2014

no ved to, že ja mám pocit že sa prehrial včera, po plávaní sme boli v meste a bolo dosť teplo on mal dlhé na sebe aj tepláky aj body.. chcela som sa len uistiť.. a ani pri nižšej teplote radčej nie? samozrejme nie po slnku..

nataliaslivkova
15. júl 2014

pokial nema teplotu chod s nim ved aj tak sedi v kociku este nechodi...ale ak uvidis ze je teply teploty stupa domov lieky a vela tekutin

bluerose
15. júl 2014

NO bohuzial, tak to byva, ked je dieta chore, ze s nim treba byt doma. Cim skor si zvyknes, tym lepsie, takych situacii este bude dost. My sme boli so zapalom pluc doma zavreti temer 2 tyzdne. A to je maly riadne akcne dieta a sme cele dni vonku. Samozrejme, ze uz som niekedy od nervov steny skrabala, ale co sa da robit, chorobu treba doma vylezat a nie prechodit vonku a hlavne ak mate atb a teploty. Takze pevne nervy a nech ste cim skor fit 😉

bosoriak
15. júl 2014

@anicka246 Kym ma teplotu, urcite nie von. Po ustupeni teploty mozes, ale treba prihliadnut na celkovy zdravotny stav.

jabadaba
15. júl 2014

@anicka246 v ziadnom pripade, najma ak je vonku takato horucava ako dnes. Ak je dieta prechladnute ci chore, da sa ist von, ale nemala by byt teplota. 😉 To je nazor mojej pediatricky, toto nam vzdy pripomenula.

kexik218
15. júl 2014

Urcite nie. Aj keby choroba presla tym ze ju nevylezi moze sa rychlo vratit.

cerez
15. júl 2014

Či už je to chorobou, či z prehriatia, chce to kľud. Ak je tam začínajúci zápal, zbytočne riskovať. Minulý rok v auguste som bola hospitalizovaná v nemocnici so synom, keď boli najväčšie horúčavy. Doslova inferno. Bol infekčený a nemohli sme ísť ani za dvere. Izba bola maličká a týždeň neskutočne dlhý. Viem že doma je o ničom, ale jeden či pár dní, to nie je až tak hrozné.

miku1
15. júl 2014

@anicka246 Pri teplotách som vonku nechodila. A pokiaľ dcéry brali antibiotiká, tak sme chodili von skôr skoro ráno, alebo neskôr ku večeru, a dávala som veľký pozor, aby vtedy neboli na slnku. Pokiaľ viem, tak sa pobyt na slnku pri užívaní antibiotík neodporúča.

nikolet_89
15. júl 2014

@anicka246 ahoj ja by som mozno sla na max pol hodinu, ale neviem ake stare dieta mas, ak sa da aby sedel v kociku tak ok ak je velky tak pomala chodza a az po 17-tej ked nieje az take teplo, ja som vzdy zato aby sa dieta islo nadychat "cerstveho" vzduchu

dejnas
15. júl 2014

@anicka246 pokiaľ je to dieťa, ktoré obsedí v kočíku (prípadne ešte leží), tak pokojne choď.. ale nie zas na veľmi dlho a určite nie počas horúčav... t.j. ráno cca do 10tej hod. a večer po 17tej 😉 a dieťatko chráň pred priamym slnkom
(ja som tiež tak chodila so synčekom v kočíku, mal atb a povolila nám dr. prechádzky takýmto spôsobom)

anicka246
autor
15. júl 2014

a prosím vás nespýtala som sa to dr, ale zvýšená teplota u dieťatka je nad 37? či ako? meráme mu v zadočku, tam sa odpočíta tých 0,5 stupňa však? lebo teraz má 37,3 po odčítaní..

anicka246
autor
15. júl 2014

zabudla som napísať 10 mesiacov má malý

siska53
15. júl 2014

@anicka246 s teplotou von s detmi nechodim..mne tiez nie je prijemne,ked sa,mam,dakde trepat hoc i autom a je mi zle a teplotujem...takze uz len,kvoli tomu,ze viem,ako sa vtedy citievam,ja..
s detmi chodim,von az vtedy,ked jeden den,nemali teplotu a vidim,ze su cule...
a to su dost zive,cize ked su zopar dni z akycholvek dovodov doma,tak,s,nimi uz certi siju...
a ak su navyse atb,tak lekari vacsinou radia,ze ak sa dieta citi dobre,nema teplotu,tak,moze von,ale nie na slnko.
my sme sice mali atb len 2x kvoli mocaku,ale viem,co radia dospelym a aj inym,maminam,ked sa rozpravame.

