Nadmerná plynatosť a škŕkanie v črevách u 12 týždňového

krpcisko
20. okt 2011

Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o radu ak máte niekto skúsenosti.
Mám 12.týždnoveho chlapceka ktory od svojich 2.tyzdnov trpi nadmernou plynatostou, hlasnych a zapachajucich prdikov, crievka mu strasne pracuju, vzdy ked sa napapa strasne mu skvrka v brusku. Ked ho zdvihnem odgrgnut grgne viackrat a niekedy aj vygrcka. Zda sa mi ako keby sa mu vracolo mliecko, lebo stale preglga a niekedy to z neho vybehne von. Cez den je celkom dobre, az na to ze malo spinka, vzdy sa zobudi po polhodinke, niekedy este zaspinka, ale malo kedy. A noci su katastrofalne, stale sa opakuje ten isty kolobeh. Mrvenie, tlacenie, prdenie, az nakoniec plac. Neda sa utisit nijak inak ako mu dat znovu najest. Neviem ci je problem v mojom mliecku kedze ho kojim, ale na stravu si davam velky pozor, nejem uz skoro vobec nic, akurat pecivo.
Ak mate niekto skusenosti prosim poradte.
dakujem

krpcisko
autor
6. nov 2011

@tinki ahoj,
vcera maly kakal najskor tak riadne, mal taku hnedozltu stolicu a potom kakal tak po menej este 3-krat taku riedku bledunko zltu stolicu. Vyzeralo to ako keby ho prehanalo, lebo vzdy ked sa napapapkal tak sa trosku pokakal. Vcera vecer som ho isla nakojit a nebolo cim, strasne som z toho smutna ale nemala som ani kvapku mlieka v prsnikoch takze som mu musela zarobit Nutrilon Anti Colics kedze to bolo jedine co som mala doma. Myslim si ze zo stresov a nespavosti asi prichadzam o mliecko. V noci sa maly budil kazde 2 hodiny, dvakrat som mu dala svoje a na tretikrat uz som zase nic nemala, takze znovu Nutrilon. Som smutna ze ho nemozem kojit, ale ten strasny plac ked mu nic netieklo uz nechcem zazit. Dufam, ze mu nenarobim zle s tym Nutrilonom, ale naozaj som nemala na vyber. Maly sa mi zda ze tolko tuto noc neprdel, ale je strasne nervozny uz par dni a asi 4 tyzdne co si papa rucicky a slince, tak neviem ci mu nejdu aj zubky. Muzovi vysiel prvy zub tiez v 3-tom mesiaci tak neviem ci aj jemu nepojdu tak skoro, lebo naozaj nikdy predtym nebyval takyto nervozny ani ked ho bolievalo brusko.

tinki
6. nov 2011

@krpcisko Je to možné, s tými zúbkami. Neobviňuj sa kvôli mliečku. Aj keď sa to neodporúča, ja si myslím, že ak mu dáš občas UM tak mu tým neuškodíš. Zvýš si príjem tekutín, oddychuj, mlieko sa ti ešte urobí. Keď mal riedkejšiu stolicu, tiež to môže byť zo zúbkov. Pokiaľ si niečo nezjedla alebo nevypila niečo, čo by mu mohlo urobiť bolesť bruška. Nestresuj sa, len ho pozoruj, všetko sa dá vyriešiť. Si dobrá mamička.. 😉

krpcisko
autor
7. nov 2011

@tinki ahoj,
tak zas sme mali strasnu noc, sa mi zda ze sa to stale stupnuje. Kazde 2 hodinky sa budi a neda sa utisit. Vzdy mu musim dat napapat, ale nieje to normalne lebo cez den papa kazde 3-4 hodinky niekedy dokonca aj dlhsie vydrzi bez papania, takze si nemyslim ze je hladny ked vypije 120ml mliecka. Vzdy ked sa zobudza sa krci, mrvi, tlaci a prdka a nemozem ho vobec utisit, az sa zajakava a ked sa napapa tak hned zaspi, ale potom sa to opakuje kazde 2 hodiny. Bojim sa, aby som mu este viac neublizila kedze tolko v noci papa, ale inak fakt neviem ako mu pomoct. A to mliecko uz nemam skoro vobec takze celu noc sme davali Nutrilon. Zaujimave je ze cez den neplace, ale zas stale ho zabavam alebo nosim, ale v noci nezabera vobec nic. Cez den sa skeri, niekedy byva trosku nervozny, ale tie noci su hrozne. Tie noci sa stale zhorsuju, takto zle nespaval ani ked bol mensi. Som uz z toho naozaj zufala, kedze som na vsetko sama. Ospravedlnujem sa ze znovu otravujem, ale nemam sa s kym poradit. Dnes idem znovu doktorke, dufam ze nam uz spravi konecne nejake vysetrenia.

tinki
7. nov 2011

@krpcisko vôbec neotravuješ, kľudne napíš kedykoľvek. Tak dúfam aj ja, že doktorka už niečo porieši.Máš nutrilon anti alergy alebo anti colics? Skúsila by som aj ten anti alergy. Napíšem ti aj do IP.

corola
3. okt 2016

krpcisko, viem je to uz strasne davno, ale ako ste dopadli?my mame podobny problem so spanim a krcami, sice nam v noci celkom dobre spi ale sa puci. aj teraz mi spi na ruke, preto vela nemozem pisat. dufam, ze po 30min sa nezobudi na krce. dakujem za odpoved

yaho3
5. nov 2017

Ahoj, prosim ta ako vam to dopadlo s tou nadmernou plynatostou?Zistilo sa nieco?Je to uz davno viem ale mame ten isty problem hlavne v noci a je to strasne.Hladam na nete a chytam sa kazdej slamky.Dakujem.Monika.

rebelka2014
24. máj 2020

@krpcisko
@yaho3
Aj mna zaujíma, ako Vám to dopadlo? Synček veľmi veľa prdi, v noci kvôli tomu zle spi.. dvíha nohy..

kristin08
24. jún 2022

@rebelka2014 ahoj my zažívame teraz to isté.. Vám to ako dopadlo? Kolika prešla sama?

rebelka2014
24. jún 2022

@kristin08 Ahoj, áno, myslím, že to prešlo samé 🙂

kristin08
25. jún 2022

@rebelka2014 super 😊 ale už asi nevieš v ktorom mesiaci?

rebelka2014
25. jún 2022

@kristin08 Uz veru nie. Ale myslim, ze to netrvalo nejako dlho. To by som to asi zacala riesit.

puffsi
1. júl 2022

@rebelka2014
@kristin08
U nás je to isté, má 5m a presne čo písala autorka
Až na to že u nás to nie je v noci ale cez deň

kristin08
5. júl 2022

@puffsi ešte vám to neprešlo? My sa tiež trápime hlavne cez deň.

puffsi
5. júl 2022

@kristin08 ešte nie
Uvidíme keď začnú prikrmy