siska53
15. júl 2014

@anicka246 zvysena,je nad 37. A ano,v konecniku sa pol stupna odcitava.

anicka246
autor
15. júl 2014

@siska53 prosím ťa a zvýšená teplota u dieťatka je nad 37? či ako? meráme mu v zadočku, tam sa odpočíta tých 0,5 stupňa však? lebo teraz má 37,3 po odčítaní..

iwesska
15. júl 2014

Pri teplote von isto nie, ani ty predpokladam nechodis ked ju mas. Ma byt pekne doma v klude pri stabilnej teplote. Vonku su teraz totalne vykyvy, za jednym rohom sa ti zapoti, za druhym ho ofukne a mate pech.

siska53
15. júl 2014

@anicka246 ano tak,nad 37 je zvysena teplota,cize aj po tvojom,odpocitani ma,maly zvysenu teplotu. Namerala si 37,8-0,5=37,3..
radsej este pockajte..my tiez radi chodime von ale ked to nejde,radsej,ostanem,doma,nech sa to nezhorsi.

zuzka38
15. júl 2014

@anicka246 ty keby si mala taku teplotu sla by si von? podla mna nie..

sandrika1986
15. júl 2014

Ja by som nešla von s dieťaťom , čo má teplotu...

bubatinko
15. júl 2014

najskor som myslela, ze to žart tato otázka... ale ono to nieje... 😲

ale k veci.... nie urcite nie íst von s dieťaťom čo má teplotu....tie tri dni pokial mu teploty prejdú s ním doma hádam vydržis....

kiwi82
15. júl 2014

určite by som nešla vonku, veď ani s antibiotikami sa nemá chodiť vonku a už vôbec nie na slnko. dieťatko teraz potrebuje kľudový režim. počkajte si do kontroly. skoré uzdravenie.

prasiatko30
15. júl 2014

Zalezi od mnoho faktorov - pokial je dieta po odzneni teploty cule, v podstate mu nic nie je tak preco by si ho nenalozila do kocika a nesla sa s nim prejst - samozrejme nie cez tie najvacsie horucavy ale ak rano nema teplotu ttak preco nie. Uskodit mu to neuskodi a trochu sa prevetra aj to dieta aj ty. Vsak v tom kociku bude sediet pod strieskou a kedze je to male dieta tak neprespokladam ze ho ides zaviest za kamaratmi

xevulax
15. júl 2014

Pri atb sa nema chodit na slnko, ked nevudes na slnku neva, mozes ist. Co sa tyka teploty akurat som to minuly tyzden riesila s pediatrickou. Do tych 38 mozes von ale nenaobliekat, aby sa neprehrialo dietatko. A tiez chodit v case ked nie je az tak velmi teplo.

xevulax
15. júl 2014

Zabudla som napisat ze sme sa rozpravali o nechodiacich detoch v kociku. Doma sa aspon moje 7 mesacne plazia, skacu v hopsadle behaju v pacukoch oni su zive aj s teplotou 39🙂 v kociku boli v klude a boli sme aj vonku ked mali teplotu (37,7).... So starsou nie ta beha ako pojasena ta ked ma teplotu je doma. A mne teplota 37,3 nepride taka strasna....

majkapatko
15. júl 2014

Ak ma dieta teplotu 38°C, ked je doma pri izbovej teplote odhadujem 24°C, co myslis, o kolko stupnov teplota jeho tela stupne, ak vyjdes do týchto 30°C teplot, ktore momentalne vladnu vonku? Lekarka vam da antibiotika a cipky, aby teplota klesla a Ty s malym pojdes von, kde je teplota vyssia ako doma?.... Nerozumiem logike... Riskujes prehriatie a febrilne krce.
Doma je dlho jemu alebo Tebe?

dasamo
15. júl 2014

No s teplotou urcite ostat radsej doma. Len mna trochu soklo, ze lekarka dala antibiotika len tak???? Ze chytene hrdlo, ci mozno zubky? Ved uvidime, ci to zaberie....

ajanaka
15. júl 2014

ja uz normalne nechapem otazky to su matkami 10 rocne?prepac neurazam ale toto je nepochopitelna otazka..."asi aj jemu bude dlho doma"...prepac ked ma teplotu asi je unavene, chore atd..a je mu jedno ci je doma teda urcite je lepsie mu doma...ty sa ako citis ked ides von s teplotou?